Zdravie a wellness

Top 10 potravín bohatých na fosfor

Top 10 potravín bohatých na fosfor

Fosfor je živiny potrebné pre správne fungovanie buniek, pre reguláciu hladiny vápnika a udržiavanie silných kostí a zubov. Pomáha tiež na zabezpečenie energie pre naše bunky v tele. Vyrába sa prirodzene v našich črevách a možno tiež nájsť v rôznych potravinách.

Nedostatok fosforu môžu byť liečené pomocou správnej diéty alebo s fosfor doplnkov. Viac ako 85% fosforu sa nachádza v kostiach nášho tela. Dospelí nad 19 rokov by mali konzumovať 700 mg fosforu pre dobré zdravie. Fosforu napomáha zdravý rast a vývoj nášho tela a môže vyliečiť rad ochorení.

Poďme sa rýchlo pozrieť na vrchole potravín bohatých na fosfor nadaný nám od prírody.

Top 10 Fosfor Rich Foods:

1. Sezamový maslo:

Sezamový maslo, tiež známy ako tahini, je dobrým zdrojom fosforu. To je vysoká tak v obsahu vápnika a fosforu a môžu byť použité priamo ako nátierka alebo ako plnka pre spotrebu.

load...

2. Mäso:

Mäso, na rozdiel od proteínov, má tiež fosfor a je prirodzeným zdrojom fosforu. Mäso ako hovädzie, bravčové, pečene, morčacie a kuracie mäso obsahujú fosfor a môže pomôcť zbaviť mnohých fosforu nedostatkov. Bacon je tiež výborným zdrojom fosforu.

3. Vajcia:

Vajcia biele (sliepky, prepelica, a sliepka vajce) sú tiež medzi fosforom Zoznam potraviny bohaté. Je ľahko dostupný vo väčšine domácností a niečo, čo každý má rád. Hamburger mäso je tiež dobrým zdrojom fosforu.

4. Mliečne výrobky:

Mliečne výrobky, ako sú mlieko, cmar, Paneer, tvaroh, syr a sú dobrým zdrojom fosforu. Syr tiež obsahuje vysoké množstvo vápnika. Parmezán je najbohatším zdrojom fosforu.

load...

5. Žerucha:

To je široko používaný ako dekoračné ozdobu a je jedným z najstarších známych listovej zelenine konzumovanej ľuďmi. Na rozdiel od mnohých vitamínov a zdravotných živín, ale tiež obsahuje fosfor. Chutí podobne ako korenie.

6. Zelenina:

Zelenina ako repy, šalát, cibuľa, zelené fazuľky, zemiakov, kapusty a paradajok pomôcť pri zvyšovaní hladiny fosforu v tele. Z tohto dôvodu, vrátane fosforu vo vašej každodennej stravy môže znížiť úroveň deficitu.

7. Ovocie:

Plody obsahujú antioxidanty, vitamíny a minerálne látky spolu s fosforom, ktorý je veľmi užitočné pre ľudské telo. Takéto fosfor bohaté plody patria banány, avokádo, marhule, hrozno, figy, datle a kivi.

8. Matice:

Mandle, arašidy, kešu orechy, pistácie, píniové oriešky, arašidové maslo, lieskové a vlašské orechy pomáhajú pri tvorbe fosforu. Z tohto dôvodu, vrátane týchto vo vašej strave môže poskytnúť požadované množstvo fosforu v tele. Tieto matice majú tiež dobré množstvo omega - 3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú udržiavať zdravú kožu, vlasy a nechty.

9. Bran:

Bran (ryžové otruby a opečenou pšeničné klíčky) obsahuje fosfor, čo vedie k riadne fungovanie buniek v tele. To tiež obsahuje vlákninu.

10. Nápoje:

Nápoje, ako je čierny čaj, čaj, kakao, káva, pivo a víno taky majú malé množstvo fosforu prítomné v nich. Ale príjem z nich musí byť v malom množstve vzhľadom k prítomnosti obsahu kofeínu.

11. Semená:

Semená sú bohatým zdrojom fosforu. Tiež obsahujú bielkoviny, draslík, zinok, železo, vitamíny B, vitamín E, horčík a vápnik. Tekvica, squash, melón semená, sezamové semienka, ľanové semienka a slnečnicové semienka sú niektoré druhy, ktoré obsahujú fosfor.

Niekoľko dôležitých rád:

1. Vyhnite sa použitie príliš veľa fosforu, aby sa zabránilo zdravotné problémy.

2. Za konzumácii fosforu vedie k oslabeniu kostí, kalcifikácie orgánov, infarkty a mnoho ďalších cievnych ochorení.

3. Nízka fosfor zase môže viesť k zníženiu chuti do jedla, krivica, anémia, bolesti svalov, tvorba kosti nesprávne, znecitlivenie a oslabenou imunitou.

Dúfam, že ste našli tento článok na fosforu potraviny bohaté na informatívne. Dajte nám vedieť o svoje myšlienky pod svojimi poznámkami.

load...