Zdravie a wellness

Prečo pitie studenej vody je pre vás zlé

Prečo pitie studenej vody je pre vás zlé

Tam bola debata už dlho na to, či pitnej studenej vody je dobré pre vaše zdravie, alebo nie. Niektorí veria, že to ničí imunitný systém, iní veria, že to tak nie je, zatiaľ čo zvyšok sa nestarajú vôbec!

Číňania boli prvými, kto poznať, chápať a objavovať, že pitie studenej vody, a to najmä po jedle, je zlé pre vaše zdravie, a to by mohlo mať vplyv na proces trávenia nepriaznivo. Ale vyvstáva otázka, akým spôsobom ovplyvní studená voda alebo brzdiť proces trávenia?

Tie by mohli byť vedomí skutočnosti, že teplá voda otvára póry pokožky a tým sa naša pokožka cíti voľnejšie, kým chladené alebo studená voda sťahuje pokožku a uzavrie póry. Rovnaký jav nastáva, keď pijeme studenú vodu. To zužuje tráviaci trakt, čo je proces ťažké. Vzhľadom k tomu, tráviaci systém je brzdí, naše telo nedostane dostatočné množstvo bielkovín a živín pre ďalšie orgány, aby správne fungovali.

load...

Týmto spôsobom, celé telo je ovplyvnené tým, že pije ľadovo chladnej vody. Naše telo enzýmy fungujú najlepšie pri teplote 37-42⁰C, a keď sme piť studenej vody, proces ohrievania studenej vody využíva celú energiu. Táto energia mal byť využité pre trávenie potravy. Výsledkom je, že tento proces trávenia trvá dlhšie ako zvyčajne, a preto cítite čoskoro unavená.

Pitie chladené alebo studenej vody, je v rozpore so zásadami Ajurvédy lebo minimalizuje silu Agni (oheň), čo by mohlo viesť k problémom, ako je trávenie a akumuláciu ama (toxíny), tj hlavnú príčinu rôznych ochorení. Tiež sa hovorí, že pitie ľadovej vody po jedle vedie k nadmernej tvorbe hlienu v tele, čo imunitný systém slabý, a naše telo sa stáva náchylnejší k nádchu alebo chrípku. To tiež spôsobuje niekedy dehydratáciu.

Chrániť svoje telo od všetkých takých chorôb, čínska začal piť teplý čaj po jedle namiesto chladnej tekutiny. A dôvodom je to, že majú teplé tekutiny zlepšuje trávenie, čo umožňuje naše telo absorbovať príslušné množstvo živín a energie z potravín, ktoré jeme.

load...

Je uvedené nižšie sú niekoľko ďalších výhod pitnej teplej vody:

  1. Teplá voda stimuluje prírodné tráviace enzýmy, čím sa zlepšuje proces trávenia.
  1. Pitná teplá voda čistí krv.
  1. To tiež zlepšuje proces detoxikácie cez kožu a obličiek.
  1. To bráni telu dostať dehydratácii.
  1. Pitná teplá voda zabraňuje tuhnutiu tuky z potravín, ktoré ste spotrebované, a to rozoberie potraviny ľahko.
  1. To tiež zlepšuje pohyb čriev. Účinnejších výsledkov, zmiešajte citrónovú šťavu s teplou vodou a piť každý deň v dopoludňajších hodinách. Tým sa odstráni všetky problémy spojené s trávenia.

Akonáhle začnete piť teplej vody, dostanete zvyknutá na to, a budete čoskoro všimnete drastické zlepšenie vo vašom trávenia.

Voda je veľmi dôležité; 80% nášho tela je tvorené vodou. Tak pitie v správnom množstve, pri vhodnej teplote, a v predpísaných intervaloch podporuje trávenie a podporuje dobré zdravie. Takže až sa nabudúce budete siahnuť po tej pohár studenej vody, potom, čo ste mali chuť, len myslieť živín a energie, môže dôjsť k strate. Najjednoduchší spôsob, ako udržať zdravé telo je jesť dobré jedlo a dobre spí. Malá chyba môže narušiť proces zažívania a spôsobujú choroby.

Teraz, keď viete, ako sa vyhnúť týmto chorobám, priekopa praxi pitnej chladenú vodu a prejsť na teplú alebo vlažnou vodou.

load...