Zdravie a wellness

Top 10 najlepších výhod Mango Juice

Top 10 najlepších výhod Mango Juice

Mango je považovaný za jeden z najchutnejšie a najzdravšie ovocie. "Kráľom z plodov" má žltú, červenkastú oranžovú či zelenú kožu a hlboké žltej dužinatá interiér. Okrem svojej lahodnej chuti, niekoľko ďalších zdravotníckych a kozmetických výhod mangový džús. Tento článok rozpracúva nutričnej hodnote mangový džús a jej prínosov pre kožu a celkové zdravie.

Výhody Mango Juice:

Nižšie uvedené sú top 10 mango šťava výhody.

1. Preventívne proti rakovine:

Mango je zaťažené antioxidačných zlúčenín vrátane astragalin, methylgallat, izoquercitrín, fisetin, kvercetínu a kyseliny gallová. Všetky tieto zlúčeniny sú považované za účinné pre zníženie rizika rakoviny prsníka, hrubého čreva, prostaty a leukémie. Rozpustná vláknina, pektín ', ktorý je obsiahnutý v manga, tiež hrá dôležitú úlohu v tomto ohľade. Podľa najnovších výskumov, pektín lišty dole akciu "galektinu 9", ktorá je funkčný prvok v rakovinových bunkách. Okrem toho, ďalšia zložka mango, "lupeol" potláča nádorové bunky rakoviny prostaty.

load...

2. Zníženie cholesterolu:

Šťava z manga vyživuje telo s dostatočným množstvom vitamínu C. Pektín a Vitamín C kombinujú s cieľom uľahčiť ľudské telo pri znižovaní hladiny cholesterolu v sére, najmä LDL.

3. Trvá na krvný tlak:

Mango šťava obsahuje životne dôležité živiny, draslík, ktorý pomáha vaše svaly, srdce a funkcie nervov. Táto výhodná minerálna tiež reguluje rovnováhu tekutín v tele a krvného tlaku.

4. Prospešné pre anémia:

Železo je jedným z najvýznamnejších živín; jeho nedostatok môže viesť k niekoľkým vážnym zdravotných problémov, vrátane anémie. Môžete poskytnúť svoje telo pozoruhodné množstvo železa konzumáciou jednej porcie mangový džús každý deň. Šťava z manga je veľmi výhodné pre to-be-matky, pretože vyžadujú vysoký obsah železa.

load...

5. Pre oko zdravie:

Náročné manga alebo mangový džús je najlepší spôsob, ako zabezpečiť vaše telo kľúčovú živinu, vitamín A. Pôsobí ako najlepší obranca proti očné problémy, tj suché oči a šerosleposť navyše k podpore dobrý zrak.

6. Vymaže kožu:

Jeden z najlepších výhod mangový džús je to, že zvyšuje krásu vašej pokožky tým, že poskytuje potrebné živiny vo veľkom množstve. Akné, pupienky a iné kožné problémy môžu byť liečené pomocou mango ovocie externe. Je len potrebné aplikovať mango rezne na koži asi desať minút. Po odporúčanej dobe, umyť pokožku vlažnou vodou.

7. Alkalizuje celé telo:

Kyselina jablčná, kyselina vínna a stopy kyseliny citrónovej sú k dispozícii v čerstvej manga šťavy. Tieto kyseliny uľahčujú udržanie alkalickej rezervy tela.

8. Boje Diabetes:

Cukrovka je závažné ochorenie, ktoré nemožno považovať za bezvýznamné. Vyznačuje sa prebytočné množstvo krvného cukru v tele. Medzi najčastejšie príčiny diabetu patrí vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol a rezistenciu na inzulín. Mango šťava (bez cukru) kontroluje hladinu cukru normalizácii hladiny inzulínu, udržiavať krvný tlak a výrub zlý cholesterol.

9. Zlepšuje trávenie:

Mango šťava je dobre známe, že podporujú zdravie tráviaceho systému usadzovaním podráždený žalúdok. Ak trpíte zápchou, konzumovať túto úžasnú šťavu v kombinácii s grapefruit a ananás šťavy.

10. Posilňuje imunitný systém:

Vitamín C, vitamín A a karotenoidy sa nachádzajú v mangový džús. Tieto zložky skombinovať, aby váš imunitný systém silný a zdravý.

Mango Juice Nutričné ​​hodnoty:

Mango šťava má niekoľko drahocenných živín. Jedna šálka mango šťava obsahuje 128 kalórií, s menej ako 1 g každého z proteínov, tukov a cholesterolu. 33 g sacharidov a 0,8 g vlákniny sú k dispozícii v jednej porcii.

Šťava, získané z čerstvého manga, je nabitý vitamíny C a A spolu so stopami vitamíny B, E a K. Niektoré cenné minerály príliš sa nachádzajú v manga šťavy. Jedna porcia obsahuje:

  • 61 g draslíka
  • 43 g vápnika
  • 8 g horčíka
  • 5 g fosforu
  • 0,9 g železa
  • 1,0 mcg selénu
  • 13 g sodnej soli

USDA mangový džús Výživa

Živina Nutričná hodnota Percento rda
Energia 70 kcal 3.5%
Uhľohydráty 17 g 13%
Proteín 0,5 g 1%
Celkový obsah tuku 0,27 g 1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 1,80 g 4.5%
Vitamíny
Folates 14 ug 3.5%
Niacín 0,584 mg 3.5%
Kyselina pantoténová 0,160 mg 1%
Pyridoxín (vitamín b-6) 0,134 mg 10%
Riboflavín 0,057 mg 4%
Tiamín 0,058 mg 5%
Vitamín c 27,7 mg 46%
Vitamín a 765 iu 25.5%
Vitamín e 1,12 mg 7.5%
Vitamín k 4,2 ug 3.5%
Minerály
Sodík 2 mg 0%
Draslík 156 mg 3%
Minerály
Vápnik 10 mg 1%
Meď 0,110 mg 12%
Železo 0,13 mg 1.5%
Horčík 9 mg 2%
Mangán 0,027 mg 1%
Zinok 0,04 mg 0%

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách mangový džús. Myslíte si vychutnať mango? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...