Zdravie a wellness

Top 10 domácich liekov na bolesť krku

Top 10 domácich liekov na bolesť krku

, Bolesť v neck'- tento výraz je často používaný výsmešne implikovať nepríjemný nepríjemnosť. Ten, kto vymyslel tento idiom musela prežil nejaký skutočný život, fyzická bolesť krku. Bolestivé krk sa môže stať obrovským nepríjemnosť a čo najjednoduchšie úlohy zdať hornatý.

Výsledky krk bolesť v ostré alebo tupá bolesť v krku a ramien oblastí. Mohlo by to tiež spôsobiť znecitlivenie, bolesť hlavy, stuhnutosť a ťažkosti pri jedle.

Príčiny bolesti krku

Môžete skončiť s bolesti krčnej chrbtice v dôsledku zlej spanie držanie tela, napätie a / alebo stres, dlhé hodiny nakláňať, ležiace na príliš mäkké matraci, alebo zlé držanie tela. Poranenia na krku a svalového napätia stali príčiny bolesti krčnej chrbtice v mnohých jedincov dnes. Je dôležité vyvarovať sa problém pri nástupe na liečbu bolesti a zabrániť jej zhoršovaniu.

load...

Vy naozaj nemusíte zamieriť do chiropraktik liečiť bolesti krku. Môžete nájsť úľavu u niektorých jednoduchých domáce opravné prostriedky.

Ako k úľave bolesti krku

Tu sú niektoré z najlepších domáce opravné prostriedky pre bolesti krčnej chrbtice, ktoré môžete pokúsiť nájsť nejakú úľavu.

 1. Cvičenia
 2. Jóga
 3. Esenciálne oleje
 4. Akupunktúra
 5. Jablčného octu
 6. Masáž
 7. Ľad
 8. Vitamíny
 9. Epsom soľ
 10. Krčný golier

Jednoduché riešenie pre zmiernenie bolesti krku

load...

1. Cvičenie pre krčnej chrbtice

Cvičenie môže výrazne pomôcť pri zmierňovaní bolesti krčnej chrbtice. Robí posilňovacie cvičenia a preťahovanie urobí váš krk flexibilné a silný a znížiť tuhosť. Chudobné brušné svaly môžu spôsobiť hornej časti chrbta do oblúka smerom dozadu a vyústiť v krku zakrivenie dopredu. Cvičenie, ako je pokrčené koleno kadere, pomôže pri posilňovaní brušných svalov.

Môžete získať okamžitú úľavu od bolesti krčnej chrbtice tým, že vykonáva jednoduchú sadu cvikov. Všetko, čo musíte urobiť, je takto:

 • Kývnuť hlavou dopredu a dozadu po určitú dobu a potom postupne začať kýval z jednej strany na druhú.
 • Potom, čo vaše svaly cítiť menej napätá, pomaly otočiť hlavu úplne doľava, a potom úplne na pravej strane. To by mohlo bolieť, takže si to pomaly.
 • Toto cvičenie opakujte po dobu najmenej 20 opakovaniach.
 • Toto cvičenie každých pár hodín a nájdete tuhosť v oblasti krku zmizne.

Späť na obsah

2. Jóga pre bolesti krku

Stres môže tiež vyvolať svalové napätie. Dávajte pozor na to, čo vás zdôrazňuje a triediť ich, ako sa zbaviť bolesti hrdla. Môžete sledovať relaxačné techniky, ako je meditácia a joga. Tieto ásany uvedené nižšie fungujú dobre pre bolesti krčnej chrbtice.

 • Bharadvajasana - Tento zvrat predstavujú zmierni napätie v oblasti krku a ramien svalov a zmiernenie bolesti.
 • Marjariasana - Mačka Pose sa natiahnuť chrbticu a chrbtové svaly k úľave od bolesti krku.
 • Uttana Shishosana - Táto póza bude rozšíriť chrbticu ako Marjariasana a tiež zvýšiť prietok krvi do hlavy a krku.
 • Balasana - Dieťa Pose je jednoduché ásany jemne natiahnuť krk a chrbát. Použitie tohto ásany ako pokojová predstavujú medzi ostatnými pozíciami.
 • Savasana - Toto uvoľnenie predstavovať bude upokojiť myseľ aj telo a zbavuje stresu.

