Zdravie a wellness

Pitie studenej vody vám pomôže schudnúť?

Pitie studenej vody vám pomôže schudnúť?

Stačí, keď si začal piť teplej vody, ako schudnúť, "studenú vodu na chudnutie" sa objaví na obrazovke počítača! Úprimne povedané, že internet je plný takýchto pestrou informácie o chudnutí, že to bude ešte zmiasť bohmi! Na vážnejšie tón, nie je múdre veriť v čokoľvek, že internet sa snaží predať. Ak chcete zistiť, či studená voda skutočne pomáha chudnutie, som trochu kopať, a zdieľa informácie, ktoré som zhromaždil z rôznych vedeckých časopisoch v tomto článku. Takže, nalistujte poprsie mýtus a odhaliť pravdu! Príliš dramatický, je to?

 Studená voda na chudnutie - fáma s logikou!

 Hovorí sa, že studená voda môže pomôcť spáliť kalórie. A to sa zdá ako celkom úžasné riešenie v porovnaní s kontrolu príjmu potravy a cvičenia. Okrem toho je logika tohto mýtu je naozaj presvedčivý. V podstate, to je rozdiel v teplote studenej vody (povedzme na nule stupňov Celzia) a interné tela. Hovorí sa, že na dosiahnutie teploty studenej vody je na telesnú teplotu (37 stupňov Celzia), vaše bunky musieť pracovať extra tvrdý, čím využitím uložených kalórií. Konečný výsledok? Schudnúť bez potenia v telocvični! Ale pozor, nič nie je ľahké, zvlášť chudnutie. A ak áno, je lepšie vziať druhý pohľad do neho. Zistite, aké vedecké štúdie povedať o tom v ďalšej časti.

Studená voda na chudnutie - Existuje vedecký dôkaz?

Pri hľadaní konkrétnych dôkazov o tomto konkrétnom chudnutí mýtu, našiel som niekoľko zaujímavých štúdií, ktoré vedci vykonané na ľudských účastníkov.

load...
 • Výskumníci študovali vody vyvolanou termogenézu v 14 účastníkov priemernej hmotnosti. Dostali 500 ml vody na pitie. Výdavok energie a metabolizmus týchto jedincov boli merané. Bolo zistené, že pitie 500 ml vody zvýšila rýchlosť metabolizmu, z ktorých 40% bol od zvýšenie teploty vody od 22 stupňov Celzia do 37 stupňov Celzia. Je zaujímavé, že u žien boli použité sacharidov ukladá sa ako palivo, aby sa nízke teploty vody na telesnú teplotu (1). Takže sa zdá, že veda súhlasí s tým, že studená voda sa zvyšuje rýchlosť metabolizmu. Ale pozor, táto štúdia bola vykonaná na účastníkov, ktorých váha bola normálna, nezaznamenala optimálnu teplotu pre chudnutie, a navyše len sacharidov zvykla v procese získavania teplotu vody, ktorá z tela.
 • Iná štúdia zistila, že pitie 1500 ml vody indukoval termogénny účinok v orgánoch účastníkov s nadváhou. To pomáha redukovať telesnú hmotnosť, index telesnej hmotnosti a zlepšenie zloženia tela, ale to nebolo studenou vodou (2).
 • Len aby sa dostali ku koreňu som tiež našiel ďalšiu zaujímavú správe uverejnenej v časopise Journal of International Society of Sports Nutrition. 45 dospelých samcov bolo umožnené konzumovať studenej vody (4 ° C) a voda pri teplote miestnosti (22 stupňov Celzia), zatiaľ čo dokončili dve sady 60-minútové zasadnutí tréningu. Ich teplota jadra sa meria každých 15 minút. Bolo zistené, že teplota jadra z účastníkov, ktorí pili studenú vodu pomaly zvyšuje v porovnaní s tými, ktorí pili teploty vody v miestnosti. To pomohlo zvýšiť športový výkon tých, ktorí konzumujú studenú vodu. A prekvapivo sa bench-press výkon účastníkov, ktorí pijú studenú vodu poklesli (3). Takže, možno studená voda môže znížiť teplotu jadra a zvýšiť svoj športový výkon a tým zvýšiť svoju cvičiť vytrvalosť. To na oplátku vám pomôže schudnúť. Problémom tejto štúdie je, že sa nebola vykonaná na účastníkov s nadváhou, že bol vykonaný na dospelých mužov, a nie na ženy, a táto štúdia nehovorí nič o pravidelné cvičenie rutiny, ktoré zahŕňajú kardio, silový tréning a vzpieranie povedať.

