Zdravie a wellness

The Ultimate Sacharidy Sprievodca - rôzne typy a ich použitie

The Ultimate Sacharidy Sprievodca - rôzne typy a ich použitie

V snahe schudnúť, prvá vec, ktorú väčšina z nás skončí rezania z našej stravy sa sacharidy. Bohužiaľ sme urobiť vážnu chybu tým, že obmedzí množstvo tejto základnej diétne požiadavky.

Čo sú sacharidy?

Sacharidy sú jedným zo štyroch hlavných tried organických zlúčenín v živých bunkách. Vyrábajú sa počas fotosyntézy a sú hlavným zdrojom energie v rastlinách a zvieratách. Sacharidy sú niečo, čo by sme mali konzumovať na dennej báze, ale rada na výživu o to je pestrá. Zatiaľ čo niektorí odborníci na výživu radia požití veľkého množstva sacharidov, niektoré z nich sú toho názoru, že iba mierne množstvo sacharidov by mala byť spotrebovaná. Kým sacharidy nie sú jedinými prostriedky na získanie paliva na výrobu energie, sa považuje za najúčinnejší diétne zložky a najviac preferovaný zdroj energie. Naša 80% spotreba energie je splnený sacharidov.

Klasifikácia sacharidov grafu:

Sacharidov grafu je klasifikovaný ako jednoduché a komplexné sacharidy. Táto klasifikácia závisí na chemickej štruktúre potravín, a ako rýchlo sa dostane vstrebáva do tela. Jednoduché sacharidy sú jednoduché alebo dvojité cukry v ich chemickej štruktúry, zatiaľ čo komplexné sacharidy majú tri alebo viac cukrov.

load...

1. Jednoduché sacharidy:

Jednoduché sacharidy majú jednoduchú molekulárnu štruktúru a sú tvorené z 1 alebo 2 molekúl cukru. To sú sacharidy naložené potraviny, ktoré môžu byť ľahko stráviteľné systém vďaka svojej jednoduchej konštrukcii. O spotrebe, sú tieto cukry sa rýchlo vstrebáva do tela vo forme glukózy. Glukóza poskytuje okamžitú energiu, akonáhle dosiahne rôznych častí tela prostredníctvom krvi. Aj keď jednoduché sacharidy poskytujú okamžitú energiu, ktoré sú potrebné, aby sa konzumovať s mierou, aby sa zabránilo výšku hladiny cukru v krvi. Oni tiež zvýšiť množstvo tuku v tele, ktoré, ak nie sú spálené alebo použité môže viesť k obezite a ďalších zdravotných problémov.

Jednoduché sacharidy sú tiež označované ako zlé sacharidov. Tie poskytujú menej živín, ako sú vitamíny a minerály. Tieto sacharidy sú získané z rafinovaných a baleného cukru, medu, mlieka a ovocných štiav.

2. Komplexné sacharidy:

Komplexné sacharidy obsahujú dlhé reťazce molekúl cukru. Tieto trvať pomerne dlhšiu dobu ku konverzii do sacharózy a glukózy, a preto vyžadujú viac času na trávenie v porovnaní s jednoduché sacharidy. Tento pomalý proces rozdelenia nám poskytuje energiu pre dlhšie trvanie času. Pretože tieto sacharidy vyžadujú viac času pre prevod, sú v neustálom použitie v tele.

load...

Tieto sacharidy sú nazývané dobré sacharidy. Uvoľňujú energiu do tela neustále a poskytujú viac než to, čo každý z nás potrebuje z našej každodennej stravy. Potraviny, ako je čerstvá zelenina, ovocie, strukoviny, celozrnné výrobky, ovos a cestovín nám poskytujú dobré sacharidov. Komplexné sacharidy sú zdravšie ako jednoduchých sacharidov a mala by trvať až významnú časť nášho jedálnička.

Chemické zloženie cukrov:

Na chemickom zložení na báze, existujú štyri hlavné triedy uhľohydrátov:

1. Monosacharidy:

Mono odkazuje na jeden a sacharidy týkajú cukru. To sú základné zlúčeniny cyklické štruktúry a pozostávajú z uhlíka, vodíka a kyslíka v pomere 1: 2: 1. Spoločné monosacharidov zahŕňajú glukózu, fruktózu a galaktózu.

