Zdravie a wellness

Shiva meditácia - čo je to a aké sú jeho výhody?

Shiva meditácia - čo je to a aké sú jeho výhody?

Shiva a meditácie sú od seba neoddeliteľné. Nezdá sa vám, že áno? Tam je dosť kalendár art okolo zobrazovať ho ako hlboko premýšľa sediaci žobráka, aby vás tak presvedčiť.

No, to je preto, že je pán meditácie. Shiva Meditácia je proces, ktorý kopíruje jeho intenzívny pokoj.

Táto meditácia otvorí tretie oko a umožňuje svoju myseľ, aby fungovali v najvyšším možným spôsobom. To vám pomôže zvládnuť svoju myseľ a zastaviť myšlienky ovplyvnili vás.

load...

Považovaný za život meniace proces jogínov, Shiva Meditácia vám pomôže stať sa viac vyvíjal a viesť svoj každodenný život zmysluplným spôsobom.

Fascinujúce, nie? Tam je oveľa viac na to, hoci. Nájsť všetky nižšie. Pokračuj.

Po prvé, poďme sa pochopiť pojem Shiva lepšie.

 Čo je Shiva?

 Shiva je Adiyogi - prvý guru jogy. Yogic tradície sa zmieni, že pred viac ako 15.000 rokmi, keď dosiahol osvietenie a tancovali v extáze v Himalájach a vytvorila 84 Lakhi ásany so svojimi pohybmi.

load...

Ale keď sa spýtate niekoho, čo Shiva je, neexistuje jediná odpoveď. A to je krása Šivu. Shiva je univerzálne vedomie. A, pretože si uvedomil, že ste jedným s ním je trik, ktorý vám pomôže pochopiť, ako funguje svet.

Meditoval také intenzívne kozmickej energie alebo myšlienky budú zvyšovať len vašu bytosť. Šiva je uctievaná v rôznych formách a má veľa mien.

On je jogín, kozmické tanečnice, otec rodiny, asketa, atď. Shiva je tiež široko zastúpené v aniconic forme, lingam. ' Ale na najvyššej úrovni, že je beztvarý a neobmedzené prvotné duše vesmíru.

On je nazývaný rôznymi menami, ako sú Shankar, Shambhu, Maheshwari, Mahadev, Bhairávu atď symbolická reprezentácia Shiva je skutočnosť, že na svalnatého muža oblečeného v tigrie koži s hadmi zdobia jeho telo a popol rozotreného na ňom.

Nosí kopije nazýva, Trishul 'a bubon s názvom, Damar.' Jeho krk je modrá a má dlhé, husté, rozstrapatené zámky. Ganga vyteká z jeho hlavy, a Mesiac svieti z temene hlavy.

Má tretie oko, čo je v podstate mysli oko, ktoré umožňuje vnímanie a pochopenie seba samého a svet na podvedomej úrovni. Shiva Meditácia pomáha otvoriť vnútorné oko.

Poďme sa pozrieť na jeho postupe teraz.

Shiva Meditation Technique 

 1. Príprava
 2. Sedu
 3. Dýchanie
 4. Vizualizácia
 5. Skandovanie
 6. Blissing Out

1. Príprava 

Prvá vec - stretch. Áno, to vám pomôže sedieť pohodlne, bez pocitu napätia alebo stuhnutosť v tele. Uistite sa, pretiahnuť chrbát, boky, zadok, ramená, stehná a nohy. Skúste ásany ako Paschimottanasana, Utthita Padahastasana, Baddha Konasana, Vajrasana atď

Potom sa nájsť miesto, ktoré nie je hlučný a kde môžete počuť zvuky prírody, ako sú vtáky švitoření a veterné swooshing. Nosiť pohodlné oblečenie, niečo, čo je vhodné pre počasie, takže sa nepotí ani zima.

Vypnite všetky pomôcky a dokončiť všetky bezprostredné úlohy tak, že keď si sadnete meditovať, nič nebude rušiť vás alebo zapríčiniť nutnosť ukončiť meditáciu náhlivo.

Späť na obsah

2. Sediacej polohe

 Pohodlne sedieť, či už je dole, na stoličke, alebo sa oprel o stenu. Aby sa vaše chrbát rovno, ale nie neobvykle rovné.

Nedávajte ruky v pohodlnej pozícii buď na kolenách alebo zopnuté dohromady v blízkosti vnútorných vnútornej strane stehien.

Keď si sadnete, prevezme Sukhasana, Padmasana, ardha Padmasana, alebo Vajrasana.

Uistite sa, že ste dobre v póze, alebo úpravy tak, aby vaše sedu nie je odvrátiť vás z meditácie.

