Zdravie a wellness

Syndróm dráždivého čreva (IBS) - diétny plán a liečba

Syndróm dráždivého čreva (IBS) - diétny plán a liečba

Syndróm dráždivého čreva (IBS) je ochorenie čriev a príznaky patrí žalúdočné kŕče, hnačka a / alebo zápcha. Ak ste trpia IBS dlho, je potrebné vziať do úvahy meniace svoj jedálniček a životný štýl, aby zmierniť príznaky. Lieky pomôže do určitej miery, ale lepšie vedomosti o tom, čo potraviny sú povolené a aké potraviny nie sú vám pomôže získať úľavu od IBS.

Syndróm dráždivého čreva Diéta

 1. Syndróm dráždivého čreva - príčiny, príznaky, a liečba
 2. Syndrómu dráždivého čreva Sample Diet Plan
 3. Foods jesť
 4. Potraviny, aby sa zabránilo
 5. Syndróm dráždivého čreva Diéta Recept
 6. Zmeny životného štýlu

1. Syndróm dráždivého čreva - príčiny, príznaky, a liečba

IBS alebo syndróm dráždivého čreva je dlhodobá ochorenie čriev, ktoré vedie k bolesti brucha, kŕče, nadúvanie, hnačka alebo zápcha.

Príčiny tohto ochorenia nie sú dosiaľ známe. Avšak sa predpokladá, že súvisia s zápal výstelky tráviaceho traktu, zmeny citlivosti nervov čriev v dôsledku genetickej problémy, infekcie tráviaceho traktu, v rodinnej anamnéze rakoviny hrubého čreva, atď

load...

Symptómy IBS sú zápcha, hnačka, nadmerné plyn, bolesti brucha, nadúvanie, infekcie gastrointestinálny trakt, bezdôvodné chudnutie, hlien v stolici, atď. Niektorí ľudia vyskúšať všetky z nich, zatiaľ čo iní len niekoľko z týchto príznakov skúsenosti. IBS nevedie k závažným ochoreniam, ale príznaky sú veľmi bolestivé.

Svaly v našich črevách zmluvy a relaxovať vo vlnách. Tento jav sa nazýva peristaltika a je zodpovedný za vytlačenie odpadu vo forme výkalov. Pre ľudí, ktorí trpia syndrómom dráždivého čreva, normálne rytmické vlny sú prerušené kvôli neúčinné komunikáciu medzi mozgom a tráviaceho traktu. Niekedy zmluvy o črevnej príliš veľa, čo vedie k rýchlemu pohybu potravín prostredníctvom čriev, čo vedie k hnačke. Inokedy črevných svalov zmluvu veľmi pomaly, alebo bez odpočinku, čo spôsobuje zápchu.

IBS môžu byť liečení proti hnačke, anticholínergné látky, proti kŕčom, a antibiotík. Zmena stravy a životného štýlu tiež pomôcť pri liečbe IBS.

Späť na obsah

2. Syndróm dráždivého čreva Sample Diet Plan

Jedlo Čo jesť
Skoro ráno Možnosti:

load...
 • 1 sklenená teplá voda
 • Probiotický nápoj
 • Šťava z aloe vera
Raňajky Možnosti:

 • Ovos s mliekom bez tuku alebo s nízkym obsahom tuku
 • Miešané vajíčko s 1 plátkom bieleho chleba
Obed Možnosti:

 • Kuracie guláš s mrkvou, špenátom a zelenými fazuľkami
 • Uhorková polievka
Po obede 1 malý pohár s nízkym obsahom tuku alebo bez obsahu tukového jogurtu
Večerné občerstvenie 1 sklenená jablková šťava (napnutá) so semenami feniklu
Večera Možnosti:

 • Dusený losos
 • Ryžové rezance alebo pastamashed sladké zemiaky s kuracími prsníkmi

 Táto diéta plán obsahuje odporúčané potraviny pre syndróm dráždivého čreva. Ak ste laktózu, môžete sa rozhodnúť pre sójové mlieko miesto bez tuku alebo s nízkym obsahom tuku mlieka. Ak ste lepok citliví, kupovať výrobky, ktoré sú označené ako bezlepkové. Pitie probiotický nápoj alebo šťava z aloe vera v dopoludňajších hodinách pomôže upokojiť žalúdok. Semien feniklu tiež chladivý účinok. Uistite sa, že budete piť dostatok vody a ovocné šťavy (napäté).