Glukóza je hlavný cukor, ktorý sa metabolizuje v tele na výrobu energie. Galaktózy je identický na glukózu v štruktúre okrem jednej hydroxylovej skupiny z atómu uhlíka. Galaktózy sa vyskytuje v malom množstve a kombinuje s glukózou za vzniku laktózu s mliekom. Fruktóza má rovnaký chemický vzorec, ako glukóza, ale má úplne odlišný 3 trojrozmerné štruktúry. Rozdiel je v tom, že fruktóza je ketón vo svojej lineárnej forme, zatiaľ čo glukóza je aldehyd. Fruktóza je absorbovaný a premenený na energiu rovnakým spôsobom, ako je napríklad laktóza na spotrebu.

2. Disaccharides:

Disacharidy sa bežne vyskytujú v prírode a sú tvorené kondenzačné reakcií, kde je jedna molekula uvoľnená počas spájania dvoch strán. Disacharidy v ideálnom prípade sa pod oligosacharidov, ale vzhľadom k svojej pomerne jednoduché konštrukcie, ktoré sú klasifikované ako iné triedy sacharidov. Tieto zahŕňajú laktózu, sacharózu, trehalóza, cellubiose a maltóza.

3. Oligosacharidy:

Oligosacharidy sú sacharidy s dvoch alebo viacerých základných typov molekúl cukru a sú v rozmedzí 3 až 10 základných jednotiek. Sú zložené z opakujúcich sa jednotiek glukóza, fruktóza a galaktóza a držať nutričné ​​význam rovnako. Tie nemôžu byť metabolizované v tenkom čreve. Často sú metabolizované baktériami v hrubom čreve za vzniku nežiaduceho plynných vedľajších produktov. Ich hlavnou úlohou je ukladanie glukózy. Tieto dva typy oligosacharidy sú rafinóza a vidieka do miest stachyóza.

4. Polysacharidy:

Polysacharidy sú monoméry a skladá sa z viac ako 3000 jednotiek molekúl cukru. Používajú sa pre ukladanie veľkého množstva glukózy. Požívateľná forma polysacharidov je známa ako diétne vlákniny. Dodáva sa v mnohých formách, ako je pektín, guma, celulóza a hemi celulózy. Celulóza je bunková stena materiál, ktorý nie je štiepený ľuďmi. Poskytuje vlákniny v potrave.

Odporúčané denné dávky sacharidov:

Normálne zdravý dospelý človek spotrebuje približne 130 až 200 gramov sacharidov denne. RDA by sa mali zvýšiť v prípade športovcov, dojčiacich matiek, horolezcov a robotníkov. Je vhodné, aby 40% až 60% kalórií zo sacharidov, výhodne od škrobov a prírodné cukry.

Toto číslo sa môže líšiť v závislosti od vašej strave. Na 40 na báze - 60% právnemu požiadavke kalórií zo sacharidov, žena po 1600 kalórií potrebuje 130 gramov, zatiaľ čo jeden po 2000 kalórií potrebuje 225 gramov, a tak ďalej.

Zvýšiť príjem komplexných sacharidov, obsahujú potraviny, ako je ovocie a zelenina, celozrnné ryža, pšenica, chlieb a strukoviny, ako sú fazuľa, šošovica a hrach vo vašej strave. Vyvarovať sa potravín, ktoré sú spracované rovnako ako rafinovaného cukru a sirupov, ktoré poskytujú veľmi menej živín a majú vysoký obsah kalórií.

Zoznam sacharidových zdrojov:

Potraviny obsahuje 3 typy sacharidov, ktoré obsahujú cukor, škrob a vláknina.

Škrob je komplexné sacharidy, ktoré sa skladá z dlhého komplexné reťazci jednoduchých cukrov. Je nutné, aby škrob sa členia v tele, než telo môže použiť ako zdroj glukózy. Škrob má vyššiu glykemický index ako cukor. Ľudia, ktorí sú citliví na cukor by sa mali vyhnúť škrobnatých potravín, pretože väčšina škrobnatých potravín sa členia na cukor. Škrob sa nachádza v niektorých druhoch zeleniny, ako sú zemiaky, fazuľa, obilniny a chleba Corn je.

