Zdravie a wellness

Rocket Yoga - Čo je to a aké sú jej výhody?

Rocket Yoga - Čo je to a aké sú jej výhody?

Čo robíte, keď uviazol v chúlostivej situácii? Nájsť spôsob, ako sa z toho dostať, je to tak? Raketa Jóga je cesta von pre tých, ktorí si ashtanga Yoga náročné.

A ako to urobiť? Raketa Jóga je navrhnutá tak, aby fyzicky náročnú ashtanga Yoga jednoduchšie. To sa pokazí tuhosť klasické ashtanga praxe, takže je pre vás jednoduchšie vykonávať to.

To vymaže vaše zátarasy, umožňuje hladký praxi a robí oveľa oveľa viac. Dozvedieť všetko o tom nižšie. No tak, pozrite sa.

Čo je Rocket joga?

Raketa Jóga je modifikáciou tradičných ashtanga jogy a bol zostavený osobou s názvom Larry Schultz, ktorý študoval ashtanga jogy pod odborným K. Pattabhi Koks deväť rokov v Mysore.

load...

Raketa Jóga je pokus Larry aby ashtanga Yoga prístupnejšie západnej praktiky. Bolo to v roku 1980 v San Franciscu, že rozvinuté Rocket joga. Meno bolo dané Bob Weir z, Grateful Dead 'kapely, pretože si myslel, že Rocket joga bola rýchla a jednoduchá.

To je. Raketa Jóga je rýchlonohý a má dynamický prúd. Jeho štruktúra je podobná tomu Ashtanga jogy, skladajúci sa z Surya Namaskar, stojaci predstavuje, sediacich predstavuje, nite, a ohyby.

V Rocket jogy, študenti môžu zmeniť a vykonať ich výklad tradičného ásany. V prípade, že uviaznu s póze, môžu buď preskočiť, alebo nájsť jednoduchšie spôsoby, ako ju praktizovať namiesto pevne držať so vzorom.

load...

Preto Rocket joga stane široko prístupné, čo umožňuje aj tie s fyzickými problémami, aby to skúsiť. Je hladký priebeh dychu a pohybu. Môže to vyzerať ako čisto fyzikálneho procesu, ale pomáha vyčistiť myseľ rovnako.

Čo robí Rocket joga stojí stranou je, že rozbije koncepciu hierarchie. Môžete si vybrať a zvoliť ásany a cvičiť, bez nevyhnutne nasledovať lineárne formát.

Niet divu, že má mnoho celebrít nasledovníkov, ako je Madonna, Willem Dafoe, Sting a Christy Turlington!

Raketa jogy je rozdelená do troch kategórií. Oni sú:

Rocket Aj

Rocket Aj je podobný primárne série Ashtanga jogy, ktorý sa zameriava na bedra otvárače, vpred ohyby, a hlavná sila. To zahŕňa tiež Rocket zvláštne ramien zostatky a inverzie.

Rocket II

Raketa II je modifikáciou druhej série ashtanga jogy. Skladá sa z backbend techník a chrbtice zvraty sediacich pózach medzistanici radu Aštanga ktoré dopĺňajú Rocket dobre I.

Rocket III

Rocket III spája pózach Rocket I a II Rocket. To zahŕňa všetky zvraty, záhyby a zostatky, ktoré vám pomôžu vybudovať pevnosť a pružnosť.

Teraz poďme sa dozvedieť o niekoľkých zaujímavých Rocket jogových pozíciách.

Raketa Jóga

Arm zostatky a inverzie tvoria jadro Rocket jogy. Dokonca aj stojky, headstands a predlaktia stánky vám pomôže rakety dopredu.

Ale ak sa cvičí to stane sa ťažké, môžete vždy nájsť spôsob, ako uľahčujú tým, že podporu múru, žiadať niekoho na pomoc, alebo učenie triky prekonať svoj strach.

