Zdravie a wellness

Pitie kokosovej vody je pre diabetikov bezpečné?

Pitie kokosovej vody je pre diabetikov bezpečné?

Kokosová voda je jedným z najlepších prírodných nápojov hojne k dispozícii okolo nás.

Nerobím si srandu. Jeden pohľad na internetových časopisov a internetových stránok, a uvidíte celebrity podporovať tento osviežujúci nápoj ako ich konečné, regulácii hmotnosti 'zbraň. Je to sladké, chutné, nutrične hustá to všetko, bez toho by bol príliš vysoký obsah kalórií. A to je dôvod, prečo je kokosová voda často odporúča tým, ktorí majú vysoké hladiny cukru v krvi.

Ale je to vhodné piť kokosová voda na cukrovku? Poďme zistiť.

Kokosová voda-A Brief

Takže, čo je tak unikátna o tomto nápoji?

Kokosová voda je čerstvé, sterilné a bez umelých sladidiel a konzervačných látok. Je teda bezpečná pre všetkých konzumovať kokosová voda bez obáv z akéhokoľvek zdravotného rizika.

load...

Tento nápoj je tiež vynikajúci elektrolyt doplňovanie. Je bohaté na dva základné soľami draslíka a sodíka, spoločne s vápnikom, fosfor, zinok, mangán, železo, meď a základných aminokyselín. Kokosová voda tiež obsahuje prírodné cukry, ako je fruktóza (15%), glukóza (50%) a sacharózy (35%). Teraz sa poďme zistiť tu diabetika nápoj kokosová voda.

Kokosová voda na cukrovku - Je to bezpečné?

Dobrou správou pre ľudí s diabetom na celom svete!

Volanie je dielom z hojných prírodných cukrov alebo sterilného prírody kokosová voda má radostne prešiel kontrolu bezpečnosti pre diabetes, ako je uvedené v februári 2017 vydaní Journal of Medicinal potraviny (1).

load...

Avšak, jeden by nemal prekročiť hranicu pitnej kokosová voda každý deň, bez ohľadu na to, ako veľmi sa ti to páči. Dôvodom je, že napriek tomu, že je zdravý nápoj kokosová voda neobsahuje fruktózu, a síce nízky obsah (okolo 15%), fruktóza môže zasahovať do vašich hladiny cukru v krvi.

Takže, ak by ste mali prestať?

Ideálne odporúčanie je 8 uncí (250 ml), dvakrát denne. Nič viac než to môže poškodiť vaše zdravie negatívne. Ďalším dôležitým tip je mať kokosová voda vo svojej prirodzenej forme bez pridania žiadne externé prísady.

Poznámka: Je dôležité si uvedomiť, že je potrebné konzumovať vodu zeleného kokosu, a nie tučný mliečna látka, ktorá je známa ako buničiny. Belavé buničina z kokosu je s vysokým obsahom cukru a tuku. Preto nie je vhodný pre pacientov s diabetom.

Prečo je kokosová voda dobré pre diabetikov

Zaujíma vás, prečo sa odporúča konzumácia kokosová voda na cukrovku?

Pozrime sa cez výhody kokosová voda pre diabetikov:

1. Živín Hustota

To je dané.

Ako bolo stanovené vyššie, kokosová voda je obzvlášť vysoký v niekoľkých základných vitamínov, minerálov a aminokyselín. Každá šálka tohto chutný nápoj obsahuje 5,8 mg vitamínu C, 0,1 mg riboflavínu, 57,6 mg vápnika, 60 mg horčíka, 600 mg draslíka, 252 mg sodíka, a 0,3 mg mangánu. Tieto živiny, najmä sodíka a draslíka, pomáhajú pri udržiavaní kolísanie hladiny cukru v krvi pod kontrolou (2).

2. Obsahuje viac vlákniny a menej Sacharidy

Ako diabetik, ktorý má kontrolu nad príjmom sacharidov je rovnako dôležité ako sledovanie jeho obsahu cukru. V skutočnosti, odporúčaná diéta pre diabetikov (ako je predpísané lekárom) by mala byť s vysokým obsahom vlákniny a nízkym obsahom sacharidov.

