Zdravie a wellness

Nedostatok vitamínu C - Príčiny, symptómy a liečba

Nedostatok vitamínu C - Príčiny, symptómy a liečba

Asi tri z každých štyroch starých ľudí v Indii trpí nedostatkom vitamínu C v dôsledku zlých stravovacích návykov a konzumácia tabaku. Vitamín C je jedným z najdôležitejších vitamínov v dennej strave jedinca. Tento krok je nutný pre dobrý rast buniek a pre správnu funkciu obehového systému, k udržaniu telesné zdravie, pre obnovu tkanív, pre hojenie rán a tvorbu kolagénu. Je to antioxidant, ktorý zabraňuje poškodeniu voľnými radikálmi v našom tele.

Odporúčaná denná dávka vitamínu C sa líši podľa veku a pohlavia. Dospelé ženy sa odporúča užívať 75 mg denne; zatiaľ čo muži mali konzumovať 90 mg denne.

Nedostatok vitamínu C Príčiny:

Ak je váš denný príjem vitamínu C nižšia ako odporúčaná dávka, môže spôsobiť nedostatok vitamínu C. Vzhľadom k tomu, vitamín je vyžadovaná pre mnoho životne dôležitých telesných funkcií, mali by ste konzumovať správne množstvo, alebo si ju vo forme doplnku. Deficit tohto esenciálneho vitamínu zvyčajne dochádza v dôsledku zlých stravovacích návykoch - diéta, ktorá má nízky obsah ovocia a zeleniny. Fajčenie a varenie s palivami alebo hnojom môže znižovať hladinu vitamínu C v krvi. To môže spôsobiť oxidačný stres (ktorý môže spôsobiť poškodenie buniek).

load...

Nedostatok vitamínu C je veľmi závažný problém a je potrebné zaobchádzať s použitím prírodných potravín alebo potravinových doplnkov.

Vitamín C Nedostatok Symptómy:

Existuje mnoho rozoznateľné príznaky, keď je jedinec trpí nedostatkom vitamínu C. Bežné príznaky sú nevysvetliteľná únava, fialové alebo červené bodky na koži, opuchy ďasien, pomalé hojenie rán, bolesti kĺbov a vývrtka chĺpky, anémia, vypadávanie zubov, krvácanie ďasien, modriny, zmeny vo vlasových a kožných ochorení, rozvoj depresie , zmeny nálady, strata hmotnosti, infekcie, kĺbov a svalov.

Veľmi vysoké dávky vitamínu C môže viesť k okysleniu moču, vyvolať hnačku, a môže viesť k preťaženiu železa.

Vitamín C Nedostatok choroby a liečba:

1. Rakovina:

Vitamín C je antioxidant, ktorý ničí voľné radikály, ktoré poškodzujú bunky v tele. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k rakovine. Vitamín C môžu byť užitočné pri prevencii nádorových ochorení, ako je koža, krčka maternice a rakovina prsníka.

load...

2. Astma:

Nízke hladiny vitamínu C v tele môže viesť k rozvoju astmy. Pomáha zmierniť príznaky astmy z tréningu. Konzumovať citrusové plody pravidelne na ochranu proti chronické ochorenie - astma.

3. Kardiovaskulárne problémy:

Nedostatok vitamínu C môže spôsobiť kardiovaskulárne problémy, ako je unikajúci ciev, slabá krvné cievy a zníženou srdcovú funkciu. Štúdie ukazujú, že príjem prírodný vitamín C je nepriamo úmerná riziku ischemickej choroby srdca.

4. Odolnosť:

Vitamín C podporuje funkciu mnohých buniek imunitného systému, ako neutrofily, lymfocyty a fagocyty. Neutrofily pomôcť zbaviť útokov z mikroorganizmov, ako sú baktérie a vírusy. To prispieva k zvýšeniu cirkulujúcich protilátok v krvnom sére.

5. Anémia:

Anémia je ochorenie spôsobené nedostatočným príjmom vitamínu C. Vitamín C napomáha vstrebávaniu železa potrebné pre hemoglobín sa nachádza v červených krvinkách. Príliš nízka hladina vitamínu C, preto sa znižuje schopnosť tela vstrebávať železo. To môže viesť k únave, svalovej slabosti a necitlivosti alebo mravčenie v prídavky.

6. Spojivového tkaniva Chyby:

Nedostatok vitamínu C môže viesť k veľmi vážne chyby v spojivovom tkanive tela. Prvým príznakom môže byť pohmoždit sfarbené škvrny na koži. Oslabené plavidla mohla viesť k horšie problémy, ako je krvácanie z ďasien, zlé hojenie rán, silné bolesti kĺbov z krvácanie do kĺbov a rozmazané videnie od krvácanie do očí.

7. Rednutie vlasov:

Nedostatok železa a vitamínu C môže spôsobiť rednutie vlasov v anémia. Vypadávanie vlasov sa stane v dôsledku znižuje hladinu červených krviniek. Preto Vitamín C príjem je nutnosťou pre zdravie vašich vlasových folikulov. Konzumujú doplnky železa s vitamínom C na udržanie zdravé vlasy.

8. Opuchnuté a krvácanie ďasien:

Ako koža, naše ďasná sú tiež vyrobené z kolagénu. Ten je vyrábaný v tele pomocou vitamínu C. Bez vitamínu C, môže ďasná nabehnúť a ľahko krvácajú pri používaní dentálnej nite alebo kefovanie. Ako sa zvyšuje nedostatku, krvácanie môže mať za následok mierne tlaku alebo pri jedle. Ďasná môže byť ovplyvnená až k bodu, kde môže zub jeseň stane. Nedostatok vitamínu C môže viesť k bakteriálnym infekciám v rán ďasien.

9. Skorbut:

Skorbut je spôsobená nedostatkom vitamínu C. To môže byť účinne liečená zvýšením príjmu vitamínu C. Môžete zvýšiť túto buď prostredníctvom svojho denného príjmu alebo tým, že doplnky.

Konzumovať všetky druhy ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú vitamín C. Najlepšie potravinové zdroje patrí zelená paprika, jahody, zelené, listová zelenina, biele zemiaky, paradajky, citrusové plody, brokolica, melón, a sladké zemiaky.

10. Infekcie:

Vitamín C je nevyhnutný, aby pomáhajú telu v jeho prirodzenom procese hojenia. Nedostatok tohto vitamínu môže mať za následok poranenia, popáleniny a ďalšie drobné zranenie nie je správne hoja.

load...