Späť na obsah

3. Foods jesť

A. Rozpustná vláknina

Strava s vysokým obsahom vlákniny je všeobecne považovaný za vhodný takmer pre každého, ktorí trpia IBS. Avšak, to nie je pravda vo všetkých prípadoch. K dispozícii sú dva typy vlákien - rozpustnej a nerozpustnej.

 • Počas tráviaceho procesu, rozpustná vláknina, rozpúšťa sa vo vode, sa zmení na gél a spomaľuje trávenie. Rozpustná vláknina sa nachádza v ovocí, ako je avokádo, pomaranče, jahody, maliny, grapefruit, mandarínky a hrušky. To je tiež nájdené v raňajkové cereálie, ktoré obsahujú psyllium, ovsené otruby, ovsené vločky, jačmeň, biele zemiaky a špargľu.
 • Napriek tomu, že zdravé, nerozpustnej vlákniny je všeobecne ťažké na čriev u ľudí, ktorí trpia IBS. Nerozpustná vláknina sa pohybuje rýchlo cez hrubého čreva, čím sa zhoršuje hnačka-prevládajúci IBS.
 • Ľudia, ktorí trpia IBS mali uchýliť k potraviny s rozpustnej vlákniny. Fazuľa, šošovica a cícer sú dobrým zdrojom rozpustnej vlákniny, ale sú aj ťažby plynu. Z tohto dôvodu by mali byť prijaté v primeranom množstve tak, že nemajú zhoršiť príznaky.
 • Potraviny rastlinného pôvodu, ako sú obilie a zelenine, obsahujú rozpustné a nerozpustné vlákna. Tí, ktorí trpia IBS môže zvýšiť rozpustnej vlákniny, najmä.

Hoci IBS dieta do značnej miery zahŕňa potraviny s rozpustnej vlákniny, odporúča sa jesť rôzne potraviny v moderovanie, bez jesť príliš veľa jednej konkrétnej potraviny alebo príliš veľa potravín naraz.

Kým vysoký príjem rozpustnej vlákniny je odporúčaný pre hnačka-prevládajúce IBS, ktorí trpia IBS s prevládajúcou zápchou musí byť viac agresívny vo svojej diétne vzor. Požaduje sa, aby sa tri až šesť alebo viac denných častí rozpustného vlákna v jedle a občerstvenie. Časti by mali byť moderované a šíri po celý deň, aby sa zabránilo prebytočný plyn a nepohodlie.

Ovocie, ako sú jablká, broskyne, slivky, papája, avokádo, nektarinky, marhule, mango, a hrušiek, ktoré sú s vysokým obsahom fruktózy alebo sorbitolu a môžu byť spúšťacie potraviny pre niektorých ľudí. Sú vynikajúcim zdrojom rozpustnej vlákniny a mali by byť zahrnuté do stravy.

B. Nízke FODMAP Foods

FODMAP znamená fermentovateľná Oligo Di monosacharidov a polyoly. Tieto sacharidy s krátkym reťazcom sa ľahko fermentuje a spôsobujú viac tekutiny pre vstup do hrubého čreva. To má za následok nadúvanie, tvorba plynu, a hnačka. Tieto potraviny, ktoré majú vysoký obsah tohto typu sacharidového reťazce sú med, strukoviny, čerešne, sójové bôby, fazuľa, plnotučné mliečne výrobky, pšenica, cibule a cesnaku. Tieto potraviny je potrebné sa vyhnúť, aby sa zabránilo zápalu dýchacích žalúdka alebo GI a podráždenie.

