Zdravie a wellness

Šedé vlasy v obočiach - 5 príčin a 5 domácich opravných prostriedkov

Šedé vlasy v obočiach - 5 príčin a 5 domácich opravných prostriedkov

Šedé alebo biele vlasy obočie nie je len príznakom starnutia; to môže byť niekedy výsledkom predčasné starnutie. Predčasné starnutie môže byť videný v podobe šedej / biele vlasy, vyskytujúce sa v hlave, nos a obočie v mladom veku. Je to len zlý životný štýl vedie k predčasnému starnutiu? Poďme zistiť skutočné a živé dôvody vlasy bielenie v obočí spolu s nápravných opatrení, aby sa ich zbaviť.

Faktory zodpovedné za vlasy:

Melanín je farba definujúce pigment u ľudí. Rozhoduje pleť kože, ale je tiež zodpovedný za farbu vlasov. Je to vlastne nerovnováha medzi dvoma farbenie vlasov chemickými látkami prítomnými v tejto prírodné farbivá, ktorá vedie k šediveniu vlasov a bielenie. Eumelanín je srsť tmavnúce chemickej a Pheomelanin je srsť bieliace chemikálie. Rôzne faktory vyvolať sekréciu pheomelanin vo väčších množstvách než eumelanín, čo vedie k predčasnému šediveniu a bielenie.

Nasledujúci návod štýl vás zoznámi s rôznymi dôvodmi vytvoriť takú nerovnováhu, ich možných prevenciou a domáce opravné prostriedky.

Príčin šediveniu / bielenie:

Poďme pochopiť rôzne dôvody, ktoré spôsobujú nerovnosti pigmentov, čo vedie k šediveniu v obočie:

1. Fajčenie:

Fajčenie je nebezpečná zvyk sa stal skôr symbolom životného štýlu medzi mládežou v týchto dňoch. Fajčenie zvyšuje voľných radikálov v ľudskom tele. Tieto voľné radikály zasiahnuť fungovanie normálnu telesnú a vyvolať pheomelanin. To by teda viesť k sivé vlasy obočie.

load...

2. Nevyvážená strava:

Nevyvážená strava a nezdravé snacking sú ešte dve ďalšie otázky životného štýlu, ktoré vedú k sivé vlasy v mladom veku.

3. Vitamín D nedostatok:

To je menej známa príčina hrá významnú úlohu v vlasy bielenie v mladom veku. Vitamín D je nielen nevyhnutné pre zachovanie kostí a kože zdravie je rovnako dôležité pre vyrovnávanie farbenie vlasov chemikálií melanínu. Jeho nedostatok brzdí eumelanín. To vedie k šedý vlasy obočie.

4. Genetické faktory:

Genetické problémy sú niečo, čo sme nie odložiť. Ak váš otec a pradedovia, to všetko trpel problému šedivých vlasov v mladom veku, je to s najväčšou pravdepodobnosťou zdedí od svojho rodokmeňa.

load...

5. Lieky:

Ak ste pod niektoré lieky, je pravdepodobné, že budete rozvíjať sivé vlasy v hlave, rovnako ako obočie. Lieky viesť k hormonálna nerovnováha. To vedie predovšetkým k predčasnému šediveniu.

Vyššie uvedené 5 dôvodov, prečo sú hlavnými príčinami za šedivé vlasy obočie v mladom veku. Teraz, dajte nám zistiť niekoľko domáce opravné prostriedky, ktoré vám ponúkne slobodu z tejto vážne obavy prirodzene.

Hlavné prostriedky pre sivé vlasy v obočie:

1. Čierny čaj a káva:

Čierny čaj a čierna káva vytvoriť účinné obočie masky, ktoré zase farbu šedivých vlasov na čiernu znova. Buďte opatrní pri ich uplatňovaní. Majte oči bezpečné a opláchnite vodou v prípade náhodného vystavenia.

2. Amla:

Amla je úžasný prírodné ovocné môže kontrolovať a regulovať spôsob melanínu práce v ľudskom tele. Jesť Amla pravidelne, aby zostali ďaleko od šedivé obočie vlasy, pretože spúšťa eumelanínu a udržuje kontrolu na vylučovanie pheomelanin. Môžete tiež variť Amla a uplatniť svoje pastu na obočie, ale opatrne.

3. Jedzte vitamín B12:

Vitamín B12 je nevyhnutný vitamín ako pre vlasy a pokožku. Jesť položiek potravín a ovocia tie sú bohaté na vitamín B12, aby ste zistili, budete mať ďaleko od šedivej obočie chĺpky v mladom veku. Je to tiež dobrá voľba, aby sa väčšie množstvo vitamínu B12, ak už vyvinuli sivé vlasy v obočí. Ukazuje šedivé vlasy čierne od rovnováhy medzi týmito dvoma chemikálií melanínu.

4. Nechajte Sun Soaked:

To neznamená, že sa opáliť alebo rozvíjať slnečné popáleniny. Ale je dôležité, vystaviť svoje telo slnečným žiarením každý deň. Slnečné svetlo je najhojnejšia a prirodzený zdroj Nedostatok vitamínu D. Vitamín D vedie k sivé vlasy v obočí. Jeho dostatočný prísun zaručuje šedivé vlasy otočí opäť tma. Dajte si ale pozor, ako sa dostať na slnku nasiaknuté pred poškodením slnkom.

5. Konzumovať vitamín H:

Vitamín H, tiež nazývaný ako biotín, je nevyhnutný pre udržanie farby vlasov a zdravie. Jeho nedostatok vedie k predčasnému vlasy bielenie a sivé vlasy obočie. Nedostatočná spotreba biotínu ovplyvňuje vznik a fungovanie melanínu vedúce k sivé obočie vlasy v mladom veku. Preto sa jesť vajcia, biely chlieb, syr, cibuľu, uhorky, kešu oriešky a mandle každý deň (ak sú niektoré z najbohatších zdrojov biotínu), aby sa sivé vlasy problémy na uzde v mladom veku.

Tento úžasný príručka štýl je váš osobný kontrola meter hodnotiť váš životný štýl pred predčasným starnutím. Postupujte podľa týchto jednoduchých a efektívne domáce opravné prostriedky, že je bezpečná proti sivé vlasy obočie.

Vedeli ste, že tieto domáce opravné prostriedky fungujú dobre proti sivé vlasy v obočí? Nezabudnite sa podeliť o svoje názory s nami v sekcii komentáre.

load...