Zdravie a wellness

Svrbenie počas tehotenstva - jeho príčiny, liečby a domáce opravné prostriedky

Svrbenie počas tehotenstva - jeho príčiny, liečby a domáce opravné prostriedky

Keď ste tehotná, šliapeš všetky vody s veľkou opatrnosťou. Čokoľvek aj minorly deviantné z normálne fungovanie tela môže spôsobiť poplachy začať revanie vo vašej hlave. Môžeme si predstaviť stres, musíte byť prechádza, keď začnete prežívať ťažkú ​​svrbenie. Nesmieme zabudnúť, podráždenie z tohto pocitu. Ak ste na vyhliadkovú pre bezpečné a účinné domáce opravné prostriedky pre to, ste pristáli na webovej stránke vpravo.

Svrbenie je častým problémom počas tehotenstva, ale to rozhodne nie je neliečiteľné. Existuje celý rad z domáce opravné prostriedky, ktoré môžu liečiť túto podmienku. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Pokračuj v čítaní!

Čo spôsobuje svrbenie kože v priebehu tehotenstva?

Medzi najčastejšie príčiny svrbenie počas tehotenstva je priberanie na váhe a hormonálne zmeny. Prírastok hmotnosti môže pretiahnuť vašu pokožku a znižuje jej hydratáciu, zatiaľ čo hormonálne zmeny môžu spôsobiť zmätok interne, čo sa odráža na povrchu na koži. Existujú aj iné, nie je tak bežné, 'príčiny tohto svrbenie počas tehotenstva. Tie sú uvedené nižšie:

load...

1. Svrbivé urtikariálny papuly a plaky tehotenstvo

To je stav, ktorý je tiež obyčajne známy ako pupppy. Jedná sa o kožné vyrážky, ktorá je podobná úľov, a to zvyčajne sa objaví na bruchu tehotnej ženy. Pupppy sa obvykle vyvíja v priebehu tretieho trimestra tehotenstva a je častejšia u žien, ktoré sú tehotné prvýkrát, alebo tých, ktorí sú tehotná s dvojčatami. Táto podmienka nepredstavuje hrozbu pre matku alebo dieťa. Avšak, to môže spôsobiť veľa nepríjemné pocity (1).

2. Cholestáza

Ide o stav, kedy tehotné ženy objavia problémy s pečeňou. Je ovplyvnená normálny odtok žlče po celom tele. S cholestázou, tehotné ženy prejaví závažné svrbenie po celom svojom tele, ale bez viditeľných vyrážky. Táto podmienka predstavuje hrozbu pre nenarodené dieťa a musí byť okamžite ošetrená (2).

3. Kvasinkovú infekciu

Niektoré ženy skúsenosti svrbenie alebo podráždenie v pošve. To je spôsobené kvasinkovej infekcie v oblasti genitálií (3). Hormonálna nerovnováha, alebo zlá strava s nadbytkom sacharidov a cukru môže spôsobiť rast plesní. Lekári predpisujú tehotenstva bezpečná antibiotiká na ženy, ktoré vyvíjajú túto infekciu, zatiaľ čo oni sú tehotné.

load...

4. Prurigo tehotenstva

To je stav, ktorý sa zvyčajne vyskytuje v neskorom časti druhej alebo ranej fáze tretieho trimestra tehotenstva. To začína ako škvrny, ktoré sa objavujú podobné chýb uhryznutie a môže premeniť v malé rezy, ktoré chrást poškriabaniu. Ide o zriedkavé ochorenie, ktoré môžu spôsobiť svrbenie, ktoré má vplyv na trup alebo končatiny (4). Antihistaminiká a lokálne lieky sú zvyčajne predpísaný na liečbu tohto stavu. V zriedkavých prípadoch, môže byť požadované orálny steroidy ju liečiť. Tento stav nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre deti a ich matky, a to zvyčajne zmizne po pôrode. Avšak, v niektorých prípadoch to môže trvať až tri mesiace po pôrode.

5. Pemfigoid gestačný

Jedná sa o veľmi vzácny stav, keď tehotné ženy rozvíjať erupcie, ktoré sú veľmi svrbí (5). Začínajú ako žihľavka a pomaly zase do pľuzgierov lézie, ktoré sú veľké. Tento stav sa zvyčajne vyskytuje v priebehu druhého a tretieho trimestra. Avšak, to môže začať v akomkoľvek danom čase, vrátane jedného alebo dvoch týždňov po pôrode. Erupcia začnú objavovať okolo tlačidla oblasti brucha a rozšírila aj do iných častí tela, vrátane chodidlách a dlaniach.

