Zdravie a wellness

Pankreatitída Diet - Čo je to a aké potraviny chcete jesť a vyhnúť?

Pankreatitída Diet - Čo je to a aké potraviny chcete jesť a vyhnúť?

Ak trpíte pankreatitídou, už pravdepodobne viete, že spolu s lekársku starostlivosť, je potrebné vykonať drastické zmeny vo vašej strave rovnako. Ak nechcete venovať náležitú starostlivosť, budete pravdepodobne skončí s chronickou pankreatitídou, čo spôsobí ešte väčšiu bolesť a nepohodlie. Ale čo presne je pankreatitída?

Pankreatitída je zápal pankreasu a je zvyčajne veľmi bolestivé. V tomto stave, uvoľňovacie Pankreas nadmerné enzýmy, ktoré začínajú na, digest 'slinivku sám! V akútnych prípadoch sa pacienti sú nútení ísť na tekutú diétu. Aby sa zabránilo takémuto scenáru, je odporúčané, aby jeden začne pankreatitída diétu.

Spustenie pankreatitída strava nemusí byť koniec sveta pre vás. V skutočnosti, to je naozaj čas, aby si sa, a všetci ostatní na svete, myslel robiť zdravšie voľby, pokiaľ ide o jedlo. Pankreatitída strava je všetko o zdravej výžive. Nepatrná zmena životného štýlu je tiež nutné, aby sa ubezpečil, že ste prekonať príznaky pankreatitídy a zabrániť jej stáva plnohodnotnou chronické verzie choroby.�

load...

Pankreatitída Diet Plan

Potraviny k jedlu:

Ak ste na diétu pankreatitída, budete potrebovať, aby jedlo, ktoré jete nízkotučnú pretože prítomnosť tuku v krvi by mohla byť hlavným impulzom pre Váš zdravotný stav. Ale máte na čo sťažovať, pretože v dnešnej dobe, s nízkym obsahom tuku potraviny sú k dispozícii všade a všetky sú vynikajúce! Existuje mnoho druhov na výber, takže je takmer isté, že sa držať svojho jedálnička nebude problém vôbec. Tu sú niektoré možnosti by ste mohli zahrnúť do svojho jedálnička pankreatitída:

 • Jogurt by mali byť dôležitou súčasťou vašej každodennej stravy, či už budete jesť s jedlom alebo ako ľahké občerstvenie, keď máte pocit, ako by ste mali niečo chladný a osviežujúci.
 • Vegetarián polievky sú rovnako veľký. Pokiaľ máte radi paradajkovú polievku, je to fantastické, pretože má veľa antioxidantov.
 • Špenát je bohatý na železo, takže go, Popeye 'na každého a jesť veľa tohto bohatého vegetarián!
 • Čučoriedky sú skvelé, pretože ony sú bohaté na antioxidanty, ktoré v boji proti voľným radikálom.
 • Červené hrozno sú bohaté na antioxidant známy ako resveratrol, čo je skvelé pre liečenie pankreatitídy.
 • Vitamín B je dôležitý, a tak udržať potraviny, ako sú tmavé listovej zeleniny, celozrnné a pod skladom.
 • Chudé mäso je skvelá voľba, ak máte túžbu po niektorej alebo by ste mohli dostať tofu ako náhradu.
 • Tekutiny sú nutnosťou! Voda, šťavy a polievky sú veľké Yes! Choď na tieto kedykoľvek počas dňa. 
[Čítajte: kyselina močová diéta]

Potraviny je nutné sa vyvarovať:

Tam sú niektoré potraviny, ktoré je potrebné sa vyhnúť, ak máte zdravotný stav, ako je zápal pankreasu. Máte potraviny, ktoré sú dobré, a tie, ktoré nie sú. Obe sú rovnako dôležité v strave, takže sa uistite, že si pamätáte, ktoré potraviny by ste mali zostať mimo.

 • Biely chlieb, cestoviny, cukor a iných rafinovaných potravín sú striktné ne-ne pre vás.
 • Ak je to možné, mali by ste sa rozhodne vyhnúť červeného mäsa.
 • Držať sa stranou od komerčných potravín, ktoré obsahujú trans-tuky, ako sú šišky, sušienky, atď
 • Odkop čaju a kávy!
 • Vyprážané jedlá, pizze, maslo, vajcia, syry a fazuľa by mali byť za každú cenu vyhnúť.
 • Ak fajčíte cigarety, zlozvyku zbaviť čo najskôr!
[Čítajte: Scarsdale Diet]

Ak trpíte zápal pankreasu, mali by ste mať malých jedál po celý deň, skôr ako jesť tri veľké. Je to jednoduché, ako to urobiť, a budete určite vidieť a cítiť zmeny vo vašom tele. Budete mať viac energie a budete sa cítiť oveľa ľahšie. S dobrým jedlom a správne plánovanie, môžete prekonať príznaky Vášho zdravotného stavu.

load...

Ako viete, pred začatím na žiadne diéty, to je najlepšie sa poradiť so svojím dietológom a lekár. Môžete mať iné podmienky, že strava by neboli vhodné pre, tak skontrolujte, či je všetko ostatné vo vašom tele je v poriadku. Potom, čo ste urobil, že pokračovať s vašej strave pre slinivky brušnej a zdravý život bez príznakov stavu trápi vás.

load...