Zdravie a wellness

Nedostatok vitamínu D - Príčiny, príznaky a liečba

Nedostatok vitamínu D - Príčiny, príznaky a liečba

Áno, v lete je tu. A väčšina z nás beží do úkrytu! Aj keď sme zaneprázdnení schováva sa od slnečného svetla a premietanie cez ochranu proti slnečnému žiareniu, zabúdame, aké dôležité, to isté slnečné svetlo je pre naše životy a tela. Slnečné svetlo je priamym zdrojom vitamínu D. To je presne dôvod, prečo sa tomu hovorí, slnečné vitamín '. Tam bol prekvapivý vzostup Nedostatok vitamínu D v poslednej dobe. Opýtajte sa ktoréhokoľvek lekára navštíviť akúkoľvek kliniku alebo dokonca lekárne; by vždy povedať o náraste predaja Vitamín D doplnkami. Dôvod - naše telá nie sú schopní vyrobiť potrebné množstvo vitamínu D pre udržanie dobrého zdravia.

Čo je vitamín D?

Čím viac budeme zvykať na technológie, pohodlie a luxus v modernom svete, tým viac sme sa dostať preč z prirodzeného života. Vitamín D je extrémne základné živiny pre naše blaho. Je to skupina sekosteroidy rozpustných v tukoch, ktoré pomáhajú pri zvyšovaní intestinálnej absorpcie vápnika a fosfátu. Na rozdiel od ostatných vitamínov, vitamín D nedá získať z potravy. Tento vitamín sa pripravuje sám našom tele, keď je vystavený slnečnému žiareniu.

Druhy vitamínu D:

Existujú len dva druhy vitamínu D

 • D2 tiež známy ako ergokalciferol, je získaná z obohatených potravín, rastlinných potravín a doplnkov.
 • D3 tiež známy ako cholekalciferol, pochádza z obohatených potravín a potravín živočíšneho pôvodu (ryby, vajcia a pečeň). Vyrába sa tiež vyrába interne našom tele, kedy je koža vystavená slnečnému žiareniu.

Ako sa naše telo premieňajú slnečné žiarenie na vitamínu D?

Ultrafialové B (UVB) lúče na slnku sú zodpovedné za premenu cholesterolu na kožu na vitamín D. Pre reálnu pleťou osoby, asi 20 až 30 minút slnečného žiarenia na tvári a predlaktia uprostred dňa, 2 až 3 krát týždenne, stačí pripraviť dostatok vitamínu D. Tmavšie pleťou jednotlivcov a starým ľuďom, ale vyžadujú viac vystavenie slnečnému žiareniu pre adekvátne množstvo vitamínu D. Tie nemajú robiť opaľovanie. Všetky vaše pleť potrebuje nejaký vystavenie slnečnému svetlu.

load...

Vitamín D Nedostatok:

Nedostatok vitamínu D sa stala globálnym problémom u ľudí všetkých vekových kategórií, ktorí trpia týmto problémom. Odhaduje sa, že takmer 1 miliarda ľudí na celom svete majú nedostatočné hladiny vitamínu D v krvi. Jedinci s tmavou pleťou a starších osôb, ako aj s nadváhou a obéznych ľudí mávajú nižšiu hladinu vitamínu D.

Diagnóza nedostatkom vitamínu D je relatívne jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je vziať krvný test na určenie, či ste s deficitom, alebo nie. Za týmto účelom je dôležité vedieť o optimálne úrovne a deficitných úrovniach. Lekársky test bude merať 25 (OH) D úrovne. Institute of Medicine predpísal nasledujúce odporúčanej dennej dávky (RDA) vitamínu D pre jednotlivcov rôznych vekových skupín.

 • 600 IU / deň pre jedinca vo veku od 1 do 70 rokov
 • 800 IU / deň u osôb nad 70 rokov veku
 • 600 IU / deň pre tehotné a dojčiace ženy

Čo spôsobuje vitamín D deficitom?

