Zdravie a wellness

Teplá voda Kúpeľ Vs studenej vody Kúpeľ - ktorý je lepší podľa Ayurveda?

Teplá voda Kúpeľ Vs studenej vody Kúpeľ - ktorý je lepší podľa Ayurveda?

Vy ste vždy zmätení, či sa vykúpať s horúcou vodou alebo sa rozhodnúť pre chladné vodnom kúpeli? Ako sa rozhodnúť, ktorý z nich si vybrať?

No, pretože výber je subjektívny, pred príchodom k akémukoľvek záveru, je potrebné vziať do úvahy faktory, ako je prebiehajúcej sezóne, váš vek, návyky, praktík odvekých, choroby a pod kúpanie v horúcej vode, alebo studenou vodou obaja majú svoje výhody , Čítajte ďalej pre viac informácií.

Studená sprcha Vs teplá sprcha

Poďme sa pozrieť na výhody oboch studenou vodou a sprchy s teplou vodou sa tu:

Výhody chladné vodného kúpeľa

 1. Studené vodnom kúpeli tendenciu k stimulácii nervových zakončení a dáva vám Kick štart v dopoludňajších hodinách. To tiež pomáha zbaviť sa lenivosti.
 1. Vodného kúpeľa studenej zvyšuje uvoľňovanie depresie bije chemikálií, ako je beta-endorfínov, a tým vám pomôže liečbe depresie.
 1. Štúdie preukázali, že vo vodnom kúpeli za studena zlepšuje reprodukčné zdravie u mužov tým, že stimuluje uvoľňovanie testosterónu.
 1. To tiež pomáha pri zlepšovaní funkcie pľúc.
 1. Vodného kúpeľa studenej stimulujú lymfatický a imunitný systém tela a tým zvýšiť produkciu buniek, ktoré bojujú proti infekciám.

Výhody horúcom vodnom kúpeli

 1. Ako všetci vieme, vyššie teploty majú tendenciu zabiť baktérie viac. Z tohto dôvodu, kúpanie s horúcou vodou čistí telo.
 1. Štúdie ukazujú, že horúce vodnom kúpeli zlepšuje pružnosť svalov a tiež pomáha uvoľniť boľavé svaly.
 1. Horúce vodnom kúpeli znižuje hladinu cukru v tele, takže vaše telo menej náchylné k diabetu.
 1. Je tiež výhodné pre liečbu proti kašľu a prechladnutiu, ako je para pomáha vyčistiť dýchacie cesty a odľahčenie krku a nosa.

Ajurvédske Vezmi o tom, ako si vybrať medzi studenú a teplú vodu kúpeľov

Je to lepšie, sprchovať sa studenú alebo teplú vodu? Ayurveda má pre vás odpoveď. Ayurveda naznačuje, že je potrebné použiť horúcu vodu pre telo a studenej vody na hlavu od umývanie oči a vlasy s teplou vodou nie je dobré pre vaše zdravie. Ayurveda naznačuje, že teplota vody, musí byť na základe nasledujúcich faktorov:

load...

1. Na základe veku

Pre mládež, sa odporúča kúpať so studenou vodou. O starých ľudí a mládež, sa odporúča kúpať v horúcej vode. Ale ak ste študent a oddaný minúť viac na štúdiách, kúpanie v studenej vode bude prospešné pre vás.

2. Na základe Karoséria

Ak je váš telesný typ je Pitta, je lepšie používať studenú vodu, aby sa vykúpať, a ak váš telesný typ je Kapha alebo Vata, použite teplú vodu.

3. Based On chorôb

Ak ste netrpia žiadnou chorobou súvisiacich Pitta, ako je trávenie a pečene ochorení, studené vodnom kúpeli bude veľmi prospešné pre vaše zdravie. A ak ste trpia Kapha alebo Vata súvisiacich porúch, potom sa dáva prednosť horúcom vodnom kúpeli.

load...

Ak ste epilepsia pacientov, sa neodporúča a to ako horúcu vodu a vodný kúpeľ chladná. Namiesto toho, aby si kúpeľ s vlažnou vodou.

4. Na základe svojich návykov

Ak pracujete pravidelne, horúcom vodnom kúpeli sa odporúča.

5. Základe toho, čo Time kúpeli

Ak máte sa vykúpať v dopoludňajších hodinách, je dobré kúpať so studenou vodou. Ale ak ste kúpanie v noci, pričom horúcom vodnom kúpeli vám pomôžu cítiť uvoľnene. Vzhľadom k tomu, večer čas je ovládaný Vata, kúpanie s teplou vodou bude prínosom.

Ako sa vykúpať Podľa ajurvédy

Podľa Ayurveda, "náhlivo kúpeľ je podobný uponáhľanej jedlo, a vaše telo nebude využívať všetky výhody a dostať riadne čistené, ak budete ponáhľať kúpanie." Ak chcete získať sviežosť, dobrá skúsenosť kúpanie je nutnosťou.

Mali by ste pomaly riadiť proces tak, že každá časť vášho tela je riadne vystavený vode. Tu je návod, ako by ste sa mali kúpať:

 1. Začať tým, že umývanie rúk a nôh.
 1. Pokiaľ kúpanie v studenej vode, váš prístup by mal byť od hlavy až k päte.
 1. A ak ste kúpanie s horúcou vodou, začnite tým, umývanie nôh a potom smerom nahor k hlave.
 1. Keď príde na mydlo, vyhnúť sa chemicky zaťažené mydla k dispozícii na trhu, ako je koža absorbuje všetky chemikálie z mydla.
 1. Vyžíva v dobrom olejovou masážou s horčicový olej alebo sezamový olej pred kúpeli je vraj prospešná pre vaše telo. To revitalizuje svaly a zlepšuje štruktúru pokožky.
 1. Aj keď sa nesmie uponáhľať pri kúpaní, robí to príliš dlho sa tiež neodporúča. Aj pre lepšiu hygienu, kúpanie dvakrát denne je dosť.
 1. Môžete pridať niekoľko Neem lístia vo vode a nechajte ju na nejakú dobu. Potom sa vykúpať s touto vodou. To povedie k zlepšeniu zdravia vašej pokožky.

Jedná sa predovšetkým o studená sprcha vs teplú sprchu. Dúfame, že všetky vaše pochybnosti boli vymazané, a ty si teraz istí, ktoré voda vybrať kúpať. V prípade akýchkoľvek otázok, môžete ich zverejniť v poznámkach nižšie.

load...