Zdravie a wellness

Nízkoprotektívny diétny plán - čo jesť a čo sa má vyhnúť?

Nízkoprotektívny diétny plán - čo jesť a čo sa má vyhnúť?

Proteín diéta je diétny program, ktorý bol navrhnutý tak, lekári a dietológovia obmedziť príjem bielkovín u niektorých jedincov, ktorí sú diagnostikované s ochorením pečene alebo obličiek problémy a tých, ktorí trpia dedičných metabolických porúch. Príjem bielkovín je obmedzený v závislosti od niekoľkých faktorov, ako je vek, pohlavie a zdravotný stav atď

Táto diéta v podstate obmedzuje spotrebu živočíšnych vedľajších produktov ako je mäso, vajcia, ryby, hydina, jogurt, mlieko, syry, strukoviny a trvá na spotrebu nízkym obsahom bielkovín, ako je zelenina, ovocie, chlieb, kukurica a zemiaky. V rámci tejto diéte, denné kalórií Dieter sú získané z komplexných sacharidov, skôr ako z proteínov.

Potreba Nízka diéty:

  • Proteín je nevyhnutnou macronutrient potrebuje telo pre normálny vývoj buniek, reparáciu tkanív a ochranu proti infekčným chorobám. Proteín má 16% dusíka, ktorý je odstránený z tela, ako močoviny vo forme moču. Avšak, v prípade, že osoba má chorý pečeň alebo obličky, normálny metabolický proces je bránené. To má za následok hromadenie močoviny alebo amoniaku v krvnom obehu, ktorý produkuje toxické účinky v organizme, ktorá vedie k strate chuti do jedla a únavy. Preto nízka diéty sa odporúča u pacientov s ochorením pečene, obličiek () zlyhanie a porúch zahŕňajúcich cyklu močoviny.
  • Diéty obsahujúce 30% alebo viac proteínov môže viesť k vážnym metabolických zmien, čo vedie k úbytku kostnej hmoty a obličkových kameňov.

Zdroje Low Protein:

Cieľom tejto diéty je obmedziť príjem bielkovín. Ovocie a zelenina sú základom tejto diéte. Avšak nemôžu poskytnúť množstvo kalórií potrebných pre celý deň. Tak, aby sa kompenzovala stratu kalórií, zdravé tuky, ako sú mononenasýtené tuky a polynenasýtených tukov by mal byť začlenený do jedálnička. Rastlinné oleje, ako je olivový olej, požltový olej, sójový alebo slnečnicový olej sú nízke v proteínoch a sú veľké zdroje týchto zdravých tukov. Orechy, ako sú vlašské orechy, mandle a kešu oriešky sú tiež nízky obsah bielkovín, ale bohatá na kalórie. Cukrovinky, sladidlá a konzervované ovocie môžu byť zahrnuté aj v tejto diéte. Potraviny, ktoré majú vysoký protien nízka carb obsah diétne proteínov, ako je mäso, vajcia, kuracie mäso, hovädzie mäso, ryby, vajcia, jogurt, mlieko a syr by mali byť konzumované v menšom množstve.

load...

S vysokým obsahom bielkovín nízka carb diéta Graf: Ukážka Menu

Tu je tabuľka s nízkym sacharidov s vysokým obsahom bielkovín.

Raňajky
1 oranžová 1 vajcia alebo náhradka vajec
1 - 2 šálky ryže alebo smotanovej obilniny 1 plátok celozrnného chleba (opekaný)
1 - 2 lyžice margarínu alebo masla 1 - 2 šálky plnotučného mlieka
Horúci, nekalorický nápoj 1 lyžica cukru (voliteľné)
Obed
1 unce nakrájané morčacie prsia 1 - 2 šálky brokolice v pare
1 plátok celozrnného chleba 1 - 2 lyžice margarínu alebo masla
1 jablko 1 - 2 šálky želatínového dezertu
1 šálka hroznovej šťavy Horúci, nekalorický nápoj
Poludňajšie občerstvenie
6 štvorcových bezsolných sušienok sódy 1 - 2 lyžice margarínu alebo masla
1 až 2 polievkové lyžice želé 1 - 2 šálky jablkovej šťavy
Večerné občerstvenie
1 banán
Večera
1 - 2 šálky paradajkovej šťavy 1 oz hovädzej pečene
1 pečené zemiaky 1 čajová lyžička margarínu alebo masla (voliteľné)
1 - 2 šálky špenátu v pare 1 plátok celozrnného chleba
1 - 3 šálky sherbet 4 polovice marhule
Horúci, nekalorický nápoj

