Zdravie a wellness

Nízkokalorická strava - kompletný sprievodca

Nízkokalorická strava - kompletný sprievodca

Niekedy pozrel na svoje staré obrazy a prial tej štíhle rámu? Nie je ťažké chváliť štíhlu líniu, ak ste disciplinovaní. Trvá 21 dní pre akúkoľvek diétu alebo cvičebný režim, aby sa stal celoživotné zvyk.

Ak chcete zostať zdravý a udržať fit telo, budete musieť pridať trochu viac zeleniny do svojho jedálnička. Zelenina má menej kalórií, s nízkym obsahom tuku a majú vysoký obsah vlákniny. Majú vysoký obsah minerálnych látok, stopových prvkov a vitamínov ďalších rovnako.

Naše telo sa skladá z 70% vody, a zvyšných 30% je to, čo jeme. Môžeme bojovať hrče jesť rozumnú diétu. Začleniť zdravé stravovacie návyky, cvičenie a sledujte, ako sa posúva rozplynie.

load...

Nízke kalórie Zoznam Food

Ovocie a zelenina sú bohaté na vlákninu a poskytujú všetky dôležité živiny. Navyše majú vysoký objem, takže môžete jesť v obrovských množstvách bez konzumovať obrovské množstvo kalórií. Obsah vlákniny v ovocí a zelenine, aby vám plné po dlhšiu dobu a ušetrí vám z tých nepravidelných bodavá bolesť z hladu.

Tu je zoznam nízkokalorické potraviny, ktoré by ste mohli pridať do svojho nízkokalorickou diétou.

1. Brokolica

Kalórie počet: 31 na šálku

Obsahuje účinné antioxidanty, ktoré pomáhajú znížiť riziko vzniku rakoviny hrubého čreva a zvyšujú šance na prežitie rakoviny prsníka. To je tiež plná vlákniny, vitamínov a minerálov.

load...

2. Mrkva

Počet kalórií: 22 ½ šálky

Mrkva je nízky obsah nasýtených tukov a cholesterolu, a sú tiež dobrým zdrojom tiamínu, niacínu, vitamínu A a C, draslíka a zdravé vlákniny.

3. Špargľa

Kalórie počet: 22 na šálku

Špargľa obsahuje vysokú hladinu aminokyselín, ktorý pomáha k detoxikácii organizmu a pôsobí ako diuretikum preplachovanie prebytočnej tekutiny zo systému. Špargľa je tiež powerhouse vitamínov a minerálnych látok, vrátane vitamínu A, C, E, K, B 6, kyseliny listovej, železa, medi, a bielkovín. Môžete mať špargľa v podobe šalátu, surového alebo dusená.

4. Kapusta

Kalórie počet: 22 na šálku

Kapusta obsahuje vysoký obsah vitamínov, minerálov a vlákien a obsahuje veľmi málo kalórií, ktoré vám pomôžu schudnúť a udrží v kondícii rovnako. Obsahuje tiež glukozinolátov, čo je silný anti-karcinogénne. Fialové kapusta obsahuje aj anthocyanin a iné prírodné chemické látky, ktoré zvyšujú opravy a blokuje rast buniek rakoviny.

5. Šalát

Kalórie počet: 5 na šálku

Môžete jesť veľa šalátu a nikdy pribúdajú na váhe. Šalát je veľkým zdrojom vitamínu B, kyseliny listovej a mangánu, ktoré pomáha regulovať hladinu cukru v krvi a pomáha v riadne fungovanie systému.

6. Červená repa

Počet kalórií: 37 per ½ šálky

Hoci Beetroots sú sladké, že obsahujú menej kalórií. Sú tiež bohaté na rakovinu hasenie antioxidanty. Oni dostanú ich farbu z betanín, ktorý je silným antioxidantom. Beetroots sú bohaté na železo, vlákniny, kyseliny listovej a draslíka. Môžu byť pridané do šalátov zvýšiť nutričnú hodnotu, rovnako ako chuť.

