Zdravie a wellness

Najlepšie a najhoršie spiace polohy

Najlepšie a najhoršie spiace polohy

Spí, nie je ľahké. Zlé držanie tela, nepríjemné posteľ a bzučanie myseľ môže udržať si hore celú noc, a vy si prajete by ste mohli niečo urobiť. Ako dobre spíte, závisí na tom, ako váš deň plynie aj spôsob pripraviť sa na spánok. A čo je najdôležitejšie, pozícia spíte vo veciach veľa. Ak chcete vedieť viac o spánku pozícií a ich rôzne výhody a nevýhody, čítajte ďalej.

Pred tým, poďme zistiť, o význame spánku.

Prečo spí dobre dôležitá?

Pokojne spí každý deň po dobu 6 až 8 hodín je nevyhnutné pre zdravé telo a myseľ. Hlbokého spánku umožní váš mozog sa pripraviť na ďalší deň a ozubeným okolo vás učiť sa a zapamätať si nové informácie. Adekvátne spánok dáva svojmu telu príležitosť k uzdraveniu a opraviť srdce a cievy, chráni pred srdcovými chorobami a vysokým krvným tlakom.

load...

Dobrý spánok spočíva vaše telo a pomáha to budovať zdravý imunitný systém. A všeobecne druh spánku máte bude rozhodovať náladu nasledujúci deň. To má vplyv na spôsob, akým si myslíte, a reagovať. Znamená, že človek, ktorý spí dobre je pozornejší, robí lepšie rozhodnutia, a je viac kreatívne a zdravé.

Teraz sa poďme zistiť rôzne pozície spíme v a ktorá funguje najlepšie pre vaše zdravie.

Druhy spanie Pozícia

  1. Spí na bruchu
  2. Spí na stranách (vpravo a vľavo)
  3. Noci s nohami nahor
  4. Spí na chrbte

1. Spanie na bruchu

Sú dni, kedy po dlhom dni v práci, všetko, čo chcem urobiť, je pád byt na posteli a zdriemnuť si. No, zastrčil svoju tvár do vankúša môže byť upokojujúce, ale v dlhodobom horizonte, to nerobí moc dobre.

load...

Pros: Jediná dobrá vec na spanie na bruchu je to, že uľahčuje chrápanie.

Nevýhody: Spanie na bruchu vedie k prebudeniu v dopoludňajších hodinách sa bolesť a nepohodlie. To napne krk, kladie hlavu na nepohodlné uhla, a zatiahne brucho dole. Splošťuje prirodzené zakrivenie chrbtice a vedie k zníženiu bolesti chrbta.

Tip: Spanie na bruchu je považovaný za najhorší spacie pozície a odborníci odporúčajú vám postupne prejsť na spanie na boku s pomocou vankúšov.

Späť na obsah

2. Spacie na bokoch

Štúdie dokazujú, že väčšina ľudí radšej spať na ich strane. Mohlo by to byť buď stočený do klbka alebo relatívne rovnejší uhla. Bočné spíte na tiež robí rozdiel. Spí na pravej strane nemá rovnaký efekt ako spí na ľavej strane. Každý z nich má svoje jedinečné výhody a vedľajšie účinky. Na tejto stránke sa dozviete tu.

  • Pravá strana

Pros: Spanie na pravej strane umožňuje chrbticu na relaxáciu vo svojom prirodzenom oblúku.

Nevýhody: Ak spíte na pravej strane, ste škrtiť celý kardiovaskulárny systém, ako leží na pravej strane tela. Tento spací poloha napína pľúca a stláča hrudný kôš. To narušuje krvný obeh, takže budete pohybovať v priebehu spánku, aby vyvážila jeho distribúciu. Vyhnúť túto pozíciu, ak je to možné, a rozhodnúť sa spať na ľavej strane.

  • Ľavá strana

Pros: Spanie na ľavej strane platí len veľmi málo tlak na srdce a umožňuje, aby pumpovať krv v celom tele.

Nevýhody: Ak sa schúliť moc, to obmedzuje hlboké dýchanie.

