Zdravie a wellness

Raja jóga meditácia - Ako to urobiť a aké sú jeho výhody?

Raja jóga meditácia - Ako to urobiť a aké sú jeho výhody?

Ľudia s nestabilnými myseľ môže dostať neuvážené. Horiace nálada, zmeny nálady, a nerozhodné akcie miazgu svoju energiu a upokojujúce nervy a udržanie pokoja sa stáva náročná úloha. Takže, čo je cesta von z tejto duševnej turbulencie? Raja Yoga meditácie. Prečítajte si o to vedieť, ako to možno urobiť.

Pred tým, poďme sa najprv naučiť o meditácie Rádža jogy.

Čo je Raja Yoga meditácie?

Raja Yoga meditácie je technika je uvedené v Bhagavadgítě, propagovaný Swami Vivekananda v 19. Storočí. Odvtedy získal popularitu a je široko učil po celom svete udržať myseľ stabilitu a zdravý rozum. Meditácia je pomenovaná, Raja ', pretože v praxi má za cieľ predať kráľ podobné vlastnosti spoľahlivosti, informovanosti a nezávislosti.

load...

Táto technika je duchovný proces lepšie spoznať sám seba, a používa silu mysle ovládať telo. Prebúdza pozitívne vlastnosti pochovaný v tebe, umožňujúce lepší výkon, a učí, že je dôležité mlčanie a introspekcie.

Zvedavý vyskúšať techniku? Sedieť pohodlne a čítať proces nižšie uvedenú opatrne. To vám pomôže v dlhodobom horizonte.

Ako urobiť meditácie Rádža jogy

Raja joga meditácia môže ľahko vojde do vášho denného režimu. Bežnou praxou tejto meditácie uvoľňuje nezmyselné obavy a myšlienky z mysle. Prejdite nadol zistiť, ako sa to robí.

load...

Raja Yoga Meditation Technique

 1. Nájsť pokojné miesto
 2. Sedieť pohodlne
 3. Byť v prítomnom
 4. Sústrediť na myslenie
 5. Zachovať pokoj

1. Nájdite na pokojnom mieste

Nájsť pokojné miesto vo vašom dome alebo ísť von do zelene nájsť vhodné miesto na meditáciu. Skorého rána sú najlepšie, pretože tam je menšia hluk. Tiež, meditácie v dopoludňajších hodinách nastaví náladu aj po zvyšok dňa. Aby vám do reflexným režime môžete zahrať tichá hudba v pozadí. Tam je nejaká hudba navrhnutý špeciálne, ktoré vám pomôžu dostať sa do meditačné zóny lepšie v počiatočných fázach učenia. Mali by ste sa cítiť pohodlne a uvoľnene v mieste ste si zvolili.

Späť na obsah

2. Sedieť pohodlne

Pohodlne sa posaďte alebo na stoličke, ak nemôžete sadnúť. V ideálnom prípade je pozícia lotus funguje dobre. Dokonca aj Vajrasana je v poriadku. Ak je miesto na sedenie robí vám to nepríjemné, môžete sa presunúť do pohodlnejšie polohy. Uistite sa, že máte pocit, stabilné miesto na sedenie. Držte ramená dole, otvoriť hrudník, a aby sa vaše chrbát rovno prirodzene. Opatrne umiestniť svoje dlane na kolená.

Späť na obsah

3. Byť v prítomnom

Majte oči otvorené a jemne sa pozrieť na určitom mieste v miestnosti. Uistite sa, že nechcete zdôrazniť oči civel. Ďalšou možnosťou je zapáliť sviečku, umiestniť ju pred sebou a sústrediť sa na svetlo. Pomaly, odstúpiť od všetkého okolo seba a sústrediť sa na jeden bod v miestnosti - plameň ohňa alebo svoje prirodzené dýchanie.