Späť na obsah

3. Základné oleje pre krčnej chrbtice

Budete potrebovať
 • Niekoľko kvapiek mätového oleja
 • Niekoľko kvapiek levanduľového oleja
 • Niekoľko kvapiek bazalkovým olejom
 • Niekoľko kvapiek oleja cyprusu
 • 1 čajová lyžička olivový olej
Čo musíte urobiť,
 1. Make zmes éterických olejov.
 2. Zmiešajte niekoľko kvapiek tejto zmesi s teplým olivovým olejom.
 3. Masáže tento olej na krku po dobu niekoľkých minút.
 4. Môžete tiež použiť tieto oleje jednotlivo alebo vytvoriť ľubovoľnú kombináciu olejov. Nezabudnite ho riediť nosnej oleja.
Ako často by ste mali robiť to

Aplikovať tento dvakrát denne.

Prečo to funguje

Olej z mäty piepornej má upokojujúci účinok na svaly a je často používaný na liečbu bolesti hlavy a bolesti tela. Má tiež protizápalové vlastnosti (1). Levanduľový olej uvoľňuje myseľ a svaly, a tým zmierňuje duševné a / alebo fyzickú záťaž (2). Basil olej je proti kŕčom a analgetikum v prírode a účinne zmierniť bolesť hrdla (3). Cypress olej lieči svalové kŕče a bolesti svalov. To tiež stimuluje cirkuláciu krvi a lymfy (4).

Späť na obsah

4. Akupunktúra pre bolesti krku

Akupunktúra - metóda, v ktorej sú vložené malé ihly v osobitných a strategických miestach na koži - sa široko používajú na liečbu akejkoľvek bolesti. Tieto body, keď aktivovaný akupunktúry, regulovať fungovanie tela a tiež obehu krvi a lymfy, aby k úľave od bolesti (5). Konzultovať certifikovaný terapeut na liečbu bolesti krčnej chrbtice pomocou akupunktúry.

Späť na obsah

5. Jablčný ocot pre krčnej chrbtice

Budete potrebovať
 • Jablčného octu
 • Papierový obrúsok alebo tkanivá
Čo musíte urobiť,

1. Namočte vložku do octu a položte to na krku. 2. Nechajte to na hodinu alebo tak.

Ako často by ste mali robiť to

Opakujte tento postup dvakrát denne, až sa dostanete úľavu od bolesti krku.

Prečo to funguje

Jablčný ocot je vynikajúci domáci liek na bolesti krčnej chrbtice a stuhnutosť. Antioxidanty a protizápalové látky, prítomné v ACV zbaví napätia v krčných svalov, a tým znížiť bolesť (6).

Späť na obsah

6. Masáž na krk bolesti

Budete potrebovať

Olivový, horčica, alebo kokosový olej

Čo musíte urobiť,

1. Vezmite si horúcu sprchu a pohladiť vašu pleť Suchá. 2. Ľahko ohriať lyžicu oleja a masírujte krk s ním. 3. Pomocou jemné kruhové pohyby pár minút.

Ako často by ste mali robiť to

Tento postup opakujte každé ráno. Môžete tiež masírujte krk opäť počas dňa.

Prečo to funguje

Masáž môže liečiť bolesť v tele. Jemná masáž alebo trieť boľavé oblasť stimulovať krvný tok (7). Masáž vám pomôže lepšie spať taky.

pozor

Nepretierajte poranenej oblasti, ak to spôsobí prebytok bolesť.

Späť na obsah

7. Jan pre krčnej chrbtice

Budete potrebovať
 • Kocky ľadu
 • Malý, tučný uterák

OR

 • Balík ľadu
Čo musíte urobiť,

1. Umiestnite kocky ľadu vnútri uterákom a umiestniť ho na oblasť, ktorá bolí. 2. Prípadne môžete schladiť ľadový obklad a umiestniť ho na postihnutú oblasť. 3. Položte balík na pár minút.