Nedostatočná úroveň vitamínu D v tele je zodpovedný za spôsobuje nedostatok vitamínu D. S dostatkom slnečného svitu k dispozícii, je skutočne prekvapujúce, že nedostatok vitamínu D je celosvetový problém. Niektoré z hlavných vitamínu D nedostatok spôsobí sa, ako je uvedené nižšie:

load...

1. Obmedzené vystavenie slnečnému svetlu:

Ako už bolo uvedené, slnečné svetlo je hlavným zdrojom vitamínu D, a tak obmedzené vystavenie slnečnému žiareniu je najväčšou príčinou nedostatku vitamínu D. Ľudia žijúci v interiéri alebo ľudí žijúcich v severných zemepisných šírkach všeobecne dostať obmedzené slnečné svetlo a teda sú v riziku nedostatku vitamínu D.. Okrem toho sa často hovorí o použití opaľovacieho krému, aby sa zabránilo rakoviny kože a ďalšie poškodenie spôsobené UV žiarením. Ale len málo z nás sú si vedomí nebezpečenstva, že dostatok vitamínu D zo slnka. Použitie opaľovací krém SPF 30 znižuje syntézu vitamínu D v koži o viac ako 95%!

Celkové množstvo vitamínu D tvorí v tele tiež závisí od ročného obdobia, dennej doby, množstvo ozónu, zemepisnej šírke a počtu mraky na oblohe. Slnečné UVB žiarenie, tiež volal "opaľovací lúče" vyvolať na koži produkovať vitamín D. Tieto lúče sú silnejšie u rovníka a slabší vo vyšších zemepisných šírkach. Z tohto dôvodu sa počas jesene a zimy, ľudia žijúci vo väčšom šírky nie sú schopní získať dostatok vitamínu D. Preto je vhodné mať krátku pravidelný na slnku, nie s predĺženým expozície. Vystavenie 10 až 15 minút na slnečnom svetle niekoľkokrát týždenne, je dosť pre mnoho ľudí pripraviť adekvátne hladiny vitamínu D.

2. Nedostatočná Spotreba vitamínu D:

Ľudia po prísnu vegetariánsku diétu s najväčšou pravdepodobnosťou konzumovať neadekvátne hladiny vitamínu D. To je preto, že väčšina prírodných zdrojov tohto vitamínu sú živočíšne báze, ako sú ryby a rybí olej, žĺtky, syry, opevnené mlieko, mliečne výrobky a hovädzia pečeň.

3. Darker Skin:

Niektoré štúdie ukázali, že ľudia s tmavšou farbou pleti, sú vystavení vyššiemu riziku nedostatku vitamínu D.. Ako všetci vieme, že pigment melanín je zodpovedný za odovzdávanie pleti jej farbu. Svetlejšie pleťou-ľudia majú menej melanínu v porovnaní s tmavej pleti. Tento melanín absorbuje UV žiarenie zo slnka, čím sa znižuje schopnosť pokožky produkovať vitamín D v reakcii na expozíciu slnečnému žiareniu. Ľudia s tmavšie tóny pleti majú prirodzenú ochranu proti slnku. Vyžadujú tri až päť krát väčšiu expozíciu na výrobu rovnakého množstva vitamínu D, ako ich náprotivky s ľahšou pleti.

4. Obezita:

Štúdia, na s nadváhou a obéznych ľudí ukázali, že osoby s BMI (body mass index) výšky 40 mal 18% nižšie hladiny vitamínu D v sére, než tie, ktoré s BMI pod 40. Je to preto, že vitamín D je extrahovaný z krvi tuku bunky, ktoré menia jeho uvoľňovanie do krvného obehu.

5. Vek:

Bolo preukázané, že s progresiou veku, naše telo má zníženú schopnosť syntetizovať vitamín D z pobytu na slnku. Tak, starší ľudia sú viac pravdepodobné, že trpí týmto nedostatkom.