Teraz, ako budete skákať do záver mi dovoľte, aby som vám ešte jeden dôvod na prehodnotenie a prijímať lepší spôsob, a nie jednoduchým spôsobom.

By ste mali vedieť - The Big C a malé C

Pridaním ľadu do svojho pohár vody je určite osviežujúci, ale môže to naozaj pomôže schudnúť? Zvýšiť rýchlosť metabolizmu? Áno, studená voda môže zvýšiť rýchlosť metabolizmu. Ale Beth Kitchin z University of Alabama v Birminghame hovorí, že rozdiel medzi vodou indukovaného termogenézy teplej vody a indukovaná termogenéza za studena je tak chudý, že môže mať vplyv na váhu. Nechaj ma vysvetliť.

Ak ste niekedy skontrolovať štítky na rôznych potravín, nájdete kalórií informácie. Ale to, čo väčšina z nás nechápu, že existuje rozdiel medzi veľkým C a malé tr. Kalórie (veľký C), je množstvo energie prítomnej v potrave, zatiaľ čo kalórií (malé c) je množstvo energie potrebnej pre zvýšenie teploty o 1 g vody o 1 ° C. Zjednodušene povedané, kalórie a kalórie sú rôzne. Vzťah medzi kalórií a kalórií je 1 kalórií = 1000 kalórií (malé c). Napríklad, ak budete konzumovať 20 kalórií, to vždy znamená, že ste spotrebované 20.000 kalórií.

load...

Rovnako tak, keď budete piť 500 ml studenej vody pri nulovom stupňov Celzia a vaše telo je pri teplote 37 stupňov Celzia, vaše telo bude spaľovať kalórie 17,508 k zvýšeniu teploty vody. Ale ak budete dodržiavať, kalórií sa píše s malým c i keď ho previesť do veľkého C, stáva sa iba 17,5 kalórií! Takže v podstate piť 2 litre studenej vody denne vám pomôže spaľovať iba 70 kalórií. Znie to ako nie veľmi chladnom dohody po tom všetkom! Takže, áno teplej pomôcť vody v chudnutí? Poďme zistiť.

Studená voda Vs Teplá voda na chudnutie

Teraz sa poďme porovnať studenou vodou a teplou vodou, aby zistili, ktorý z nich v skutočnosti napomáha chudnutiu. Podľa vedy, teplá voda pomáha oddialiť jeho vstrebávanie vďaka čomu máte pocit sýtosti po dlhšiu dobu. Ale studená voda sa rýchlo vstrebáva, vďaka ktorému sa budete cítiť hlad po krátkej dobe. Ale studená voda je chutnejšia v porovnaní s horúcou vodou. Preto budete konzumovať viac vody, ale nezaručí vám chudnutie. Ani nemá pitnú teplú vodu. Takže, čo by ste mali urobiť, aby stratiť, že extra mäkká tukové tkanivo? Zistite si v ďalšej časti.

