Zdravie a wellness

Top 10 Niacin Bohaté jedlá

Top 10 Niacin Bohaté jedlá

Niacín je druh rozpustné vo vode B vitamínu. To pomáha naše telo absorbovať tuky, bielkoviny a sacharidy z potravy a premeniť ich na postrádateľné energiu. Nie len tento vitamín životne dôležité pre metabolizmus sacharidov, tukov a bielkovín v tele, ale je tiež veľmi dôležitý pre zdravé vlasy, kožu a oči. To tiež zaisťuje bezproblémové fungovanie nervového systému.

Zapuzdrený nižšie je odporúčaný príjem vitamínu niacínu za deň:

Vek v rokoch Ekvivalenty niacínu (ne) - deň Maximálne ekvivalenty niacínu (ne) - deň
Muži (19 a starší) 16 mg 35 mg
Ženy (19 a viac) 14 mg 35 mg
Tehotné ženy (19 - 50 rokov) 18 mg 35 mg
Dojčiace ženy (19 - 50 rokov) 17 mg 35 mg

load...

Niacín Rich Foods

Tu sú top 10 potraviny bohaté na niacín.

1. Seafood

Morské ryby sú vynikajúcim zdrojom niacínu. Dostupnosť morské plody v hojnosti, že jeden z najviac ľahko prístupných zdrojov tohto vitamínu robí. Skok-jack tuniak, mečúň, kráľovské makrely, jeseter, losos nerka a žltoplutvých tuniakov sú niektoré z odrôd morských plodov, ktoré obsahujú cenné množstvo niacínu. Konzervy ančovičky na vrchole zoznamu maximálnych jednotiek niacínu na 100 g.

2. Mäso

Všetci sme si vedomí toho, že mäso je výborným zdrojom bielkovín. Okrem toho, niektoré druhy mäsa, ako je hovädzie mäso, kurča, kačica, morka, atď sú tiež jedným z najbohatších zdrojov niacínu.

load...

3. Vajcia

Vajcia sú ďalšie veľmi bohatým zdrojom niacínu. Skutočnosť, že je obľúbený ľudí všetkých vekových kategórií je základná potravina, ktorá sa nachádza vo väčšine domácností činí.

4. Mliečne výrobky

Okrem toho, že hnacou silou vápnika, mliečne výrobky, ako mlieko, cmar, tvaroh, jogurt, atď sú tiež dobrým zdrojom niacínu.

5. Strukoviny

Strukoviny, ako je hrášok, arašidy, slnečnicové semienka, fazuľa, šošovica a lima fazuľa majú pomerne dobré množstvo niacínu v nich. Arašidové maslo, ktoré je jedným z obľúbených jedál dieťaťa, je tiež dobrým zdrojom niacínu.

6. Zelenina

Zelenina, ako sú sladké zemiaky, orech squash, okry, kukuricu, hrášok, paštrnák, letné a zimné tekvice, tekvica, špargľa; Ružičkový kel, fazuľové struky, cibuľa, atď obsahujú niacín, ktoré absorbujú z pôdy. Množstvo niacínu v týchto zeleniny je závislá na niacínu obsahu pôdy v danej oblasti.

7. Plody

Plody sú ďalším významným zdrojom niacínu. Okrem niacínu, ktoré obsahujú hordy ďalších minerálov a antioxidantov, ktoré tvoria ich spotreba zásadný pre hladké fungovanie ľudského tela. Plodov, ktoré obsahujú niacín sú mučenky, jahody, brusnice, figy, ananás, jablká, kokosové orechy, grepy, kivi, rebarbora, mango, datle, marhule, avokádo, žltá paradajky, atď.

8. Korenie

Korenie, ako je škorica, čierny a biele korenie, paprika, koriander, mletého čili, horčica, oregano, feniklu, atď sú dobrým zdrojom niacínu. Niektoré z týchto korenia sú bežné zložky v každodennom varení. Z tohto dôvodu ich použitie v každodennom potravín môže zabezpečiť nepretržité uvoľňovanie niacín do tela.

9. Zrná

Celé zrná majú prirodzene vysokú koncentráciu niacínu. Z tohto dôvodu, pekárenských výrobkov a obilnín obohatené celozrnných výrobkov sú veľké zdroje tohto vitamínu. Zrná ako Perlovité jačmeň, pšeničná múka, dlhá zrná hnedej ryže, bulgur a ovos sú dobrým zdrojom niacínu rovnako.

10. Nápoje

Nápoje, ako je čaj, káva, sladové nápoje zmesi, pivo, víno a niektoré energetické nápoje majú malé množstvo niacínu v nich. Ich spotreba musí byť rozumné, pretože niektoré z týchto nápojov tiež obsahujú kofeín.

11. Sušených paradajok

Sušené paradajky sú železo a draslík bohaté potraviny. Sú dobrým zdrojom niacínu taky. Sú skvelé v omáčkach, ako zálievka na pizze a šalátov rovnako.

Pozor

Niacín môžu byť jedovaté, ak prijaté v prebytku. Niektoré z týchto nežiaducich účinkov v dôsledku nadmerného príjmu niacínu sú poškodenie pečene, podráždenie kože, nevoľnosť, kŕče v bruchu, poruchy trávenia, atď.

