Zdravie a wellness

Olivový olej V oleji Canola - čo je lepšie?

Olivový olej V oleji Canola - čo je lepšie?

Zdravie vedomej ľudia často pletú, keď si vybrať medzi repkový olej a olivový olej. Zatiaľ čo niektoré z nich pevne presvedčený, že repkový olej je veľmi dobré pre zdravie, iní zostať pevne na presvedčenie, že olivový olej je oveľa lepší. Môže to znieť divne na vás, ale faktom je, že oba tieto oleje majú niektoré nápadné podobnosti z dôvodu ich zdravotných výhod.

Repkový olej

Tam je veľa spor o repkový olej a jeho výhody. Zatiaľ čo niektorí odborníci sú toho názoru, že olej nie je zdravé pre ľudský organizmus, iná štvrtina odporučiť rovnaký ako vysoko výživný. Skôr v 1970, repkový olej sa extrahuje z repkového rastliny. Tento sa extrahuje olej obsahuje vysoké množstvo kyseliny erukovej, ktorý obsahuje vysokú úroveň toxínov. Spotreba tejto kyseliny vedie k Keshan choroby, ktoré môžu byť spojené s vláknitými léziami srdca.

Po 1970, pestovanie rastlín sa dôkladne zmenila. To bolo už extrahuje z repkového rastliny, ale z kanoly semien. Podľa FDA, dnes repkový olej už obsahuje vysoké množstvo kyseliny erukovej, ktoré je škodlivé pre ľudí. Preto je dôležité nezamieňať repkový olej s repkovým olejom. Tento olej je nízky obsah nasýtených tukov a obsahuje mononenasýtených mastných kyselín, ktoré sú menej škodlivé v prírode. Náročné repkový olej znižuje hladinu cholesterolu v krvi účinne. Olej je bohatý na omega - 3 mastné kyseliny, ktoré je považované za užitočné pre srdce.

load...

Olivový olej

V porovnaní s repkový olej, olivový olej je viac populárny v takmer všetkých častiach sveta. Tento olej je odvodený z olivových plodov nájdených vo veľkom množstve v stredomorských oblastiach. Zlatý sfarbený olej je veľmi obľúbený za to, že s nízkym obsahom cholesterolu a ďalších atribútov zdravie. Z tohto dôvodu sa ľahko získava preferenciu mnoho ľudí, ktorí hľadajú zdravší možnosti. Konzumovať olivový olej pomáha znížiť zlý cholesterol alebo LDL v krvi a zvyšuje množstvo dobrého cholesterolu alebo HDL. Množstvo tuku v olivovom oleji je pomerne vysoká z kanolového oleja, ktorý obsahuje iba 6% nasýtených tukov.

Repkový olej vs Olivový olej

Pokiaľ ide o porovnanie výhod repkový olej vs olivovým olejom, je potrebné zvážiť niektoré aspekty. V prvom rade, oba tieto oleje sú kvalitatívne zdravé. Obaja zdravšie možnosti, keď v porovnaní s inými olejmi, ako je kokosový olej alebo horčicový olej. Repka a olivového obaja môžu byť konzumované na pravidelné kurze. Sú bezpečné a obsahujú takmer žiadne vedľajšie účinky.

  • Nedávne televízne spoty požiadavku, aby repkový olej je lepší ako olivový olej. Jeden musí posúdiť fakty pred použitím rovnaké. Niektorí výrobcovia nároku kanolového oleja, že olej obsahuje veľké množstvo mononenasýtené mastné kyseliny v porovnaní s olivovým olejom. Laboratórne výskumy vám môže predstavovať úplný iný výsledok, pretože ešte olivový olej môže poraziť repky, keď sa považuje za povedal činiteľ. Tým, že to hovorím, ale tiež sa stáva preukázané, že olivový olej obsahuje vysoké množstvo dobrého tukov, ako je repkový olej. Ak máte merať množstvo, bolo by to asi trikrát vysoko nad repkový olej.
  • Úroveň polynenasýtených tukov je tiež nízka v olivovom oleji. Avšak, repkový olej môže poraziť olivový olej, pokiaľ ide o nasýtených tukov, ktorý je tiež považovaný za zlý tuku. Olivový olej obsahuje okrajovo vysokú úroveň nasýtených tukov, ako Canola.
  • Repkový olej, ako je uvedené vyššie, je bohatý na esenciálne omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín, ktoré sú vynikajúce pre srdce.
  • Pokiaľ ide o cenu, olivový olej je nákladnejšia z repkový olej.
  • Ochutnať múdry, olivový olej obsahuje silnú chuť a vôňu, ktoré nemusia byť prednostné veľa ľudí. Repkový olej je pomerne bez chuti a vhodné pre varenie a pečenie účel.
[Čítajte: prírodné šťavy terapie]

Dúfajú, že článok o olivovom oleji vs repkový olej bol informatívne. Prosím, nechajte nám spätnú väzbu.

load...

load...