Zdravie a wellness

Top 10 najlepších výhod zinku

Top 10 najlepších výhod zinku

Zinok je známa k zlepšeniu celkového imunitného systému. To pomáha budovať 100 rôznych enzýmov a chráni telo proti rôznym ochorení a chorôb. Zinok je pre správny rast a vývoj potreby. Zinok hrá dôležitú úlohu pri zlepšovaní a udržiavaní zdravie pokožky. Je možné opraviť poškodené tkanivá a hojenie rán, a tiež zlepšiť kvalitu chuti, vône, zrak, vlasy a pokožku. To pomáha vytvoriť testosterónu u mužov a znižuje príznaky PMS u žien.

Tabuľka 1: Doporučený dennej dávky (RDA) pre zinok

Vek Samec Žena Tehotenstvo Laktácia
0-6 mesiacov 2 mg * 2 mg *
7-12 mesiacov 3 mg 3 mg
1-3 roky 3 mg 3 mg
4-8 rokov 5 mg 5 mg
9-13 rokov 8 mg 8 mg
14-18 rokov 11 mg 9 mg 12 mg 13 mg
19 rokov 11 mg 8 mg 11 mg 12 mg
* primeraný príjem (ai)

Pozrime sa na 10 hlavných výhod zinku, nádherný dar prírody!

Potravinové zdroje:

Potraviny ako ustrice, mušle, cícer, fazuľa, pečené fazuľa, kreviet, kešu oriešky, vlašské orechy, mandle, mozzarella, tekvica, sezam, špenát, huby, tekvica, špargľa, brokolica, černice, kiwi, švajčiarsky syr, syr čedar, s nízkym tuku jogurt, fazuľa, šošovica, kuracie, morčacie, jahňacie, bravčové mäso, mleté ​​mäso hovädzie, sú dobrým zdrojom zinku.

load...

Zinok výhody:

Zinok výhody sú mnohé. Tu uvádzame najdôležitejšie z nich.

1. Bone Development:

Zinok je kofaktorom enzýmov a hrá dôležitú úlohu pre remodelácia kosti. Kostná minerálna obsahuje zinok a fluorid. Zinok bráni šance na osteoporózu. Nedostatok zinku môže mať negatívny vplyv na zdravie kostí.

2. Obličky:

Niektoré zdravotné poruchy, ako je vysoký krvný tlak, cukrovka, ochorenia obličiek a môže poškodiť funkciu obličiek. Obaja živín a minerálov, zinok hrá dôležitú úlohu vo fungovaní obličiek. Nedostatok zinku môže spôsobiť angiotensis II, ktorá znemožňuje priechod krvi obličkami. Nedostatok zinku v priebehu tehotenstva môže zastaviť vývoj a dozrievanie obličiek dieťa a zvýšenie šance na vysoký krvný tlak a dysfunkcia obličiek.

load...

3. Menstural syndróm Pre:

Železa a zinku minerálov pomáha človeku zvládať príznaky PMS. Viac ako 15 miligramov príjem zinku denne znižuje riziko PMS. To je vždy užitočné pri kontrole ďalšie príznaky nálady súvisiacich, ako sú depresie a zmeny nálad.

4. Krvný tlak:

Zinok môže znížiť hypertenzia a posilnenie imunitného systému; to pomáha v boji proti infekciám a stresu, ktoré spôsobujú vysoký krvný tlak. Zinok tiež obsahuje niektoré antioxidačné vlastnosti, ktoré môžu chrániť tepny pred škodlivými účinkami hypertenzie.

5. Rakovina:

Ak sú zahrnuté vo vašej strave, môžu antioxidanty prevenciu rakoviny. Adekvátne zinok dodaný do živých buniek môže liečiť rakovinu prsníka. Zinok tiež chráni našu pokožku pred škodlivými (UV) slnečným žiarením. Je obsiahnutý vo väčšine ochranu proti slnečnému žiareniu vo forme oxidu zinočnatého. Preto je užitočné pri prevencii rakoviny kože.

6. Angina:

Angína je bolesť na hrudi alebo nevoľnosť. K tomu dochádza pri správnom množstve krvi a kyslíka nedosahujú srdcového svalu. To je tiež známy ako ischémia myokardu. Glukonát zinku môžu pomôcť liečiť angínu pectoris.

7. Good Oral Health:

Citrát zinočnatý sa pridá v zubných pastách a ústnych vôd, ktoré pomáhajú v prevencii zubného povlaku a zápalu ďasien. Baktérie a tartar nemajú darí u zdravých zubov.

8. Akné:

Zinok môže byť aplikovaný topicky alebo konzumovaný orálne pre prevenciu zápalu a jazvy spôsobené akné. Zinok môže znížiť prírodné oleje (mazu) produkciu v koži. To môže tiež liečiť popáleniny, vredy, poškodenej kože, ekzém, lupienku a vredy. Tak, zinok výhody pre kožu je veľa.

9. Skalp podmienky:

Väčšina šampónov, ktoré používame obsahujú zinok. Táto funkcia je užitočná pri liečbe plesňových infekcií na pokožke hlavy - ako lupy.

10. Zaparenín:

Zinok môže byť najlepším priateľom pre naše malé deti, pretože pomáha liečiť a predchádzať zaparenín.

Niektoré dôležité tipy na spotrebu zinku:

  • Vyhnúť predávkovania zinku
  • Pred prijatím akýchkoľvek zinkových doplnkov vždy poraďte so svojím lekárom
  • Nedostatok zinku môže spôsobiť biele škvrny na nechty, suchá koža, hangnails, vypadávanie vlasov, hnačka, časté prechladnutia, a nízka sexuálna túžba.
  • Tehotné ženy by mali zahŕňať zinku v ich strave.

Teraz, ako viete, početné výhody zinku v potrave, sa snaží zahrnúť do svojej každodennej strave. Zostať zdravý!

load...