Tieto sacharidy, ktorými sú mimoriadne vysoké prírodné cukry môžu rýchlo prispieť k prudkému nárastu hladiny glukózy v krvi, čo by mohlo ukázať ako škodlivé pre ľudí s cukrovkou. Kokosová voda, je vysoko na vlákna (2,6 gramov na 240 gramov kokosová voda), je dobrým riešením udržať hladinu cukru v krvi pod kontrolou (3).

3. Zlepšuje krvný obeh

Tí s diabetom často trpia zlým krvným obehom. Vzhľadom k tomuto problému, často dochádzať k nepohodlie, ako necitlivosť v nohách, rozmazané videnie, a zlyhanie obličiek. Príjem kokosová voda zlepšuje sa úplne účinne znížiť také podmienky.

Kokosová voda zlepšuje krvný obeh, že rozširuje cievy (4). Tak, to poskytuje veľkú úľavu proti boju s príznakmi a vedľajšie účinky diabetu. Okrem toho, že je schopný hojenie diabetickú poruchu zvanú ateroskleróza.

4. Pomáha udržiavať Hmotnosť

Abnormálne váhový prírastok je všeobecná tendencia medzi diabetikov. Kokosová voda má schopnosť, aby sa zabránilo zbytočnému hlad, a preto vám pomôže jesť menej.

Okrem toho, že je bohatým zdrojom živín, ako sú esenciálne soli, minerály a neobsahuje žiadny cholesterol vôbec (5, 6). Kokosová voda je naložený s tými správnymi živinami. Je vynikajúcim zdrojom omega - 3 mastných kyselín a antioxidantov. Obaja sú nevyhnutné pri cukrovke na kontrolu hladiny cukru v krvi a telesnej hmotnosti.

Takže tento neuveriteľný nápoj možno kvalifikovať ako ideálne poludňajší desiatu, ktorá ponúka len energiu a nie kalórií. Okrem toho je diabetik môže ľahko zvoliť tento prirodzený chladič, ako iné kolesami sú prísny, nie 'pre nich, pretože majú vysoký obsah cukru.

5. Zlepšuje metabolizmus

Kokosová voda napomáha indukovať metabolizmus, čo zase zlepšuje spaľovanie tukov a cukru proces napaľovania v tele. Táto aktivita kokosová voda v našom tele pomáha zaistiť pacientom s viac energie a sily pre život (7).

6. Má nízky glykemický index

Kokosová voda je vynikajúcou voľbou pre diabetikov, pretože jeho mimoriadne nízkym glykemickým indexom.

To má glykemický zaťaženie 3, a má teda kokosová voda nevedie k okamžitému prudkému nárastu hladiny glukózy v krvi (8). Okrem toho, obsah horčíka v tomto nápoji pomáha zlepšiť citlivosť na inzulín u jedinca, (9).

Ako sme sa dozvedeli, kokosová voda je dobré pre cukrovku, pretože obsahuje určité nutričné ​​vlastnosti, ktoré pomáhajú pri udržiavaní hladiny cukru v krvi. Je s vysokým obsahom vlákniny a patrí do skupiny alkalickej oblasti pH potravín, ktorý pomôže vyrovnať sa s faktormi, produkujúce kyselinu v tele. Náročné kokosová voda je bezpečná pre diabetikov obéznych rovnako, ako to nepridá viac kalórií pre niečí zdravie. Navyše, tento nápoj je úplne bezpečný, tak na čo ešte čakáte? Zahrnúť tento chutný prírodný nápoj vo svojom každodennom živote a vidieť výsledky pre seba.

Ako bol náš článok o kokosová voda pre diabetes a majú jasno v tom súvislosť medzi kokosová voda a diabetes? Mali by sme si ujsť na ktoromkoľvek mieste? Ešte nám napísať v poznámkach nižšie.

Zostať fit, zostať zdravý!

load...