Zdravie a wellness

Nedostatok draslíka - príčiny, príznaky a liečba

Nedostatok draslíka - príčiny, príznaky a liečba

Draslík je minerál, ktorý je životne dôležitý pre správne fungovanie ľudského tela. To zohráva kľúčovú úlohu v budovaní svalov, premena glukózy na glykogén a celkový vývoj organizmu. Nedostatok draslíka v krvných hladín vedie k stavu známeho ako, hypokaliémia '. Niektoré z charakteristík tohto stavu sú únava, alergie, vznik obličkových kameňov a akné.

Príčiny nedostatku draslíka:

Nedostatok draslíka s ľuďmi zvyčajne dochádza v dôsledku konzumácie stravy, ktorá má nízky obsah čerstvého ovocia a zeleniny. Zelená listová zelenina, ovocie, ako sú banány a jablká, celozrnné výrobky, morské plody, a niektoré byliny sú všetky draslík bohaté potraviny. Strata tekutín v tele v dôsledku zvracanie, hnačka alebo nadmerné potenie, vyplavuje draslíka, ktoré môžu tiež viesť k jeho nedostatku. Používanie niektorých voľne predajných liekov alebo komplikácií v oblasti zdravia v dôsledku cukrovky alebo poruchy obličiek môže tiež dôjsť k vyhnanie tohto minerálu z tela.

Nedostatok draslíka Príznaky:

 1. Bolestivosť alebo slabosť svalov.
 2. Ochrnutie.
 3. Boľavé svaly kvôli tuhosti.
 4. Nadúvanie alebo kŕče.
 5. Búšenie srdca.
 6. Kúzla závraty a mdloby.
 7. Extrémne smäd a časté močenie.
 8. Necitlivosť a brnenie.

Draslík nedostatku ochorenia a liečba:

1. Ochorenie obličiek:

Draslík udržuje tekutín, elektrolytov a pH hladiny v tele. To je zásadný minerál, ktorý pomáha obličky filtrovanie krvi. Zdravé hladiny draslíka v krvi sa pohybujú medzi 3,5 až 5,0 mmol / l. Akékoľvek drastické zmeny v týchto úrovniach môžu byť nebezpečné pre obličky.

load...

2. Nepravidelné fungovanie srdca:

Draslík je dôležitý pre efektívne fungovanie svalov vrátane srdca. Nízka hladina draslíka spôsobiť nepravidelného srdcového rytmu a v extrémnych prípadoch môže dokonca viesť k cadiac zatknutiu.

3. Vysoký krvný tlak:

Adekvátne hladina draslíka v krvi je nevyhnutné na kontrolu krvného tlaku. Hypertenzia alebo vysoký krvný tlak je zdravotný stav, v ktorom je tlak krvi prúdiacej do srdca zvýšenej. To sa stane, keď obličky vylúčiť draslík, ale udržať sodík. Dýchavičnosť, únava, búšenie srdca a závrat sú niektoré z príznakov, spojených s vysokým krvným tlakom.

4. Migrény:

Nedostatok draslíka je jedným z dôvodov pre opätovné vyskytnutie bolesťami hlavy alebo migrény u ľudí, ktorí sú náchylní k tohto chronického ochorenia. Zvýšenie množstva draslíka v strave môže poskytnúť nejakú úľavu.

load...

5. Svalová degenerácia:

Keď hladina draslíka v krvi podstatne klesnúť, to vedie k hypokaliémii. Svalová slabosť je jedným z prevládajúcich rysov hypokaliémia, okrem únavy, kŕče a búšenie srdca. V extrémnych prípadoch, v dôsledku zrútenia svalových vlákien, to môže viesť k paralýze.

6. Diabetickej komplikácie:

Diabetických pacientov, ktorí trpia nízkej hladiny draslíka zvyčajne majú vysokú hladinu cukru v krvi. To znižuje citlivosť organizmu k inzulínu.

7. Alopecia alebo vypadávanie vlasov:

Diétu s nízkym obsahom draslíka môže spôsobiť vlasy vypadávať. Vypadávanie vlasov alebo, alopécia 'môže tiež dôjsť v dôsledku plesne, požití niektorých liekov, chemoterapia, alebo nedostatkom železa príliš.

8. Žalúdočné poruchy:

Zníženie hladín draslíka v tele môže spôsobiť podráždenie žalúdka oslabením svalov gastrointestinálneho traktu. Nevoľnosť, zvracanie, nadúvanie a zápcha sú niektoré z ďalších vedľajších účinkov nedostatku draslíka.

9. Duševné únava:

Znížená hladina draslíka môže mať vplyv na psychické zdravie človeka príliš. To sa môže prejavovať ako depresia, zmeny nálad, podráždenosť, zmätenosť alebo bipolárnou poruchou.

10. Kožné problémy:

Nedostatok draslíka môže spôsobiť kožné problémy, ako sú kožné vyrážky, suchosť kože, pľuzgiere, akné, atď

Liečby draselný deficitom:

 • Aby sa zabezpečilo, že neexistuje žiadny deficit tohto minerálu v tele; obsahovať dostatok draslíka-bohaté potraviny vo svojej každodennej strave.
 • Dodávať svoje telo priebežne s tekutinami ako doplnok k žiadnym stratám v dôsledku telesných sekrétov.
 • Liečbu hnačky alebo zvracanie bez odkladu, aby sa zabránilo ďalším stratám draslíka.
 • Ak je vaše telo je nebezpečne nízka draslíka, môžete si vziať doplnky až úrovne. Uistite sa, že by ste sa poradiť s lekárom skôr, ako budete robiť to isté.

load...