The Final Verdict

Piť dostatočné množstvo vody, aby sa hydratovaná a schudnúť. Studená voda a teplá voda mýty pravdepodobne môže fungovať, ale nepriamo. Podobne ako studená voda môže znížiť teplotu jadra a zvýšiť športový výkon, čo znamená, môžete si cvičenie viac a schudnúť. Teplá voda, na druhú stranu, môže pomôcť potlačiť chuť k jedlu vďaka čomu budete konzumovať menej kalórií. Ale kľúčom k chudnutie je piť 2 - 4 litre vody (horúce alebo nie) každý deň, aby sa vaše bunky a metabolizmus aktívne a vyplavenie toxínov. Teraz sa poďme zistiť, ako si môžete pamätať aj piť vodu, keď ste super práce.

Ako si pamätať piť vodu

Väčšina z nás nepijú vodu, pretože sme jednoducho nepamätám. Takže tu je niekoľko tipov pre vás, takže si môžete udržať si hydratovaná a vrhnúť libier rovnako.

 1. Držať fľašu s vodou na vašej pracovnej stanice v dosahu vašich rúk.
 2. Kúpiť krásne vyzerajúce fliaš, ktoré majú sipper, takže môžete len chytiť ju a popíjať vodu.
 3. Môžete tiež držať post-it poznámky na kóje stenu alebo v dome v rôznych kútoch, ktorý vám pomôže zapamätať.
 4. Majte pohár vody k posteli.
 5. Urobiť detox vody pre chudnutie prídavkom ovocia, bylinky a koreniny, aby váš jasný vody vo farbe a tiež opevniť ho dobroty použitých ingrediencií.
 6. Vezmite malý sipper s vami, keď pracujete von.
 7. Vypiť 1 - 2 poháre vody, vpravo po prebudení.
 8. Môžete si tiež udržať pestrofarebné keramickej nádobe pri svojom počítači.
 9. Pridajte niekoľko kociek ľadu do svojho vody, aby to viac osviežujúci.
 10. Ak všetko vyššie uvedené zlyhá, môžete požiadať svojho chytrého telefónu, aby vás upozorní na pitie vody každú hodinu!

Ale len pitná voda nepomôže chudnutie. Tu je zoznam zmien životného štýlu, ktoré je potrebné vykonať, aby sa schudnúť.

Voda nemôže sama o sebe, budete potrebovať zmenu životného štýlu

 • Jesť výživné jedlá, ktorá by zvyčajne obsahujú 3 - 4 porcií ovocia, 4 - 5 porcií zeleniny a zelenej listovej zeleniny, 2 - 3 porcie bielkovín, 2 - 3 porcie zdravých tukov a vlákniny za deň.
 • Jesť 5 - 6 jedál za deň.
 • Jesť každé 2 - 3 hodiny, aby sa vaše pálenie metabolizmu.
 • Snack zdravé ovocie, orechy, mrkva, zeler, paradajka, čerstvo lisované ovocné a zeleninové šťavy, cmar, kokosová voda atď
 • Cvičenie aspoň 3 - 4 hodiny týždenne. Ak chcete použiť uložené up tuk ako zdroj energie, budete musieť presunúť svoje telo. V skutočnosti, keď pracuje sa stane zvyk, začnete užívať ju, stanete aktívnejší, vaša pamäť sa zlepší a nebude ovplyvnený stresom, depresia alebo úzkosť.
 • Získať 7 - 8 hodín spánku. Spať skoro, aby sa zabránilo bažením občerstvenia v stredu v noci.
 • Stres je jedným z hlavných dôvodov pre zvýšenie telesnej hmotnosti. Vyvinúť nové hobby alebo sa naučiť nové zručnosti, aby sami obsadené prekonať stres. Môžete dokonca ísť na dlhé prechádzky.
 • Tráviť čas s seba a len relaxovať.

Takže, pitná studená voda nebude vykonávať žiadne drastické zmeny vo vašej hmotnosti. Budete musieť nasledovať zdravé diétny plán a cvičenie pravidelne. Samozrejme, treba piť dostatočné množstvo vody. To má zásadný význam nielen pre chudnutie, ale tiež zlepšiť vaše celkové zdravie. Takže, chytiť tú fľašu vody a vypiť. Na zdravie!

load...