7. Karfiol

Počet kalórií: 14 per ½ šálky

Karfiol je plná polynutrients a je výborným zdrojom vitamínu C a kyseliny listovej. Môžete rozhrýzť surové alebo dusená karfiol kvietky získať maximálnu výživnú hodnotu. Pravidelná konzumácia znižuje riziko vzniku rakoviny prsníka.

8. Coffee

Počet kalórií: zero

To tiež riadi hladu a dokonca vám pomôžu žiť dlhšie. Kofeín obsiahnutý v káve zrýchľuje metabolizmus, ktorý pomáha spaľovať tuky a znižuje riziko vzniku cukrovky a obezity. Pijani kávy sú aspoň riziko vzniku pečene a rakoviny hrubého čreva, diabetes typu 2 a Parkinsonovej choroby.

9. Grapefruit

Kalórie Počet: 39 za polovicu ovocie.

Grapefruit obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, kyseliny listovej a draslíka spolu s pektínu. Ružové a červené odrody obsahujú aj vitamín A a lykopén, ktorý chráni arteriálnej steny pred oxidačným poškodením.

10. Mushrooms

Kalórie počet: 15 na šálku.

Huby sú tiež nízkokalorické zeleniny. Obsahujú tiež niektoré imunitný posilnenie antioxidantov spolu s draslíkom, vlákniny a vitamínov.

11. Paradajky

Kalórie počet: 22 na paradajka

Paradajky obsahujú lykopén, antioxidant, ktorý je zriedka nájdený v iných druhov ovocia. To tiež chráni pokožku pred škodlivými UV lúčmi a zabraňuje určitým druhom rakoviny. To tiež znižuje hladinu cholesterolu v krvi u človeka. Okrem toho, paradajky obsahujú vysoké množstvo vitamínu C, vlákniny a draslíka.

12. Okrúhlica

Kalórie počet: 36 na šálku

Okrúhlica sú tiež bohaté na vitamín C a majú nízky glykemický obsah. Chutia mierne a chrumkavé a môžu byť surova, alebo môžu byť vyrobené ako polievka.

13. Cuketa

Kalórie počet: 20 na šálku

Cuketa je nabitý množstvom vitamínov a je prekvapivo nízky obsah kalórií, takže môžete jesť toľko, koľko chcete, bez obáv kalórií.

14. Špenát

Kalórie počet: 7 na šálku

To superfood je bohatá na železo, kyselinu listovú a vitamín K, a obsahuje choroby bojujú antioxidanty beta-karotén a vitamín C, ktorý chráni naše oči a prispieť k zlepšeniu zraku.

15. Citróny a vápno

Kalórie počet: 20 za ovocie

Citrusové plody sú načítané s vitamínom C a sú výborným zdrojom vlákniny príliš. Znovu a znovu vápno vždy ukázala byť dôležitou súčasťou mnohých programov na znižovanie hmotnosti.

16. Cesnak

Kalórie count- 4 na klinčekov

Cesnak bojuje za studena, bojuje s rakovinou, a môže dokonca odvrátiť infekcie močových ciest. To má dokonca aj antimikrobiálne vlastnosti, takže nezabudnite pridať cesnak do svojho jedálnička.

17. Žerucha

Je to zelenina, ktorá obsahuje zlúčeniny ako sulforafan, ktoré pomáhajú pri znižovaní rizika rôznych ochorení. Obsahuje veľa mocných rakovinou bojovať vlastnosti. Štúdie ukazujú, že pravidelný príjem žeruchy znižuje riziko vzniku rakoviny pľúc. Obsah kalórií z žeruchy je štyri na šálku.

18. Kale

Kale je jednou z najzdravších potravín okolo. Je bohaté na železo, vitamíny, železa, kyseliny listovej a mangánu. Obsahuje fytonutrienty, ktoré pomáhajú v prevencii rakoviny. Obsah kalórií z kale je päť na šálku.