C. Voda

Voda je pre normálne, zdravé trávenie veľmi dôležité. Je nevyhnutné vypiť dva až tri litre vody denne.

D. Zrná

Môžete jesť bielej ryže, ovos, jačmeň, a quinoa. Avšak, ak máte pocit, nepríjemné pocity, prestaňte konzumovať niektorú z vyššie uvedených okamžite.

E. Bielkoviny

Môžete mať vajcia, ryby, kuracie prsia, chudé morčacie a hovädzie mäso, sója, huby a šošovkou.

F. Zeleninové a ovocné šťavy

Piť dobré množstvo rastlinného alebo každý deň čerstvé ovocné šťavy. Uistite sa, že kmeň šťavu pred pitím to, aby sa zabránilo konzumácii osivá alebo kôru, ktorá môže zhoršiť príznaky IBS.

G. Ostatné potraviny

Môžete mať múka tortilly, biely chlieb, cestoviny a rezance.

H. Doplnky stravy

Tí, ktorí trpia IBS môže dôjsť vitamín alebo nedostatok minerálov. Lekár môže predpísať vápnik, vitamín D, alebo vitamín B12. Skôr, než s ohľadom na tieto doplnky si poradiť so svojím lekárom.

Späť na obsah

4. Foods, ako zabrániť

Tam sú niektoré potraviny, ktoré pôsobia ako spúšťací potravín, ktoré sťažuje alebo zhoršiť príznaky IBS. Medzi najčastejšie patria tieto potraviny sú mastné potraviny, ako vyprážané potraviny, ťažké reštauračného stravovania, mastné mäso a zelenina ako karfiol, brokolica, cibuľa, cesnak, strukoviny, celozrnné výrobky, vajcia, orechy a semená.

Nižšie sú uvedené niektoré z bežných spúšťacích potravín, ktoré by mali byť obmedzené v strave, ak nie úplne vyhnúť.

A. Plnotučné mlieko a mliečne

Plnotučné mlieko a ďalšie mliečne výrobky sú často zodpovedné za zasahovanie do normálnej tráviaci proces veľa ľudí, ktorí trpia IBS. Vyhnúť sa plnotučné mlieko alebo jogurt, syr, tvaroh, zmrzlinu, krémové polievky, omáčky, pudingy, atď

B. Potraviny s vysokým obsahom nerozpustnej vlákniny

Nerozpustná vláknina nefunguje dobre pre pacientov s IBS, najmä tých s hnačkou, prevládajúci IBS. Potraviny, ktoré majú vysoký obsah nerozpustnej vlákniny, ako je celozrnný cestoviny, pšeničné klíčky, popcorn, prosa, quinoa, celozrnné pečivo, celé orechy, a semien, môže vyvolať príznaky IBS.

C. Pšenica

Pšenica a pšeničnej múky obsahujú proteín nazývaný glutén, že niektorí jedinci nájsť ťažko stráviteľné. Bežné spúšťanie potraviny patrí biely a celozrnný chlieb, sušienky, cereálie, cestoviny, a pečené potraviny.

D. Surovej zeleniny

Tí, ktorí trpia IBS mali držať varenej zeleniny ako surovej zeleniny sú zlé pre ich čriev. Okrem toho, kapustovité zeleniny, ako je brokolica, karfiol a kapusta môže byť nepríjemné, aj keď sú varené a potom jesť.

E. Mastné potraviny a Red Meat

Mastné alebo vyprážané potraviny, ako sú hranolky, vyprážané kurča, vyprážané ryby a červené mäso sú rovnako zlé pre pacientov s IBS. Z tohto dôvodu je lepšie nahradiť hamburgery, steaky, párky v rožku alebo párky s hydinou, ryby a iné chudé mäso na bielkoviny.

