Zdravie a wellness

Top 10 potravín bohatých na jód

Top 10 potravín bohatých na jód

Jód je minerál, ktorý je veľmi dôležité pre správnu funkciu štítnej žľazy. Je tiež dôležité pre produkciu hormónov štítnej žľazy, ktorá pomáha rásť a metabolizmus. Nedostatok jódu môže viesť k mentálnej retardácii, mentálne a fyzické postihnutie u dospelých a zvýšeným rizikom rakoviny štítnej žľazy, fibrocystické choroby prsníka, duševné pomalosť, vysoká hladina cholesterolu, letargia, únava, depresia, priberanie na váhe, a strumy (zdurenie štítnej žľazy v krk).

Takže musíme zabezpečiť, aby sme sa potraviny bohaté na jód v dostatočnom množstve. Najväčším zdrojom potravín bohatých na jód sa nachádza v mori / oceánu.

Poďme sa rýchlo pozrieť na najlepších potravín bohatých jódu:

1. Seafood:

Ocean má hojnosť potravy bohatej na jód. Rôzne druhy morských rýb, ako je treska, krevety, homáre, ustrice, atď sú dobrým zdrojom jódu. Jód je dokonca nájdené v morských rias, dulse, Dilli a morská riasa je považovaný za najlepší zdroj jódu po celom svete.

load...

2. Žerucha:

Je to jeden z najstarších známych listovej zelenine konzumovanej ľuďmi. Okrem poskytovania mnoho vitamínov a živín pre zdravie, ale tiež jód. Je najznámejším zdrojom jódu pre vegánov.

3. Vajcia:

Vajcia sú ďalším bohatým zdrojom jódu potravín. Sú ľahko dostupné nikomu do domu a každý ich miluje.

4. Mliečne výrobky:

Áno, počuli ste to správne? Mliečne výrobky, ako sú mlieko, cmar, Paneer, tvaroh, syry sú veľmi dobrým zdrojom jódu. Potraviny ako vajcia a masového hamburgeru sú tiež dobrým zdrojom jódu. Mozzarella je bohatým zdrojom jódu.

load...

4. Soľ:

Teraz-a-dní jód sa pridáva do kuchynskej soli. Jód do soli pomáha prekonať štítnej žľazy a mnohých ďalších zdravotných problémov. Nie všetky soli na trhu sú obohatená o jód; si skontrolovať štítku balenia soli za jeho obsah jódu.

5. Zelenina:

Zelenina, ako je špenát, artičok, sója, kvaka, zemiaky, strukoviny, hrach, fazuľa, kukuricu, brokolica a karfiol atď obsahuje jód, ktoré zaberajú z pôdy. Množstvo jódu v týchto zeleniny, závisí od obsahu jódu v pôde v tejto konkrétnej oblasti. Varenie zeleniny tieto neznižuje množstvo jódu v nich.

6. Ovocie:

Plody sú ďalším významným zdrojom jódu. Plody obsahujú antioxidanty, vitamíny, minerálne látky spolu s jódom, čo je veľmi užitočné pre ľudské telo. Plodov, ktoré obsahujú jód sú jahody, brusnice, figy, ananás, jablko, kokosový orech, grapefruit, kiwi, rebarbora, mango, dáta, marhule, atď

7. Prísady:

Niektoré korenia patrí jód. Z tohto dôvodu je ich využitie v potravinárskom každodennej môže zabezpečiť jód k telu. Tieto korenie sú škorica, čierny a biele korenie.

8. Byliny:

Niektoré byliny tiež obsahujú jód v nich. Byliny, ako je fenikel, yzop atď obsahujú jód.

9. Nápoje:

Nápoje, ako je čierny čaj, čaju, kávy, piva; Víno má malé množstvo jódu prítomného v nich. Hoci oni môžu splniť požiadavku jódu v tele, ktoré je potrebné brať v malých množstvách kvôli kofeínu v nej.

10. Himalájskej kryštalickej soli:

Táto soľ je tiež známa ako šedý soli. To je veľmi dobrým zdrojom jódu.

Niekoľko dôležitých rád:

1. Materské mlieko obsahuje jód, ale v priebehu konzumácia môže spôsobiť poškodenie dojčiat.

2. Za príjem jódu môže spôsobiť zvracanie, bolesti žalúdka, atď.

3. Vyhnite sa použitie príliš veľa jódu po 35 rokoch, aby sa zabránilo zdravotné problémy.

load...