Orálny steroidy sú najčastejšie lieky používané na liečbu ochorení. Má riziká, ako sú rastové problémy pre plod, predčasného pôrodu alebo mŕtvo narodených detí, čo je dôvod, prečo je nutné pre tehotné ženy, aby sa liečia okamžite, v prípade, že podmienka je diagnostikovaná. Starostlivé sledovanie tehotenstva je tiež nutnosťou.

6. Impetigo herpetiformis

To je stav, ktorý sa vyskytuje len zriedka. Je to forma psoriázy, ktorá sa vyvíja, keď je žena tehotná. Hoci to môže začať skôr, tento stav obvykle vyvíja v priebehu tretieho trimestra. To spôsobuje rozsiahle oblasti v tele rudnout s malými vyrážky naplnené hnisom. Tieto vyrážky môže premeniť veľké plochy naplnenými hnisom, ktoré zbelie. Zobrazí sa vyrážky na triesla, stehná, podpazušie, pod prsiami, okolo pupka, atď. Môžu spôsobiť bolesť, ale sú svrbivé len v niekoľkých prípadoch. Tento stav spôsobuje zvracanie, horúčka, zimnica, a hnačka (6).

Tehotné ženy a ich nenarodené deti sú starostlivo sledovať z rozvíjať túto podmienku pretože tam môže byť komplikácie. Systémové kortikosteroidy sa používajú ju liečiť. V niektorých prípadoch, v závislosti na stave, pacienti môžu byť predpísané ďalšie lieky. Zmizne po pôrode, ale v priebehu ďalšieho tehotenstva môže dôjsť znova.

Ak ste sa stretli svrbenie, keď ste tehotná, môžete sa rozhodnúť pre prírodné prostriedky, aby získali nejaké úľavy na rozdiel od brať predpísané lieky. Tieto lieky môžu pomôcť pri znižovaní kožné začervenanie, opuch, bolesť a svrbenie pocit, bez toho by to vyvolalo nejaké vedľajšie účinky pre Vás alebo dieťa.

Hlavné prostriedky pre Svrbenie počas tehotenstva

 1. Ovsené vločky Bath
 2. Aloe Vera Gel
 3. Soda Bath
 4. Kokosový olej
 5. Calamine Lotion
 6. Púpava Root
 7. Gram Múka Paste
 8. Citrónová šťava
 9. Jalovec Berry Lotion
 10. Studený obklad

Liečbe svrbenie počas tehotenstva s týmito DIY liečba

1. Ovsené vločky Bath Pre Svrbenie v priebehu tehotenstva

Budete potrebovať

 • 1 šálka ovsené vločky
 • Teplá voda

Čo musíte urobiť,

 1. Pridajte ovsené vločky do kúpeľa vody a namočte v tom po dobu 10 - 12 minút.
 2. Opláchnite tela s vodou, aby sa odstránili všetky ovsené vločky.

Ako často by ste mali robiť to

3 krát za týždeň - to 2 opakovať.

Prečo to funguje

To je jeden z najviac odporúčaných domáce opravné prostriedky pre svrbenie počas tehotenstva. Ovsené vločky upokojuje podráždené časti vašej pleti a znižuje svrbenie (7). Budete určite cítiť po použití tohto liek oveľa lepšie.

Späť na obsah

2. Aloe vera gél pre Svrbenie v priebehu tehotenstva

Budete potrebovať

Aloe leaf

Čo musíte urobiť,

 1. Plátok aloe vera list bokom a vydlabať gél vo vzduchotesnej nádobe.
 2. Použiť niektoré z tohto gélu na postihnutú oblasť a masírujte ju.

Zvyšok aloe vera gél uchovávať v chlade.

Ako často by ste mali robiť to

Aloe vera gél môže byť použitý až do dvakrát denne na zmiernenie svrbenia.

Prečo to funguje

Táto rastlina je známa po celom svete pre svoju účinnosť pri hojení rôznych kožných problémov. To upokojuje podráždenú a svrbenie kože vidieť počas tehotenstva, že obsahuje protizápalové zlúčeniny. Funguje tiež ako hydratačný prostriedok pre kožu (8). Vaša pokožka bude cítiť mäkké, poddajné, a živí sa pravidelným používaním aloe vera gél.

Späť na obsah

3. Soda kúpeli Svrbenie v priebehu tehotenstva

Budete potrebovať

 • 2 - 3 čajové lyžičky jedlej sódy
 • Voda

Čo musíte urobiť,

 1. Urobiť tenkú pastu prášku jedlej sódy a aplikovať ich na celom žalúdka a oblastí, ktoré sú svrbivé.
 2. Nechajte to až do zaschnutia a potom ju opláchnite studenou vodou.

