Zdravie a wellness

Sivananda jóga - všetky asány a ich výhody

Sivananda jóga - všetky asány a ich výhody

Vies? Jóga je jediná metóda, kde môžete nájsť duševný pokoj spolu s fyzickú energiu. Existujú tisícky jogových ásan v tradičných kníh. Je zrejmé, že človek nemôže praktizovať všetky ásany za jeden deň. Ale cvičenie a mastering niektoré vám pomôžu získať silu, stal sebavedomý a energický.

Sivananda jóga vendanta dhanwantari ášrame a jej spôsoby získali obrovskú popularitu v priebehu rokov. Táto forma jogy je tradičný, meditatívne a pomalý proces. Swarm yoga by Swan Sivananda sa skladá z pranayamy (dychové cvičenia), Slnečná pozdravy a 12 ásan.

Pranayama:

Zatiaľ čo robí Pránájáma, postupujte podľa nasledujúcich jednoduchých krokov:

Zhlboka sa nadýchnite Zatvorte pravú nosnú dierku a nadýchnite sa ľavou nosnou dierkou. Potom okamžite zavrieť ľavú nosnú dierku a vydýchnite pravú nosnou dierkou. Týmto spôsobom sa snaží rýchle dýchanie zmenou nozdry. Vždy inhalovať pomaly. To pomáha pri čistení nosovej priechod. Tých, ktoré majú problémy s dýchaním musieť poradiť sa s lekárom pred vykonávaním tejto.

load...

Pozdrav slnku sú tiež dôležitým prvkom Sivananda joga. Všetko, čo musíte urobiť, je sledovať tieto jednoduché kroky, ako začať:

Krok 1: Stojan v priamej polohe a aby vaše ruky v modlitbe pozícii. Tu máte k výdychu.

Krok 2: Teraz inhalovať a zdvihnite ruky smerom hore, aby vaše dlane.

 Krok 3: Vydýchnite a potom ohnúť dopredu na dotyk nohy s prstami.

Krok 4: Znova nadýchnuť a krok pravú nohu späť, oblúk chrbát a zdvihnite bradu.

Krok 5: Teraz vydýchnuť a krok späť svoju ľavú nohu. Teraz obe nohy sú v rovnakej pozícii dosky. Natiahnuť ho, rovnako ako môžete. Tu sa vaša telesná hmotnosť je úplne v rukách a nohách.

load...

Krok 6: Teraz znížiť kolená, hrudníka a čelo a dotýkať zeme.

Krok 7: nádychu úsek dopredu a ohýbať dozadu. Držte ruky rovno. Táto pozícia je tiež známa ako Sarpasana alebo pozície hada.

Krok 8: V tomto kroku budete musieť výdychu a zdvihnite svoje telo, boky a pokúste sa ho natiahnuť čo najviac to pôjde. Hmotnosť celého tela je správne dané na rukách a nohách.

Krok 9: Nadýchnite sa a krok pravú nohu dopredu v hornej časti nohy natiahnuté na podlahe. Opäť zdvihnúť bradu a pozerať priamo.

Krok 10: Opäť ohnúť dole na dotyk nohy s prstami.

Krok 11: Nadýchnite sa a pretiahnuť paže dozadu od nad hlavou.

Krok 12: Vydýchnite a jemne vrátiť na prvú pozíciu.

Po zvládnutí Pozdrav slnku, je potrebné sa naučiť 12 pozícií alebo ásany, ktoré sú zahrnuté v Sivananda jóga. Týchto 12 základných ásan tejto formy jogy sú:

Shirshasana:

Zatiaľ čo robí tento ásany, musíte najprv sadnúť na podlahu Vajrasana polohe. Teraz položte ruky na zem tak, že budete schopní udržať svoju ľavú ruku s pravou rukou a pravú ruku s ľavou rukou. Teraz sa snaží umiestniť korunu hlavy medzi dlaňami. Potom skúste vziať nohy mierne nahor. Toto je známe ako Ardha Shirshasana. Skúste vyvažovanie to takto. Po úspešnom naučiť vyvažovanie, potom sa snaží presunúť svoje nohy smerom nahor v priamej línii so svojím telom. Zostane v tejto polohe po dobu 30 sekúnd a uvoľnite. Vždy pamätajte, že správny spôsob, ako vyjsť z akéhokoľvek ásan je spôsob, ako vstúpiť do neho.

Sarvangasana:

To je tiež známy ako ramenný stojana. Tu máte na prvý ležať na podložke a odpočinúť si chrbát na podlahe. Potom budete musieť vyskúšať zdvíhanie nohy smerom nahor. Môžete si dokonca vziať podporu svojich rúk pre rovnaký. Pokúste sa na vás chrbtová opierka rúk tak, aby vám pomôžu zostať stály v polohe. Akonáhle sa vaše nohy sú vo vzduchu, sa snaží priviesť je v priamom zákryte so svojím telom a natiahnuť ho, rovnako ako môžete. Zostaňte v tejto polohe po dobu 30 sekúnd a potom ich uvoľnite.

