Zdravie a wellness

Ste unavení alebo jednoducho lenivý? Tu je rozdiel medzi neslušnosťou, únavou a únavou

Ste unavení alebo jednoducho lenivý? Tu je rozdiel medzi neslušnosťou, únavou a únavou

Si spal celú noc. Budete pravidelne cvičiť a dodržiavať zdravý jedálniček. Napriek tomu sa cítite unavení po celú dobu. Znie vám to povedome? To sa stáva častým problémom v týchto dňoch. S našimi rušný a hektickej životný štýl, sme len ťažko schopní sa sústrediť na seba a mať dobrú starostlivosť o naše zdravie, a nakoniec sme sa stali obeťou lenivosti.

Často je skupina ľudí, ktorí stále padajú povedať: "Cítim sa tak lenivý" sú tí, ktorí trpia únavou. Lenivosť, únava a únava sú vo vzájomnom vzťahu a ako sa ich zbaviť, je veľmi dôležité pochopiť rozdiel medzi každým z nich.

Aj keď únava sa nepovažuje za závažný zdravotný problém, to iste má negatívny vplyv na váš každodenný výkon a sociálnych vzťahov. Tiež nazvaný shrama v sanskrte, únava má svoj pôvod v Vata a je zvyčajne spôsobená v dôsledku jeho nerovnováhy.

load...

Únava, na druhú stranu, je spôsobený tým, že fyzickej alebo psychickej záťaži, ktorá je spôsobená v dôsledku pokračujúcej únava. Napríklad, ak ste tvrdo pracovať na významný projekt, pretože veľmi dlho a sú unavení každý deň, pretože to nakoniec po dobu jedného mesiaca alebo dvoch, začnete zažíva únavu. Vzhľadom k tomu, únava je spôsobená v dôsledku únavy, ale tiež vzniká v dôsledku nerovnováhy v Vata.

Niektoré zo základných príznakov únavy, sú nasledujúce:

  • Zistíte, že je veľmi ťažké sa dostať až do rána aj potom, čo mal dobrý spánok v noci, a to aj keď sa vstať, nemáte pocit sviežosti.
  • Váš žalúdok vždy cíti ťažké alebo nafúknutý, a nie je tam žiadny zostatok vo výške hladu. Buď máte veľký hlad, alebo sa necítite hlad vôbec.

Dve hlavné veci, ktoré únava postihuje sú vaše duševné zdravie a váš tráviaci systém. Vzhľadom k tomu, že narúša vaše duševné zdravie, budete čoskoro ocitnete depresie alebo úzkosti. To tiež spôsobuje fyzickú záťaž, ktorá musí určite byť postarané okamžite.

load...

Ďalšie hlavnou príčinou únavy je chronické ochorenie (napríklad diabetes). Osoba, ktorá trpí diabetom cíti unavený po celú dobu, a nechce robiť žiadne fyzické úlohy.

Vzhľadom k tomu, tento stav je spôsobený nerovnováhou vata v tele, existuje niekoľko bylinky a potraviny, ktoré môžu pomôcť pri jej liečbe.

Kontinuálne liečba olej ako Shirodhara alebo olejovou masážou je dostatočne účinná na liečbu únavy, pretože prebúdza vaše zmysly.

Môžete tiež ovocie, ako sú granátové jablko, cukrová trstina, hrozno, a dáta vo vašej strave.

Hoci únava zvyčajne postihuje vaše telo v priebehu konci dňa, lenivosť je niečo, čo má vplyv na fungovanie vášho tela v priebehu celého dňa. Neumožňuje svoju myseľ sústrediť sa na akomkoľvek fyzickom úlohy a ani máte silu, aby tak urobili. A ak je náš mozog nie je pripravený pracovať správne, naše telo nebude aktívny.

Lenivosť je spôsobená v dôsledku nerovnováhy v Kapha. Všimli ste si, že potom, čo ťažký obed, často cítia príliš leniví na prácu? Premýšľali ste niekedy, prečo? Je to preto, kapha je dominantný v tomto období, a to cítite leniví. Tiež, keď spíte na dlhšiu dobu, cítite leniví. To preto, že z Kapha dominancie. Môžete poraziť túto lenivosť tým, že pije šálku silného čaju alebo kávy alebo lyžicu medu.

Únava a lenivosť sú dve podmienky, ktoré sa vzájomne podporujú navzájom. Ak máte pocit, unavený po dlhšiu dobu, veľmi skoro sa začnete cítiť Lazy i vzhľadom k negatívnemu vplyvu na tele.

A ak máte pocit, veľmi lenivý, ale nakoniec vedie k únave.

Ako sa zbaviť lenivosti, únava a únava

Realizáciou niekoľko jednoduchých vecí vo svojom každodennom životným štýlom, môžete ľahko vyrovnať sa s vyššie uvedenými podmienkami. Oni sú takto:

1. Fix plán na spanie. Uistite sa, že vaše telo dostane zvyknutí na časovanie a vstať a ísť do postele v rovnaký čas každý deň. 2. Nepoužívajte spať dlhšie ako osem hodín denne. 3. Snažte sa spať skoro, takže môžete vstať skoro. 4. Vyhnúť mastného a vyprážané jedlá. 5. Non-vegetariánska strava je príliš ťažké na bruchu, a to najmä v noci. Môžete sa rozhodnúť pre kurča alebo baranie polievku ako alternatíva. 6. Patrí ovocie vo vašej strave. Sú bohaté na antioxidanty a stimulovať mozog a ďalšie orgány. 7. Udržujte váš mozog aktívny tým, že hrá hry taký ako šach alebo riešenie hádaniek.

Nasledujúce tipy vám určite pomôže cítiť svieži a aktívny, ale ak sa nezlepší váš zdravotný stav, je lepšie okamžite vyhľadať lekára.

Dúfame, že táto informácia je užitočná pre vás. Podeľte sa o svoje názory v sekcii Komentáre nižšie.

load...