Niacín Nedostatok

Vývoj deficitu niacínu známy ako pelagra dochádza, ak nechcete konzumovať dostatok niacín alebo nemôže absorbovať to podľa vašej požiadavky tela. Zvyčajne sa vyskytuje v oblastiach, kde je kukurica spotrebovaných ako hlavný potrava. V Indii, niacín nedostatok je pozorovaná v populáciách, ktoré spotrebúvajú veľké množstvo jowar a / alebo kukurice.

príčiny

Niacín je pre mnoho životne dôležitých telesných funkcií nutná. Z tohto dôvodu by ste mali konzumovať správne množstvo, alebo sa doplnok. Nedostatok esenciálnych niacínu zvyčajne dochádza v dôsledku zlé stravovacie návyky, ako je nižšia spotreba ovocia a zeleniny. Niacín nedostatok je veľmi vážnym problémom, a je potrebné zaobchádzať s použitím prírodných potravín alebo potravinových doplnkov.

Ďalšie veci, ktoré môžu spôsobiť nedostatok niacínu patria:

 • Mastné bravčové mäso, kukurica, a melasy ako základných potravín.
 • Chudobní stravovacie návyky
 • Chronický hnačka
 • Vstrebávanie
 • Tuberkulóza
 • Alkoholizmus
 • Antibiotiká
 • Slnečnému žiareniu a ťažká práca
príznaky
 • Zažívacie ťažkosti
 • Únava
 • Rakovinové vredy
 • Depresie
 • Hustá, šupinatá pigmentovaná vyrážka na koži vystavenej slnečnému žiareniu
 • Opuch úst a jasne červený jazyk
 • Zvracanie a hnačka
 • Bolesť hlavy
 • Apatia
 • Strata pamäti
 • Smrť, ak sa nelieči.

Niacín Nedostatok choroby a liečba

1. Pellagra

Pellagra je ochorenie spôsobené v dôsledku nedostatku niacínu v strave. Znížil príjem niacínu alebo tryptofánu môže spôsobiť pellagra.

2. Spomaľuje metabolizmus

Mierne niacín nedostatok môže spomaliť metabolizmus v tele. Tým sa znižuje odolnosť proti chladu a je významným faktorom vedúcim k obezite.

3. Kožné problémy

Nedostatok niacínu môže spôsobiť zápal kože, ktorý sa stane červenou, tvrdé, šupinaté, popraskané bolestivé a svrbí. Taktiež napučí a rozvíja pľuzgiere v neskorších fázach. Môžu sa vyskytnúť vo zčernalých krusty krvácanie. Potom koža sa stáva silné a hyper pigmentované. To možno pozorovať hlavne na zadnej strane rúk.

4. Psychiatrickými problémami

Nedostatok Niacín môže viesť k podráždenosť, apatia, depresia, zlá koncentrácia, úzkosť, podráždenosť, nepokoj, úzkosť, triaška, únava, nepokoj, bolesti hlavy, zmätenosť, dezorientácia a psychózy.

5. Gastrointestinálne

Hnačka je vidieť v 50% niacínu s nedostatkom osôb. Tento nedostatok môže spôsobiť nechutenstvo, bolesti brucha, nevoľnosť a vracanie, čo môže viesť k ťažkostiam pri jedle a pití.

6. Choroby

Lézie, tiež známy ako Casal náhrdelníka, môže byť videný v ktorejkoľvek časti tela tých, ktorí trpia nedostatkom niacínu. Zvyčajne sa vyskytujú na spodnej časti nôh, nôh, tváre, rúk, ramien a krku. Vredy a peeling by mohli byť vidieť na pier, jazyka a ďasien.

7. Glositída

Nedostatok niacínu vám môže poskytnúť tmavo červené zafarbenie jazyka známeho ako glositída. To spôsobuje sčervenanie jazyka a bolesti v ústach. Vredy spôsobené niacín nedostatok môže vychádzať z pod jazykom alebo spodnej pery a šíri po celej úst. Ak sa nelieči, sa tieto vredy môže začať krvácanie a spôsobiť bolesť.

8. Demencia

Demencia sa vyskytuje v kombinácii s niekoľkými symptómami. To môže viesť k strate funkcie mozgu v dôsledku ochorení spôsobených nedostatkom niacínu. To tiež ničí myslenie, jazyk, úsudok, pamäť a správanie.

Liečba Niacín deficitom

 1. Zahŕňať potraviny vo vašej strave, ktorá má bohaté množstvo niacínu.
 1. Bohatým zdrojom niacínu sú hydina, obilniny, cestoviny, červené mäso, ryby, a arašidy.
 1. Príliš veľa kyseliny nikotínovej môže byť škodlivé a môžu viesť k poškodeniu pečene. Regulovať ju iba na požadovanej výške.
 1. Strata niacínu dochádza v dôsledku varenia a skladovanie potravín, najmä v prípade kukurice a jowar.
 1. Aby doplnky k zvýšeniu hladiny niacínu v tele. Prosím venovať náležitú poradiť so svojím lekárom.

load...