Niekoľko faktov o Kalórie

 • S nízkym obsahom tuku potraviny s nízkym obsahom kalórií a vysoký obsah živín, ako sú sacharidy a proteíny.
 • Musíme zabezpečiť dostatočný príjem kalórií pre správne fungovanie tela.
 • Naše telá sa môžu spaľovať uložené tuky miesto kalórií pre udržanie telesných funkcií tým, že konzumuje nízku cal diétu.
 • S vysokým obsahom bielkovín nízkokalorické potraviny s nízkym obsahom tuku a vysokým obsahom vlákniny.
 • Sacharidov a bielkovín obaja majú len 4 kalórií na gram a tuk má ohromných 9 kalórií na gram.
 • Zistiť, koľko kalórií by ste skutočne potrebujú v jeden deň. Zhodnotiť nutričnú a kalorickú hodnotu potravín a začleniť ich do svojho jedálnička.
 • Neaktívne žena potrebuje 1500 až 1800 kalórií za deň, zatiaľ čo neaktívne človek potrebuje, rovnako ako 2000-2200 kalórií denne.
 • Aktívny človek potrebuje pridať 600 viac kalórií za deň, aby ťa podporí prostredníctvom svojho cvičenia rutiny.
 • Rozhodovať potraviny zo všetkých skupín potravín, aby bolo dosiahnuté vyváženej stravy a konzumovať zdravé jedlo.

Indian nízkokalorické potraviny

Nízkokalorické potraviny spolu s pravidelným tréningom režimu obvykle vedie k rýchle chudnutie. Indická kuchyňa, intenzívne a plná chuti, ktorá je jednou z najpopulárnejších etnických kuchýň na svete. Nízkokalorický indické jedlá sú dobrou voľbou nahradiť tie nevýraznej chuti a varená zelenina a ovocie prostý.

 • Ragi Dosa

Ragi Dosa je vyrobená z ragi a nie ryžu a je ideálny pre Dosa kalórií pri vedomí ľudí. Kalorický príjem je 90 kalórií za Dosa.

 • Ovos Idli

Idlis sú skvelý spôsob, ako začať svoj deň. Idli raňajky je vždy lepšou voľbou ako olejové parathas, ktoré väčšina z nás majú na raňajky! Ak sa chystáte na zdravý spôsob, pripraviť idlis z ovsa. To je nielen zdravá, ale aj bohatá. Jeden Idli obsahuje 26 kalórií.

 • Poppadum

Poppadum obsahuje len 52 kalórií za papad. Tie lepšie predjedlá než pakoras a samosas, ktoré sú balené s kalórií. Nesmažte poppadums v oleji. Mikrovlnná poppadum, aby sa zabránilo olej a získať zdravé a chrumkavejšiu verziu papad. Môžete tiež začiatok to s Rait alebo chutney pre väčšiu chuť.

 • Tandoori Roti

Tandoori roti obsahuje 102 kalórií a je pripravený z celej pšenice a sa pečie v hlinenej peci. Je to zdravý doplnok k našim obľúbeným indickej karí.

 • Klíčky šalát

Pridajte trochou vápna a soľou a štipkou korenia mať skvelú kombináciu zdravých klíčkov a šalát. Obsah kalórií v výhonky šalát je 93 na 100 gramov.

 • Rait

Uhorka Raita obsahuje 35 kalórií za misku a ochladzuje tráviaci trakt hneď po ohnivom jedle. Tvaroh v Raiti tiež obsahuje nápadité enzýmy.

 • Palak Paneer

Palak Paneer je jedným z najpopulárnejších indických pokrmov a je príliš zdravé. Palak obsahuje veľmi nízke kalórií, a Paneer je zdravý mliečny výrobok. Obaja v kombinácii vám dá veľmi chutné jedlo, ktoré je milovaný jeden a všetky. Jedna miska Palak Paneer obsahuje 190 kalórií.

 • Rasami

Riasa je južná indický pokrm, ktorý je vyrobený pomocou infúzií rôznych chutí niekoľkých korenia. Môžete pridať aj niektoré druhy zeleniny na rasam.The celkový obsah kalórií riasami je 90 kalórií.

 • Dhokla

Dhokla je Gujarati potravín a jeden z mojich osobných obľúbené nízkokalorické potraviny. Dhokla sa vykonáva vo vode fermentovaných gramov a kalorický obsah je 22 kalórií za kus

 • Lemon Rice

Tie by stačí pridať veľa citróna pre túto pikantnú príchuť. Obsah kalórií v citrónu ryžou je 185 na jednu misku ryže.