Halasana:

Keď ste v ustálenom v Sarvangasana predstavovať, vyskúšať a priniesť nohy dolu z nad hlavou. Opäť tu odpočinúť dlaň ruky na chrbte, aby podporila svoju pozíciu.

Matsyasana:

Ľahnite si na chrbát na podlahe s pokrčenými kolenami, nohami na podlahe. Nadýchnite sa a zdvihnite hornú časť tela mierne nad zem a posuňte ruky pod zadku. Potom sa na chrbtoch rúk odpočinku zadok. Zostáva stály po dobu 15 sekúnd a uvoľnite.

Paschimotthanasana:

Sadnite si na zem s oboma nohami rozšírená dopredu pred vami. Natiahnuť ruky a telo dopredu a snaží sa dotknúť prstami. Pokrčte kolená, rovnako ako je to možné, a pokúsiť sa dosiahnuť prstami.

Bhujangasana:

V tejto póze, musíte umiestniť sa do zakriveného póze, ktorá pripomína hada. Spať na zemi takým spôsobom, že vaše čelo dotkne zeme. Teraz umiestniť svoje dlane za ramená takým spôsobom, že sa dostane zastrčený v blízkosti vášho tela. Pretiahnuť nohy tak, že horná časť nôh tlačí nadol do rohože. Teraz inhalovať a pomaly stlačte ruky natiahnuť ruky, posielanie hrudník hore. Táto póza vyzerá ako had, a preto sa nazýva kobra predstavovať alebo had predstavovať.

Shalbasana:

Ľahnite si na brucho s rukami odpočíva pod stehná & čelo spočívať na podlahe. Teraz sa snaží zvýšiť svoju ľavú nohu až 10 palcov. Za to, že sa snaží robiť to isté s pravou nohou taky. V konečnej fáze to s oboma nohami.

Dhanurasana:

Toto je tiež známe ako Bow predstavovať. Jediné, čo musíte urobiť, je tu ležať na podlahe s brucho dotýka zeme. Udržujte ruky vedľa vašej hrudi. Teraz sa zhlboka nadýchnite a zdvihnite nohy a stehná nahor. V rovnakej dobe, budete musieť snažiť chytiť nohy rukami. Zostane v tejto polohe po dobu 30 sekúnd a uvoľnite.

Ardha matsyendrasana:

Sedieť na podlahe s nohami rovno von pred vami. Pokrčte kolená, dať si nohy na zem a potom presuňte ľavú nohu pod vašej pravej nohe. Položiť na vonkajšej strane ľavej nohy na podlahe. Krok pravú nohu cez ľavú nohu a postaviť ju na podlahu. Stlačte pravú ruku na zem tesne za pravé zadok a nastaviť pomocou ľavej paži na vonkajšej strane pravého stehna blízko kolena. Pravé koleno bude ukazovať priamo na strop. Tu máte vydýchnuť a otočiť smerom k vnútornej strane pravé stehno. Zostane v tejto polohe po dobu 30 sekúnd a potom ich uvoľnite. Vyskúšajte to na druhú stranu taky.

Kaksana:

Položte ruky na zem pred vašimi nohami s dlaňami nadol. Pokrčte kolená a umiestniť vaše kolená v hornej časti paží nad lakte. Mierne posunúť svoju váhu dopredu cez ruky, kým vaše nohy prichádzajú postupne z podlahy. Nenechajte hop do správnej polohy. Vždy majte pri pohľade na podlahe v prednej časti svojich rúk, zatiaľ čo drží túto pozíciu. Držať po dobu 10 sekúnd a potom ich uvoľnite.

Padahastasana:

Postavte sa rovno s nohami navzájom dotýkajú. Teraz vydýchnite a ohýbať dole z vašich bokov na dotyk nohy s prstami. Držte ruky natiahnuté v celom procese. Teraz sa pomaly stúpať hore a vrátiť sa späť na prvú pozíciu.

Trikonasana:

Postavte sa rovno, oddeľte vaše nohy ďaleko od seba. Teraz otočte pravú nohu na 90 stupňov a ľavú nohu von o 15 stupňov. Uistite sa, že váha vášho tela je dané rovnomerne na obe nohy. Teraz ohnúť svoje telo na pravej strane, smerom dole z bokov. Udržuje pas rovný, čo umožňuje vaše ľavá ruka prísť do vzduchu a vaša pravá ruka ide dole a dotkne zeme. Snažte sa, aby obe ramená v jednej priamke. Opakujte na druhej strane.

Skúste tieto jednoduché kroky a baví Sivananda jogy ásany. Ešte zanechajte nám komentár taky.

Obrázok zdroj: 1, 2, 3, 4

load...