Zdravie a wellness

Problém trávenia u malých detí: Tu je to, ako s ním môžete liečiť prirodzene

Problém trávenia u malých detí: Tu je to, ako s ním môžete liečiť prirodzene

Jedným z najčastejších sťažností rodičov novorodencov je, že ich deti nemajú piť mlieko. Pomerne často sa stáva, pretože rodičia stanú úzkosť alebo začínajú prepadať panike, či ich dieťa Preskočí konzumné mlieko ani raz. Je dôležité si uvedomiť, že všetky problémy trávenie súvisiace sa vyskytujú u detí z dôvodu nezrovnalostí vo výživy a životného štýlu matky.

Tak, ako viete, v prípade, že dieťa je naozaj trpí akýkoľvek problém, alebo ak je to len otázka nadmerne úzkosť rodičov? Tu je niekoľko náznakov, ktoré vám pomôžu zistiť skutočný problém:

1. Ak je zlý zápach vychádzajúci z úst dieťaťa 2. V prípade, že dieťa plače veľa, a nepretržite po dobu 3. V prípade, že dieťa je stále podráždená a hádzanie veľa záchvaty hnevu za všetko 4. Ak dôjde k zmene v konzistencii stolice dieťaťa 5. Ak dieťa zvracia 6. Ak váha dieťaťa nie je zodpovedajúca jeho veku, ako je uvedené u pediatra

load...

Ayurveda termíny táto podmienka trávenia ako ksheeralasaka, kde Ksheera odkazuje na mlieko a alasaka odkazuje na chronické zažívacie ťažkosti.

Príznaky trávenie Problém u detí

Nižšie sú uvedené príznaky ksheeralasaka ako je vysvetlené v 2. Storočí nl Acharya Vagbhata:

1. Vysoká horúčka (jwara) 2. Nadmerná smäd (Trishna) 3. Závrat (bhrama) 4. Vracanie (Chard) 5. Zvuku v žalúdku (koojana) 6. Bledo žlté alebo zafarbená stolica (Peet Mutra) 7. Penivý stolice (phenila atisara) 8. Veľmi zlé odored stolice (durgandha mala) 9. Stolice v rôznych farbách (nanavarna mala) 10. Prerušenie stolice (acchamala vicchinna mala) 11. Kŕče (vikshepa) 12. Vredy v ústnej dutine (mukhapaka) 13. Vredy na nose (ghrana paka) 14. Nadmerné zívanie (vijrimbha) 15. Zápcha (visthambha) 16. Bolesť pri defekácii (vedananvita mala) 17. Nestrávené čriev (AMA mala) 18. Vodné stolice (salilopama mala) otáčania 19. Očí red (akshipaka)

load...

Ako všetci vieme, deti pijú len mlieko, a to buď materského mlieka alebo kravského mlieka. Potom, čo môže spôsobiť zažívacie ťažkosti u detí? Tu je niekoľko faktorov, ktoré spôsobujú zažívacie poruchy u detí: 1. Predčasná spotreba mlieka bábätká 2. Ak je matka alebo krava žerie veľa ťažká, sladká, alebo slizké jedlo 3. Nadmerný príjem mlieka 4. Zmena sezóna

Jedná sa o niekoľko formulácie, ktoré sú užitočné pri liečbe poruchy trávenia:

1. Chaturbhadra choorna 2. Jaharamohra pishthi 3. Shringa bhasma 4. Aravindasava 5. Vasantamalati rasa 6. Shringa bhasma

Avšak, môžete tiež liečiť zažívacie ťažkosti dodržiavaním niektoré domáce opravné prostriedky. Tu sú niektoré z nich:

1. Potom sa gram vápnitých vápna a rozpustí sa v 250 ml vody. Nechaj si to takto asi dve hodiny. Získa sa 2 - 3 ml tohto roztoku k dieťaťu trikrát až štyrikrát denne.

2. Vezmite 20 g rascu a 10 gramov zázvoru a rozomelú je na jemný prášok. Zmiešajte rovnaké množstvo organického Jagger a premiešame dobre. Dať jeden až dva gramy tejto zmesi pre matku (dojčenie) dieťaťa dvakrát denne po jedle. To pomôže pri liečbe problém trávenia v dieťati.

3. Ak je vaše dieťa začalo konzumovať pevnú stravu, môžete mu dať / jej štipku prášku rasca semien zmiešaním s jedlom.

Pre deti, ktoré nepijú materského mlieka, šanca na trávenie viac, pretože kravské mlieko je sfalšovaný, a to môže spôsobiť nepohodlie pre dieťa.

Spolu s tým, existuje niekoľko prípadov, keď dieťa potrebuje zvláštnu starostlivosť, aby skontrolovať, či on / ona je v poriadku, alebo nie. Je uvedené nižšie, sú prípady, kedy je potrebné dbať na zvýšenú opatrnosť o dieťa:

1. Ak cestujete do nového miesta spolu s dieťaťom 2. Ak sa snažíte niečo nového krmiva pre dieťa prvýkrát 3. Ak dôjde k zmene počasia 4. V prípade, že matka má významnú zmenu vo svojej strave.

Je to všetko o probléme trávenia u detí. Je veľmi dôležité starať sa o deti v správnom čase, než bude príliš neskoro. Dúfame, že tieto tipy vám pomôžu. V prípade akýchkoľvek pochybností alebo otázok, písať svoje otázky v poznámkach nižšie.

load...