Ako často by ste mali robiť to

Tento postup opakujte každý deň.

Prečo to funguje

Jedlá sóda vám môže poskytnúť úľavu od bolesti, začervenanie a podráždenie, že ste sa stretli. Vaša pokožka bude cítiť upokojoval, a vaše nepohodlie bude zmiernená ako pasta funguje svoje kúzlo na koži. Táto pasta môže tiež pomôcť pri liečbe sucha a sprevádzané pocit svrbenia o obnovenie rovnováhy pH pokožky (9).

Späť na obsah

4. Kokosový olej pre Svrbenie v priebehu tehotenstva

Budete potrebovať

Extra panenský kokosový olej

Čo musíte urobiť,

 1. Na čistú a suchú pokožku, naneste niekoľko kvapiek kokosového oleja.
 2. Masírujte pokožku po dobu 2 - 3 minúty, aby sa olej ľahko vstrebáva.
 3. Nechaj to na.

Ako často by ste mali robiť to

Aplikovať kokosový olej dvakrát denne.

Prečo to funguje

Kokosový olej preniká do hlbších vrstiev pokožky a vyživuje suché a podráždené kožné bunky. Poskytuje pleti esenciálnych mastných kyselín. Tento olej má tiež protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti. Tie môžu ďalej prispieť k zmierneniu pocitu svrbenia a tiež riešiť prípadné infekcie, ktoré môžu byť príčinou podráždenia kože (10, 11).

Pozor

Používajte len extra panenský alebo Panny druhov kokosového oleja. Spracovaný olej môže obsahovať prísady a konzervačné látky, ktoré môžu ďalej dráždiť pokožku.

Späť na obsah

5. Calamine Lotion Pre Svrbenie v priebehu tehotenstva

Budete potrebovať

Calamine pleťová voda

Čo musíte urobiť,

Naneste krém na svrbenie kože a masírovať ju.

Ako často by ste mali robiť to

Znovu dvakrát denne.

Prečo to funguje

Jedná sa o liek, ktorý je vynikajúci pre svrbenie počas tehotenstva, a to najmä pre ženy, ktoré trpia pupppy. Calamine mlieko môže viesť k zníženiu svrbenia a tiež zabrániť zápalu a podráždenia (12).

Späť na obsah

6. Dandelion Root Pre Svrbenie v priebehu tehotenstva

Budete potrebovať

 • 1 čajová lyžička koreň púpavy bylina
 • Šálku horúcej vody

Čo musíte urobiť,

 1. Pridajte bylinku do šálky horúcej vody a nechať ho sedieť na pár minút.
 2. Kmeň a piť.

Môžete tiež prijímať koreňov púpavy kapsúl namiesto pitia čaju.

Ako často by ste mali robiť to

Šálka ​​alebo dvaja z tohto bylinného čaju v jeden deň.

Prečo to funguje

Koreň púpavy podporuje funkciu pečene a stimuluje tok žlče (13). Svrbenie, ktorý je spôsobený podmienok ako cholestáza, kde je funkcia pečene nie je optimálna, môžu byť liečení tejto byliny.

Pozor

Pred pridaním novej bylín alebo doplnky do svojho jedálnička v priebehu tehotenstva sa poraďte s lekárom.

Späť na obsah

7. Gram múka pasta pre Svrbenie v priebehu tehotenstva

Budete potrebovať

 • 2 - 3 lyžice gram múky (besan)
 • Voda

Čo musíte urobiť,

 1. Pridajte trochu vody na gram múky a dobre premiešame sa dostať hladké pasty.
 2. Aplikovať to ako balíček na postihnutú oblasť.
 3. Nechaj to prirodzene uschnúť po dobu niekoľkých minút a potom ho opláchnite.

Ak nie ste alergickí na mliečne výrobky, pridajte miesto nejaké mlieko vody pre niektoré ďalšie hydratáciu a výživu.

Ako často by ste mali robiť to

Tento raz alebo dvakrát každý deň opakovať.

Prečo to funguje

Táto kuchyňa prísada je známa pre výrobu pleť jemnú a sviežu. Je dobré pri zvlhčovanie suchej a svrbenie kože (14).

Späť na obsah

8. Citrónová šťava Pre Svrbenie v priebehu tehotenstva

Budete potrebovať

 • 1 lyžica citrónovej šťavy
 • 1 lyžice vody
 • Vatovou tyčinkou

Čo musíte urobiť,

 1. Zriediť citrónovú šťavu s vodou.
 2. S vatovým tampónom, platí toto riešenie na postihnutú oblasť.

Ako často by ste mali robiť to

Robiť to raz alebo dvakrát denne.

