Zdravie a wellness

Top 10 odborníkov na výživu

Top 10 odborníkov na výživu

Výživa je neoddeliteľnou súčasťou života a rastu. Takže, tu budeme diskutovať o tom, kto sú najpopulárnejšie 10 cvičí na výživu v Indii.

Najlepšie na výživu v Indii

Pozrite sa tu niektoré z najlepších výživu India je.

1. RAKSO Changappa

Raksha Changappa je indický dietológom-cum-odborník na výživu so sídlom v Bangalore. Ona je zverejnený výživa autor, nutričné ​​účastník diskusie a dietológom poctený s mnohých ocenení a vyznamenaní v krajine. Ona sa špecializuje na vzácne ochorenia, ako je fenylketonúria, systémový lupus, avaskulárna nekrózy a zaobchádza dobre známych chorôb, ako je obezita, diabetes mellitus taky.

load...

2. Ishi Khosla

Ishi Khosla je zakladateľ Whole Foods, obchod one-stop pre výživu potrebám. Ona pochádza z Dillí a trpel obezitou vo veľmi mladom veku. Potom začali uplatňovať samostatne vymysleli metódy chudnutia na seba a zoštíhliť. Ktorý dostal jej záujem o výžive. Odmietla odtrhnúť MBBS skúšky a má pokročilého stupňa od Lady Irwin College v potravín a výživy. Mala produktívne kariéru ako odborník na výživu, v rámci preventívnej kardiológie jednotky sprievode Heart Institute, Dillí, ktorá opustila nastaviť Whole Foods.

3. Rujuta Diwekar

Pochádza z Bombaja, Rujuta Diwekar je dietológom za Kareena Kapoor veľkosti nula obrázka. Diwekar sa narodil do rodiny zdravia pri vedomí a informovaní o výžive vo veľmi mladom veku. Bola atletické v škole a vyvinul záujem na kondíciu a životný štýl. Diwekar má postgraduálne štúdium v ​​oblasti športu vedy a výživy z SNDT University, Mumbai. Študovala jogy a Vedanta v Rishikesh.

load...

4. Shikha Sharma

Tento odborník na výživu Delhi založená má stupeň MBBS a bol spočiatku alopatickým lekár, ale jej zvýšený záujem o zdraví a životnom štýle ju čoskoro pritiahol k výžive a preventívnej medicíny. Študovala Ayurveda rozsiahlo a nastaviť svoje vlastné kliniky, kde sa diagnostikuje zdravotné problémy v tele ústavy. Diéta grafu je spoločne vytvorený nej a jej tímom odborníkov na výživu.

5. Anjali Mukerjee

Anjali Mukherjee založila vlastnú spoločnosť, zdravie Total v roku 1997. Ona je "oficiálny výživu" na Miss India súťažiacich. Začala svoju klinickú prax v roku 1984 a je absolventom Vysokej školy hotelového manažmentu, Catering Technológia & Applied Nutrition, Mumbai. Má tiež titul v odbore klinickej výživy z American Academy of Nutrition. Nebola spočiatku záujem o výžive, ale jej účinnosť zároveň vzbudilo jej záujem o neho a teraz je odhodlaný profesionálnej praxi v Bombaji.

6. Tanya Zuckerbrot

Tanya Zuckerbrot je odborník na výživu a spolutvorcom IO krása Booster. Verí, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, pretože to signalizuje telu, aby prebudiť a začať spaľovanie kalórií. Začne svoj deň s gréckym jogurtom. To má menšiu sacharidov než tradičné jogurt a trikrát proteínu. Jej to spolu s porciou obilnín, ktorý má bohaté na vlákninu, pridávanie IO krása Booster. To dodáva nádych sladkosti k jej raňajky spolu s veľkým posilnením antioxidantov, ktoré pracujú vo vnútri zlepšiť vzhľad a dojem z jej kože na vonkajšej strane.

7. Madhuri Ruia

Madhuri Ruia je známy odborník na výživu v Indii a Pilates odborník. Ona prisahá raňajkách, pre ňu to je najväčšie jedlo dňa a má ju v hodine prebudení. Jej raňajky v 6:30 ráno a skladá sa z celých ovsa, sypané škorica, miskou papáje, spolu s šiestimi mandlí a proteínový koktail. Škorica pomáha zvýšiť citlivosť na inzulín a mandle sú veľké zlepšenie nálady jedlo.

8. Dr. Anju Venkat

Dr.Anju Venkat je naturopath expert a súčasný riaditeľ Health Awareness Center, Mumbai. Chodí hovoriť a začína svoj deň s sezónnych a regionálnych ovocia a oddáva sa v ovocí a ovocných štiav do obeda, jesť len do cíti plná.

9. Dr. A. Laxmaiah

Dr. A. Laxmaiah je zástupca riaditeľa Národného ústavu pre výživu. On je odborník na správnej výživy a životného štýlu a často prispieva k lifestylových časopisov ako zdravotná poradca.

10. Shuba Hussain

Shuba Hasan je popredný odborník na výživu a podnikateľ. Jej produkty a diétne plány sú k dispozícii pod obchodným názvom Indiadiets Health Perfect. Je to postgraduálne so špecializáciou na Dietetics a zdravá výživa obyvateľstva od Lady Irwin College (Delhi University), a bol v tejto oblasti od roku 1993. Má titul MBA v oblasti marketingu, od Symbióza Institute, Pune. Ona je výkonný riaditeľ "ORB zdravie Sanctuary Pvt Ltd"

Ľudia, ktorí vedia, o potravinách a ich nutričné ​​hodnoty sú tie najlepšie ľudí, aby tí, čo jesť a kedy. Takže si schôdzku hneď s niektorou z týchto slávnych výživu v Indii!

load...