Zdravie a wellness

Rose voda: História, ako používať a výhody

Rose voda: História, ako používať a výhody

Ružová voda alebo viac často známy ako, Gulab Jal 'je vedľajším produktom pri výrobe ružového oleja. Je to jeden z najviac používaných zložiek v parfumoch, kozmetike, potravinárstve a tiež lieky prípravkov.

Od dávnych čias, ružová voda je vyhlasoval, že je vysoko cenená pre svoju zdroj parfumu, liečebné účely, a nutričné ​​vlastnosti. Jeho význam a potenciál v starostlivosti o pleť režimov je neporovnateľná.

Rosewater je známe, že pomáhajú koži udržovať jej hladinu pH a pri použití ako toner a čistiaci prostriedok (1), pomáha koži viazaný s dobroty sveta.

Aké sú Rose Vodné Výhody?

 • Rosewater sa hovorí, že stimuluje obeh malých krvných ciev pod kožu, a tým pomáha znížiť výskyt niťou žíl a rozbité kapilár (2).
 • Gulab Jal udržuje rovnováhu pH pokožky, upokojuje akné, dermatitídu a ekzém.
 • Vyhladzuje, zvlhčuje, hydratuje a revitalizuje pleť a hojenie jaziev, rezné rany a zranenia.
 • Pomáha upokojiť pokožku a ducha tým zmierniť stres a úzkosť.
 • Rosewater na tvár pomôže tón pleti a zároveň ponúka antibakteriálne vlastnosti.
 • Jeho antioxidanty vlastnosti prispieť k posilneniu kožné bunky a regeneráciu tkaniva kože (3).
 • Pomáha oživiť starnutie pleti, a tým zachovať jemné linky a vrásky na uzde (4).

Pre vlasy

1. Kontroly na olej

Ružová voda pomáha pri odstraňovaní prebytočnú mastnotu z pokožky pri použití ako toner. Funguje to podobne ako na vlasy taky. Niektorí ľudia majú veľmi aktívny mazových žliaz, ktoré vylučujú vysoké množstvo mazu, olejovitá látka v pokožke hlavy, pri koreni vlasových prameňov. Tento mazu môže vlasy pocit mastné a mastná, ktorý vyzerá nielen nepríjemné, ale tiež uľahčuje špina pripojiť k vlasy. Tak, aby sa zabránilo mastné vlasy, ruža môže byť použitá voda.

load...

Ruža pH voda je bližšie k pH vlasy, čo znamená, že môže znížiť olej a obnoviť prirodzený lesk vašich vlasov. Ak chcete odstrániť olej, vziať ružovú vodu na vatový tampón a votrite ho na váš skalp by rozlúčka vlasy. Musíte byť trpezliví pokryť celý skalp. Akonáhle je hotovo, umyť si vlasy s ružovým vodou, aby sa odstránili akékoľvek prebytočný olej je prítomný v ňom. Jedná sa o veľmi účinný spôsob, a na rozdiel od šampónov olejových odstránenie nezanecháva vlasy vysuší a kučeravé.

2. Znižuje suchosť

Ružová voda pomáha pri kontrole oleja, ale tiež dobre funguje na suché a kučeravé vlasy. Ružová voda môže upokojiť pokožku hlavy a hydratujú ju. Suchá pokožka v konečnom dôsledku vedie k suché vlasy, a preto rehydratácia skalp naozaj trik eliminuje krepovateniu. Ak chcete získať maximálny prínos používajte glycerín spolu s ružovou vodou ako bývalí zlepšuje ruža hydratačnú schopnosť vody. Ak chcete riešenie, zmiešajte rovnaké diely glycerínu a ružovú vodu. Táto mierne viskózna kvapalina má byť masírovaná do pokožky hlavy a vlasov. Nechaj to zostať po dobu 15 minút. Po tom, opláchnite dobre. Opakovať raz týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

3. Podmienky

Ružová voda skutočne pomáha pri stabilizuje vlasy. Niekedy šampóny nechať naše vlasy suché a po vyčistení ju takmer chrumkavé. Jedná sa o bežný problém, pretože väčšina šampóny obsahujú niekoľko chemických látok, ktoré nemusia vyhovovať naše telo a jeho pH. Ak chcete tento problém vyriešiť, môžete použiť ružovú vodu. Všetko, čo musíte urobiť, je jednoducho urobiť konečné opláchnutie s šálkou ružovú vodu na konci šampónovanie. Hlboko podmienky vaše vlasy a zanecháva lesklé po celý deň. Tiež ruže voda zanecháva sladkej exotickej vône vo vlasoch, že žiadny kondicionér alebo šampón môže replikovať. Môžete si vytvoriť svoj vlastný ružovú vodu kondicionér. Kvalitná čistá voda ruže obsahuje esenciálny olej z ruže a vody. Áno, môžete preskočiť vodu a pomocou ružového samotnej esenciálny olej. Pridajte 10 kvapiek ružového esenciálneho oleja do šálky ľahkého kokosovým olejom a miešajte. Kokosový olej je dobrý kondicionér a spolu s ružovým olejom, to robí divy na váš šampón rozštiepené vlasy.

load...

