Zdravie a wellness

Nedostatok vitamínu E - Príčiny, príznaky a liečba

Nedostatok vitamínu E - Príčiny, príznaky a liečba

Vitamín E je tuk rozpustný vitamín a má antioxidačné vlastnosti. Je to skupina 8 vitamínov, ktoré môžu zabrániť oxidačný stres k telu. Naše telo potrebuje vitamín E, ktoré pomáhajú udržiavať imunitný systém silný proti vírusom & baktériám. Ak nie sú splnené požadované množstvo vitamínov v tele, môže to viesť k nedostatku vitamínu E. Jedinec s týmto deficitom by sa mali poradiť s lekárom pre správnu diagnózu a predpíše liečbu.

Denná potreba vitamínu E môže byť dosiahnutý tým, že konzumuje pšeničné klíčky, slnečnica, svetlica, kukurica a sójový olej, mandle, arašidy, lieskové oriešky / orechy, semená, špenát a brokolica, raňajkové cereálie, ovocné šťavy, margarín a nátierky.

Vitamín E Nedostatok Príčiny:

Ak je váš denný príjem vitamínu E je pod odporúčanou úrovňou, to vedie k nedostatku vitamínu E, pretože vitamín je vyžadovaná pre mnoho životne dôležitých telesných funkcií. Z tohto dôvodu by ste mali konzumovať správne množstvo, alebo sa doplnok. Nedostatok základných vitamínov sa zvyčajne stáva v dôsledku zlých stravovacích návykoch - to je strava s nedostatkom ovocia a zeleniny. Nedostatok vitamínu E je veľmi vážny problém, a je potrebné zaobchádzať s prírodnými potravinami alebo potravinových doplnkov.

load...

Medzi ďalšie faktory, ktoré môžu spôsobiť nedostatok vitamínu E patrí:

1. Choroby súvisiace s pečene, žlčníka alebo pankreasu.

2. Nízky obsah tuku a spracovaných potravín.

Novorodenci, najmä ktorí sa narodili predčasne mohol tiež ukázať Nedostatok vitamínu E.

Vitamín E Nedostatok Symptómy:

Pozrite sa tu niektoré z príznakov nedostatku vitamínu E:

1. Nízke hladiny vitamínu E môže spôsobiť veľa problémov tráviaceho systému, ktoré povedú k zlému vstrebávaniu živín z tráviaceho traktu. To vedie k ochoreniu v pankreasu, pečene, žlčníka atď

load...

2. Nervového systému súvisiace problémy v rukách, nohách, paží a nôh.

3. Bolesť, brnenie, strata citlivosti, gastrointestinálnych ochorení.

4. Suché vlasy alebo strata vlasov.

5. Svalová slabosť.

6. Spomalené hojenie tkanív.

7. Nôh kŕče.

Táto denná limit vitamínu E sa vzťahuje na všetky osoby vo veku 19 a starší. Nedostatok vitamínu E sa dá predchádzať konzumáciou správnej diéty. Vitamín E pacienti Nedostatok môže trvať ústnej doplnky po určitú dobu.

Vitamín E Nedostatok choroby a liečba

Pozrite sa tu, čo je vitamín E zoznam nedostatku ochorenia.

1. Anémia:

Anémia môže byť vysvetlené ako porucha krvi, ku ktorému dochádza v dôsledku malého množstva červených krviniek prítomných v krvi. Červené krvinky (RBC), sú vyžadované pre hemoglobín k prenosu kyslíka do iných častí tela. Kyslík je nevyhnutný pre bunkové dýchanie. Nedostatok vitamínu E môže spôsobiť vrodené chyby, hemolytická anémia a degradáciu červených krviniek.

2. Poor Balance:

Vitamín E je tiež skvelý antioxidant; jeho nedostatok môže spôsobiť oxidačný stres buniek alebo tkanív. To je škodlivé pre mnoho častí tela. Nedostatok vitamínu E tiež vedie k nervovému zrúteniu centrálneho systému, zlé reflexy, degeneráciu nervov na rukách a nohách, poruchy koordinácie, a stratou rovnováhy.

3. Vypadávanie vlasov:

Vitamín E je nevyhnutný pre dobrý krvný obeh. Dobrá cirkulácia živí vlasovej pokožky vlasovej folikuly a udržuje ich zdravé. Jeho nedostatok môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Vitamín E môže byť získaný z olivového a repkový olej, sója, orechy a semená. Varené Sušené bôby, obličiek, Pinto, garbanzo a čierne fazuľa sú tiež zdroje vitamínu E.

4. Suchá koža:

Vitamín E je široko známa a je dôležité ingrediencie vo všetkých našich krémy a hydratačné. Nedostatok vitamínu E môže spôsobiť suchú pokožku.

5. Rakovina:

Antioxidanty, ako je vitamín E môže znížiť vedľajšie účinky alebo zlepšiť účinnosť žiarenia a chemoterapie. Predĺžený nedostatok vitamínu E môže výrazne zvýšiť výskyt pre karcinóm najmä prsníka a karcinómu ústnej dutiny.

6. Svalová slabosť:

Nedostatok vitamínu E môže spôsobiť myopatiu, kde svalové vlákna nefungujú a ísť slabá.

7. Kŕče dolných končatín:

Kŕče dolných končatín môže byť vysvetlené ako náhle, bolestivé a nedobrovoľné kontrakcie svalov. Chodidiel a nôh kŕče sú bežné u mužov i žien. Kŕče zvyčajne je vidieť po námahe tlaku. Nočné kŕče v dolných končatinách sú zvyčajne pozorované v noci alebo keď sú svaly v pokoji.

9. Ateroskleróza:

Nedostatok vitamínu E osobne niekedy súvisí s ochorením srdca. Nedostatok vitamínu E môže vedie k ateroskleróze u detí.

10. Slepota:

Nedostatok vitamínu E môže spôsobiť problémy so zrakom príliš. To zahŕňa sietnice stenčenie alebo degenerácia, ktorý spôsobuje poškodenie sliznice oka. Nedostatok vitamínu E môže byť niekedy tiež viesť k rozmazané videnie a ťažké vidieť v noci.

11. Plodnosť problémy:

Vitamín E udržuje zdravie reprodukčného systému. Nedostatok vitamínu E môže viesť k potratov, potratov a neplodnosti. Muži môžu trpieť zväčšenej prostaty, impotencia a sterility. Deti, ktoré sa narodili s nedostatkom vitamínu E môže mať anémiu s lesklou kožu, opuchnuté oči, pevné nohy, a nízkou pôrodnou hmotnosťou.

12. Odolnosť:

Vitamín E je dôležitý pre zdravý imunitný systém. Vitamín E je užitočné pre zlepšenie imunitného systému. To vytvára protilátky s selénu. Nedostatok tohto vitamínu môže spôsobiť infekčné ochorenia, a pacient bude mať ťažšie zotavuje z choroby.

Tak, teraz viete, čo dopady nedostatku vitamínu e. Takže, skúste patrí vitamín E bohaté potraviny a znížiť riziko nedostatku vitamínu E.

load...