Zdravie a wellness

Nedostatok vitamínov - príčiny, príznaky a liečba

Nedostatok vitamínov - príčiny, príznaky a liečba

Nedostatok vitamínu - prečo príznaky ochorenia a liečba

Pablo správne povedal: "Vždy Nezabudnite si vziať svoje Vitamíny: Vezmite si Vitamín A pre akciu, vitamín B pre vieru, Vitamín C pre Confidence, Vitamín D pre disciplíny, vitamín E pre Nadšenie !!"

Vitamínov v strave hrajú dôležitú úlohu pri udržiavaní dobrého zdravia. V súčasnej životný štýl spracovaných potravín a mastné strave, ľudia sú náchylní k mať jeden alebo mnoho nedostatok vitamínu. To môže tiež dôjsť v dôsledku nesprávnej tráviaci systém. Vitamíny s enzýmami pomáhajú uvoľňovať energiu v tele a udržiavať chemické aktivity.

load...

K dispozícii je 13 druhov vitamínov:

 • Tiamín
 • Riboflavín
 • Niacín
 • B6 (pyridoxín)
 • Folacín
 • B12 (kyanokobalamín)
 • Kyselina pantoténová
 • Biotín
 • Vitamín C
 • Vitamín A
 • Vitamín D
 • Vitamín E a
 • Vitamín K

Príčiny nedostatok vitamínu:

Vitamíny sú nutné pre mnoho životne dôležitých telesných funkcií. Preto, jeden by mal konzumovať správne množstvo vitamínov alebo si doplnok. Nedostatok základných vitamínov je zvyčajne dôsledkom zlých stravovacích návykov, ako je nízkym príjmom ovocia a zeleniny. Nedostatok vitamínu je veľmi závažný problém a je potrebné liečiť prírodnými potravín alebo potravinových doplnkov.

Ďalšie veci, ktoré môžu spôsobiť nedostatok vitamínu zahŕňajú:

1. Diéta

2. Alkoholizmus

3. Nevoľnosť a vracanie počas tehotenstva

4. Obezita

5. Fajčiarsky

6. Tehotenstvo a dojčiace ženy.

Nedostatok vitamínu Symptómy:

1. Flu

2. Svalové kŕče

3. Psoriáza

4. Chronické ochorenie obličiek

5. Diabetes

6. Astma

7. Periodontálne ochorenia

8. Kardiovaskulárne ochorenia

9. Depresia

10. Cancer

Nedostatok vitamínu choroby a liečba:

Nižšie sú uvedené rôzne nedostatku ochorenia vitamínov a ich liečby.

1. Beriberi:

Príznaky tohto ochorenia sú bolesť, poškodenie mozgu, strata hmotnosti, telesnej slabosti, nepravidelný srdcovej frekvencie a srdcového zlyhania. Bolo to endemická v Ázii po dlhú dobu. Beriberi je spôsobená nedostatkom vitamínu B1 (tiamín), ktorý môže byť získaný zo šupky obilných zŕn.

load...

2. Pellagra:

Príznaky tohto ochorenia sú dermatitída, demencia a hnačka. Mohlo by to tiež viesť k smrti. Nedostatok vitamínu B3 (niacín), môže spôsobiť pellagra. Strava bohatá na vitamín B3 možno ľahko liečiť.

3. Biotín Nedostatok:

Biotín nedostatok spôsobuje vypadávanie vlasov, anémia, vyrážky, duševná choroba, halucinácie, ospalosť, a depresie. Tento vitamín môžu byť získané z mäsa, pečeň, mlieko, arašidy, a niektoré zeleniny.

4. Skorbut:

Skorbut môže viesť ku kožnej škvrny, strata zubov, horúčka, krvácanie z ďasien, letargie a mohlo by tiež viesť k smrti. To je spôsobené nedostatkom vitamínu C.

5. Hypocobalaminemia:

To vedie k poškodeniu miechy a mozgu, poškodenie v priebehu času. To môže tiež spôsobiť psychické poruchy. Jeho symptómy sú podráždenosť, depresie, únava a zlá pamäť. To je spôsobené nedostatkom vitamínu B12 v tele. Vitamín B12 sa môže získať z vajec, mlieka a mliečnych výrobkov, mäsa, atď

6. Krivica:

Krivica robí niečí svaly a kosti mäkké. To je hlavne u detí a dojčiat. Krivica je spôsobená v dôsledku nedostatku vitamínu D. Vitamín D je potrebný pre vápnik, aby sa vstrebáva do kosti k ich posilneniu.

7. Ariboflavinosis:

Toto ochorenie je väčšinou pozorovaná u podvyživených detí a alkoholikov. Symptómy sú popraskané pery, opuch hrdla, krvou podliatymi očami, jasný ružový jazyk a nízky počet červených krviniek. To je vzhľadom k nedostatku vitamínu B2 (riboflavín), ale môže byť ľahko liečiť konzumáciou správne potraviny a zahŕňajúce mlieko, huby, mäso, vajcia a zelenej listovej zelenine. To sa používa pre umelú oranžové sfarbenie v potravinách.

9. Nedostatok vitamínu K:

Tento nedostatok vitamínu zvyčajne postihuje novorodencov a batoliat. To môže tiež spôsobiť nekontrolované krvácanie a zaostalých kosti. Vitamín K injekcie sú uvedené na novorodenca v mnohých nemocniciach, aby sa zabránilo tento nedostatok. Tento vitamín môže byť získaný zo zelenej listovej zelenine. Nedostatok vitamínu K je tiež videný v bulimics, prísne diétu, alkoholici, a ľudia s cystickou fibrózou.

10. Parestézia:

Vitamín B5 je možné získať od väčšiny potravinárskych prísad. Tento nedostatok sa vyskytuje hlavne u ľudí, ktorí spadajú do kategórie podvýživy. Nedostatok tohto vitamínu môže viesť k chronickému mravčenie. Parestézia je široko známy ľuďom ako stuhnutý pocit ako končatiny, zaspí '. Nejedná sa o nebezpečné choroby, a je bežne vidieť u ľudí s nedostatkom vitamínu B5

11. Nočné slepota:

Toto ochorenie spôsobuje, že pacient buď stratiť úplný zrak alebo rozmazané videnie v noci. Nedostatok vitamínu A spôsobuje šeroslepota. Vrátane mrkva vo vašej strave môže pomôcť zbaviť sa tejto choroby.

load...