Ako to urobíte, vaša myseľ bude mať celý rad myšlienok, ktorý ním prechádza. Nesnažte sa im vyhnúť - jemne prijať ich a pokúsiť sa vrátiť k súčasnej chvíli by sa vrátiť do bodu svojho zamerania. Nedopustite, aby tá myšlienka sa k vám, pozrite sa na neho v neutrálnom spôsobom a nechať to prejsť. Buďte trpezliví a zaoberať sa všetkými myšlienkami, ktoré bombardujú vašu hlavu a vždy dostať späť do svojho zamerania.

Späť na obsah

4. Sústrediť na myslenie

Akonáhle je tok negatívnych myšlienok klesať vo vašej hlave a máte pocit pokoja, vytvárať pozitívne myšlienky vo svojej mysli, ktorý vám pomôže prostredníctvom meditačné cvičenia. Prostredníctvom uvedomenie tej myšlienke, vizualizovať je pokojná a tichá. Predstava, že by mal byť na tratiach "Som pokojný."

Ako ste sa sústrediť na tomto nápade bude pomaly previesť na pocite, osviežujúci vašu bytosť. Chápete myšlienku lepšie, a to povedie vás zažiť hlboký zmysel realizácie. Hody vo viac pozitívne myšlienky a pocity, ktoré budú prameniť z tohto jedného pozitívneho myslenia. Iné myšlienky a spomienky prídu na vás rušiť, ale nenechajte sa rozptýliť vás. Dívať sa na ne okolo a vrátiť sa k svojmu pozitívnemu pohľadu.

Späť na obsah

5. Zachovať pokoj

Pocit pokoja osvetľuje vašu bytosť, ako sa cítite pozitívne myslenie vo vašej hlave. Snažte sa držať na vnútorný mier vám vštepiť počas meditácie a nosiť po celý deň, aby vaše skúsenosti dňa lepšie. Ak máte pocit, že mier sa vzďaľuje, alebo ste zahltení niečoho, trvať nejaký čas na meditáciu a získať späť do svojho pokoja.

Spočiatku praktizovať meditáciu po dobu 10 - 20 minút alebo aj niekoľko okamihov, ak ste v práci alebo vonku. Ako si udržať cvičiť, budete realizovať pozitívny vplyv, ktorý má na svojej celkovej pohody, zvýšenie povedomia a sústredenia.

Späť na obsah

Tak, aby nejaký čas vo svojom nabitom programe, a túto meditáciu získať lepšiu kontrolu nad vašej mysle a pre celkové ticha.

Teraz sa pozrime na výhody tejto meditácie.

Výhody meditácie Rádža jogy

 • Raja Yoga meditácie vám dáva pokoj a uvoľňuje telo
 • To vám pomôže vytvoriť pozitívny postoj a lepšie reagovať na situácie,
 • Táto meditácia pomáha rozvíjať pozitívne vzťahy
 • Zlepšuje koncentráciu a zvyšuje jasnosť
 • Široká zmysel self-hodnota je vyvíjaný
 • Zistíte, zmysel života a pracovať na ňom
 • Máte pocit, obsah a stabilný
 • Tie budú mať pokoj, a tam bude zlepšenie zdravia

Teraz sa pozrime na niektoré často kladené otázky o meditácie Rádža jogy.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Aké opatrenia, aby pred vykonávaním Raja joga meditácie?

Ľudia, ktorí trpia duševnými chorobami by sa mali poradiť s lekárom skôr, než sa snaží Raja joga meditácie.

Je Raja Yoga meditácie náboženské?

Raja Yoga meditácie je duchovný a hlása, že všetky náboženstvá majú spoločný základ - duchovnosti.

Ako dôležitá je úloha učiteľa v Raja jogy meditácie?

Je vždy užitočné, ak máte správne vedenie schopného učiteľa. On / ona vám umožní získať lepšie skúsenosti z meditácie.

Myseľ môže dosiahnuť nepredstaviteľné. Aby bolo možné ho ovládať a robiť to robiť to ponúkanie cíti silný a obohacujúce, a Raja joga meditácie je prostriedkom k to. Tak sa začalo a pocit obohatený.

load...