4. Opravy Poškodenie

Existuje mnoho spôsobov, v ktorých sa dostane naše vlasy poškodené v týchto dňoch. Znečistenie a špina sú naše najhoršie nepriatelia, nasledované chemickými vlasové prípravky a dokonca aj teplo. Sme vždy v zhone, a preto sušenie vzduchom premýva vlasy nie je voľba pre mnoho. Blow vysušenie vlasov často vedie k ťažko poškodené vlasy. Ružová voda pomáha pri liečbe poškodené vlasy a do istej miery ho dokonca zvrátiť. Pre zvýšenie poškodenie cúvaní vlastnosti ružovej vody, môžete pridať vitamín E a jojobový olej. V šálke ružovej vody, vyprázdniť obsah vitamínu E 3 tabliet a lyžičku jojobového oleja. Dobre pretrepte, aby sa dobre premieša ingrediencie. Sprej vlasy s trochou vody, čo uľahčuje aplikovať zmes ružovej vody. Teraz masáž ružovú vodu na celé vaše vlasy a vlasovú pokožku. Môžete zanechať túto noc a šampón ráno ako zvyčajne.

5. Podporuje rast

Rose vody dobré pre rast vlasov? Hoci nie je tam žiadny vedecký dôkaz naznačujúci súvislosť medzi rastom vlasov a ružovú vodu, niektorí hlásili takéto konštatovanie. Aby bolo jasno, robí ruže vody obsahujú vitamín A, vitamín B3, vitamín C a vitamín E, z ktorých všetky sú zodpovedné za podporu rastu vlasov. Začleniť ružovú vodu do svojej rastu vlasov náprave, jednoducho sčítať ruže esenciálny olej do všetkých svojich výrobkov vlasy. Váš šampón, kondicionér a oleje môžu byť všetky pridané ružového esenciálneho oleja. V skutočnosti, ak sa snažíte, aby podporovali rast vlasov, aby kondicionér a šampón doma pomocou prírodných produktov a pridať vzrástol silice k nemu. Šampón a kondicionér môžu byť podobné recepty sú uvedené nižšie.

6. Zlepšuje silu a kvalitu

Má vaše vlasy sa ľahko lámu? Má to degraduje kvalitu? Tam by mohlo byť za zníženej pevnosti vlasov rôzne dôvody. Ale ju vylepšiť, môžete použiť ružovú vodu. Starovekej čínskej použité ružovú vodu ako vlasový posilnenie nápravu. To, čo robí ružovú vodu je zvýšenie cirkulácie krvi v pokožke hlavy. Zvýšený krvný obeh omladzuje vlasové folikuly a im dodáva silu. Toto, podľa poradia, pomáha v lepšiu výmenu živín z pokožky hlavy ku špičke vlasy. V dôsledku toho možno očakávať, že zníži rozbitie vlasy a zlepšenie kvality vlasov. Môžete použiť ružovú vodu na vlasy niekoľkými spôsobmi. Po prvé, môžete skúsiť vytvoriť vlastné ružovú vodu šampón alebo kondicionér. Inak dobrý plákanie s ružovou vodou každých pár dní by tiež pomohla. Môžete vykonať vitamín E a ruže zmes vody a aplikovať ju raz týždenne.

7. Znižuje lupy

Lupín môže byť veľmi nepríjemné a pretrvávajúce v rovnakom čase. Ale namiesto toho, barraging pokožku hlavy s ťažkých chemických látok, ktoré zvyčajne anti-lupinám šampóny obsahujú, môžete sa obrátiť na ružovú vodu. Na rozdiel od chemicky vylepšených šampónov, ružovú vodu hydratuje a zanecháva vlasy dobre stabilizuje. Ak sa chcete zbaviť lupín, využívajú semien senovky spolu s ružovou vodou. Namočiť semená senovky v ružovej vode po dobu niekoľkých hodín, kým zmäknú a roztlačíme na pastu. Take tento liquid pastu a aplikujte po celom skalp. Nechať ho sedieť po dobu jednej hodiny a potom sa šampónom ako obvykle. To by malo vyriešiť váš problém lupín, ak sa použije raz týždenne.

8. V boji proti infekciám

Ružová voda má vraj anti-hubové a protizápalové vlastnosti. Takže majte infekcie na uzde umytím pokožku hlavy s ružovou vodou vždy po niekoľkých dňoch. Môžete si vytvoriť svoj vlastný šampón a kondicionér s ružovou vodou. V prípade, že je príliš veľa ťažkostí pre vás, môžete tiež riediť svoje produkty pre starostlivosť o vlasy s ružovým vodou. Ak je to ľahko dostupné pre vás s tým, ružovú silicu vždy pomôže.