Cukor je jednoduché sacharidy, ktoré chutí veľmi sladká. Bežné cukry sú sacharóza (trstinový cukor), glukózy (hrozno) a laktózu (mliečny). Všetky z nich sa nakoniec členia na glukózu, ktorá je transportovaná do rôznych častí tela prostredníctvom krvi. Je to práve táto glukóza, ktorá sa vstrekuje do krvi, čím sa získa okamžitú energiu. Prebytok glukózy je uložená vo forme glykogénu v pečeni a tuky v telesných cukrov.

 [Čítajte: vysoko kalorické potraviny]

Diétne vlákna sú sacharidy, ktoré nemôžu byť stráviteľné nami. Prechádzajú v tele, bez toho aby sa členia na cukor. Sú málo kalórií a pomôže uskutočniť proces trávenia hladko. Aj keď naše telo nedostane žiadnu energiu z vlákien, to je rovnako dôležité, aby nás zdravé. Je tiež potrebné vláknina regulovať hladinu cukru v krvi. To tiež znižuje hladinu cholesterolu a podporuje správne trávenie. Potraviny s vysokým obsahom vlákniny patrí ovocie, zelenina, fazuľa, orechy, semienka a celozrnné potraviny.

 [Čítajte: sacharidov Rich List potravín]

Zdravé a nezdravé Sacharidy:

Zdravé sacharidy obsahujú prírodný cukor v ovocí, zelenine, mlieku a mliečnych výrobkoch, vlákninu, škroby na celozrnné potraviny, fazuľa, hrach a kukurica.

Nezdravé sacharidy zahŕňajú kukuričný sladidlo, kukuričný sirup, fruktóza, laktóza, maltóza, med, cukor, hnedý cukor, melasa, a sladový sirup. Tiež by ste mali obmedziť príjem zemiakov, ako naše telo rýchlo trávia škrob a môže zvýšiť hladinu krvného cukru v tele.

Použitie cukrov:

