Zdravie a wellness

Šafránové vedľajšie účinky, ktoré by ste si mali byť vedomí

Šafránové vedľajšie účinky, ktoré by ste si mali byť vedomí

Mohol by ste si niekedy predstaviť, že vaša obľúbená šafran môže mať vedľajšie účinky? Rovnako ako vy, mnohí z nás si neuvedomuje z nežiaducich účinkov tohto zlatohnedú byliny populárny pre jeho rôznych zvyklostiam a aplikácií po celom svete. Tento zlatý červenkastého bylina je veľmi populárny ako krása Enhancer. Ľudia sa často používajú šafran na rôzne potraviny pre pridanie ďalšej odvolanie a chuť.

Tento fakt môže byť šokujúce, ktorý sa dozvie, že šafran, ktorý je tiež používaný ako liek na mnoho chorôb, môže mať vážne vedľajšie účinky na ľudské zdravie. Aj keď ste v službe fakty o šafranu, mali by ste len zriedka nájsť niečo také. Avšak skutočnosť, hovorí, že šafran má niektoré veľmi závažné nežiaduce účinky, ktoré by mohli ukázať ako nebezpečné občas.

Nebezpečenstvo Umelá alebo duplicitné Šafran:

Nesmiete byť oboznámení s tým, šafran mohlo mať nežiaduce účinky, ale iste ste počuli, že táto bylina často prichádza v duplicitných a umelých formách v obchodoch. Saffron je vzácne a drahé bylina. To nie je k dispozícii všade. Na mnohých renomovaných obchodoch, rovnako, môže byť podvedení s duplicitné bylinkami niekedy. Je potrebné zmieňovať, že ak si kúpite také duplicitné šafran by mohlo byť veľmi nebezpečné pre kohokoľvek.

load...

Výrobcovia používajú neštandardné farby a konzervačné látky a pritom umelé šafran. Napriek tomu, že výrobky majú nejaký šafran v nich suma je veľmi menej. Problém spočíva v tom, že štruktúra a farba umelého šafránu sú nápadne rovnaké, takže si ťažko identifikovať. Z tohto dôvodu, buďte veľmi opatrní pri nákupe šafran nabudúce. Veriť renomovaných značiek iba pri nákupe.

Šafran Nežiaduce účinky

Vedľajšie účinky dôsledku dlhodobého Používanie Šafran:

Mnoho potravinové doplnky prísť s šafranom komponentov. Niekoľko chudnutie doplnky tiež použiť šafran na prinášať farbu a chuť. Zostať v strehu, keď po takú stravu. Dlhšie používanie šafranu by mohlo byť nebezpečné občas. Keď sa príjem akýkoľvek šafran doplnok pre chudnutie, mali by ste byť vždy pozor na dobu trvania kurzu. Dbajte na to, aby trvanie nikdy sa rozprestiera cez šesť týždňov. Je však vhodné, aby každý príjem špecializované šafran samozrejme pod odborným lekárskym poznatkom. Vyhnúť sa zníženie alebo zvýšenie množstva šafránu doplnok stravy bez pokynu svojho lekára alebo fitness tréner.

Vysoké dávky Nežiaduce účinky Šafran:

Veľmi vysoká dávka šafranu by sa mohlo ukázať, že sú nebezpečné občas. Ak je vaša dávka šafránu je niekde medzi 10gm a 20gms, mali by ste vážne poradiť so svojím lekárom. Ideálna dávka nikdy presahuje 5gm jeden deň, aby sa zabránilo nežiaduce účinky. Veľmi vysoká dávka šafranu vždy vedie k fatálne vedľajšie účinky na užívateľa. Niektoré z bežných vedľajších účinkov šafranu nad dávky zahŕňajú žlté sfarbenie kože, hnačka, nažltlé oko, žltačka, otravu jedlom, žltkastý sliznicu, krvácanie z nosa, necitlivosť očných viečok a pier.

load...

Upozornenie pre ošetrovateľky a nastávajúce mamičky:

Náročné šafran môže byť riskantné pre budúcu matku. Dojčiace matky by sa tiež vyhnúť príjem šafranu. Nadmerný príjem šafranu môže spôsobiť kontrakcie maternice, čo vedie k možnému potratu. Lekári preto často naznačujú, tehotné ženy vyhýbať z tohto arómy byliny. Dojčiace matky by mali vyhýbať aj rovnaká, ako sú umelé farbivá môžu prechádzať do tela dieťaťa prostredníctvom materského mlieka. To je najviac znepokojujúce vedľajšie účinky šafranu.

Niektoré z časté vedľajšie účinky Šafran:

Vedľajšie účinky šafranu sa často líšia v závislosti na kvalite výrobku. Alergia reakcie bylinného vedú k záplave nežiaducich účinkov nejaký čas. Niektoré z veľmi časté vedľajšie účinky šafránu zahŕňajú nasledovné ty.

  • Bolesť hlavy
  • Úzkosť
  • Závratný
  • Kožné alergie
  • Sucho v ústach
  • Nechutenstvo
  • Žalúdočná nevoľnosť
  • Nevoľnosť
  • Strata váhy

Vždy si môžete vychutnať dobrotu šafranu, ak príjem je obmedzene. Môžete ľahko vyhnúť nežiaduce účinky opatrnú konzumácii tejto byliny.

load...