Zdravie a wellness

Plávanie na chudnutie

Plávanie na chudnutie

Plávanie je jedným z najúčinnejších nízkym dopadom aeróbne cvičenie. Zlepšuje držanie tela, pozdvihne náladu, tóny celého tela svaly, zvyšuje kapacitu pľúc a zvyšuje pružnosť a svalovú koordináciu. V skutočnosti, plávanie môže skutočne pomôcť zlepšiť svoj životný štýl. Ale to pomôcť chudnutie? Alebo je to len mýtus? Prečítajte si o to zistiť!

Má bazén Aid chudnutie?

Áno, môžete schudnúť plávaním, ale musíte dodržiavať správne pokyny pre spaľovanie tuku. Hovorím to preto, že plávanie je aeróbne cvičenie, a spaľovať tuk, budete musieť plávať medzi 60 - 80% vašej maximálnej tepovej frekvencie. Ak nechcete robiť, že nebudete schopní spáliť dostatok kalórií. Tiež, ak prekročíte tento rozsah, cvičenie sa presunie do anaeróbnych, a budete schopní plávať po dlhšiu dobu. Ale niekoľko štúdií sa zistilo, že ľudia môžu priberanie na váhe, miesto stráca. Tiež profesionálne plavci majú väčšie percento telesného tuku v porovnaní s športovca na rovnakej úrovni. Avšak, vaše cieľom je spáliť tuk plávaním, a môžete dosiahnuť, že udržiavaním odporúčané tepovej frekvencie. Tu je návod, ako si môžete spočítať v iba dvoch krokoch.

Ako vypočítať srdcovej frekvencie pre plavecký spaľovať tuk?

Postupujte podľa nasledujúcich jednoduchých krokov pre výpočet tepovej frekvencie pre spaľovanie tukov by plávanie:

load...
 1. Odpočítať váš vek od 220 do zistiť svoju maximálnu tepovú frekvenciu. Ak ste 25, odpočítajte 25 220, čo sa rovná 195. Takže 195 je vaša maximálna tepová frekvencia.
 2. Teraz, aby spaľovanie tukov, musíte mať svoju tepovú frekvenciu na 60% - 80% 195, tj medzi 117 až 154 BPM.

K udržaniu tohto tepovú frekvenciu, mali by ste nosiť tepovej frekvencie, keď plávate. Teraz, ďalšia veľká otázka je, ako schudnúť plávaním. Fret nie, tu je vaša odpoveď.

Ako schudnúť plávanie?

Po prvé, mali by ste sa pokúsiť plávanie po dobu 60 minút, 5 - 6 dní v týždni. Ak ste nový plavec, môžete začať tým, že pláva 3 dni v týždni po dobu 30 minút. Potom, ako si získať viac a viac pohodlia s dýchaním a plávanie techniky, môžete predĺžiť dobu trvania a plávať 6 dní v týždni.

Vaším cieľom by malo byť dosiahnutie úrovne fitness, kde si môžete zaplávať 20 kôl bez zastavenia. Ak ste už pokuta plavec môžete schudnúť tým, že udržiava požadovanú tepovú frekvenciu pre spaľovanie tukov a urobiť interval plávanie. Napríklad, môžete tak urobiť 3 kolá na jeden záťah a potom dokončite 1. Kolo pomalší ako ostatné tri. Dajte si pauzu po dobu 30 sekúnd a opakujte túto sadu. Urob to po dobu 60 minút k mobilizácii tuku.

load...

Si môžete vyskúšať rôzne typy plaveckých aby vaše plávanie zábavné a pútavé. Tu je zoznam úderov, ktoré napomáhajú chudnutie.

5 druhov plaveckých na chudnutie

Keď príde na plávanie pre chudnutie, vaše technika je nanajvýš dôležité. Ak použijete nesprávny metódu, budete rýchlo vyčerpá sami a nebude môcť spaľovať tuk. Tu je 5 druhov plaveckých, ktoré vám pomôžu dostať späť do formy:

1. Freestyle Zdvih

Freestyle mŕtvice alebo predné plaziť sa je jedným z najrýchlejších plaveckých. Táto mŕtvice je často používaný v plaveckých súťažiach. Tu je návod, ako to urobiť.

Freestyle Zdvih Steps

 1. Plávať vo vode s vašou tvárou dole, vaše telo ploché, paže predlžuje, ale mierne ohnuté a dlane smerujú dole.
 2. Teraz vytiahnuť pravú ruku z východiskovej polohy, v tvare polkruhu pohybu a v súlade so svojím telom, na stehne.
 3. Nech vaša pravá ruka opustiť vodu. Uistite sa, že je mierne ohnuté v lakti, s dlaňou smerom nadol. Dosiahnu dopredu a znovu vstúpiť do vody prstami.
 4. Zatiaľ čo vy vyššie uvedený krok, otočiť vašu tvár smerom k pravej strane, dýchať, a ako končeky prstov znovu vstúpiť do vody, otočiť lícom nadol.
 5. Urobiť to isté na ľavej strane.
 6. Uistite sa, že vaše nohy sú rovné, členky uvoľnene, a presunúť svoje nohy hore a dole, aby sa flutteru pohyb, ktorý vám pomôže pohnúť dopredu.