Späť na obsah

3. Dýchanie

Dýchajte pomaly a vedome, cítiť jeho pohyb. Nadýchnite na počte 6, zadržať dych na 6 bodoch, a vydýchnite ho na počte 6.

Zamerať sa na to, ako sa vzduch uberá, zostať v tele, a coming out. Dať plnú pozornosť na to a vrátiť sa k nemu vždy, keď je koncentrácia kolíše.

Cítiť životnú silu vyplnenie svoje telo pri nádychu, vedomí pauzy medzi nádychu a výdychu a pri výdychu, zabudnúť na predstavu o seba a tela a cítiť jednotu so všetkým okolo seba.

Späť na obsah

4. Vizualizácia 

Dýchanie vyššie uvedeným spôsobom pomáha telu stáť v pokoji a kľude. Sledovať ju pocitom oblasti medzi obočím. A pri tom, vizualizovať Shiva v akejkoľvek forme sa vyskytuje vo vašej mysli.

Mohlo by to byť Natarádža, kozmické tanečnice, Adiyoga sa meditácii mních alebo Ardhanarishwara - stelesnenie aspektov mužom a ženou. Cítiť jeho prítomnosť a auru. Úplne zaujatý tým.

Myslieť na nič iné okrem Shiva. Nech Shiva vás pohltí.

Späť na obsah

5. Chanting 

V snahe spojiť s Shiva, vyvolať jeho meno. Chant, Om namáha Shivaya ', čo znamená, že vyzvať Shiva s úctou. Om je prapôvodnej zvuk. Je to prvý zvuk stvorenia. Prednášať Om je ozvena stvorenia, život a energiu.

, Námaha Shivaya 'ponúka oddanosť Shiva. Chant, Om namáhať Shivaya 'plynule tempom, ktoré nájdete vhodné. Mantra vám pomôže cítiť Shiva v sebe. Pokračovať, kým sa cítite sa spojil s Shiva, kde nie je vlastné, a tie sú Shiva, a Shiva je vy.

Späť na obsah

6. Blissing Out 

Ubytujte sa v tomto okamihu absolútnej blaženosti, kde narazíte na božstvo. Nechajte ho odstrániť neporiadok vo vašej mysli a pomôže vám získať jeden-špicaté zameranie.

Trieť dlane dohromady a umiestniť ich na svojej zatvorené oči. Budete sa cítiť perie svetlo v dôsledku prekonanie hmotnosť vášho ja. Nech ten pocit potopiť úplne a potom pomaly otvor oči uzavrieť meditáciu. Táto procedúra môže trvať kdekoľvek od pol hodiny do niekoľkých hodín.

Späť na obsah

Teraz sa poďme zoznámiť sa s mnohými výhodami Shiva meditácie.

 Výhody Šivu meditácie�

 • Shiva meditácia navodzuje hlboký stav pokoja a relaxácie.
 • Zbytočné myšlienky sú zotreté zo svojej mysle s touto meditáciou.
 • To zvyšuje vašu vytrvalosť a stabilizuje krvný tlak.
 • Shiva meditácie zmierňuje svoje napol svaly a posilňuje imunitný systém.
 • To vám pomôže schudnúť a dostať sa cez svoju závislosť.
 • To spomaľuje proces starnutia a vytvára obrovskú dôveru.
 • Shiva Meditácia vám pomôže pustiť preč všetky svoje obavy a fóbie.
 • To vám pomôže získať kontrolu nad svojimi myšlienkami.
 • Zlepšuje pamäť a pomáha lepšie vaše vzťahy.
 • Shiva Meditácia vám pomôže reagovať menej zbytočných otázok.
 • To vám pomôže vysporiadať sa lepšie s vaše problémy namiesto stáva nepokojný.
 • To vám pomôže objaviť zmysel svojho života.
 • Shiva Meditácia vám pomôže stať sa odpúšťa a jedno s Bohom.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Ako často môžem cvičiť Shiva meditácie?

Cvičiť Shiva meditáciu každý deň pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Ako môžem trénovať sám sedieť sústredený po veľmi dlhú dobu v Shiva meditácie?

Zasadnutia sa zameral na primeranú dobu v Shiva Meditácia je výzva. Začnite s 5 až 10 minút a pomaly zvyšovať dĺžku s časom a praxou.

Shiva Meditácia je jediná svojho druhu. Je to krásne a transcendentálne. Iba vtedy, keď začnete cvičiť, budete realizovať svoj obrovský potenciál. A tu sme vám povedali všetko, čo potrebujete vedieť o Shiva rozjímanie. A teraz, čo zostáva, je pre vás začať praxi. Takže, ako začať, ASAP!

load...