Zdravie a wellness

Stručná história jogy

Stručná história jogy

Čo je joga?

Jóga je odvodený z Sanskrit slova, yuj ', čo voľne znamená, spojenie.' Je to cesta, prostredníctvom ktorého jedinec spája s celou dobu existencie. Znie to ťažké, nie? To v podstate znamená, ako si nie ste samostatným subjektom, ale súčasťou väčšieho energie. To zvyšuje svoje vedomie a robí si uvedomíte, že vaša pravda self-čistenie neporiadok všetko, čo do seba vstrebala ako súčasť kultúry, rodiny a vzdelanie. To robí si uvedomiť, že existuje niečo viac než to, čo vidíte okolo seba. Je to hlboko duchovnej praxe, ktorá je súčasťou filozofie, náboženstva, vedu a cvičenie.

Jóga siaha až do staroby Ved alebo aj skôr. Najskôr Rig Veda zmienky o joge, a tam sú pictographic dôkazy nájdené v pečatiach Indus Valley civilizácie. Bhagavadgíta a Shanti Parva z Mahábháraty komplikovane o tom hovoriť. Neskôr, Patanjali sa zostavil, Jóga sútry ', ktorý sa stal go-rezervovať pre jogu a urobil z neho, otec jogy.' Hovoril zdĺhavo o zložitosti a podrobnosti o praxi. Poďme sa pozrieť na jeden dôležitý aspekt je nazývaný, osem údov jogy '.

load...

, Osem údov jogy '

Patanjali vo svojej knihe rozhovorov, Jóga sútry 'o, osem údov jogy' volal ashtanga stručne vysvetlené v nasledujúcom texte.

 1. Yama
 2. Niyama
 3. Asan
 4. Pranayama
 5. Pratyahara
 6. Dharan
 7. Dhyana
 8. Samadhi

1. Yama

Yama objasňuje na morálnych životnej úrovne. To nám hovorí, ako viesť svoj život a napätie na poctivosti a integrity. To nás nasmeruje sa správať spôsobom, ktorý by sme chceli byť liečená, iní. Yama nás žiada, aby sme nasledovať cestu nenásilia, pravde a sebaovládania.

load...

Späť na obsah

2. Niyama

Niyama zdôrazňuje, že na tom, hĺbavý a premýšľavý. Hovorí o disciplíne a duchovnosti. Domnieva sa v najvyššom energie a radia nám rozpoznať a modliť sa k nemu. Niyama je cesta, kde budete študovať sami, udržiavať v čistote, byť spokojný a vzdal k Všemohúcemu.

Späť na obsah

3. Asan

Tento aspekt jogy sa zameriava na ľudský organizmus. Telo je považované za posvätné a pestovať a starať sa o to je veľmi dôležité. Asan je telesné cvičenia, ktorá pripravuje telo na meditáciu káže disciplínu a sústredenie. Pripravuje telo na duchovnú cestu.

Späť na obsah

4. Pranayama

Pránájáma je kontrola dychu a proces, kedy dýchate vedome a pripojte myseľ, telo i dušu prostredníctvom nádychu a výdychu. Dych je Pranič energie a brať ju a vyplnenie vášho tela s ním robí silný a energický.

Späť na obsah

5. Pratyahara

Pratyahara je, keď sme sa do seba a dostať sa dozvedieť viac o sebe. Vedome Snažíme sa, aby zostali ďaleko od vonkajších síl a sústrediť sa na naše vnútorné bytie preplnená vonkajšími podnetmi. Pratyahara je odlúčenie od okolitého sveta a pozorovanie vnútra.

Späť na obsah

6. Dharan

Dharan trénuje myseľ sústrediť na jediné energetické centrum buď sa zameriava na jeden objekt, myšlienkové pochody alebo mantra. Naša myseľ je bzučiaci s mnohými myšlienkami a nápadmi. Aby bolo možné ovládať a nie nechať ovplyvniť váš pokoj je výzvou, ktorú by mali brať hore cez Dharan.

Späť na obsah

7. Dhyana

V Dhyana, myseľ si je vedomý toho, aby zameranie. Existuje minimálna alebo vôbec žiadne myšlienky, ktoré sa vyskytujú obťažovať mysle. Zostať stále sa nič sústrediť nie je ľahká úloha a vyžaduje čas. Sila a výdrž postavený z predchádzajúcich končatín pomôže s Dhyana.

Späť na obsah

8. Samadhi

Samadhi je stav extázy, ktorá pochádza z realizácie ja s božským a pocit jednoty s ostatnými živými bytosťami. Samadhi dáva blaženosť a pokoj. Šťastie a sloboda stávajú hlavnými cieľmi života, a stretnete osvietenie.

Späť na obsah

Tie, môj priateľ, je osem končatiny jóga, ktorá pripraví vaše telo krok za krokom, aby nakoniec dosiahnuť konečný cieľ pravdy, extázy a blaženosti. Ashtanga tvorí podstatu jogy, a od nej, rôzne školy praxi sa narodili s časom. Úplná bohatstvo jogy znalostí dodával z učiteľa na žiaka a nakoniec sa rozdelil do mnohých typov a foriem. Poďme sa dozvedieť o niektorých z nich nižšie.