 1. Jedným z najdôležitejších funkcií sacharidov je dodávať energiu a zabezpečiť riadne fungovanie tela. Pomáha tiež ďalšie nevyhnutné živiny, ako sú bielkoviny a vitamíny riadne vykonávať svoju funkciu. Sacharidy pomáhajú produkovať ako sacharózu a glukózu. Tie absorbujú a previesť energiu v tele, najmä na mozog a nervový systém. Enzým známy ako amylázy napomáha rozdelenie sacharidy na glukózu, ktorý sa ďalej používa ako energia v tele.
 1. Sacharidy sú pre riadne fungovanie centrálneho nervového systému veľmi dôležité. Pre túto funkciu používa krvnej glukózy ako hlavný zdroj paliva. Glukóza, najjednoduchšia forma sacharidov, rýchlo použitý pri duševnej činnosti. Duševné aktivita a koncentrácia glukózy odteká z časti nášho mozgu, ktorá je spojená s pamäťou a učením. Mozog je poháňaná sacharidy, ktoré pomáhajú človek myslieť, žiť a konať. Preto je veľmi dôležité udržiavať správnu hladinu cukru pre normálne fungovanie mozgu. Sacharidy sú tiež nutné sledovať a regulovať nervového tkaniva, ktoré sú pripojené k mozgu.
 1. Sacharidy pôsobiť ako biopalivo pre telo. Glukóza sa člení podľa sacharidy vyrábať vodu a oxid uhličitý, a energia uvoľnená v priebehu tohto procesu sa riadi fungovanie buniek.
 1. Sacharidy sú skvelé antikoagulanciá. Zabraňujú telo z intravaskulárneho zrážania krvi, čo je závažná forma zrážanie. Glykoproteín a cukor vydaná v členení sacharidov zaisťuje hladký priebeh tohto procesu. Glykoproteín uvoľní počas tohto procesu je krvný imúnny voči niekoľkým chorôb a ochorení. To je predovšetkým vďaka vlastnostiam oligosacharidová proteínu, ktorý pomáha v tomto procese. Tak, sacharidov tiež fungovať ako antigén.
 1. Zvýšený príjem sacharidov potraviny bohaté zaisťuje plodnosť u žien. Sacharidy kontrolovať a regulovať hormóny, ako je folikuly stimulujúci hormóny a luteinizačný hormóny. Jedná sa o naliehavé komponenty reprodukčného procesu. To tiež zaisťuje správnu ovuláciu a zdravý systém moču. Tak, to pomáha pri zvyšovaní šance na otehotnenie u žien.
 1. Sacharidy tiež pomôcť v riadne fungovanie gastrointestinálnych oblastiach. Laktóza, ktorý sa uvoľňuje podporuje rast typu baktérií v tenkom čreve, ktoré so sebou prináša syntézu niektorých B komplex vitamínov. Laktóza tiež pomáha pri správne vstrebávanie vápnika v tele. Vápnik, v kombinácii s vláknami, je zaistené, že gastrointestinálne oblasti riadne fungovať. Celulóza poskytuje vlákno a objem, ktorý pomáha pri stimulácii peristaltické pohybe gastrínu traktu.
 1. Sacharidy majú tiež významný vplyv na proteíny. Sú známe ako "proteín šetriace". To znamená, že sacharidy chráni proteíny prevádzali na glukózu, aby slúžil ako zdroj energie pri znížení glykogénu a glukózy v plazme na úrovni v tele. Namiesto toho, energia je odvodená zo sacharidov a mastných kyselín. Tento proces sa nazýva glukoneogenézy. To je zase vedie k uvoľňovaniu hormónu glukagónu.
 1. Riadne zásoby sacharidov zabraňuje hypoglykémii, bežne známy ako hladina cukru v krvi.
 1. Komplexné zdroje sacharidov, ako je ovocie a celozrnných výrobkov sú dobrým zdrojom vlákniny príliš. Diétne vlákna, ako je celulóza, hemicelulóza, pektín a slizu sú dôležité sacharidy z niekoľkých dôvodov. Spotreba rozpustných a nerozpustných vlákien je zneškodňovanie odpadu oveľa jednoduchšie.
 1. Sacharidy sa vyžadujú aj pre oxidáciu tukov. Tuky majú tendenciu horieť v sacharidov ohňa. V neprítomnosti sacharidov nemôžu byť oxidovaný v tele, čím sa získa energie. Preto rozdelenie kyseliny oxaloctové je nevyhnutná pre oxidáciu kyseliny octovej (čo je rozpad tukov).
 1. Adekvátne konzumácia vlákniny znižuje riziko vzniku koronárnych chorôb, zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi a udržiava váhu. Ľudia, ktorí patria potraviny bohaté na vlákniny v ich strave sú menej náchylné k rozvoju cukrovky 2. Typu, ústnej, krku, a hrubého čreva a pľúc. To môže byť umožnené, v prípade, že pravidelný prísun obmedzených sacharidov je do systému.
 1. Sacharidy pridať do chuť, rozmanitosť a vzhľad potravín, takže jedlo lákavejšie a lahodné. Vzhľadom k tomu, že sú non-dráždivé a ľahko stráviteľné, keď varí, oni tvoria hlavnú potravu s ľuďmi.
 1. Sacharidy slúži nielen nutričné ​​funkciu, ale hrajú rovnako dôležitú úlohu v bunkovej procese rozpoznávania. Mnoho imunoglobulínu je a peptidové hormóny obsahujú glykoproteín sekvencie. Tieto sekvencie sú zložené z aminokyselín, ktoré sú spojené s sacharidov.

Sacharidy sú nevyhnutné pre každej živej bytosti a sú povinné pre udržanie správnej rovnováhy v tele. Boli často obvinený z bytia spojená s priberanie na váhe a nechcené glukózy v tele. Negatívne účinky môžu byť často minimalizovať, ak môžete opraviť štruktúry spotreby.

Pacienti s diabetom sa odporúča, aby sa zabránilo nadmernej konzumácii sacharidov. Znížte spotrebu škrobnatých potravín, ako je chlieb a cestoviny. Prípadne, zvýšiť príjem čerstvej zeleniny. To vám pomôže udržať hladinu cukru v krvi pod kontrolou a pritom poskytuje dostatok energie na produkciu materiálu pre telo pracovať.

Nie sú odrezaní sacharidy zo svojho jedálnička úplne. Uistite sa, že sledovať tento zoznam potravín, sacharidov a konzumovať ich v predpísanej výške, ako zostať zdravý a fit!

load...