Zdravie a wellness

Osteopénia - Čo je to a aké potraviny sa treba vyhnúť?

Osteopénia - Čo je to a aké potraviny sa treba vyhnúť?

Ak ste starší 30 rokov, je vysoko pravdepodobné, že hustota kostí a pevnosť kostí bude na ústupe. Tento stav nízkej hustoty kostí je osteopénie. Ženy majú tenšie kosti ako muži. S vekom, hormonálne zmeny, stravovacie návyky, zdravotný stav, a sedavý spôsob života, že ženy sú náchylnejšie k rozvoju osteopénie ako muži. Hoci osteopénie je bezbolestná, znížená hustota kostnej stavia ženy na riziko vzniku osteoporózy. Predstavte si, že krívať, alebo museli vzdať toľko očakávaný trek na svoje obľúbené stanice kopca! Ale počkajte, je tu nádej...

Zdravá strava a cvičením môže pomôcť zabrániť osteopénia. Tento článok vám dá nahliadnuť do diétny plán nasledovať, cvičením a ideálne životný štýl obnoviť / budovať hustotu kostí, takže si môžete zabrániť osteopénia.

Osteopénie Diet

 1. Ako diéta ovplyvňuje osteopénia
 2. Osteopénie Sample Diet Plan
 3. Foods jesť
 4. Potraviny, aby sa zabránilo
 5. Osteopénie Diéta Recept
 6. Úloha cvičenie
 7. Životný štýl
 8. Výhody osteopénie Diet
 9. Dos a nerobiť

Ako diéta ovplyvňuje osteopénia

Osteopénie je fáza tesne pred osteoporózou sád v. Nie je to choroba. Ako sa človek stane obeťou osteopénie je do značnej miery ovplyvnená jedlom. Ak je osoba spotrebuje kyslú diétu, telo má tendenciu výluh vápnika z kostí a zubov pre zaistenie biologickej chémie tela je udržiavaný a vráti sa do svojej normálnej alkalickú stave. Konzumovať stravu bohatú na vápnik a vitamín D, vykonávajúce cvičenie nosných na posilnenie svalov a kostí, a vyhnúť sa potravín, ktoré narušujú vstrebávanie vápnika zlepší hustotu kostí.

load...

Podľa odborníkov na zdravotníctvo, v minulom storočí, ľudia prešli zo zeleniny, mliečnych výrobkov a ovocia pre viac mäsa, obilnín a spracovaných potravín. Tento posun v stravovacích návykoch zmenila stravu ľudí z alkalickej na kyslých, čo má za následok viac ľudí bol diagnostikovaný s osteopéniou a osteoporózou.

Späť na obsah

Osteopénie Sample Diet Plan

Skoro ráno 1 sklenená teplá voda s 1 lyžičkou medu
Raňajky Možnosti:

load...
 • Varené vajíčko a toast
 • Proteínový prášok a mlieko obohatené o vápnik
Obed Možnosti:

 • Špenát, figy a ryžový syr
 • Pečený losos a šalát zelených šalátov
Po obede 1 šálka jogurtu
Večerné občerstvenie 4 mandle a pomarančový džús obohatený vápnikom
Večera Možnosti:

 • Brokolicová polievka
 • Grilované sardinky so zeleninou
 • Červená repa, mrkva, hrášok a tvaroh s 2 pšeničnou múkou plochý chlieb
Doba spánku 1 pohár teplého mlieka

Prečo to funguje

Potraviny uvedené v strave grafe sú bohaté na vápnik, vitamín D, vitamín K a ďalších stopových prvkov. V ideálnom prípade, že by bolo užitočné, ak sa budete držať domáce varené potraviny. Pohár mlieka pred spaním zabráni nielen osteopénia, ale tiež zabezpečiť zdravý spánok.

Späť na obsah

Foods jesť

Náš denný príjem potravy možno rozdeliť do alkalické a kyslé. Vyhnite sa kyslých potravín, pretože uvoľňuje vápnik z kostí a je pravdepodobné, že viesť k osteoporóze.

Tieto potraviny môžu zvrátiť stratu kostnej hmoty a absorpcie pomoc vápnika v kostiach:

 • Sardinky s kosťami
 • Nízkotučný jogurt (Nechcel som sa dostať arthrosclerosis s vysokým obsahom tuku!)
 • Tofu spracované vápenaté soli
 • Mlieko (ísť na sójové mlieko, ak ste laktózu)
 • Syr ricotta
 • Kelu greeny
 • Mandle
 • Sušené figy
 • Fazuľa
 • Navy fazuľa
 • Pomarančový džús obohatený vápnikom
 • Brokolica
 • Listy kvaka
 • Kel
 • Špenát

Aj napriek tomu, že tieto potraviny sú bohaté na vápnik, pre vaše telo absorbovať rovnaké, Vitamín D je nevyhnutný. Môžete získať dostatok vitamínu D zo slnečného žiarenia a potraviny bohaté na slnku vitamínu. Stráviť aspoň 10 minút na slnku, najmä v skorých ranných hodinách dňa ráno na pomoc vaše telo syntetizovať vitamín D. To je miesto, kde outdoorové aktivity pomôcť. Počas zimy, konzumujú Vitamín D obohatené potraviny, aby zaistili, že vaše telo nebude trpieť nedostatok. Vrátane syrov, žĺtky, pomarančový džús, a obilnín obohatené vitamínom D v strave by mal robiť.

