Zdravie a wellness

Shakti jóga - čo je to a aké sú jeho výhody?

Shakti jóga - čo je to a aké sú jeho výhody?

Cítite sa vystresovaní občas? Chcú zistiť, konečný pokoj spolu s fyzickú kondíciu? Tu je chytré riešenie pre všetky vaše potreby. Učiť sa jedinečné a najlepšie vo svojej triede štýly jogy s StyleCraze a vyberte perfektné fitness režime pre vás.

Ak si túži zistiť najlepšie jogy štýl, ktorý vám pomôže získať duševný pokoj, rovnako ako vám pomôže zostať fit a zdravá, potom Shakti joga by mohla byť najlepšou voľbou pre vás. Tiež sa nazýva Yoga Shakti, ale toto bolo správne označovaný ako ženský spôsob, ako cvičiť jogu, pretože sa zameriava skôr na pohyb spodnej brucho a boky.

Slovo, Shakti 'bol odvodený z Sanskrit termín, ktorý znamená, kreatívne energie'. Shakti joga je rozdelený do Power Vinyasa jogy a Shakti Vinyasa jogy. Existujú rôzne ásany, ktoré môžu ľudia praktizujú doma spolu s Pránájáma a meditácie.

load...

Shakti jóga je jedna taká forma jogy, ktorý môže byť ľahko cvičil doma. Chce to trochu času a úsilia do praxe tento jedinečný druh jogy. Existujú určité ásany / pózy, ktoré sú považované za súčasť tohto Shiva Shakti joga. Niektoré z týchto ásan sú začlenené do Pozdrav slnku.

Sun pozdravy alebo Pozdrav slnku je súčasťou Shakti Jóga. Tento Asano kladie dôraz na plynulý pohyb a prechody medzi jednotlivými pozíciami. Pozdrav slnku je tiež zrejmé z duchovného hľadiska. To líči uctievať Pána Surya podľa tradície Hindi.

Shakti Jóga

K dispozícii je 12 krokov / predstavuje prepojený ktoré dohromady tvoria Pozdrav slnku. Ak sa chcete dozvedieť Pozdrav slnku v jednoduchým spôsobom sledovať krok za krokom pokyny nižšie a začnite: -

load...

Predstavovať 1: Postavte sa rovno. Prineste si ruky v modlitbe pozícii / Anjali mudra. Vydýchnite.

Predstavovať 2: Nadýchnite sa a zdvihnite ruky smerom nahor, držať dlane. Ohýbať hornú časť tela dozadu.

Predstavovať 3: Vydýchnite, predkláňať sa dotknúť nohou prstami. (Bend od pása)

Predstavovať 4: Nadýchnite sa a krok pravú nohu späť; arch chrbát a zdvihnite bradu.

Predstavovať 5: Teraz vydýchnite a krok späť svoju ľavú nohu. Obe nohy by mal byť v polohe dosky. Pretiahnuť im. Tu sa vaša telesná hmotnosť je úplne vyvážený na rukách a nohách.

Predstavovať 6: Znížte kolená, hrudníka a čelo a dotýkať zeme.

Predstavovať 7: nádychu úsek dopredu a ohýbať dozadu. Udržujte ruky rovno. Táto pozícia je tiež známa ako Sarpasana, Bhujangasana alebo pozície hada.

Predstavovať 8: Vydýchnite, krútiť prsty na nohách, a zdvihnite boky.

Predstavovať 9: Nadýchnite sa a krok pravú nohu dopredu v hornej časti nohy natiahnuté na podlahe. Opäť zdvihnúť bradu a pozerať priamo.

Predstavovať 10: Bend dole na dotyk nohy s prstami.

Predstavovať 11: Nadýchnite sa, natiahnuť ruky dozadu od nad hlavou.

Predstavovať 12: Vydýchnite a jemne vrátiť na prvú pozíciu.

To je veľmi dobré cvičenie, ako začať svoj deň v dopoludňajších hodinách. To vás udrží zdravé, fit a omladzuje celý deň. Navyše, to vám dáva duchovné prínos rovnako.

Spolu s Pozdrav slnku, dychových cvičení alebo Pránájáma je tiež súčasťou Shakti joga. Naučiť sa základy pránájáma, postupujte podľa pokynov uvedených nižšie a začnite: -

1. Shvasana Marga Shuddi:

Kým cvičí tento typ pránajámě, jeden musí najprv dýchať úplne. Zatvorte ľavú nosnú dierku a pomaly uvoľňujú dych s pravou. Človek sa musí vykonať v niekoľkých ťahmi. Môžete začať tým, že 5 úderov na začiatku a vziať ich do 54. Opakujte rovnaký postup na pravej strane rovnako.

2. Anulom Vilom:

Toto je tiež známe ako alternatívne dýchanie nosom. Uzavrite pravú nosnou dierkou a vdychovať ľavú nosnou dierkou. Potom okamžite zavrieť ľavú nosnú dierku a vydýchnite pravú nosnou dierkou. Týmto spôsobom sa snaží pomaly a zhlboka dýchať zmenou nozdry.

3. Kapalbhati:

Sedieť v Sukhasana, Padmasana alebo Vajrasana Pose (podľa toho, čo vám vyhovuje). Dýchať úplne a hlboko. Teraz uvoľnenie dychu v niekoľkých úderov z oboch nosných dierok naraz. Jeden môže ísť až na 108 úderov, zatiaľ čo robí Kapalbhati. Pamätať necvičia toľko ťahov, ak ste začiatočník. Začnite s 5 úderov.

(Kapalbhati môžu byť škodlivé, ak nie je správne praktizovaný.)

Shakti jóga je ideálnou voľbou, ak chcete vyskúšať iný druh jogy. Cvičiť pravidelne a získať jeho uistil výhody. Do podeliť o svoje spätnej väzby. Šťastné Cvičenie!

load...