Druhy jogy

 1. Ashtanga Yoga
 2. Vinyasa jóga
 3. Kundalini jóga
 4. Iyengar jóga
 5. Power Yoga
 6. Bikram Yoga
 7. Jivamukti Yoga
 8. Výplňový Jóga

1. Ashtanga jogy

Ashtanga jóga je sada Jóga, ktoré budujú vnútorného tepla. Zvláštne sada ásan sa opakuje v každom Ashtanga jogy, ktorý zahŕňa dýchanie vedome všetkými pózy. Ashtanga znamená osem končatiny a bol propagovaný v roku 1940. Zamestnáva osem údov jogy Sutras Pataňdžaliho vo svojej praxi.

Benefits- Ashtanga jóga je dobré pre budovanie základnej sily a zvýšenie flexibility.

Späť na obsah

2. Vinyasa Yoga

Vinyasa joga kombinuje pohyb a dych v bezproblémové spôsobom. Každá póza je prijatá a prevedená na inú predstavujú s konkrétnym spôsobu dýchania. Vinyasa joga zahŕňa nepretržitý pohyb rýchla.

Benefits- Vinyasa jóga buduje štíhle svaly a upokojuje myseľ.

Späť na obsah

3. Kundalini jóga

Kundalini jóga je systém fyzickej a meditatívnych praktík, ktoré sa zameriava na prebúdzanie latentné stočený energiu prítomnú v krížovej kosti ľudského tela. Tento štýl jogy sa stala populárnou v roku 1960.

Benefits- Kundalini jóga zvyšuje svoje vedomie a pomôže vám spojiť so svojim vnútorným ja.

Späť na obsah

4. Iyengar jogy

Iyengar jóga využíva rekvizít, a táto metóda je veľmi dbá na presnosť, usporiadanie a spôsob póze, ako aj kontrolu dychu počas predstavovať. Každá póza vyžaduje osobitnú pozornosť a čas. Aby bolo možné lepšie pózy sú použité rekvizity, ako sú prikrývky a lán.

Benefits- Iyengar Jóga zlepšuje rovnováhu a koordináciu v tele. To vás zbaví bolesti chrbta a krku.

Späť na obsah

5. Power Yoga

Power je rýchla intenzívny zasadnutí namáhavé ásan. V Power Yoga, zostanete v póze len na pár okamihov predtým, než idete na ďalšie. Je Vinyasa joga urobil rázne. To stalo sa populárne v roku 1990 a bol pôvodne založený Beryl Bender Birch a Bryan KEST.

Benefits- Power joga zlepšuje zdravie srdca a znižuje krvný tlak. Udržuje šek na hladinu cholesterolu v krvi.

Späť na obsah

6. Bikram Yoga

Bikram jóga je sada 26 pozícií, ktoré zahŕňajú dve dýchacie cvičenia praktizuje po dobu 90 minút vo vykurovanej miestnosti so zvýšenou vlhkosťou. Tieto pózy boli odobraté a vyvíjal z Hatha joga ásany by Bikram Choudhury v roku 1970.

Benefits- Bikram joga uvoľňuje toxíny z tela a zlepšuje krvný obeh.

Späť na obsah

7. Jivamukti jogy

Jivamukti jóga je kombinácia fyzikálnych, meditatívnych a duchovných poňatie. Na rozdiel od ásany, kladie dôraz na nenásilia, oddanosti a písiem. To bolo vyvinuté v roku 1980 Sharon Gannon a David Life.

Benefits- Jivamukti Yoga vyplavuje toxíny z tela. Zvyšuje pružnosť a pevnosť vášho tela. Prináša rovnováhu a zvyšuje prietok krvi v tele.

Späť na obsah

8. Obnovujúci jogy

Reštitučná jóga je pomalý a hlboký proces, kedy budete držať každý predstavovať dlhšiu dobu zažíva účinky každého predstavovať úplne. Jóga rekvizity, ako sú laná a prikrývky sú použité na podporu tela v každej predstavovať.

Benefits- Reštitučná jóga je vynikajúci spôsob, ako liečiť nespavosť a úzkosť. Upokojuje a uvoľňuje telo.

Späť na obsah

Vyberte si štýl, ktorý vám vyhovuje a prax. Teraz sa poďme odpovedať na niektoré otázky často kladené o joge.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Sú nejaké vedľajšie účinky robil?

Neexistujú žiadne vedľajšie účinky, cvičenie jogy, ak sa vykonáva pod správnym vedením.

Je jóga líši od cvičenia?

Jóga zahŕňa mysle, tela a ducha a necháva vás omladená, zatiaľ čo cvičenie sa zameriava predovšetkým na fyzickom tele takže si vyčerpaný po zasadnutí.

Čo strava dopĺňa jogy?

Vegetariánska a zdravé potraviny ako ovocie, zeleniny, obilia a suchých plodov fungujú najlepšie naplňujúce cvičenie jogy.

Kedy je najlepší čas cvičiť jogu?

Cvičenie jogy ráno na lačný žalúdok funguje najlepšie. To nabudí svoje telo po celý zvyšok dňa.

Ako často sa človek musel cvičiť jogu?

Robil každý deň po dobu minimálne 20 minút, je dobré pre telo.

Teraz, keď máte nejaké základné znalosti o joge, viete, že sa jedná o praxi s hlboko zakorenené filozofie a vedy, ktorý používa ľudské telo ako prostriedok na udržanie zdravia. Nevieme iste, kedy a kde sa prax vznikal, a možno uvažovať len o tom. Ale čo je ešte dôležitejšie mať na pamäti, je počet životov bolo zlepšuje. Želáme vám to trvať až príliš a žať svoje výhody. Tu to prajem ti plnenia jóga relácií.

load...