Zdravie a wellness

Obličky Stones Diet - 8 úžasných potravín na prevenciu obličkových kameňov

Obličky Stones Diet - 8 úžasných potravín na prevenciu obličkových kameňov

Obličkové kamene, tiež známy ako, obličkovej kalkulu 'sú malé kalcifikácie, ktoré sa vyskytujú v dôsledku prítomnosti unabsorbed minerálov v moči. Tento bolestivý stav, bohužiaľ, sa stal bežným javom medzi ľud dnes. Existujú dva typy obličkových kameňov. Jedným z nich je vytvorený v dôsledku akumulácie vápnika v moči, zatiaľ čo druhá je spôsobená v dôsledku nadmerné hromadenie šťavelanu v moči.

Oba tieto kamene rozdielne a v extrémnych prípadoch môže byť tiež odstránený z tela pomocou chirurgického zákroku. Ale prečo utrácať tisíce rupií na operácie, pri ktorej môžete vyplavenie obličkové kamene tým, že udržuje zdravú výživu?

Diéta pre prevenciu obličkových kameňov

Budete musieť uviesť nasledujúce stravu pre prevenciu vzniku obličkových kameňov. Poznať stravu.

1. Voda:

Voda je právom nazývaný, život záchranca '. Ako vieme, obličkové kamene sú spôsobené v dôsledku nahromadenia unabsorbed minerálov v moči. Pitná voda adekvátne je najlepší a najprirodzenejší spôsob, ako odplaviť tieto otravné kameňov z tela. Voda pomôže nielen pri znižovaní obličkových kameňov, ale tiež pomôže vaše telo zostať fit a hydratovanú. Jeden spôsob, ako skontrolovať, či je spotreba vody je dosť, je tým, že sleduje farbu moču, ktorá vedie von. Ak je farba moču je zrejmé, potom nie je dôvod na obavy, ale ak to nie je potom spotreba vody musí byť zvýšená.

load...

2. Citrusové ovocie:

Citrusové plody sú veľmi užitočné pri poškodí obličkové kamene. Kyselina citrónová sa viaže s vápnikom v moči, čím sa zabráni vzniku šťavelanu vápenatého, ktoré vedie k oxalát tvorby obličkových kameňov. Citrusové ovocie, ako sú citróny by mal byť súčasťou vašej každodennej stravy pre istotu. Mali by byť dokonale zahrnuté do obličiek prevencie kamene stravy.

3. Zemiaky:

Zemiaky sú bohaté na sacharidy. Jesť potraviny, ktoré obsahujú vysoké množstvo sacharidov je dobré pre telo, pretože pomáha v prevencii vzniku obličkových kameňov. Takže, zemiakov denne môže pomôcť udržať obličkové kamene preč!

load...

4. Nižší príjem soli:

Príjem príliš veľa soli, nie je dobré pre liečenie obličkových kameňov. Ak je príjem soli zníži potom vylučovanie vápnika sa znižuje v moči. Z tohto dôvodu, zabraňuje tvorbe obličkových kameňov spôsobených nadbytkom vápnika v moči.

5. Znížiť príjem fruktózy:

Ak užívate dostatok množstvo sacharidov, potom by ste mali mať na pamäti, že množstvo fruktózy vo vašej strave by mal byť kontrolovaný. Vzhľadom k tomu, fruktóza je prirodzene sa vyskytujúca látka, by malo byť príjem sledovaný. Nadbytok fruktózy vedie k tvorbe obličkových kameňov.

6. Mäso:

Lekári navrhujú obmedziť konzumáciu červeného mäsa, ako to robí viac škody na telo, ako pomôcť. Rovnako v prípade obličkových kameňov, príjem mäsa by mali byť obmedzené; inak vedie k tvorbe obličkových kameňov, ako mäso obsahuje vysoké množstvo živočíšnych bielkovín. Príjem príliš veľa živočíšnych bielkovín nie je dobré pre zdravie, s alebo bez obličkovými kameňmi.

7. Vajcia:

Vajcia sú tiež vysoký obsah živočíšnych bielkovín. Keď je človek trpí obličkovými kameňmi alebo je v prvej fáze tvorby obličkových kameňov, lekári odporúčajú, aby vajcia vziať z jedálnička až do vyriešenia problému. Vajcia agregovať vzniku obličkových kameňov, čím daná osoba trpí strašne!

8. Špenát:

Špenát je listová zelenina, ktorá je veľmi zdravá pre telo, ale v prípade obličkových kameňov, ale napodiv nie je! Vzhľadom k tomu, že obsahuje minerály ako oxalátu, že podporuje vznik obličkových kameňov, než ich zníženie. Preto, keď sa človek trpí obličkovými kameňmi, že by sa mali vyhnúť náročné špenát na chvíľu pomáhajú telu odplaviť bolestivé kamene.

Obličkové kamene môžu byť veľmi bolestivé. Ale ak zachytené včas, môže byť tento problém vyriešený pridaním a odstránením niektorých položiek potravín z vašej každodennej stravy. Takže nezúfajte. S trochou disciplinovanú potravín zvyk môžete najskôr zbaviť svoje telo kameňov.

load...