F. Fazuľa a šošovica

Fazuľa a šošovka sú ťažko stráviteľné pre ľudí s IBS, pretože často spôsobujú gastrointestinálne účinky, nadúvanie, kŕče a hnačka.

G. Cibuľu a cesnak

Cibuľa a cesnaku mohlo poškodiť tráviaci trakt. Vymeňte ich za miernejších prísad, ako sú bylinky, olivový olej, a jednoduché omáčky, ktoré nemajú zhoršiť IBS.

H. Sladidlá

Cukor a korenia nie sú dobré pre pacientov s IBS. Rôzne sladidlá, ktoré obsahujú fruktózu, ako je cukor a med, ovocné šťavy, vysoko fruktózový kukuričný sirup, alebo alkoholu, ako je sladidlo, sorbitol, maltitol, manitol, alebo môžu poškodiť črevný trakt. Z tohto dôvodu, vyhnúť cukríky, žuvačky, alebo akýkoľvek nápoj obsahujúci tieto sladidlá. Tiež sa vyhnite ovocie, ktoré obsahujú sorbitol, ako sú jablká, hrušky, slivky, marhule, broskyne, slivky, čerešne, a nektárinky.

I. Sýtené, Caffeinated a alkoholické nápoje

Šumivé nápoje a sýtené nápoje, ako je sóda môže vyvolať pocit nadutú. Okrem toho, alkohol tiež dokazuje, že je vinníkom priťažujúcich príznakov IBS v niekoľkých málo ľudí. Niektorí ľudia zažijú IBS po požití kofeínu kávy, čaju a nealkoholických nápojov.

J. Čokoláda

Napriek tomu, že tmavá čokoláda obsahuje silné antioxidanty, môže vyvolať príznaky IBS u niektorých ľudí a spôsobiť zažívacie ťažkosti. Preto by mali nájsť náhradu za čokolád a ďalších potravín, ktoré obsahujú čokoládu.

K. Korenie

Korenie, aby výživné pokrmy chutnejšie, ale majú čo ponúknuť, pokiaľ ide o výživu. V skutočnosti, niektoré chuťové prísady, ako je kečup, nakladaná zelenina, sójová omáčka, čatní a grilovanie omáčky pravdepodobne zhoršiť príznaky IBS.

Pozor

Nie všetky "odporúčané potraviny" sa bude správať rovnakým spôsobom s každým pacientom. Niektoré potraviny nebude zhoršovať žiadny príznak, zatiaľ čo niektorí iní sa, v závislosti na množstve, čas jedla, atď zistiť, ktoré potraviny sú príčinou podráždenia, aby potraviny denník a zaznamenávať potravín a ich množstvo, ktoré môžete jesť, alebo nemôže jesť ,

Späť na obsah

5. Syndróm dráždivého čreva Diéta Recept

 Chladenie uhorková polievka

 Čo potrebuješ
 • 1 uhorka
 • 1-2 paradajka
 • 1-2 avokádo
 • 1-2 lyžička senovka grécka
 • 1 - 2 lyžička semien feniklu
 • 1 lyžica olivového oleja
 • Soľ
Ako sa pripraviť
 1. Chop uhorky a paradajky (odstrániť semená) na malé kocky.
 2. Vydlabať avokádo a nakrájame na malé kocky.
 3. V hrnce polievky, pridáme asi jeden palec vody a nechajte ho prísť k varu.
 4. Pridáme nakrájanú uhorku a paradajka do vriacej vody a varíme asi tri minúty.
 5. Preneste vegetariáni s vodou na oceľové misy.
 6. Pridajte avokádo kocky do misy.
 7. Mlieť pískavice a semien feniklu a
 8. Pridáme prášok do misy.
 9. Pridajte štipku soli a zmes sa za pomoci ponorného mixéra.
 10. Mrholenie trochu olivového oleja na vrchole.

