Zdravie a wellness

Top 10 potravín bohatých na draslík, ktoré by ste mali konzumovať

Top 10 potravín bohatých na draslík, ktoré by ste mali konzumovať

Draslík je jedným z dôležitých živín, ktoré je nevyhnutné pre udržanie správnej rovnováhy tekutín a elektrolytov v tele. Ak je získajú z prirodzených zdrojov potravy, tieto živiny sú považované za úplne bezpečné a zdravé. Priemerná denná spotreba draslíka v dospelého, musí byť okolo 4700 mg. Mohlo by tak zistí nielen riadne fungovanie kostrového a svalového systému, ale tiež reguluje krvný tlak a tým zaisťuje celkovú pohodu.

Je dobre známe, že banány sú najčastejším zdrojom draslíka. Na rozdiel od tohto ovocia, široký sortiment spotrebného tovaru sú hostitelia tejto nádhernej živiny.

Draslík bohaté potraviny

Tu sú prvej desiatke vysoké potraviny draslíka:

1. Seafood:

Salmon je jedným z najbohatších zdrojov draslíka v morské plody. Táto ryba je tiež považované za zásadné pre udržanie zdravého srdca. Niektoré z ďalších morských plodov, ktorý obsahuje draslík je tresky, sardinky a platýz

load...

2. Mäso:

Všetky druhy mäsa, okrem toho, že elektráreň bielkovín obsahujú rôzne množstvo draslíka. Pravidelná konzumácia mäsa, ako je kuracie, morčacie, hovädzie, bravčové, slanina atď môže pomôcť zbaviť sa nedostatku draslíka, ak existuje.

3. Vajcia:

Vajcia obsahujú malé množstvo draslíka príliš. Jedna veľká vajcia obsahuje približne 70 mg draslíka. Tí, ktorí chcú odstrániť tuk z ich stravy a ešte získať výhody tohto minerálu môže tak urobiť tým, že konzumuje bielka iba vajcia.

4. Mliečne výrobky:

Mliečne výrobky, ako je jogurt s nízkym obsahom tuku, sú dobrým zdrojom draslíka. Šálka ​​jogurtu poskytuje rovnaké množstvo draslíka ako banán.

load...

4. Acorn squash:

Acorn squash je zimná squash so sladkou žlto-oranžové telo. Táto zelenina sa najčastejšie pečie, ale môže byť tiež restované alebo v pare. Tento lahodný zelenina je dobrým zdrojom draslíka na rozdiel od niektorých iných dôležitých vitamínov a minerálov.

5. Zelenina:

Paradajky, mrkva a zelenej listovej zelenine, ako je špenát, sú niektoré zo zeleniny, ktoré majú cenné množstvo draslíka v nich. Pre využijú maximálnu zdravotné prínosy z týchto zeleniny je rozumné konzumovať surové im vo forme štiav alebo šalátov, ako varená.

6. Ovocie:

Jedná sa o široko prijímaný fakt, že medzi ovocie, banány sú najviac draslíka bohatých. Toto ovocie, ktoré je zvýhodnený všetky vekové skupiny je dobrým zdrojom vlákniny, ako aj pomôcky v správnom svalové kontrakcie. Kiwi majú viac vitamínov ako pomaranče a rovnaké množstvo draslíka ako banány.

7. Matice:

Použitie matice ako mandle, arašidy, kešu oriešky, pistácie, arašidy, lieskové oriešky, vlašské orechy a sušených marhúľ v potravinárskom každý deň, je jedným zo spôsobov, obohacovať draslíkom. Tieto orechy obsahujú tiež dobré množstvo omega - 3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú udržiavať zdravú kožu, vlasy a nechty. Môžete využiť výhod týchto orechov buď kropenie pár vo svojej rannej miske cereálií, alebo tým, že chytí hrsť pre dopoludňajšiu desiatu.

8. Zemiaky:

Zemiaky hoci najlepšie známy pre ich obsahu sacharidov tiež obsahujú významné množstvo draslíka v nich, ktoré paliva riadne fungovanie buniek v tele. Po upečení a konzumované s ich koži, ale sú tiež dobrým zdrojom vlákniny. Piecť priamo na plyn alebo cez Tawa, pridajte štipku soli a vychutnajte si tento škrobová zeleniny sa za celú svoju dobrotu!

9. Fazuľa:

Fazuľa sú považované za vynikajúci zdroj draslíka. Biele fazuľa s 561mg draslíka na 100 g obsahuje najväčšie množstvo tohto minerálu medzi všetkými ostatnými bôbov. Niektoré z ďalších bôbov, ktoré obsahujú draslík, sú fazuľa, fazuľa a fazuľa.

10. Soy:

Sójové kúsky sú vynikajúce alternatívy pre mäso. Sú to nielen dobrým zdrojom draslíka, ale extrémne vláknité rovnako. Je rozumné, aby zahŕňala veľa sójových výrobkov, ako sú sójové omáčky, sójové mlieko, tofu a pod vo svojej každodennej strave.

Sú to samozrejme, že iba potraviny bohaté je draslík, ale obsahujú najvyšších čiastok medzi všetkými zdrojmi.

Rizík spojených s nesprávnym zaobchádzaním príjmu draslíka:

Príliš veľa alebo príliš málo tohto minerálu v tele môže viesť k nežiadúcim zdravotným dôsledkom.

  • , Hyperkaliémia 'je stav spôsobený nadmerným príjmom draslíka. To môže viesť k narušeniu fungovania červených krviniek, spôsobiť poranenie svalových tkanív alebo špirálovej diabetu mimo kontrolu.
  • , Hypokaliémiu 'je stav, pri nedostatočnom príjme draslíka. To sa vyznačuje tým, mierne brnenie v rukách alebo nohách, nevoľnosť, nadmerné nadúvanie, brušné kŕče alebo zápcha.
  • Doplnky draslíka musí byť konzumované len vtedy, keď predpísané lekárom.

load...