2. Motýľ Zdvih

Motýlik mŕtvice je tiež známy ako "fly" a je jedným z najťažších plaveckých. Ide o druhý najrýchlejší mŕtvice a pomáha spaľovať tuk a posilniť vaše svaly. Tu je návod, ako to urobiť.

Motýľ Zdvih Kroky

 1. Plávať vo vode s vašou tvárou dole, vaše telo rovné, ramená šírka ramien a predĺži, ale mierne ohnuté a dlane smerujú dole.
 2. Strhnúť ruky, dlane smerujú dole, lakte na vyššiu pozíciu než rúk a pohybovať rukami v polkruhovom pohybe smerom tela.
 3. Obnoviť obe ruky v zametanie pohybe z vody a nechajte svoje ruky znovu vstúpiť do vody, s rukami v rovnakej pozícii ako pri východiskovej polohy.
 4. Ako sa vaše paže práve vyšiel z vody, zdvihnite bradu, vyzerať rovno a dýchať.
 5. Vaše akcie noha by mala byť ako to morské panny. Majte obe nohy pri sebe, prsty poukázal, a kopať dole.
 6. Prvé kopnutie by mal byť malý po ruke znovu vstúpiť do vody.
 7. Druhá strela mala byť silnejšia, ktoré vám pomôžu posunúť vpred, keď vaše ruky sú vo fáze obnovy.
 8. Vaše telo by malo tvoriť zvlnený tvar S, aby plávanie efektívne.

3. Znak

Znak, tiež známy ako zadné kraul, je oveľa pomalšia ako freestyle mŕtvice alebo motýlie mŕtvice. Tu je návod, ako to urobiť.

Znakové Steps

 1. Plávať na chrbte s nohami rovno, prsty ukázal, a paže natiahnuté nad hlavou. Vznášať ľahko na vodu s dlaňami nahor a váš tvár nad vodnou hladinou. Pozrite sa priamo nahor.
 2. Dajte si pravú ruku pod vodou. Presunúť ju do polkruhovej pohybom vzad tlačí vodu s pomocou dlane, a potom obnoviť ruku z vody.
 3. Ako obnoviť svoju pravú ruku z vody, dajte ľavú ruku pod vodou a opakujte krok 2.
 4. Presuňte pravú ruku späť do východiskovej polohy.
 5. Uistite sa, že vaše nohy vejú pomôcť poháňať vás dopredu.

4. Prsia

Prsia sa tiež nazýva "žabí" mŕtvice u detí, pretože to plávanie technika sa podobá spôsobu žiab plávať. Tu je návod, ako to urobiť.

Prsia Steps

 1. Plávať vo vode s lícom dole, vaše telo rovno, rozšírenú zbraní nad hlavou a obe dlane užšia a smerom nadol.
 2. Otočte dlane smerom von. Držte ruky rovno a vytiahnuť vodu z nad vašou hlavou do hrudníka.
 3. Ako sa vaše dlane dostanú do úrovne hrudníka, zložiť ruky dozadu a presuňte obe ruky spoločne nad hlavu do východiskovej polohy.
 4. Ako to urobíte, zdvihnite hlavu a dýchať vzduch.
 5. Rozšírte svoje ruky dopredu, ponoriť hlavu do vody, a výdych pomaly ústami alebo nosom. Udržujte svoje nohy k sebe a prsty na nohách poukázal.
 6. Ohnúť nohy, prinášať päty zavri glutes, a bod prstami smerom holením. Teraz kopať vodu dozadu, ktorý vám pomôže pohnúť dopredu.

5. Bočného zdvihu

Bočného zdvihu je zábavné plávanie technika, ktorá môže pomôcť zlepšiť koordináciu ruka-noha. Je to veľmi efektívna pre vodné gymnastiku. Tu je návod, ako to urobiť.

Bočného zdvihu Steps

 1. Plávať strany s vaše spodné rameno predĺžené a nohy k sebe. Zakloňte hlavu a pozerať sa na bok.
 2. Vaše nohy by mala vykonať akciu nožnicový. Flex ako vaše nohy a posuňte hornú nohu dopredu a spodnú nohu dozadu a priviesť ich späť do východiskovej polohy v kruhovom pohybe.
 3. Vaše spodné rameno je hlavné rameno, ktoré budú ťahať vodu z nad hlavou. Vaša top rameno je chodník ruka, ktorá pomáha tlačiť vytiahol vodu smerom nadol.
 4. Ako cesta rameno tlačí vodu späť, hlavné rameno posunie do východiskovej polohy.
 5. Táto kolektívna pôsobenie olova ramenom a chodník rameno, spolu s nožnicovým pôsobenia nohou, pomáha vaše telo k pohybu vpred.

Týchto 5 typov mŕtvice vám pomôže spáliť tuk a získať štíhle a tónovaný telo. Ale prekvapivo, voda tiež hrá dôležitú úlohu v pomoci vám zbaviť tuku. Tu je návod.

