Zdravie a wellness

Top 10 potravín bohatých na sérotonín

Top 10 potravín bohatých na sérotonín

Serotonín je veľmi dôležitý hormón, ako to ovplyvňuje náladu a spánok. Taktiež kontroluje krvný tlak. Serotonín sa skladá z aminokyseliny - tryptofán. Tryptofán sa získa z potravín, ktorý je potom transportovaná do mozgu. V mozgových buniek, Tryptofán je premenený na serotonín.

Nedostatok serotonínu môže byť liečený správnej diéty alebo Serotonín doplnkov. Z tohto dôvodu zahrnutia potravín, ktoré majú tryptofánu v našej strave je veľmi dôležitá.

Top 10 Serotonín Foods

Poďme sa rýchlo pozrieť na vrchole potravín bohatých Serotonín:

1. Seafood:

Mastné ryby ako je tuniak, mušle, ustrice, kraby, makrela, losos, sardinky Herrings, a tiež rybí olej doplnky sú dobrým zdrojom serotonínu.

load...

2. Mäso:

Mäso na rozdiel od proteínov, má tiež serotonínu. Mäso je známy prírodným zdrojom serotonínu. Mäsa, ako je hovädzie, bravčové, pečeň, Turecka, a kurča obsahujú serotonín a môže pomôcť zbaviť sa nedostatkov serotonínu. Bacons sú tiež výborným zdrojom serotonínu.

3. Vajcia:

Vajcia biele sú ďalším veľmi dôležitým zdrojom serotonínu. Vajcia sú každodenné jedlo, k dispozícii ľahko a každý ich miluje. Vajcia obsahujú tiež rad ďalších vitamínov a životne dôležité živiny potrebné pre telo. Vyhnúť sa náročné prebytok vaječného žĺtka, pretože obsahuje veľké množstvo tukov, ktoré môžu byť škodlivé pre zdravie srdca.

4. Mliečne výrobky:

Mliečne výrobky, ako sú mlieko, cmar, tvaroh, syr je dobrým zdrojom serotonínu potravín. Indický syr Paneer tiež obsahujú serotonín.

load...

Na rozdiel od mnohých vitamínov a zdravotných živín, tofu obsahuje aj serotonín. To je vyrobený z sóje; teda dostanete skutočnú dobrotu sójových vitamínov príliš. Sójové mlieko alebo sójové možno konzumovať svojimi živiny rovnako.

5. Zelenina:

Zelenina, ako je cesnak, mrkva, Squash, Ibištek, špargľa, brokolica, špenát, zelené fazule, zemiaky, kapusta, repa, hlávkový šalát, cibuľa a paradajok pomoc pri tvorbe serotonínu. Všetky tieto sú ľahko dostupné v každom trhu a prispieť k zvýšeniu hladiny serotonínu a teda patrí do zoznamu potravín bohatých na serotonín.

6. Popcorn:

Sacharidy bohaté potraviny, ktoré obsahujú vlákninu by mali byť konzumované, aby ste uvoľnená a šťastná. Popcorn je príkladom takejto potraviny, ktorá obsahuje serotonín.

 [Čítajte: vysokým obsahom sacharidov potraviny bohaté]

7. Matice:

Mandle, arašidy, kešu orechy, pistácie, pinenuts, Burákovýmu maslu, lieskové oriešky a vlašské orechy pomoc pri tvorbe serotonínu. Z tohto dôvodu je ich využitie v potravinárskom každodennej môže poskytnúť železa v tele. Tieto orechy obsahujú tiež dobré množstvo omega - 3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú pri udržiavaní zdravej pokožky, vlasov a nechtov.

8. Zrná:

Bran obsahuje Serotonín v nej, čo vedie k riadnemu fungovaniu buniek v tele. Je tiež bohaté na vlákninu. Dobré príklady otrúb sú ryžové otruby, pšeničné klíčky opekané pečivo, obilniny, zemiaky a ryža.

9. Nápoje:

Nápoje, ako je čierny čaj, čaj, kakao, káva, pivo a víno majú malé množstvo serotonínu prítomné v nich. Hoci sú schopné splniť požiadavky na serotonínu v tele, ale je potrebné vziať v malom množstve vzhľadom k kofeín prítomné v nich.

10. Semená:

Semená sú veľmi bohatým zdrojom serotonínu. Tiež obsahujú bielkoviny, draslík, zinok, železo, vitamíny B, E vitamíny, horčík a vápnik. Tekvicové semienka, squash semená, melón semená, sezamové semienka, ľanové semienka, slnečnicové semená sú niektoré semená, ktorá obsahujú serotonín.

Sezamový maslo, tiež známy ako tahini je dobrým zdrojom serotonínu v potravinách. To má vysoký obsah vápnika a serotonínu.

Niekoľko dôležitých rád:

1. Vyhnite sa nadmernej konzumácii serotonín. Môže to byť nebezpečné.

2. Nadmerný príjem môže viesť k oslabeniu kostí, kalcifikácie vnútorných orgánov, zvýšenému riziku srdcového infarktu a mnoho ďalších cievnych ochorení.

3. Nízka serotonín môže viesť k strate chuti do jedla, krivica, chudokrvnosť, bolesti svalov, tvorbu nesprávne kostí, otupenosť, depresia a nižšie imunitný systém.

4. Príznaky nedostatku serotonínu sú potenie, bolesti hlavy, nevoľnosť, vysoká horúčka, nepravidelný srdcový tep a bezvedomie.

Zdroj fotografie: 1, 2

load...