9. Zlepšuje skalp Zdravie

Ako sme sa už zmienili, ruža voda pomáha pri zvyšovaní prekrvenie pokožky hlavy. V dôsledku toho, všeobecný zdravotný stav skalp sa zlepší, a lupiny, olej, mykotické infekcie a iné také problémy, ktoré vznikajú v pokožke hlavy, je oveľa nižšia. Môžete masírujte vlasovú pokožku s rose esenciálny olej a všetky dopravcu ropy, ako je jojobový olej dostať maximum výhod. Jednoducho poklepávaním ružovú vodu na váš skalp bude fungovať dobre taky.

Ako sa pripraviť ružovú vodu doma

Všetko, čo by bolo treba je niekoľko ružových lístkov, tie spotrebné, a nie tých, na kvetinárstvo ponúkajú. Umyť tie okvetné lístky ruží a uvaríme v niektorých čistou vodou. Akonáhle sú plátky zbelie a raz vodou zachováva farbu kvetu, ochladí sa a chladom ho.

To domáci ružová voda môže byť použitá kedykoľvek k dosiahnutiu upokojujúci a upokojujúci účinok.

Na vlasy

 • Domáce Rose Water šampón: Zmiešajte tri vajcia s štvrtina šálky každú rumu a ružovú vodu, aby sa to do šampón umyť vlasy. Nakoniec opláchnuť proti vode.
 • Kastília mydlo a šampón Rosewater: Ak chcete šampón zmiešame ½ šálky ružovú vodu, ½ šálky piva a 5 kvapiek ruže esenciálny olej spolu s tým, Kastília mydlo na konci a miešajte to začleniť. Ruže Voda pomáha pri čistení, zatiaľ čo pivo je ideálny pre hodvábne vlasy. Esenciálny olej upokojuje pokožku hlavy a vyživuje vlasy.
 • Pridanie Rosewater do svojho posledného plákania vlasy ponúkne mäkké a lesklé vlasy.
 • Výživné a hydratačné vlastnosti obnoviť kvalitu vlasov.
 • Lieči mierne skalp zápaly a lupiny spôsobil mojej plesňových infekcií.
 • Až do svojej prirodzenej protizápalové a liečivé vlastnosti, ružová voda účinne odstraňuje mierne skalp zápal.
 • Pravidelná Rosewater masáž podporuje krvný obeh v pokožke hlavy. Zlepšená cirkulácia nielen zlepšuje lesk a silu vašich kadere, ale tiež aktivuje vlasové folikuly k produkcii robustnejšie vlasy. Je tiež zistilo, Rosewater masáž byť veľmi užitočné pri odstránení problému vypadávanie vlasov.

Pre pleť

 • Pridajte niekoľko kvapiek ružovej vody do vôd na kúpanie sa dostať žiariaca pleť. Táto úprava tiež uvoľňuje a upokojuje telo i myseľ.
 • Umyte si tvár s ružovou vodou, aby sa znížilo podráždenie pokožky spôsobené akné, pupienky, začervenanie a pupienkov.
 • Pre suchú pleť, pridajte trochu glycerín ružovej vody a aplikovať ju na kožu po dlhšiu dobu.
 • Pleťová maska ​​z ružovou vodou a santalového dreva pomôže upokojiť a osviežiť pokožku.
 • Chladené ruže voda sa upokojiť opálené kožu.
 • Rosewater udržuje rovnováhu pH pokožky, upokojuje akné, dermatitídu a ekzém.
 • Vyhladzuje, hydratuje, revitalizuje a hydratuje pokožku, zatiaľ čo hojenie jaziev, rezné rany a zranenia.
 • Upokojuje pokožku a zmierniť stres a úzkosť.
 • Pomáha tón pleti a zároveň ponúka antibakteriálne vlastnosti.
 • Pomáha oživiť starnutia pokožky pri zachovaní jemné linky a vrásky na uzde.

Pre oči

 • Ľahko namočte vatové tampóny v ružovou vodou a umiestnite ho cez oči na upokojenie, v pohode a odpočinúť oči únavy (5).
 • Použite čerstvú ružovú vodu vo forme očných kvapiek, aby sa zabránilo a liečiť tmavé kruhy a opuchy. To očistiť oči šetrne a zároveň upokojuje teplo.

Rosewater Recept ako slnečné telový sprej

Rozdrviť 10 až 15 Tulsi listy a pridať do 200 ml ružovej vody. Táto zmes skladovať v spreji a v chladničke. Teraz po dlhej unavený slnečných dní môžete sprej to ako hmla upokojiť kruté slnka čelí kožu. To tiež pomáha predchádzať nepriaznivým účinkom spálenie slnkom, zatiaľ čo hojenie začervenanie kože.

Rosewater Recept Ako farbiace sada LIP

V tomto type ružovou vodou produktu, budete musieť znížiť červenú repu na malé kúsky, vysušte na slnku a prášok to. Teraz zmiešajte lyžičku ružovej vody na túto cviklou prášok a aby si farbenie pier pack. Po 15 minútach zmyte ho dosiahnuť okamžité mäkké ružové farebné škvrny na perách, rovnako ako prirodzenú farbu pier.

Existuje mnoho výhod ružovou vodou. Urobiť ju pravidelne používať a vidieť ten rozdiel!

Zdroj: Livestrong, HowStuffWorks

load...