Zdravie a wellness

Povedzte GOODBYE na uhlové cheilitis tým, že tieto 10 jednoduchých domácich opravných prostriedkov!

Povedzte GOODBYE na uhlové cheilitis tým, že tieto 10 jednoduchých domácich opravných prostriedkov!

Úsmev a svet úsmevy s vami. Ale ak váš úsmev je vás to stálo bodnutie alebo bolesť, by sa malo uskutočniť tak niečo. Tieto praskliny v kútikoch úst nie sú len suché pery. Je uhlové cheilitis. Mám tú najjednoduchšie spôsoby, ako zmiernenie tohto nepohodlie. Majú čítať.

Čo je Uhlová cheilitída?

Boláky v kútikoch úst sú nežiaduce zrak. Ale ak ste zažili popraskané pery (a viem, že máte), budete rozumieť, bolesť v uhlové cheilitis sa násobí desaťkrát. Nemôžete hovoriť jednoducho, nemôžete vziať veľkých súst potravín a rozhodne nie kričať. Prečo? Vzhľadom k tomu, že uhly v rohoch úst

 • Zanietený
 • Křaplavý
 • Šupinatý
 • Suché a tuhé
 • Niekedy krvácanie
 • Sžíravý
 • Červené a bolestivé lézie

Čo spôsobuje to?

Uhlový cheilitis alebo popraskané pery rohy je spôsobený

load...
 • Bakteriálne a plesňové infekcie
 • Nutričné ​​nedostatky (najmä vitamín B2, železo a zinok)
 • Anémia
 • Nezodpovedajúce protézy
 • Kontaktná alergia
 • Hypersalivácia
 • Atopická alebo seboroická dermatitída (1)
 • Zlou hygienou
Nemusíte znášať bolesť príliš dlho. Použite tieto účinné domáce opravné prostriedky pre uhlové cheilitis.

1. Olivový olej:

Olivový olej, populárne prítomnosť doma, je i antibakteriálny a hydratačný krém. Naneste trochu teplý olivový olej cez zapálené oblasti. To bude liečiť stav rýchlejšie, než si myslel. Uistite sa, každý deň použiť olej dvakrát.

2. Kokosový olej:

To je ešte jedna prísada nebudete mať problém ich nájsť. Dab kokosový olej cez začervenané, suché miesto tak často, ako budete chcieť. To hydratuje rohy a lieči zápal. Kokosový olej uľaví od bolesti rovnako.

3. Lemon:

Vždy mám zásobu citrónov v mojej chladničke. Určite taky. V boji proti infekcii v ústach rohoch trením citrónovou šťavou nad nimi. Tieto bolestivé praskliny by sa hojí rýchlo. Piť citrónovou šťavou posilniť vašu imunitu.

load...

4. Med:

Táto sladká tekutina je jedným z najúčinnejších domáce opravné prostriedky pre uhlové cheilitis. Naneste med celého zapálené ústnej rohu veľkoryso. Nechaj to na dobu 15 minút, aby to fungovalo jeho antimykotické a antibakteriálne kúzlo. Deti by rád túto nápravu.

5. Aloe Vera:

Aloe vera má mnohostranné využitie. Použil som to na mojej koži a zistil, že je veľmi upokojujúce. Podobne šťava môže zmierniť bolesť uhlové cheilitis zároveň znížiť jej príznaky rovnako. Chladom Aloe Vera list. Masírujte chladný gél na postihnutú oblasť jemne a nechať to na dobu 15 minút. Aplikovať 3krát denne po dobu nádherné úľavu. Môžete ju použiť na popraskané pery taky.

6. Kakaové maslo:

Kakaové maslo je veľký prírodný hydratačný. Riadiť suchosť okolo úst s aplikáciou kakaového masla. Naneste ho 3krát denne, aby sa vaše pery hydratované.

7. Uhorka:

Chladný a upokojujúce, aby tento úsmev späť s uhorkou. Držte uhorka plátok cez zapálené oblasti nejakú dobu, niekoľkokrát denne. To bude hydratujú praskliny a zmierniť bolesť.

8. Soda:

Asi dvakrát denne, miešať trochu vody s práškom do pečiva a aplikovať pastu na postihnuté oblasti. Opláchnite o 5 minút neskôr. Teraz, hydratujú oblasť. Týmto spôsobom môžete dezinfikovať zápalu a úľave od bolesti.

9. Sip Voda:

Dehydratácia je jedným z hlavných faktorov, ktorý spôsobuje popraskané pery a dokonca zhoršuje infekcie. Vypiť 10 pohárov vody denne, pričom často dúškami, aby sa zabránilo vysušeniu okolo úst.

10. Domáci lipbalm:

Vytvorte si vlastný balzam na pery zmiešaním vazelínu a trochu tea tree olej. Sú vynikajúce pre hojenie bolestivé praskliny uhlové cheilitis (2). Prípadne jednoducho DAB vazelína na postihnutú oblasť tak často, ako je to možné. Želé je dobrý balzam na popraskané pery.

Kým všetky tieto uhlové cheilitis opravné prostriedky sú veľmi efektívne, ktorým sa opravuje nutričné ​​nedostatky je príliš dôležitá. Majú železo a B komplex bohaté potraviny, ako je špenát, aby sa zabránilo uhlové cheilitis.

Ešte nám povedať, ako to po vás pomohlo. Komentovať v poli nižšie!

load...