Tip: Ak chcete, aby vaša pozícia na strane spiace lepšie, miesto vankúše medzi kolená správne zladiť svoje telo medzi bokmi a kĺbov.

Späť na obsah

3. Noci s nohami nahor

Kým spíte, vaše nohy majú tendenciu sa pohybovať hore a dole. Pomerne často sa zobudíte vidieť nohy pritiahol bližšie k hrudníku. Mohlo by to byť buď jednu nohu vyššie ako druhé, alebo oboje vytiahol nahor.

Výhody: Spiace s oboma nohami hore má váhu off panvovej oblasti, a je užitočné pre tých, ktorí trpia bolesťou chrbta.

Nevýhody: Spací s jednou nohou hore spôsobuje nerovnomernosť v tele a poškodzuje panvy. To vedie k bolesti chrbta.

Tip: Ak chcete zabrániť nohy od cyklistiky, kým spíte, umiestnite strednej veľkosti hrubú našuchorený vankúš medzi nohami. Vankúš bude robiť to náročný pre vaše nohy pohybovať hore a dole.

Späť na obsah

4. Spanie na chrbte

Spanie na chrbte je najlepší spôsob, ako spí. V tejto polohe, vaša tvár čelí rovno a zadnú časť hlavy je odpočíva na vankúš. Vankúš dvíha hlavu mierne, uvádzanie do žalúdka pod potravín potrubia. Tento spací pozície je najlepšie pre vaše zdravie.

Pros: Spanie na chrbte distribuuje telesnú hmotnosť rovnomerne na chrbticu a chráni vašu tvár pred vráskami, ktoré pochádzajú z kopanie svoju tvár do vankúša. To vylučuje akúkoľvek možnosť žalúdočných štiav alebo potraviny vracajú do tráviaceho traktu. Je to bezbolestné a pohodlné.

Nevýhody: Tento spací pozície nie je dobré pre tých, ktorí chrápu. Krku a žalúdka sú ťahané dole gravitáciou, čo sťažuje dýchanie.

Tip: Pridajte mäkké a pohodlné vankúše na posteli. Majte jednu alebo dve pod hlavou správne zladiť svoje telo.

Späť na obsah

Teraz, keď vieme, čo je najlepšie spiace pozícia je, poďme sa presunúť na niektoré bežné otázky týkajúce sa ľudského spánku.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Koľko spánku sa priemerný človek potrebuje?

Počet hodín spánku sa líši od človeka k človeku. Ale v priemere, 7 - 8 hodín spánku v noci funguje dobre pre mnoho jednotlivcov.

Čo by sa ľudia, ktorí pracujú v noci urobiť pre lepší spánok počas dňa?

Ak ste sa spí v priebehu dňa, aby sa na noc, uistite sa, že vytvoriť prostredie, vo svojej izbe, ktorý je podobný tomu, ktorý noci. Urob si svoj izbu tmavé a chladné. Spať na pohodlnú matrac a zabezpečiť pokoj.

Má cvičenie vám pomôže lepšie spať?

Áno, cvičenie vám pomôže lepšie spať. Ľudia, ktorí cvičia niekoľkokrát týždenne majú tendenciu spať lepšie než tí, ktorí nemajú.

Ako vieme, že ak máme poruchy spánku?

Ak máte pocit ospalosti i po riadnom spánok bez akýchkoľvek porúch, konzultovať s lekárom skontrolovať, či ste trpia poruchou spánku.

Je driemanie dobré pre mňa?

Užívanie krátke zdriemnutie počas dňa môže byť osviežujúce, ale ak máte pocit, že drieme po celú dobu, je možné sa dostať adekvátnu pokojný spánok v noci.

Podobne ako u iných telesných funkcií, spánok je nevyhnutný pre celkovú pohodu. Dobrý nočný spánok bude trvať ešte dlhú cestu udržať si zdravý a zdravé. Je potrebné urobiť všetko pre to, aby sa pokúsila dobre spať. Začína tým, že sa spiace pozície právo.

load...