Výhody Low Protein Diet:

Zdravý človek potrebuje asi 40 až 60 gramov bielkovín denne pre udržanie správneho zdravie. Tieto proteíny sa metabolizujú v pečeni a sú uvoľňované z tela ako je močovina. Avšak, ak je narušená pečene alebo obličiek, amoniak alebo toxické metabolity si akumuluje v krvi, čo vedie k ochoreniam obličiek a zmeny v správaní, ako je únava, bludy, psychózy a halucinácie. Znížením dôraz na obličky a pečeň, táto diéta zabráni zhoršeniu obličiek a pečene podmienok. Podľa výskumu, vegetariánska strava bielkovín a kalórií pomerne nízka znižuje krvný hladiny niektorých hormónov a ďalších látok, ktoré sú spojené s niektorými druhmi rakoviny. Okrem toho, diéty s nízkym poskytuje ochranu proti dne, ktorá je spôsobená vysokým hladiny kyseliny močovej v krvi.

load...

Proteín diéta je nutná pri liečbe tyrozinémii - vzácne dedičné ochorenie, ku ktorému dochádza v dôsledku metabolické poruchy, v ktorom telo nemôže účinne rozložiť aminokyselinu tyrozín.

Riziká spojené s nízkym obsahom proteínov Diéta:

Strava obmedzené proteín je užitočné pre jednotlivcov, ktorí trpia ochorením pečene a chronické ochorenie obličiek. Avšak po diéty s nízkym priebežne ovplyvňuje životné funkcie buniek, ako sú hojenie rán a imunitnej odpovede na infekciu. Byť deficitný na bielkoviny, diéty s nízkym môžu byť zodpovedné za ubúdanie svalu, ako je nízky v niekoľkých aminokyselín, ktoré poskytuje svalových bielkovín. Okrem toho, táto strava s nízkym obsahom železa, vápnika, tiamín (vitamín B - 1), riboflavín (vitamín B - 2), vitamíny niacín (vitamín B - 3) a výživové doplnky sú nutné, aby sa zabránilo nedostatku.

Diéta s obmedzeným príjmom bielkovín môže viesť k podvýžive u osôb trpiacich pokročilým ochorením obličiek, čo vedie k strate hmotnosti a svalov, nedostatok energie a ťažkosti v boji proti infekciám. Aby sa zabránilo tomuto problému, pravidelné sledovanie telesnej hmotnosti a stavu bielkovín je absolútne nevyhnutné. Srdce zdravé tuky, ako sú cukríky a ďalších sladkých jedál, ako sú konzervy a mrazené ovocie v sirupe by mala byť použitá na kompenzáciu za stratu kalórií.

Opatrenia, ktoré je potrebné vziať v Nízkych diéty:

Nízka diéty by mali byť dodržiavané pod prísnym lekárskym vedením od dietológom, ktorý je oboznámený s pečene a obličiek ochorenia. Strava by mala byť taká, aby spĺňala nutričné ​​potreby Dieter tak, že je účinný pri rúbaní pracovnú záťaž na obličky a pečeň. Nemalo by sa zamerať na úplné odstránenie bielkovinových potravín bohatých, ako sú vajcia, mäso a syry zo stravy. Skôr je potrebné zabezpečiť, aby adekvátne proteín je poskytovaná z vegetariánskej stravy pre rast a rozvoj, budovanie svalov a opravy rán.

Extra kalórií môžu byť pridané začlenením srdce zdravé tuky v strave. Tí, ktorí trpia ochorením obličiek, ako aj diabetes mali konzumovať stredne sacharidov spolu s mononenasýtených a polynenasýtených tukov.

load...