Prečo to funguje

Citrónová šťava upokojuje svrbenie kože a tiež eliminuje mikróby, ktoré môžu byť umiestnených na kožu s jeho antimikrobiálne vlastnosti (15).

Späť na obsah

9. Borovička mlieko pre Svrbenie v priebehu tehotenstva

Budete potrebovať

 • 4 oz. Olivový olej alebo mandľový olej alebo akýkoľvek nosný olej
 • 1 lyžica včelí vosk
 • 1 lyžica jalovec
 • 2 lyžičky mleté ​​klinčeky

Čo musíte urobiť,

 1. Zahrejte nosného oleja na malom plameni a tavenie včelieho vosku v samostatnom panvici.
 2. Pridajte rozpustené včelieho vosku do oleja a dôkladne premiešajte.
 3. Pridajte bylinky na to a dobre premiešajte.
 4. Nech je táto zmes ochladiť a usadiť sa v sklenenej nádobe.
 5. Aplikovať niektoré z týchto na postihnutú oblasť.

Ako často by ste mali robiť to

Opakujte uplatňovanie tohto domácej masti raz alebo dvakrát denne.

Prečo to funguje

Hoci bobuľky bobule sú trochu ťažké nájsť, môžu byť len liek je potrebné liečiť, že škaredé svrbenie. Tieto plody majú protizápalové vlastnosti, a v kombinácii s klinčekmi, ktoré obsahujú eugenol, môžu byť silný svrbenie liek (16, 17).

Späť na obsah

10. Cold Compress Pre Svrbenie v priebehu tehotenstva

Budete potrebovať

Ľadový obklad

Čo musíte urobiť,

Jednoducho umiestnite to na svrbivé oblasti kože na pár minút.

Ako často by ste mali robiť to

Použite tento liek, ak je vyžadovaný.

Prečo to funguje

Ľadový obklad je skvelý spôsob, ako zmierniť svrbenie, najmä ak máte zápal v častiach tela. Chladná teplota balenie bude rýchlo poskytnúť úľavu od nepohodlia ste sa stretli a držať ďaleko viac svrbenie aspoň na nejakú dobu (18).

Späť na obsah

Akonáhle začnete používať podľa nich pravidelne, bude svrbenie nakoniec zomrie dole, a väčšina z nich bude tiež zabrániť jeho opakovaniu. Tu sú niektoré ďalšie užitočné tipy, aby sa zabránilo kožu dostať svrbí, keď ste tehotná.

Bezpečné Tipy, aby sa zabránilo svrbenie počas tehotenstva

 1. Uistite sa, že vaša pleť je vždy dobre hydratovaná, a to najmä ak máte suchú pleť.
 1. Použiť bez pachu telové mlieka a hydratačné zložky, ako niektoré vône môže vyvolať svrbenie.
 1. Vyhnúť sa horúce kúpele a sprchy, keď vyschne kožu a robiť to svrbí.
 1. Používať non-voňajúce mydla a sprchové gély.
 1. Uistite sa, že opláchnite mydlo aj počas vaňou alebo sprchovacím kútom.
 1. Jemne vždy osušiť mäkkým uterákom.
 1. Držať sa stranou od tepla vonku, ako to môže urobiť svrbenie intenzívnejšie.
 1. Vždy noste voľné a pohodlné bavlnené oblečenie, ako budú predchádzať svrbenie a tiež pocit, mäkké na koži.
 1. Nepoužívajte loofahs alebo telové kefy extenzívne pri sprchovaní alebo kúpaní, pretože bude dráždiť kožu.
 1. Nosiť bavlnenú spodnú bielizeň, takže vaša pokožka môže dýchať a podráždenie môže byť zabránené.
 1. Vyprať bielizeň s miernymi detergenty, takže vaša pokožka nedostane postihnutých chemických látok prítomných v nich.
 1. Piť veľa vody (aspoň 8 - 10 pohárov denne), takže vaše telo zostane hydratovaná po celý čas a vaša pokožka dobre hydratovaná prirodzene.
 1. Nenosí mokré oblečenie alebo plavky po dlhú dobu, pretože môžu podporovať rast plesní, čo zase môže viesť k kvasinkovú infekciu vyvíjajúceho na koži.
 1. Nenechávajte AC zapnutý po dlhú dobu, ako to môže urobiť vaša pleť suchá a spôsobiť podráždenie a svrbenie.
 1. Aj keď odporúčame, aby neviedol AC zapnutie po príliš dlhú dobu, nie prehrievať rovnako. Teplo môže spôsobiť vyrážky, ktoré môžu ďalej zhoršiť svrbenie. Pokúsiť sa zostať doma a nosiť pekné a vrecovité pohodlné oblečenie, keď vyjdete na slnku.