  1. Astavakrasana (osem uhol Pose)
  2. Bakasana (žeriav Pose)
  3. Vrischikasana (Scorpion Pose)
  4. Mayurasana (Peacock Pose)
  5. Salamba Sirsasana (stoj na hlave)

1. Astavakrasana (osem uhol Pose)

O póze: Astavakrasana alebo Eight Angle Pose je Asano pomenoval mudrca zvanej Ashtavakra, ktorý sa narodil krivé v ôsmich miestach kvôli prekliatie. Jedná sa o pokročilý stupeň Asano. Cvičiť ráno na lačný žalúdok. Držať pózu po dobu 60 sekúnd.

Výhody: Astavakrasana posilňuje svoje zápästie, paže a ramená. To tóny vaše vnútorné strany stehien a brucha. To zlepšuje zmysel pre rovnováhu a odstraňuje toxíny z tela.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Astavakrasana

Späť na obsah

2. Bakasana (žeriav Pose)

O póze: Bakasana alebo Pose Crane pripomína postoj žeriavu. Jedná sa o strednú úroveň Asano. Cvičiť ráno alebo večer na lačný žalúdok a čistých čriev. Držať pózu po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody: Bakasana zvyšuje fyzickú aj psychickú silu. To zvyšuje flexibilitu tela a zlepšuje vytrvalostné schopnosti. To tiež ťahá hornej časti chrbta tiež.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Bakasana

Späť na obsah

3. Vrischikasana (Scorpion Pose)

O póze: Vrischikasana alebo Scorpion Pose je ásany, ktoré sa podobá postoj škorpióna. Jedná sa o pokročilý stupeň póza. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a večer po odstupom 4 až 6 hodín od posledného jedla. Držte ju tak dlho, ako vám vyhovuje v ňom.

Výhody: Vrischikasana spomaľuje proces starnutia a zlepšuje prietok krvi do mozgu a hypofýze. Póza tiež uvoľní chrbát a posilňuje svoje zbrane.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Vrischikasana

Späť na obsah

4. Mayurasana (Peacock Pose)

O póze: Mayurasana alebo Peacock Pose je Asano, ktorá vyzerá ako páv chodí s jeho perie nadol. Jedná sa o strednú úroveň Asano. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Držať pózu po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody: Mayurasana lieči zápchu a bráni diabetes. Posilňuje hlavy, pľúc a krku. Ásana detoxikuje telo, upokojuje myseľ a zvyšuje svoje zameranie.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Mayurasana

Späť na obsah

5. Salamba Sirsasana (stoj na hlave)

O póze: Salamba Sirsasana alebo stoj na hlave je úplný opak tele a je nazývaný kráľom všetkých ásan. Jedná sa o pokročilý póza. To je najlepšie praxi to ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Držať pózu za 1 až 5 minút.

Výhody: Salamba Sirsasana zmierňuje stres a mierne depresie. To stimuluje hypofýzu a epifýzy. Póza je strava pre astmu, zápal prínosových dutín a nespavosť.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Salamba Sirsasana

Späť na obsah

Výhody Rocket jogy

  • Raketa Jóga stimuluje nervový systém.
  • Podporuje zmenu a voľnosť pri cvičení jogy.
  • To vám dáva silnejší, ľahšie a pružnejšie.
  • Raketa Jóga zlepšuje rovnováhu, posilňuje svaly a zvyšuje svoje vedomie.
  • Čistí telo zvnútra.

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa Rocket jogy.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Je Rocket joga lepší ako ashtanga Vinyasa jogy?

Obaja sú podobné. Raketa Jóga je proste jednoduchšie a viac realizovateľný verzia ashtanga Vinyasa jogy.

Prečo, Rocket 'znamená v Rocket jogy?

Raketa sa vzťahuje k rýchlosti, s akou sa môžete naučiť a prax Rocket joga.

Raketa Jóga je dobre štruktúrovaná metóda, ktorá pomáha postupovať vo svojej praxi. To je, v každom smere, ktorý vám pomôže pokračovať v ňom. Rocket joga vás a stávkara vám umožňuje, fyzicky i psychicky. Takže, čo ťa udržať preč od neho? Zoznámte sa s praktizovania ju.

load...