Ako často by ste mali robiť to

Aplikáciu opakujte ľadu trikrát až štyrikrát za deň.

Prečo to funguje

Ľad pomáha znížiť zápal v oblasti krku. Chlad zmierni bolesti svalov na krku (8).

Späť na obsah

8. Vitamíny pre krčnej chrbtice

Vitamíny hrajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravé fungovanie organizmu. Keď sa ich množstvo začne znižovať v krvnom riečisku, rad otázok rozvíjať. Jeden taký problém je bolesť, akútne i chronické. Ak často trpia bolesťami krku, vrátane týchto dôležitých vitamínov v strave vám pomôže získať úľavu.

 • Vitamín D je nevyhnutný pre vývoj kostí a zdravie. Keď je v deficite, telo má tendenciu k rozvoju chronickej bolesti v rôznych oblastiach, najmä okolo kĺbov (9).
 • Vitamín B komplex je prírodný analgetikum. Znižuje bolesti a zápalu ako neuropatickej a pohybového pôvodu (10).
 • Vitamín C je antinociceptívny činidlo, čo znamená, že sa zvyšuje prah bolesti. Obsahuje antioxidanty, ktoré zvyšujú tento prah zmiernením bolesti (11).

Späť na obsah

9. Síran horečnatý Pre bolesti krku

Budete potrebovať
 • 1 - 2 šálky Epsom soľ
 • Teplá voda
 • Vaňa
Čo musíte urobiť,

1. Naplňte tri štvrtiny vani s teplou vodou a pridajte Epsom soľ na ňu. 2. Zmiešajte soľ vo vode a máčať v to po dobu 10 až 15 minút.

Ako často by ste mali robiť to

Máčať v slanej vode Epsom dvakrát denne.

Prečo to funguje

Epsom soľ obsahuje síran a horčík, ktorý pomáha pri regulácii niekoľkých enzýmov v tele. To tiež zvyšuje krvný obeh a znižuje stres a svalové napätie (12).

Späť na obsah

10. Krčný golier na krk bolesti

Budete potrebovať

Hrdlo golier alebo výstuha

Čo musíte urobiť,

1. Zabaľte golier okolo krku a držať ho tak dlho, kým bolesť odznie. 2. V pravidelných intervaloch odstrániť golier a natiahnuť krk a ramenné svaly.

Ako často by ste mali robiť to

Používať obojok, ak je vyžadovaný k úľave od bolesti krku.

Prečo to funguje

Hlavným účelom tohto krčný golier je podporovať krk uniesť hmotnosť hlavy, keď sa lieči od bolesti. V prípade zranenia, obojok bude tiež udržiavať kosti v krku v súlade, zatiaľ čo oni sa hojí.

Späť na obsah

Ak ste náchylní k bolestiam krku, to je dôležité, že budete mať dostatočný počet prestávok v priebehu dňa. Opustiť svoj pracovný stôl a pohybovať minimálne raz za hodinu. Tiež dávať pozor na vaše držanie tela. To zohráva dôležitú úlohu v prevencii, rovnako ako zmiernenie bolesti krčnej chrbtice. Vyhnúť sa nezdravé potraviny a zahŕňajú viac zeleniny a ovocia vo vašej strave. Nadváha napína všetky svaly v tele, dokonca aj krčné svaly.

Dajte si pozor na zvyky, ktoré môžu byť namáhanie krčnej svaly. Myslíte si, šampón vlasy od sedia nad pri dreze? Alebo si so sebou na hodinové rozhovory s telefón schovaný medzi uchom a ramenom? Potom, nech toho! Tieto návyky môžu spôsobiť silné bolesti krku. Bolesti krčnej chrbtice môže byť vysiľujúce. To môže prevziať svoj život. Ale s týmito opravných prostriedkov proti bolesti hrdla, môžete teraz spravovať svoje bolesti tým lepšie.

Teraz, keď viete, ako k úľave od bolesti krku, čo ešte čakáte? Ešte skúste tieto účinné opravné prostriedky a dajte nám vedieť, ktorý z nich pracuje pre vás. V prípade, že bolesť pretrváva, vykonajte vyhľadajte lekársku pomoc.

load...