Ak sa stretnete závažné svrbenie alebo vyrážka, ihneď navštívte svojho lekára, aby sa ubezpečil, že sa nevyvíja žiadne vážne ochorenia. Opravné prostriedky a tipy uvedené vyššie nemusia poskytnúť úľavu, ak vaša pokožka je veľmi svrbí alebo ste vyvinuli závažné vyrážky. To je dôvod, prečo je pre vás dôležité, aby sa poraďte so svojím lekárom. Možno budete musieť používať lokálne masti alebo perorálne lieky, alebo možno dokonca aj pre úľavu.

Niektoré otázky, ktoré sa často dostávame od našich čitateľov sú zodpovedané nižšie.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Je to normálne, že svrbenie počas tehotenstva?

Áno, to určite je. Vaša pokožka sa tiahne vyhovieť vašim rastúce bruško a prsia. Ak máte suchú pleť, môže sa zhoršiť počas tehotenstva. Existujú tiež určité podmienky, ktoré sa vyskytujú, najmä počas tehotenstva, ktoré vedú k vyrážky svrbenie veľa alebo dokonca svrbenia bez prítomnosti akýchkoľvek vyrážky. To je dôvod, prečo sa odporúča navštíviť svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti a opísať svoje symptómy, ktoré môžu byť známkou určité podmienky, z ktorých niektoré môžu byť veľmi závažné a škodlivé pre vás a vaše nenarodené dieťa.

Ak ste tehotná prvýkrát, nemusíte mať obavy, ak spustíte dôjsť k svrbeniu v určitých častiach tela. Je dodávaný s balíčkom! Ale ak sa dostane znepokojujúco zhoršuje, poraďte sa čo najskôr so svojím lekárom.

Keď váš žalúdok začať svrbenie počas tehotenstva?

Záleží na človeka na človeka - ich zdravie pokožky a keď začnú rozvíjať detskú hrču. Zvyčajne je to medzi koncom druhej a začiatkom tretieho trimestra.

Ako dlho trvá svrbenie posledný v priebehu tehotenstva?

Svrbenie zvyčajne zmizne po pôrode, ale pre niektoré ženy, to môže dokonca trvať až tri mesiace po doručení.

Keď sa starať o svrbenie počas tehotenstva?

V prípade, že svrbenie stane závažnej a / alebo začnete vyvíjať vyrážky, je najlepšie sa poradiť s lekárom, aby sa identifikovať príčinu a liečiť ju najskôr. Niektoré príznaky si dať pozor, sú:

Svrbenie je obmedzená alebo zahustí sa na dlaniach a chodidlách. Svrbenie zhorší, ako slnko zapadá. Nemáte žiadne vyrážky, ale svrbenie je ťažká. Miniete svetlá stolica. Ak máte vo svojom treťom trimestri a vaša svrbenie je ťažké, existuje pravdepodobnosť, že môžete mať vyvinula pôrodníckej cholestázu (OC), pečeňové ochorenie, ktoré môžu potrebovať okamžitú pozornosť.

Je to zlé, aby poškriabaniu brucho, pričom je tehotná?

Počas tehotenstva, vaša pokožka sa stáva veľmi citlivá a je náchylný k rozvoju strie. Poškriabaniu brucho, keď to svrbí môže poškodiť kožu a zhoršiť strie. Zdržia poškriabaniu a naneste krém alebo olej bojovať proti svrbeniu.

Môžete použiť proti svrbeniu krém počas tehotenstva?

Väčšina anti-svrbenie krémy, ktoré sú k dispozícii ako voľne predajných procedúr pre svrbenie sú bezpečné pre použitie v tehotenstve. Avšak, niektoré krémy môžu obsahovať dráždivé látky. Poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako začnete také krémy alebo masti.

Svrbenie kože je jedným z prirodzených vedľajších účinkov, ktoré prichádzajú s tehotenstvom. Veľké percento tehotných žien zažiť, as trochou času a úsilia, existuje mnoho spôsobov, ako získať úľavu. Nemusí to byť nepríjemné a obťažujúce. S opravné prostriedky a tipy za predpokladu, môžete mať tehotenstvo bez stáleho poškriabaniu a majú kožu, ktorá je bez podráždenia, vyrážky a zápalu.

Poznáte nejaké iné spôsoby, ako získať úľavu od svrbenia počas tehotenstva? Podeľte sa s nami tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...