Zdravie a wellness

Top 10 jogy predstavuje lepšiu pamäť

Top 10 jogy predstavuje lepšiu pamäť

Strata pamäti môže byť skľučujúca. Žiť s ním každý deň môže zohnúť hladinu spoľahlivosti. Rozpaky zabúdanie dôležité dáta, slabá spomienka na pamätné udalosti a každodenné založí vecí môže dostať depresívne. V takýchto situáciách si praješ superveľmoci, ktorý vám pomôže prekonať aj tu sú 10 Jóga, ktoré sú práve to.

Pamäťové Zlepšenie Jóga

  1. Bakasana (žeriav Pose)
  2. Padmasana (lotosu predstavujú)
  3. Padahastasana (Stály predklone)
  4. Sarvangasana (rameno stojan Pose)
  5. Halasana (Plough Pose)
  6. Paschimottanasana (Sediaci predklone)
  7. Tadasana (Tree Stand Pose)
  8. Sukhasana
  9. Vajrasana
  10. Ležiace Hero Pose

1. Bakasana (žeriav Pose)

Výhody: Bakasana dáva zmysel pre rovnováhu, zlepšuje koncentráciu a koordináciu.

Postup: Posaďte sa do drepu na podlahe. Udržujte vzdialenosť paže medzi oboma kolenami a nohy nechajte na zem. Vezmite si svoje dlane medzi kolenami a umiestniť ich pevne na zemi a zároveň zachovať vaše kolená a lakte na rovnakej úrovni. Teraz, ohýbať trup dopredu, zdvihnite nohy a rovnováhu celého tela s dlaňami. Držať hlavu rovno a pozerať sa dopredu.

load...

Ak chcete vedieť viac o tejto póze, skontrolujte Bakasana.

Späť na obsah

2. Padmasana (lotosu predstavujú)

Výhody: Padmasana uvoľňuje myseľ a znižuje svalové napätie.

load...

Postup: Sadnite si na zem s nohami natiahnutými a chrbtice vzpriamene. Ohnúť pravé koleno a umiestniť ho na ľavom stehne. Jediným z pravej nohy by mala smerovať hore a päty bližšie k bruchu. Rovnaký postup opakujte s druhou nohou. Teraz, položte ruky na kolená v polohe mudra. Držať hlavu rovno a jemne dýchať.

Ak chcete vedieť viac o tejto póze, skontrolujte Padmasana.

Späť na obsah

3. Padahastasana (Stály predklone)

Výhody: Padahastasana posilňuje nervový systém a zvyšuje krvné zásobenie mozgu.

Postup: Postavte sa rovno s nohami pri sebe. Zdvihnite ruky rovno až nad hlavu. Ruky by sa mali dotýkať uši. Skloniť v bokoch a dosiahnuť pre vaše nohy. Trup a hlava by mala smerovať a objímať stehná a ruky umiestnené na oboch stranách nohy.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto póze, skontrolujte Padahastasana.

Späť na obsah

4. Sarvangasana (rameno stojan Pose)

Výhody: Sarvangasana lieči nespavosť, zmierňuje hypertenziu a upokojuje bolesti hlavy.

Postup: Ľahnite si na chrbát držať nohy pri sebe. Zdvihnite nohy v uhle 90 stupňov. Stlačiť svoje zbrane proti podlahe, pokrčte kolená, držať v páse pomocou svojich rúk a zdvihnite ich až pri nohy vyššia, čo priamku. Udržujte svoje lopatky rovno.

Ak chcete vedieť viac o tejto póze, skontrolujte Sarvangasana.

Späť na obsah

5. Halasana (Plow Pose)

Výhody: Halasana upokojuje nervový systém, znižuje stres a únavu.

Postup: Ľahnite si na chrbát a paže majte na oboch stranách tela s dlaňami nadol. Zdvihnite nohy v uhle 90 stupňov. Potom podporovať svoje boky s rukami, zdvihnite ich zo zeme. Vezmite si svoje nohy cez hlavu pod uhlom 180 stupňov, takže vaše prsty dotýkať podlahy. Snažte sa, aby váš chrbát kolmo k podlahe. Priviesť späť svoje ruky do svojej pôvodnej polohy.

Ak chcete vedieť viac o tejto póze, skontrolujte Halasana.

Späť na obsah

6. Paschimottanasana (Sediaci predklone)

Výhody: Paschimottanasana lieči bolesti hlavy a zvyšuje koncentráciu.

Postup: Sadnite si s nohami natiahnuté dopredu. Zdvihnite ruky rovno až pred sebou a paže dotýkať uši. Predkláňať v bokoch s brucha a hrudníka objímať stehná a hlavu na kolená. Prsty by sa mali dotýkať prstami na nohách, a môžete mať svoje zbrane trochu ohnuté v lakťoch.

Ak chcete vedieť viac o tejto póze, skontrolujte Paschimottanasana.

Späť na obsah

7. Tadasana (Tree Stand Pose)

Postup: Stojan na podlahu v priamom position.Stretch ruky do vzduchu a priniesť im down.Fold ľavú nohu od kolena a umiestniť ho na vnútornej strane pravej thigh.Look rovno. Pridajte sa k svojim dlane v modlitbe pozícii a umiestniť ich pred vašimi chest.Close vaše oči a relaxovať.

Späť na obsah

8. Sukhasana

Výhody: Jedná sa o najlepší Asano relaxovať svoju myseľ, telo i dušu.

Postup: Sadnite si na zem s nohami šíri priamo pred you.Bend ľavé koleno a vyklopte ju takým spôsobom, že jediným vašej ľavej nohy je umiestnený na vnútornej strane pravé stehno. Ohnúť pravé koleno takým spôsobom, že jediným z pravej nohy je umiestnený na vonkajšej strane vášho ľavého lýtka muscle.Place ruky na kolená. Nenechajte pretiahnuť svoje body.Keep chrbát rovno, zavrieť oči a relaxovať.

Späť na obsah

9. Vajrasana

Postup: Kľaknite si na kolená floor.Your, veľké prsty a členky by mali byť vzájomne rovnobežné a mali dotknúť ground.Place dlane na knees.Keep chrbticu rovno. Pozrite sa v čelnom smere, zavri oči. Odpočívajte.

Späť na obsah

10. Ležiaci Hero Pose

Postup: umiestnite svoje telo v Vajrasana predstavovať (pozri póze pozri vyššie).S miernym trhnutím sa snažia ohnúť svoje telo späť, kým sa dotýka hlavu na ground.Keep ruky na podlahe v pohodlnej vzdialenosti od tela, dlane up.Rest hlavu na jednej strane tela, alebo len udržiavať ju v centre mesta. Zatvor oči.

Späť na obsah

Skús cvičiť tieto tipy a techniky doma a vidieť nádherné rozdiel zanecháva na mysli, tela a duše. Šťastné Cvičenie!

load...