6. Neschopnosť obličiek, ako previesť vitamínu D na jeho aktívnu formu:

S progresiou veku, naše obličky strácajú svoju schopnosť konverzie vitamínu D na jeho aktívnu formu, čím sa zvyšuje riziko nedostatku vitamínu D.

7. Mal-absorpcie:

Niektorí ľudia trpia syndrómom malabsorpcie. To jednoducho znamená, že ich tráviaci trakt nemôže vitamín D absorbovať primerane. Zdravotné problémy, ako je Crohnova choroba, cystická fibróza a celiakia, rovnako ako lieky, ako bariatrickej chirurgie nepriaznivo ovplyvniť schopnosť čreve absorbovať vitamín D z potravín, ktoré jete.

8. Lekárske podmienky a liečby:

Ľudia, ktorí trpia chronickým ochorením obličiek, primárny hyperparatyreózy, chronické poruchy glaukóm tvárnenie, a lymfómy často trpia stratou vitamínu D. Podobne, širokú škálu lieky, ako antimykotických liekov, antikonvulzíva, glukokortikoidy a lieky na liečbu HIV / AIDS môže stimulovať rozklad vitamínu D, čo vedie k zníženiu hladiny vitamínu D v tele.

9. Tehotenstva a dojčenia:

Tehotné alebo dojčiace ženy potrebujú viac vitamínu D, ako ostatné. Navyše, tam je väčšia pravdepodobnosť, že nedostatok vitamínu D u žien, ktorí mali niekoľko detí s krátkymi medzerami medzi tehotenstva. Dôvodom je, že obchod v tele vitamínu D zvykne počas tehotenstva, a to si vyžaduje čas, aby sa vybudoval pred ďalším tehotenstvom.

Vitamín D Nedostatok Symptómy:

Tu je príbeh-povedať príznaky, či ste vitamín D deficitom, alebo nie?

Bolesti kostí a svalovej slabosti sú najčastejšie príznaky nedostatku vitamínu D. Avšak niektorí ľudia nemali žiadne príznaky vôbec. Niektoré ďalšie symptómy spojené s nízkou úrovňou vitamínu D patria nasledujúce.

Príznaky u dojčiat a detí:

 • Deti s nedostatkom vitamínu D sú na riziko vzniku svalové kŕče, záchvaty a iné ťažkosti s dýchaním. To je do značnej miery v dôsledku nižšej hladiny vápnika.
 • Deti s vysokým nedostatkom vitamínu D môže mať mäkké lebky alebo holení kosti. To môže spôsobiť, že nohy vyzerať zakrivené. Oni tiež cítiť bolesť kostí, bolesť svalov alebo svalovú slabosť.
 • Rast výšky u detí je negatívne ovplyvnená vitamínu D je nedostatok. Deti, ktoré trpia týmto nedostatkom sa zdráhajú začať príliš chôdzu.
 • Podráždenosť bezdôvodne je ďalším príznakom nedostatku vitamínu D u detí a dojčiat.
 • Vitamín D deficitné-deti dostávajú ich hryzenie oneskorený. Deficit nepriaznivo ovplyvňuje vývoj mliečnych zubov, čo meškanie zúbky.
 • Slabosť srdcového svalu je údaj o extrémne nízke hladiny vitamínu D (zriedkavé prípady)

Príznaky u dospelých:

 • Dospelí s nedostatkom cítiť veľa únava, vágnych bolesti - ako všetci spôsobí všeobecný pocit necíti dobre.
 • Niektorí dospelí tiež skúsenosti kognitívne poruchy v dôsledku nedostatku.
 • Kosti tiež cítiť okolo bolestivé miernym tlakom. To je najviac viditeľná v rebrami alebo holennej kosti. V niekoľkých zriedkavých prípadoch, dospelí tiež skúsenosti vlasovú zlomeninu v kosti, čo spôsobuje nehu a bolesť. Oni tiež cítiť bolesť kosti v dolnej časti chrbta, bedier, panvy, stehien a nôh.

