Zdravie a wellness

Nada jóga - Ako to urobiť a aké sú jej výhody?

Nada jóga - Ako to urobiť a aké sú jej výhody?

Ak hľadáte na dosiahnutie tohto zdravý a fit telo, ale stále nemôže dosiahnuť svoj cieľ, a to napriek vyskúšať každý cvičenie v posilňovni a na ďalších miestach, možno je čas vrátiť sa k základom - jogu!

Kompletné jogy sedenie ponúka ásany / pózy, dychové cvičenia (Pranayama) a meditáciu. Napriek tomu existuje niekoľko typov jogy, ktoré sú predovšetkým o meditáciu a liečenie. Tieto druhy patria zenovej meditácie, joga, Nada Maha jóga atď

Nada jóga je jeden taký druh jogy, ktorý je tiež označovaný ako, hudobné meditácie '. Je rozdelený na 2 časti - Anahata a máhať. Anahata sa týka vnútorného hľadiska vzhľadom k tomu, máhať odkazuje na vonkajšom rozmere Nada jogy.

load...

Druhy Nada Yoga

K dispozícii sú 4 druhy jogy Nada:

1. Vaikhari čo znamená počuteľný zvuk

2. Madhyama čo znamená duševné zvuk

3. Pashyanta čo znamená podvedomé zvuk

4. Paranada čo znamená transcendentnej zvuk.

Jednoducho povedané, union Nada jóga znamená'u seba prostredníctvom hudby / zvuku. Jedná sa o najvýhodnejší cesta k sebarealizácii a môže byť realizovaná ktokoľvek bez ohľadu na niečí náboženstvo, kasty či vyznania.

load...

Kroky v Nada Yoga Meditation

Ak sa chcete dozvedieť Nada jóga meditácie doma, nasledovať krok za krokom pokyny nižšie a začať pracovať na tejto novej ceste jogové meditácie:

 • Vyberte si miesto u Vás doma, kde si môžete posedieť a precvičiť Nada jogu. Na mieste by mal byť pokojný a preč od svetských porúch.
 • Vyberte si správne jogu alebo kus látky, ktorý je označovaný ako, ásany 'znamenalo pre sediace zatiaľ čo cvičí jogu / meditácie.
 • Sedieť na jogu mat v pohodlnej polohe prekríženými nohami / Sukhasana, Padmasana, Ardha Padmasana alebo Vajrassana.
 • Zatvorte oči a skúste sa sústrediť na svoj dych. Nadýchnite sa a výdych hlboko a úplne. (Vykonať prané Dharan)
 • Držte ruky na kolená a umiestniť ich do Dhyana mudra. To zvyšuje hladinu koncentrácie a pomáha pri vytváraní pozitívnej energie okolo vás.
 • Ak chcete začať s relácie, môžeme začať tým, že na nejaké kľudné a relaxačnú hudbu. Hudba by mala byť upokojujúce, pokojný a božský. Mal by mať silu liečiť. Výber správneho druhu hudby je veľmi dôležité. Vyhnúť sa hlasná hudba. Hudba by mala byť nástrojom a nesmie obsahovať žiadne slová.
 • Zamerať svoju pozornosť smerom k hudbe a snažia sa ponoriť sa do nej. Jediné, čo môžete počuť, je zvuk, hlbšie a hlbšie.
 • Postupne presunúť svoju pozornosť od hudby / zvuku na svojej vnútornej / subtílne zvuk.
 • Relaxovať svoju myseľ, telo i dušu a odpočinok svoje telo v hlbokom meditačnom stave.
 • Zostane v tomto stave toľko času, ako je to možné. Neexistuje žiadny konkrétny časový rámec pre meditáciu.
 • Pri uvoľňovaní zo póze, otvor oči pomaly uvoľňujú ruky z MUDr a položte ich na oči, s cieľom previesť vygenerovaný energiu do svojho tela.
 • Túto činnosť každý deň opakovať.

Výhody Nada jogy:

Nada jóga má mnoho liečebné aspekty. Ponúka rôzne výhody pre tých, ktorí ju praktizujú často. Tieto výhody patria nasledujúce:

1. Upokojuje a uvoľňuje myseľ, telo i dušu.

2. Zvyšuje vášho podvedomia.

3. Zlepšuje hladinu koncentrácie.

4. Zvyšuje niečí mentálnu výkonnosť.

5. Rozvíja atmosféru radosti, šťastia a harmónie.

6. Znižuje úzkosť, strach a agresivita.

Je čas zabudnúť na všetky starosti a problémy a snaží cvičiť jogu nada raz doma a vidieť magické rozdiel zanecháva na mysli, tela a duše. Osviežiť, omladiť svoje telo a každý deň znovu žiť každý okamih naplno! Šťastné Cvičenie!

load...