Zdravie a wellness

Porovnanie medzi mliekom z kravského mlieka a mliekom z bavlníkových bôbov podľa azurvedy

Porovnanie medzi mliekom z kravského mlieka a mliekom z bavlníkových bôbov podľa azurvedy

Mlieko je veľmi vysoká vo výžive - či už je to krava alebo byvolie. Ale keď máte na výber, ktorý mlieko by ste mali preferovať? Zmätený?

Oba druhy mlieka majú svoje klady a zápory. Kým kravské mlieko je ľahší a stráviteľnejšie, byvolie mlieko je považované za ťažký. Aká je logika mlieka je ťažké alebo ľahké? Poďme sa pozrieť na to, čo robí kravské mlieko výhodnejšie pre dojčatá než byvolieho mlieka.

Kravské mlieko Vs byvolie - Rozdiely

1. Fat Content

Prvý riadok rozdiel medzi kravským mliekom a byvolieho mlieka, je obsah tuku a preto sa konzistencia sa tiež líšia. Kravské mlieko má nízke percento tuku, a to je dôvod, prečo jeho konzistencia je veľmi tenká. To je dôvod, prečo je kravské mlieko považovaný za ľahšie.

load...

Na druhej strane, byvolie mlieko s vysokým obsahom tuku, a preto môže byť nazývaný ťažké. Ako všetci vieme, ťažké jedlo trvá oveľa dlhšie tráviť. To zostane na dlhšiu dobu v žalúdku, čo nás cítiť ťažký a niekedy nepríjemné.

 2. Bielkoviny Obsah

Buffalo mlieko je bohaté na bielkoviny v porovnaní s kravským mliekom, a rozdiel je asi 10-11%. To je viac odolný voči teplu. Proteíny prítomné v byvolie sťažujú pre deti a staršie osoby, aby ho stráviť. Založené výhradne na obsahu bielkovín, jasnou voľbou by bolo kravské mlieko.

3. Cholesterol Content

Byvolie mlieko obsahuje menej cholesterolu v porovnaní s kravským mliekom, a to je dobré pre ľudí, ktorí trpia chorobou, ako je PCOS, vysoký krvný tlak, ochorenia obličiek, a obezity.

load...

4. Obsah vody

Kravské mlieko je tiež nazývaný vodové mlieko, pretože obsahuje menej sušiny mlieka v porovnaní s byvolie. 90% z kravského mlieka je voda. Tak, to pomáha pri hydratácii tela.

  1. Schopnosť k navodenie prirodzeného spánku je viac v byvolieho mlieka v porovnaní s kravským mliekom. Ak teda chcete mať pokojne spať, je lepšie vypiť pohár byvolieho mlieka ako hodinu spánku.
  1. Ghí z kravského mlieka upokojí Pitta a zvyšuje trávenie energie, vzhľadom k tomu, ghí pripravený z byvolieho mlieka zvyšuje Kapha.
  1. Buffalo mlieko obsahuje viac vápnika ako kravské mlieko, ale vzhľadom k tomu, že hladina draslíka a sodíka sú menšie v kravskom mlieku, je považovaný za lepší prírodný doplnok pre dojčatá.

Kravské mlieko Vs byvolie - Podobnosti

  1. Obe kravské mlieko a byvolie mlieko sú sladkej chuti a majú chladivý účinok na organizmus.
  1. Oba druhy mliečnych pôsobí ako prírodné afrodiziakum, potravín alebo nápojov, ktoré stimulujú sexuálnu túžbu u ľudí. Konzumné mlieko denník je jedným z tradičných praktík Ayurveda, aby váš sexuálny život aktívny.
  1. Oba druhy mlieka sú veľmi výživné, a tak poskytujú silu a energiu do tela.
  1. Kravské mlieko a byvolieho mlieka upokojiť Pitta a tým pomáhajú zbaviť pálenia v tele.

Mlieko, či kravského mlieka či byvolieho mlieka, je veľmi zdravá potravina, kým je sfalšovaný s vodou alebo škrobu. Takže pred zakúpením akýkoľvek typ mlieka, je veľmi dôležité, aby sa zabezpečilo, že je v dobrej kvalite. Odporúča sa, aby si ju kúpili od renomovaných mliekarni alebo farmy v okolí, takže si môžete byť istí jeho kvalitou.

Teraz, keď viete, obsah živín a výhody každého druhu mlieka, vaše preferencie závisí na vašej osobnej voľby, potreby a zdravotný stav. Dúfame, že sa vám páčil článok. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...