Zdravie a wellness

Panchakarma - čo je to a aké sú jeho výhody?

Panchakarma - čo je to a aké sú jeho výhody?

Naše telá majú svoje čaro a majú schopnosť sa hojiť. Ale myslíte, že váš životný štýl a návyky, to dovoliť? Nebol tak istý, že nie? Nebojte sa, pretože tam je Panchakarma, najúčinnejší liečebný postup ajurvédy, že váhy, detoxikuje a lieči svoje telo.

Vaše telo sa hromadia toxíny z dôvodu zlej stravy, chudobné cvičenia a životným štýlom a je potrebné detoxikovať čas od času sa udržať zdravé. Panchakarma, unikátna liečebná metóda prastarý je najlepší spôsob, ako detoxikovať.

Zaujíma vás, ako sa máš? Nájdete nižšie v našej plnohodnotné sprievodcom Panchakarma.

Čo je Panchakarma?

Panchakarma je proces, ktorý zahŕňa 5 spôsoby, ako vyvážiť doshas vo vašom tele a osviežiť ju. Pancha znamená päť a karma sa rozumie ošetrenie alebo akciu.

load...

Vyčistí vaše tkanív hlboko, odstraňuje toxíny, kladkostroje hlboko zakorenené stres a choroby. Panchakarma je neodmysliteľnou súčasťou ajurvédy, ktorá odstraňuje odpad z tela orgány, ako sú pľúca, močový mechúr, potné žľazy, žalúdok, črevá.

Panchakarma je kľúčovou súčasťou Ayurveda, ktorý pomáha dosiahnuť vyrovnaný stav tela, mysle a vedomia prostredníctvom detoxikácie a omladenie.

Táto metóda vyžaduje, aby si masáže, olejové vane, a nosové správy. Je to príjemné a upokojujúce zážitok.

Zlé návyky a strava sa hromadí veľké množstvo odpadových látok v tele zvaného, ​​ama. ' Ama je lepkavý, zdraviu škodlivý a zlý-voňajúce, že Panchakarma odstraňuje tak, aby vaše telo je chránená pred ochorením.

load...

Liečba Panchakarma sa líši od človeka k človeku. Je špecifické pre jednotlivca, ktorá sa líši podľa vášho Dosh nerovnováhy, vek, pevnosť, limitná hodnota odolnosti, atď. Uistite sa, že ste si skontrolovať vyškoleným terapeutom a prejsť liečbu v pravom spôsobom.

Niektoré základné postupy, ktoré vám pomôžu pochopiť Panchakarma proces lepšie sú uvedené nižšie. Pozrieť sa.

Pre Panchakarma procedúry

Proces Panchakarma zahŕňa dva procesy ktoré sa volajú Oleation a podnecovanie.

Oleation

Oleation žiada olej do vášho tela. To je proces nanášania oleja rôznych vzorcov, ktoré vyhovujú potrebám vašej liečby interne aj externe pomáhať niesť liečivé vlastnosti do vášho tela a uvoľniť toxíny prítomné v tkanivách.

Podnecovanie

Podnecovanie robí ho vypotiť. Toxíny, ktoré sú vyrobené mäkké procese oleation stáť tu tenšie. Proces oleation zmäkčuje závažné a hlboko zakorenené toxíny, ktoré sa skvapalňuje podnecovanie odplaviť z tela prostredníctvom potu nakoniec.

Druhy Panchakarma

 1. Vamana
 2. Virechan
 3. Nasya
 4. Basti
 5. Raktamoskshana

Vamana

Vamana je proces, vracanie; Vaše telo reaguje na vnútorné a vonkajšie oleation a podnecovanie terapia po dobu niekoľkých dní až toxíny skvapalní vo vašom tele a pozbierať do vyšších vrstiev.

Potom budete mať dávidlo lieky, ktoré vyvoláva zvracanie čistenie toxíny z vašich tkanív. Vamana najlepšie vyhovuje kapha dominovali orgánov, ako je obezita a astma.

Späť na obsah

Virechan

Virechan je vylučovanie. Tu môžete odstrániť toxíny vyčistením stolicu. Aj v tomto prípade sa spracuje do oleation a podnecovanie terapiou.