Späť na obsah

Potraviny, aby sa zabránilo

Keď som urobil môj osteopénie diétne graf, urobil som to miesto vylúčiť potraviny, ktoré zasahovali do vstrebávanie vápnika. Fytáty a šťaveľany majú potenciál, ako to urobiť, aby som zaistil, že som nemal miešať tieto položky jedla s obsahom vápnika potravou. Napríklad, zvyčajne ním len syr a nikdy sa bôbov alebo špenát, ako to je oxalát.

Špenát, sladké zemiaky a fazuľa majú šťaveľany, zatiaľ čo celý pšeničné otruby, orechy a fazuľa sú vysoko v fytáty. Tiež som sa zastavil s kávou a sódovky, pretože obsahujú kofeín, ktorý bráni vstrebávaniu vápnika.

Späť na obsah

Osteopénie Diéta Recept

Grilované sardinky na zeleninu

Čo potrebuješ
 • 2 sardinky, premyje, zmenšený, a vypitvané
 • 1-2 červená cibuľa
 • 2 strúčiky cesnaku
 • 2 citróna
 • 1-2 lyžička chilli vločky
 • 1 vetvička rozmarínu
 • 4 paradajok kliny
 • 4 tipy špargľa
 • 2 lyžice olivového oleja
 • Soľ a korenie
Ako variť
 1. Plátok červenej cibule a špargľu tipy.
 2. Pridajte soľ, korenie a trochu olivového oleja na sardinky a nechajte ich marinovať po dobu 10 minút.
 3. Strieľať griloch a grilovanie rýb po dobu asi jednej minúty na každej strane.
 4. Pridať asi pol lyžice olivového oleja do vegetariáni a rozmarínom ratolesť, sezónu dobre a gril po dobu asi 1-2 minút (okrem strúčiky cesnaku).
 5. Chop strúčiky cesnaku jemne a smažiť.
 6. Plate vegetariáni, potom pridáme sardinky a nakoniec umiestnite rozmarín vetvičku na vrchole.
 7. Posypeme chilli vločky, vyprážané cesnak, a vytlačte šťavu z jedného citróna na vrchole. Udržujte ďalšie citróna na boku.
 8. Podávajte horúce.

Späť na obsah

Úloha cvičenie

Osteopénie vedie k zníženej kostnej hmoty, čo môže spôsobiť osteoporózu v prípade, že správna strava a cvičením nenasleduje. Ak ste diagnostikovaná s osteopéniu, obráťte fitness expert vedieť, ako trénovať svoje kosti stavať kostnej hmoty bez zranení. Najlepšie cvičenie pre zvýšenie kostnej hmoty a posilniť vaše kosti sú beh, chôdza, beh po schodoch, hmotnosť-ložiská cvičenie, cyklistika, drepy s váhou, Push-up a jogu.

Späť na obsah

Životný štýl

Zostať aktívny

Zostať aktívny, je kľúčom k udržaniu chorobám na uzde. Cvičiť pravidelne môže svoj rýchlosť metabolizmu, čo udržuje kontrolu na vaše celkové zdravie. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť ochorenia srdca, ochabnutých svalov a kostí, očné problémy, kožné ochorenia, zažívacie ťažkosti, atď

Jedz zdravo

Robíš svoje telo radi, keď budete jesť zdravo a poskytne jej s dostatočným množstvom vitamínov, minerálov, sacharidov, bielkovín a tukov. Telo reaguje podobne a budete sa cítiť viac energie. Concentratation zlepšuje; stratíte prebytočného tuku, a tiež rozvíjať dobrú imunitu. Jesť zelená listová zelenina a bielkovín a obmedzte príjem sacharidov a tukov. Nie celkom eliminovať sacharidov alebo tukov z vašej stravy. Prepnúť na zdravšie sacharidov a tukov možností. Vyhnúť spracovaných potravín.

Vyhnúť stresu

Stres vedie k tvorbe škodlivých kyslíkových radikálov. Kyslíkové radikály spôsobiť poškodenie bielkovín, tukov a DNA. Preto stres môže vyvolať celý rad zdravotných problémov, ktoré vám bude slabý. Vyhnúť stresovým situáciám. Počúvať svoje obľúbené skladby, pripojiť triedy hobby a trochu mi čas - tieto malé zmeny môžu ísť dlhú cestu vám pomôže de-stres.

Získať dobrý spánok

Po všetkom tom tréningu pre svoju silu kostí, vaše telo si zaslúži trochu odpočinúť. Získať aspoň 7 hodín spánku, aby sa vaše telo v chode.

Späť na obsah

Výhody osteopénie Diet

 • Pomáha budovať kostnej hmoty a posilnenie kostí.
 • Zlepšuje imunitu.

Späť na obsah

Dos a nerobiť

Dos Don’ts
Jesť potraviny bohaté na vápnik a vitamín d. Nejedia konzumované potraviny.
Pravidelne cvičiť. Nestal sa obeťou sedavého životného štýlu.
Dostanete slnečné žiarenie každý deň najmenej 10 minút ráno. Nezostávajte hore až do neskorej noci.
Poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako budete dodržiavať tento plán stravy. Nepreťažujte sa.

Vedecké štúdie ukazujú, že niektoré potraviny bohaté na vápnik môžu zvýšiť hustotu kostí - dôvod, prečo sa tento osteopénie diétny plán práce. Avšak, pravidelné cvičenie, je potrebné, aby túto diétu prácu. Tým bude zabezpečené, zvrátenie úbytku kostnej hmoty. To môže nejakú dobu trvať, ale ak sa budete držať na diétny plán, môžete vyhrať nad osteoporózy.

Späť na obsah

Máte ďalšie otázky? Chcete sa podeliť o svoje skúsenosti s osteopénie diétny plán? Nebojte sa vyjadriť sám seba v poznámkach nižšie.

Na zdravie!

load...