Zdravie a wellness

Satyananda jóga - Čo je, Asanas a výhody

Satyananda jóga - Čo je, Asanas a výhody

Za tie roky, koncept moderné jogy sa vyvinula. História jogy siaha až do staroveku, kedy boli jogové ásany súčasťou každodenného života ľudí. Jóga môže byť realizovaná jednu a všetky. Jóga má rôzne formy, z ktorých jeden je Satyanand joga.

Satyanand jóga je medzinárodne uznávaný a bol vyvinutý moderného umenia jogy majstra Swami Satyanand Sarasvatí. To je jedna taká forma jogy, ktorá zahŕňa všetky hlavné vetvy jogy ako bhakti jogy, pranayam, hatha joga, Raja joga atď Hlavným aspektom tejto formy jogy je, že je jedným z jeho druhu.

Väčšina ľudí by mohlo zmiasť o tom, ktorý typ jogy je pre nich vhodné. Satyanand jóga Nidra je to typ, ktorý si každý môže hrať. To môže byť vykonávaný jeden a všetci bez rozdielu veku či fyzickej zdravie. Praktizovanie meditácie pravidelne vám pomôže zbaviť rôznych ochorení a dokonca pomôcť k dosiahnutiu mieru.

load...

Satyanand jóga je dokonalým spojením staroveký rovnako ako moderné forma jogy. Meditácie, ásany a dychové cvičenia sú zahrnuté v tejto forme jogy. Ak sa chcete dozvedieť Yoga Nidhra Swami Satyanand vykonajte vyskúšajte nasledovné kroky a môžete začať:

1. Asan:

Asan je dôležitým aspektom jogy. Človek musí zvládnuť jogy ásany úspešne praktizovať Satyanand jogu. Výhody robí ásan zahŕňajú flexibilitu, lepšie zdravie a duševnú rovnováhu. Bhujangasana, Dhanurasana, Padmasana, Paschimottanasana, Shalbasana, Majrasana, Swastikasana, Tadasana, Vajrasana rôzne formy ásan, ktoré sú zahrnuté v Satyanand jogy. Ásany pomôže uvoľniť svoje telo a robiť to viac pružná a energický. Potom, čo robí ásany, nové toky energie v celom tele, ktorá vám dáva dobrý pocit.

2. Pranayama:

Dýchanie je opäť dôležitou súčasťou Satyanand jogy. Človek musí mať plnú kontrolu nad jeho / jej dýchanie. Kým robil, by ste mali byť schopní pochopiť, veľmi dobre, keď sa nadýchnuť a kedy vydýchnuť. Ak ste schopní sa dostať toto právo, potom určite môžete urobiť pránájáma správne.

load...

Pri precvičovaní Pránájáma, jeden musí mať dôkladnú znalosť mudras. Energia, ktorá je vytvorená pri tréningu meditácie alebo Pranayama sa prenesie do nášho tela prostredníctvom mudras. To je dôvod, prečo je potrebné mať dobré znalosti mudras.

  • Zatiaľ čo robí mudry, priložte špičku vašej ruky ukazováka špičkou palcom. Udržujte ostatné tri prsty rovno. To je ideálny mudra zatiaľ čo cvičí pránájáma alebo skandovanie, OM '.

Postupujte podľa nasledujúcich jednoduchých krokov k praxi pránájáma doma:

- Udržujte obe nozdry otvorené a potom inhalovať a vydychovať s oboma nosnými dierkami. Tento typ Pránájáma rýchle dýchanie s oboma nosnými stranách. Jeden by mal nádychu a výdychu pri maximálnych otáčkach.

- Skúste robiť vyššie uvedené MUDr a zatvorte pravú nosnú dierku a nadýchnite sa ľavú nosnú dierku, a potom ihneď zavrite ľavú nosnú dierku a vydýchnite pravú nosnou dierkou. Týmto spôsobom sa snaží dýchať zmenou nozdry.

Cvičí Pránájáma denne vám pomôže dosiahnuť duševný pokoj. To tiež osvieži vaše telo i dušu.

3. Meditácia:

V Satyanand jogy, existujú rôzne meditačné techniky, ktoré si môžete vyskúšať. Tiež mudra je pri meditácii veľmi dôležité. Mudra vytvára pozitívnu energiu, ktorá potom dostane prenesená do tela, akonáhle dokončí svoju meditáciu.

Praktizovanie meditácie každý deň vám pomôže zbaviť sa stresu; zvyšuje hladinu koncentrácie a robí viac vedomí svojej mysle a duše. To vás naučí perfektný spôsob, ako žiť život. Trieda Satyanand jogy zabezpečuje, že dostanete expozícii všetko - priamo z ásan meditáciu. Na konci svojho Satyanand jogy, uistite sa, že ste vždy spievať, OM '11 krát nahlas. Vibrácie, ktorá vytvorí, vám dáva pozitívnu energiu po celý deň.

load...