Výhody tohto receptu

Uhorka, senovka grécka, a feniklu semená majú chladivý účinok na GI traktu a žalúdka. Paradajky, aj keď mierne kyslé, môžu byť konzumované v malých množstvách. Avokádo a olivový olej sú dobrým zdrojom tukov, ktoré nedráždia sliznicu gastrointestinálneho traktu. Táto polievka je jednoduché, trvá kratší čas, ktorú si môžete vychutnať buď studený alebo horúci.

Späť na obsah

6. Zmeny životného štýlu

Okrem správnej diéty, rutina je rovnako dôležité pre osoby trpiace syndrómom dráždivého čreva. Čas, typ a množstvo príjmu potravy by mala byť čo možno najviac konzistentné. Okrem toho, vrátane vyššie zmienené potraviny vo vašej strave, dobrý spánok, pokoj čas na relaxáciu a uvoľnenie stresu a pravidelná fyzická aktivita je tiež kľúčom k úspechu.

 • Cvičenie

Cvičenie hrá dôležitú úlohu, ak ste trpia IBS. Cvičenie denne po dobu minimálne 30 minút. Po prvé, zahriať a pretiahnuť, a potom začať chodiť. Interval chôdza je najlepší spôsob, ako zvýšiť svoju vytrvalosť a udržať energiu tečie. Môžete sa tiež bežať na bežiacom páse. Silový tréning je ďalší spôsob, ako zvýšiť výdavky metabolizmu a energie.

 • Vyhnúť stresu

Stres je príčinou mnohých ochorení alebo porúch, IBS je jednou z nich. Z tohto dôvodu sa zabránilo faktor, ktorý spôsobuje stres. Ak máte pocit, stresu, a to buď rozbehnú na bežeckom páse alebo praktizovať niekoľko jogy ásany. Snažte sa odkladajú. Je to jedna z hlavných príčin stresu.

 • Jedzte Právo

Jesť často, ale malé porcie po celý deň. Jesť odporúčané potraviny a vyhnúť sa korenené a tučné jedlá. Pred jedlom alebo ich odšťavovania olúpte ovocie a zeleninu. Skontrolujte štítky pri nákupe konzerv zo supermarketov. Variť jedlo doma.

 • Čoskoro do postele, skoro vstať

Ísť spať skoro, takže môžete mať dobrú sedem hodín spánku, a napriek tomu nemusí byť neskoro do kancelárie alebo do školy. Budete mať čas v dopoludňajších hodinách pre cvičenie a raňajkách rovnako. Títo dvaja sú veľmi dôležité, pokiaľ ide o vaše blaho.

 • Vyhnite sa alkoholu a fajčenie

Bolo zistené, že obaja alkoholu a fajčenie zhoršiť príznaky IBS. Preto je najlepšie sa vyhnúť alkoholickým nápojom, ako aj fajčenie.

Hoci IBS je dlhodobý stav, môže byť účinne kontrolovaný tým, že niekoľko zmien v jedálničku a životného štýlu, ako je vyhnúť sa potraviny, ktoré zhoršujú symptómy, dostať pravidelné cvičenie a zvládanie stresu. Strava je hlavnou formou liečby pre pacientov hnačka, ale je to oveľa ťažšie na liečbu zápchy diétou. Ihneď sa poraďte so svojím lekárom a získať dôkladné vyšetrenie urobiť, ak trpíte nepravidelnú stolicu a bolesti.

Ak viete, že akékoľvek iné potraviny alebo zmeny životného štýlu, ktoré vám pomôžu zmierniť príznaky IBS, podeliť sa s nami tým, že komentuje do poľa nižšie.

Späť na obsah

Cheers ku zdraviu!

Znalecké Odpovede na otázky čitateľov

Aká je bežná liečba IBS?