 • Matar PULA

Jedna miska Matar Pula má 200 kalórií a je jedným z najznámejších ryžové jedlo pripravené v Indii. Je to nielen chutné, ale aj udržuje v kondícii.

 • Gobi Matar Tamatar SABZ

Všetky tri zelenina obsahujú veľmi nízke kalórií. Je to pokrm z karfiolu podávané s hráškom a paradajkami. Nízka kalórií v týchto zložkách je toto jedlo optimálnou voľbou pre svojho jedálnička. A nezabudnite, že je príliš chutné. Jedna šálka tohto SABZ obsahuje 50 kalórií.

Výhody a nevýhody nízkokalorickú diétu

Výhody nízkokalorickej diéty Veci, ktoré majú byť opatrné
Konzumácia nízkokalorických potravín vám umožňuje paliva a stále zostávajú v rámci kalorického cieľa pre daný deň. Žalúdok je zvyknutý na veľké časti jedla, jesť menšie porcie nebude uspokojovať váš hlad.
Môžete mať väčší objem na kalóriu. Tieto vám pomôžu udržať hladové bolesti v zátoke a znižovať prejedanie. Potraviny s nízkou energetickou hustotou sú väčšinou potraviny s vysokým obsahom vody. Únava, nevoľnosť, hnačka a príbuzné príznaky sú bežné vedľajšie účinky, ale tieto stavy sa zvyčajne časom zlepšujú a len zriedka zastavujú osobu od dokončenia programu.
Nízkokalorické potraviny môžu poskytnúť vitamíny a minerály nevyhnutné na zlepšenie vašej metabolickej aktivity a poskytnú vám rýchly výbuch energie. Zhubné kamene sa môžu vyskytnúť, ak stratíte váhu príliš rýchlo. Rýchla strata hmotnosti znižuje schopnosť žlčníka kontrahovať žlč. Nie je jasné, či nízkokalorické potraviny sú zodpovedné za tvorbu žlčových kameňov alebo za to zodpovedá rýchla strata hmotnosti.
Spotreba nízkokalorických potravín vedie k dobrému správaniu váhy. Znižujú tiež riziko bolesti kĺbov a artritídy. Znižuje výskyt srdcových ochorení, srdcovej mŕtvice, hypertenzie, vysokého krvného tlaku a respiračných porúch. Musíte túto zmenu životného štýlu zachovať; máte veľmi veľké šance na získanie hmotnosti, ktorú ste stratili po tak veľkom množstve ťažkostí a problémov.
To, čo jesť, sa jasne odráža na koži. Výživné jedlo bude mať priamy vplyv na vašu pokožku. Konzumácia čerstvého ovocia a chudého mäsa vám poskytne hladkú a žiarivú pleť. Pre zdravé telo potrebujeme rovnováhu medzi potravinami z rôznych skupín potravín. Je dosť ťažké získať dobrú výživu v množstve až 1500 kalórií, najmä ak jeden každý den jedá rovnakú potravu.
Môžete vyskúšať toľko rozmanitosti, koľko chcete, pričom si pamätajte obsah kalórií každej položky. Je to celková kalória jedla, ktorá sa sleduje, nie špecifický druh potravy. Ak sa stanete nadsemenné v súvislosti s počítaním kalórií, existujú veľké šance, že by ste mohli chýbať na iných dôležitých živinách, ako je vápnik a železo.
Nízkokalorické potraviny pomáhajú spomaľovať proces starnutia, zlepšujú duševnú ostrosť a zvyšujú energetickú hladinu. Zlepšujú hladinu cukru v krvi a znižujú riziko vzniku cukrovky. Môže byť čoraz náročnejšie pre ženy, aby sa vyrovnali s každodennými aktivitami, ak spotrebúvajú menej ako 1600 kalórií.

Je potrebné zvážiť výhody a nevýhody a zaistiť, že budete dodržiavať túto diétu po konzultácii s lekárom. Nechoďte cez palubu a zostať trpezlivý. Pomaly, ale iste uvidíte rozdiel

Dúfam, že ste našiel post informatívne. Ešte nám zanechajte komentár nižšie.

load...