Choroby spôsobené v dôsledku Vitamín D deficitom:

Hoci vitamín D nie je zásadný diétne vitamín v pravom slova zmysle, určité množstvo tohto vitamínu je životne dôležitá pre celkový dobrý zdravotný stav, najmä zdravé kosti a svaly. Nedostatok vitamínu D môže spôsobiť nasledujúce zdravotné problémy.

1. Diabetes:

Nízka hladina vitamínu D je spojená s vyšším rizikom vzniku cukrovky 2. Typu. Výskum ukázal, že tie, ktoré sa hladiny vitamínu D viac ako 25 ng / ml sa 43% znižuje riziko vzniku cukrovky 2. Typu v porovnaní s tými s úrovňou pod 14 ng / ml.

2. Tuberkulóza:

V dávnych dobách, kedy antibiotiká neboli k dispozícii, slnečné svetlo a slnečné lampy boli súčasťou štandardnú liečbu tuberkulózy. Niektoré štúdie tiež ukázali, že ľudia s diagnózou tuberkulózy mali nižšiu hladinu vitamínu D, ako ostatné. Tak, nedostatok slnečného svitu vitamínu môže viesť k zvýšenému riziku rozvoja tuberkulózy.

3. Krivica:

Ako bolo uvedené vyššie, vitamín D uľahčuje absorpciu vápnika. Závažný nedostatok vitamínu D môže viesť ku krivici - ochorenie detstva charakterizované nízkej hladiny vápnika v krvi. To spôsobí, že bráni rastu, mäkké a slabé kosti, deformity dlhých kostí, ktoré sa ohýbajú a lúk na základe ich hmotnosti, kedy sa deti začnú chodiť. To môže viesť k svalovým kŕčom (kŕče), záchvaty a problémy s dýchaním taky.

4. Chrípka:

Štúdia zverejnená v Cambridge Journals ukázali, že deficit vitamínu D sa zvyšuje riziko vzniku ochorenia dýchacích ciest a adekvátny príjem tohto vitamínu znižuje riziko respiračných infekcií u detí. Dospelí s nízkou hladinou vitamínu D majú zvýšené riziko kašeľ, infekcia dýchacích ciest studené alebo hornej.

5. Osteomalácia:

Extrémne závažný nedostatok vitamínu D je známy ako ostamalacia. Toto je často charakterizovaný mäknutie kostí, čo vedie k ohýbanie tŕne, ohnutie nôh, krehkosti kosti, svalovou slabosťou a zvýšené riziko zlomenín. Ľudia, ktorí trpia týmto problémom majú často ťažkosti s chôdzu do schodov alebo vstávanie z podlahy alebo nízku stoličku, prinútiť ich, aby chodiť s kolísať vzorom.

6. Kardiovaskulárne ochorenia:

Nedostatok vitamínu D je spojená s chronickým srdcovým zlyhaním príliš. Výskum vykonaný na Harvard University ukázali, že ženy s nízkou úrovňou vitamínu D mal 67% zvýšené riziko vyvinutia hypertenzie a.

7. Schizofrénia a depresia:

Vitamín D sa podieľa na niekoľkých mozgových procesov. Z toho dôvodu, nedostatok tohto vitamínu je spojená s depresiou. V nedávnej štúdii, bolo pozorované, že vitamín D suplementácia u tehotných žien a detí pomohla uspokojiť receptora vitamínu D v mozgu. To je neoddeliteľnou súčasťou pre vývoj mozgu a mentálnej údržbu v neskoršom živote.

8. Rakovina:

Výskum ukázal, že existuje priamy vzťah medzi vysokým príjmom vitamínu D a nižšie riziko rakoviny prsníka. Nízka hladina vitamínu D je spojená so zvýšeným rizikom niektorých druhov rakoviny a horšie výsledky v iných druhov rakoviny.