Prečo Water Works

Voda je asi 800 krát hustejšia než vzduch. To činí vodu ideálnym prostriedkom spaľovať kalórie, pretože poskytuje odolnosť voči akýmkoľvek pohybom tela. Vzhľadom k tomu, plávanie zahŕňa pohybujúce sa všetky časti tela a použitia sily pre pohyb proti odporu, to je akýkoľvek kop, stisk, vytiahnuť alebo činnosť zotavenie účinnejšie. To Kickstarts váš metabolizmus a pomôže spáliť kalórie hodiny potom, čo ste urobil s vašou denné kúpania. Voda tiež pomáha zrušiť gravitáciu, a môžete ľahko plávať. To tiež robí cvičenie jednoduchšie na vaše kosti a svaly, čím sa znižuje riziko zranenia.

Tak vidíte, všetko funguje vo svoj prospech. Ale tu sú niektoré ďalšie dôvody, prečo sa odporúča plávanie pre chudnutie.

Výhody Plávanie pre chudnutie

 • Plávanie pomáha zlepšiť kardiovaskulárne zdravie.
 • Pomáha znižovať hmotnosť, čím sa znižuje riziko vzniku cukrovky, PCOS, a mŕtvice.
 • To pomáha znižovať krvný tlak.
 • Plávanie pomáha spomaliť starnutie a môže vás vyzerať takmer 20 rokov mladší.
 • To pomáha zlepšiť kvalitu spánku.
 • To prispieva k zlepšeniu kapacity pľúc.
 • Pravidelne kúpanie môže pomôcť zvýšiť flexibilitu.
 • To tiež pomáha znížiť dnu a artritíde.
 • To môže tiež pomôcť zotaviť zo zranenia.
 • Plávanie zlepšuje svalovú silu, silu a vytrvalosť.
 • To vám pomôže cítiť uvoľnene a pozdvihne náladu.
 • Môžete mať skvelý čas s priateľmi a môžu si navzájom pomáhajú dosiahnuť svoj cieľ hmotnosti.

Užitočná

Môžete pridať odrody do svojho plaveckého rutiny pridaním plutiev, kickboards a ručnými pádlami. Týmto spôsobom, nebudete nudiť po rovnakej rutina každý deň. A samozrejme, nezabudnite zahrnúť ich do vášho bazéna kit.

Čo váš bazén Kit by mal obsahovať

 • Plavky
 • Uterák
 • Kúpacie čiapky - chrániť vaše vlasy a tiež znižujú odpor vody.
 • Plavecké okuliare - pre ochranu očí a tiež vám pomôže jasne vidieť pod vodou.
 • Plutvami - potrebné pri učení motýľa mŕtvicu.
 • Nos slip - povinné, zatiaľ čo učenie znak.
 • Kickboard - plávajúce zariadenia.
 • Vodné rezance - dlhé, pružné penové valce používané na plávajúce.
 • Vytiahnite bóje - 8-tvarované penové flotačné zariadenia používané k udržaniu nohy nad vodou.

Vyzerá to, že ste všetko nastavené začať plávať. Ale pozor, je tu ešte jedna vec, ktorú chcem, aby vás varovať. Pozrite sa na ďalšie časti sa dozviete.

Pozor

Môžete sa cítiť veľmi hladný hneď po plávaní, ktoré môže urobiť pribúdajú na váhe, miesto stráca. Tak, aby sa vaše zdravú desiatu pripravenú, než si ísť zaplávať. Konzumovať vlákniny-bohatý, bielkovinové a na živiny bohaté potraviny a vyhnúť sa sladké potraviny, spracované potraviny a potraviny naložené trans-tukov.

Pozrite sa na ďalšiu časť sa dozviete odpovede na niekoľko najčastejšie otázky.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Koľko kalórií môžete spáliť za hodinu pri plávaní?

V závislosti na aktuálnej telesnú hmotnosť a úroveň odborných znalostí, môžete vypáliť kdekoľvek medzi 400 až 700 kalórií za hodinu.

Môže plávanie zlepšiť svoju postavu a svalový tonus?

Áno, ak si pravidelne plávať po dobu 60 minút pri požadovanej tepovej frekvencie, môžete zlepšiť svoju postavu a svalový tonus.

Bude plávanie zlepšenie flexibility?

Plávanie je vynikajúci kardiovaskulárne cvičenie, ktoré vyžaduje použitie celého tela. Toto, podľa poradia, môže prispieť k zlepšeniu pružnosti vášho tela do značnej miery.

Bude plávanie zlepšiť silu?

Áno, plávanie pomôcť zlepšiť svalovú silu. Jedná sa o low-vplyv, ale účinné cvičenia, kde budete musieť použiť svoje telo svaly na pohon sami dopredu. To v konečnom dôsledku prispieva k posilneniu svalov.

K záveru, plávanie je skvelý výkon, ako schudnúť a zdvihnúť náladu svoj život. Takže si svoje plavecké náležitosti dnes schudnúť zábavný spôsob. Veľa štastia!

load...