Potom sú podávané s bylinkovým preháňadlo, ktorý umožňuje, aby očistil svoje útroby toxínov voľne.

Virechan terapia najlepšie vyhovuje pitta dominancie ako žltačka a kolitídy.

Späť na obsah

Nasya

Nasya vymaže oblasť hlavy. Vaše telo je pripravené pre Nasja podávaním ľahkú masáž a podnecovanie na hlavu a ramennej oblasti.

Po tom, nosové kvapky sú rozdelené do nosnej dierky. Celá vaša hlava sa vymaže s kvapkami zmiernenie bolesti hlavy, migrény a vlasové problémy.

Nosové kvapky sú medikované olej, ktorý čistí toxíny Kapha v oblasti hlavy a krku.

Späť na obsah

Basti

Basti je jedinečná Ayurveda. Tento proces zahŕňa podávanie liečivého prípravku, ako sú bylinné odvary, oleje, mlieka alebo ghí do konečníka, aby ju vyčistili.

Basti funguje najlepšie pre komplexné a chronických ochorení. Je ideálny pre Vata dominuje bytosti a funguje dobre na artritídu, pilotov a zápcha.

V skutočnosti Basti funguje dobre pre všetky 3 doshas a právom je nazývaný matka všetkých procedúr Panchakarma.

Späť na obsah

Raktamoskshana

Raktamoskshana je čistenie krvi. Lieči ochorení spôsobených na nečistú krvou. Raktamoskshana možno vykonať v určitej časti tela alebo na celé telo.

To funguje najlepšie pri liečbe kožných ochorení ako je napríklad ekzém a pigmentáciu. Raktamoskshana musí byť súdení len v prípade potreby kvôli riziku infekcie v priebehu čistenia.

Aj keď si prejsť tieto procesy, aby očistil svoje telo, môžete tiež sledovať paralelný režim doma pomáhať Panchakarma. Poďme sa dozvedieť o tom.

Späť na obsah

Ako Podpora Panchakarma doma

Uistite sa, zvýšiť príjem vody, majú bylinné čaje a čerstvé organické ovocné a zeleninové šťavy.

 • Odpočinku dobre a jesť ľahko mierou.
 • Zachovať pokoj a byť šetrný k sebe.
 • Dokončiť Panchakarma proces s malým rýchlo.
 • Okrem získania liečbu Panchakarma, bude zdravá strava a cvičením pomáhajú udržiavať dobré zdravie.

Výhody Panchakarma

 • Panchakarma odstraňuje toxíny z tela a mysle.
 • Zlepšuje svoje zdravie a wellness.
 • Posilňuje imunitný systém.
 • Panchakarma spomaľuje proces starnutia.
 • To zvyšuje vašu silu, energiu a duševnú jasnosť.
 • To vám pomôže uvoľniť hlboko.
 • Panchakarma čistí svoje telo úplne.
 • To otvára blokované kanály v tele.
 • Zlepšuje silu vašich tráviacich štiav.
 • Panchakarma obnovuje svoje tkaniva a pomôže vám schudnúť.

Opatreniami, ktoré musí

Vyhnúť Panchakarma keď máte horúčku, tehotné alebo zranených. Ísť na liečbu Panchakarma iba po dôkladnej konzultácii s kvalifikovanou Ajurvédske lekára.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Môžem ísť na liečbu Panchakarma aj keď netrpia chorobou?

Áno, môžeš. To pomôže pri očiste tela.

Čo by sa mali vyhnúť pri liečbe Panchakarma?

Vyhnúť sa neskoro spať, spať neskoro v noci, namáhavej činnosti, a pohlavných aktov.

Ayurveda je obrovská veda o liečenie, a my sme to šťastie byť vynesené tento úžasný liečebnú metódu. Panchakarma tvorí hlavnú časť Ayurveda ošetrenie pomáha udržiavať v čistote od toxínov, zostať aktívny a energický a byť zdravý. Nájsť správne miesto a dostať Panchakarma urobiť a dajte nám vedieť, čo si o tom myslíte.

load...