Dráždivého čreva pohyb je gastrointestinálne porucha, ktorá je chronický charakter. Vzhľadom k tomu sa predstavuje ako obvykle žalúdočná nevoľnosť, je lepšie ju liečiť konvenčné spôsob spočiatku. IBS je výsledkom všetkého nezdravého haraburdu kladieme v našom systéme. V počiatočných fázach, je možné ovládať pomocou jednoduchej zmeny životného štýlu, ktoré obsahujú správnu diétu, pravidelné cvičenie, spotrebu tekutín, a relaxáciu. Lekári zvyčajne predpisujú vysoko rozpustnej vlákniny diéta pre ľudí, ktorí trpia IBS. Niektoré zelenina, mastné mäso, mliečne výrobky a kofeín zhoršiť túto podmienku, a preto je potrebné sa vyhnúť. Jesť malé, stredné a pravidelná jedla pomáha kontrolovať IBS.

Aká je úloha psychológie v IBS?

Stres bol spomenie ako jeden z IBS hlavných dôvodov. Výskum ukazuje, že 40% pacientov trpiacich syndrómom dráždivého čreva ukázali príznaky psychického ochorenia. Stres, úzkosť a depresia vedie k frustrovaní jedla, čo má za následok chronických stavov, IBS je jednou z nich. Nepravidelný spánkový cyklus spôsobený hypertenziou je tiež ďalší dôvod pre črevnú nerovnováhu. Keď človek nie je psychicky stabilný, nakoniec ovplyvňuje cyklu organizmu. Tak, psychologické otázky hrajú významnú úlohu pri vzniku IBS. Pravá jedlo, riadnej starostlivosti, relaxácie a psychická stabilita môže ovládať IBS navždy.

Prečo navrhujete homeopatii pre IBS?

Homeopatia je celostnej liečba bez vedľajších účinkov. IBS je ochorenie dlhodobé, a homeopatia bolo dokázal vyliečiť. Homeopatia lieky sú predpísané pre rôzne príznaky, ktoré vidíte pri IBS. Jedná sa o kombináciu myorelaxancií a cielených dávok, zápcha a kŕče v bruchu. Homeopatia lieky nielen rieši symptómy čriev, ale tiež pracuje na psychickú stabilitu, čo je často príčinou IBS. Predpis je založený na zvláštnych príznakov, ktoré sa líšia od človeka k človeku. Homeopatia môže byť dlhodobý liek na IBS, a tam boli prípady, kedy bola porucha úplne vyliečená.

Ako je stres súvisiaci s IBS?

Stres vyvoláva negatívne emócie, ako je hnev, úzkosť a depresia. Keď je myseľ nie je stabilný, ľudia oddávajú emocionálne jesť a trpí poruchami spánku. To všetko má mýto na systéme, čo vedie k IBS a ďalších chronických problémov. Keď stresujúce, jeden inklinuje k jedlu junk a konzumujú kofeín a alkohol. Tieto potraviny zhoršiť črevnej nerovnováhu, zhoršenie stavu. Tak, stres je úzko spojená a je často príčinou IBS. Výskum ukazuje, že 40% ľudí, ktorí trpia syndrómom dráždivého čreva ukázali príznaky psychického ochorenia. Liečba ovládať IBS tiež naznačuje psychologickú intervenciu pre lepšie výsledky.

Môže IBS byť život ohrozujúce a príčinu inú žalúdočné poruchy?

Hoci syndróm dráždivého čreva nie je život ohrozujúce, môže to byť veľmi nepríjemné a bolestivé. IBS je dlhodobé ochorenie, ktoré môže viesť k migrény, depresie, fibromyalgia a silnými bolesťami brucha. Medzi príznaky patrí náhle hnačka alebo zápcha obrovský, a občas oboch. To spôsobuje nadúvanie žalúdka a žalúdočných chorôb. Neznesiteľné kŕče v dolnej časti brucha môže narušiť vaše daytoday aktivity. Ak sa nelieči v počiatočných fázach, môže sa zhoršiť, čo spôsobilo neprirodzený váhy a problémy s močovým ústrojenstvom. IBS nevedie k ťažkým podmienkam hrubého čreva alebo rakoviny hrubého čreva. To možno liečiť konvenčnú liečbu alebo homeopatie.

load...