Zdravie a wellness

Ťažké obdobia? Vyskúšajte tento ayurvédsky domáci prostriedok pomocou šafranu - to funguje zázraky!

Ťažké obdobia? Vyskúšajte tento ayurvédsky domáci prostriedok pomocou šafranu - to funguje zázraky!

Ste frustrovaní, pretože budete musieť zmeniť svoje hygienické vložky alebo tampóny každé dve hodiny počas svojho obdobia? Ťažké alebo predĺženej lehoty, známy tiež ako menorágia, je veľmi častým problémom pre menštruujúce ženy, a to má priamy vplyv na ich fyzické i emocionálne zdravie. Nadmerné krvácanie vedie k anémii a spôsobuje hormonálna nerovnováha v tele.

V Ajurvédske hľadiska, menorágia je pomenovaný ako Raktapradara alebo Asrigdara, kde asrig znamená krv a Dara znamená nadmerný prietok.

Čo spôsobuje menorágia (silné menštruačné krvácanie)?

Existuje celý rad faktorov, ktoré vedú k nadmernému a nekontrolovateľné menštruačného krvácania. Tu sú niektoré z nich:

load...

1. Príjem potravy, ktorá je veľmi razantné, v prírode, ako je cesnak, horčica, apod 2. Stres. 3. Vykonávanie ťažké cvičenia denne. 4. Prebytok sexuálny pôžitok, ktorý často vedie k zvýšeniu Vata Dosh. 5. Pôst po dlhú dobu a pomerne často, čo spôsobuje nárast Vata a Pitta doshas. Obaja doshas súvisí s menorágia.

Vzhľadom k tomu, že je to veľký problém, ktorým trpí ženy, mnoho liekov sú k dispozícii na trhu, aby ju liečiť. Tieto lieky pomáhajú pri znižovaní bolesti v súčasnej dobe. Avšak, to je lepšie, keď tento problém je vyriešený z koreňov. Tu sme zdieľať jednoduchý ajurvédskej domáci liek, ktorý môže poskytnúť úľavu od ťažkých období.

Čo potrebuješ
  • 1 čajová lyžička medu
  • Jeden prameň šafranu
Ako spraviť

1. Potom sa prameň šafranu a rozbiť na malé kúsky. 2. Mix to dobre s lyžičkou medu a potom ho konzumujú.

load...

Môžete si vziať to raz alebo dvakrát denne.

Kedy môžete jesť to?

Môžete mať túto zmes sa zaoberať:

1. Nadmerné krvácanie v období 2. Bolestivá menštruácia 3. Predmenštruačného syndrómu 4. Výkyvy nálad počas obdobia 5. Ak ste trpiaci akýchkoľvek podmienok súvisiacich s vysokým pitta 6. Nosné krvácanie 7. Depresie

Prečo tento liek funguje?

Saffron pôsobí ako proti kŕčom a pomáha pri zmierňovaní bolesti počas obdobia. To tiež udržuje krvácanie pod kontrolou.

Ako dlho by ste mali pokračovať tento liek?

Ak si obvykle trpia ťažkými obdobiami, musíte začať s šafran spolu s medom zhruba tri alebo štyri dni pred očakávaným dňom nástupu a pokračovať v jej konzumáciu, kým krvácanie trvá.

Ale ak nechcete trpieť ťažké krvácanie každý mesiac, je lepšie sa rozhodnúť pre nápravu len v prípade, narazíte na veľa bolesti spolu s ťažkým prietok krvi.

Dátum spotreby

Vzhľadom k tomu, zmiešajte šafran a med v čase konzumácie, neexistuje žiadny dátum exspirácie na náprave. Ale uistite sa, že používate originálne a svieže šafran. Saffron možno skladovať vo vzduchotesnej nádobe po dobu okolo jedného roka.

Je to bezpečné pre deti?

Ak vaše dieťa trpí kŕčovité bolesti brucha a je vyššia ako troch rokov veku, môžete použiť tento liek.

To je tiež bezpečný pre tehotné a dojčiace matky.

Vysoká dávka prostriedok sa neodporúča, pretože môže mať vedľajšie účinky.

Niektoré ďalšie Užitočné Opravné prostriedky zastaviť silné krvácanie

  1. Ashoka kôra je ďalší populárno použitý bylina ajurvédskej ženy starostlivosti. Pre zníženie menštruačné bolesti, sa 25 g (alebo jeden a pol lyžice) Ashoka kôry prášok a variť v 500 ml (alebo jeden šálku) vody. Pokračujte varu až do množstva zníži na 50 ml. Teraz sa pridá 50 ml (tri polievkové lyžice) mlieka do roztoku a znovu variť, kým vám zostane 50 ml. Roztok sa filtruje a nechajte ho vychladnúť na nejakú dobu.

Môžete si vziať dávku 20 - 30 ml a vypiť ráno, až sa krvácanie pokračuje.

  1. Môžete si tiež vytvoriť medikovanej pasty z rozdrvených listov Lajjalu (touch-me-not rastlín), spolu s čerstvou šťavou z doorva (Cynodon dactylon) alebo s tandulodaka (ryža premýva vodou).
  1. Jesť hrozienka pravidelne pomáha pri vyrovnávaní Pitta, a to pomáha pri kontrole krvácanie počas obdobia.

Skúste tieto ajurvédskej opravné prostriedky zastaviť silné krvácanie. Dúfame, že sa vám páčil článok. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...