9. Periodontálne ochorenia:

Nízke hladiny vitamínu D môže spôsobiť chronické ochorenie ďasien vyznačujúci sa opuchom a krvácanie ďasien. To je tým, že sú adekvátne vitamínu D vyrábať defenzínov a cathelicidin - zlúčeniny, ktoré obsahujú mikrobiálne vlastnosti a zníženie počtu baktérií v ústach.

10. Psoriáza:

Výskum preukázal, že nedostatok vitamínu D je tiež spojená s vyšším rizikom psoriázy.

Vitamín D nedostatok Liečba:

Nedostatok vitamínu D by nemal byť braný na ľahkú váhu, pretože môže viesť k niekoľkým zdravotných problémov už bolo uvedené vyššie. Najlepší spôsob, ako zabrániť tento nedostatok je získať dostatok slnečného svetla. Vitamín D môže byť tiež prijaté vo forme doplnkov stravy. Niektoré zo spôsobov, ako liečiť tento nedostatok, sú nasledujúce.

1. Získajte Adekvátne Sunlight:

Vystavenie slnečnému svetlu je prírodný a nákladovo efektívny spôsob liečenia nedostatku vitamínu D. Vitamín D je prirodzene produkovaný našom tele na pôsobenie slnečného žiarenia. Takže je vhodné, aby sa dostaneme odporúčané denné množstvo slnečného svetla.

2. Jedzte potraviny, ktoré obsahujú vitamín D:

Na rozdiel od ostatných vitamínov, vitamín D nie je hojne nájdené v potravín. Avšak, niektoré potraviny, obsahujú vitamín D v malom množstve, ktoré zahŕňajú nasledovné.

 • Olejnaté ryby, ako sú sardinky, makrela, tuniak, sardinky, lososa a sleďa
 • Obohatené potraviny, tj potravín s prídavkom vitamínu D, ako je margarín, niektorých obilnín a umelej výživy

Tu je zoznam zdrojov potravy vitamínu D s podrobnosťami s čiastkou za porcií:

 1. Olej z tresčej pečene - 1360 IU na polievkovú lyžicu
 2. Varené losos - 360 IU za 3,5 unca
 3. Opevnené mlieko - 98 IU na šálku
 4. Opevnil obilnín - 40 IU za ¾ - 1 šálka
 5. Vajcia - 20 IU na 1 celé vajce

3. Injekcia:

Malá injekciu vitamínu D, trvá po dobu 6 mesiacov, a je bezpečné a pohodlné alternatívou. To je obzvlášť vhodný pre tých, ktorí si neželajú, aby sa lieky perorálne.

4. Vysoké dávky Tablety alebo kvapaliny:

Niektoré tablety a kvapaliny, ktoré obsahujú vysoké dávky vitamínu D sú tiež k dispozícii a môžu byť užívané denne, týždenne alebo mesačne. Ich hlavnou výhodou je, že môžu rýchlo vyliečiť nedostatok, a to najmä v rastúcich detí. Je však vhodné, aby sa vždy poraďte so svojím lekárom, aby správne pochopili pokyny. Vysoké dávky doplnkov je potrebné vziať riadne a včas.

5. Štandardné dávky tablety, prášky alebo kvapaliny:

Tie sú zvyčajne užíva každý deň po dobu 12 mesiacov, aby sa do deficitu. Všeobecne sú pomalé pri výmene vitamín D, a teda vhodné pre liečenie miernej nedostatku alebo preventívne účely.

6. Udržiavacia liečba:

Dokonca aj potom, čo boli doplnené sklady tela vitamínu D, udržiavacia liečba je často potrebné na dlhodobej báze, aby sa zabránilo ďalšiemu nedostatku v budúcnosti.

Teraz, keď viete, že je dôležité vitamínu slnečného svitu vo svojom živote, uistite sa, že máte dosť. Vždy byť aktívny a robiť vitamín D je značná časť vášho zdravia režime. Koniec koncov, trochu slnečného svitu je všetko, čo potrebujeme!

load...