Zdravie a wellness

Môžem jesť banány, ak mám cukrovku?

Môžem jesť banány, ak mám cukrovku?

Poznanie je moc. Ale to môže byť príliš nebezpečné.

Nesprávny druh poznania, mám na mysli. Zlé informácie - ak si myslíte, že niečo je pravda, ale v skutočnosti pravda leží niekde inde.

Rovnako ako u banánov a cukrovky - môžu diabetici jesť banány? Prípad hrubé nesprávnej interpretácii a nedostatku primerané vedomosti.

Ale strach nie, sme tu, aby sme sa postarať o to.

Banana - Krátka

Takže ovocný, každodenné '(a chutné), ktoré by nemali byť duša, ktorá nemá rád. Botanicky povedané, banán je bobule. V niektorých krajinách, banány, ktoré sa používajú na varenie, sa nazývajú plantajnov.

load...

Zvyčajne je podlhovastý a zakrivený, mäkké mäso je bohaté na škrob a je pokrytá kôrou, ktorá môže byť žlté, zelené alebo hnedočervené.

Banán sa pestuje vo viac než 135 krajinách po celom svete. Ovocie je tiež kultivovaný pre jeho vlákna, banán vína a banánové pivo. Neexistuje žiadny zreteľný rozdiel medzi banánmi a banánmi, okrem toho, že banány majú tendenciu byť trochu pevnejší a škrobovitější.

Áno, banán je ovocie pier dopadá, ktorá zlepšuje akýkoľvek pokrm, ktorý je do neho pridať. Má vynikajúce výhody a pomáha predchádzať mnohým chorobám. Ale…

load...

... Je to, že v prípade cukrovky príliš? Poďme zistiť.

Diabetes a banány - Connection

Prečo banány?

Ovocie je považovaná za jednu z najzdravších a najúčinnejšie. Čo to má spoločné niečo s cukrovkou? Prečo ten odkaz?

Poďme sa pohľad na diabetes - to je stav, kedy vaše telo nemôže efektívne využívať inzulín, ktorý ho produkuje. To v konečnom dôsledku vedie k hromadeniu glukózy v krvi, čo vedie k vysokej hladiny cukru v krvi.

A teraz, za odkaz - priemerná banán obsahuje asi 30 gramov sacharidov. A väčšina z týchto sacharidov pochádzajú z cukrov. Preto spojenie. Čím väčšia je banán, tým viac cukrov.

Takže, je banán dobré pre diabetes? Môžu diabetici konzumovať tohto ovocia?

Môžu diabetici jesť banány?

Malý banán má 8% RDA draslíka. To tiež obsahuje 2 gramov vlákniny a 12% dennej dávky vitamínu C. Ešte dôležitejšie je, banán je stredný glykemický index potravín, a preto nespôsobuje cukru v krvi špičky, rovnako ako ďalšie, sladké 'potraviny majú. Trik je v tom mať banány spolu s potravinami, ktoré sú s nízkym glykemickým indexom, alebo obsahujú malé alebo žiadne sacharidy. Patrí medzi ne orechy, fazuľa, non-škrobnatých zeleninu, vajcia, mäso a ryby.

Ak plánujete mať šalát, majú banán s čerešne, jablká, a grapefruit - tie majú nižší glykemický index. Môžete tiež zahrnúť niektoré bielkovín a tukov s každým jedlom, pretože pomáhajú udržiavať hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

V podstate je to veľkosť porcie. Jedná sa o časť, ktorá záleží najviac (1). Hoci banány nie sú vysoký obsah glykemickým indexom, aby vám obmedziť veľkosť porcií. Tiež si môžete vyskúšať svoje cukru v krvi dve hodiny po jedle ovocie. To vám pomôže zistiť, čo veľkosť porcie funguje najlepšie, a ak je to funguje vôbec v prvom rade.

Podľa štúdie, pravidelná konzumácia banán (alebo 250 gramov denne) je neškodná pre diabetikov (2). To je dôležité pre diabetikov konzumovať ovocie, ktoré sú nižšie fruktózu a banánov je jedným z nich (3).

Poriadku. Takže, banán pre diabetikov je úplne bezpečný. Ale je to prospešné? Má náročné banán vám pomôžu zvládnuť cukrovku dobre?

Výhody Banán pre diabetes

(A) rezistentného škrobu

V niektorých ohľadoch, banán môže byť veľmi prospešné pomáhať zvládať diabetes. Prvý z týchto spôsobov, ako byť jeho glykemický index, čo je mierne až nízka - robiť ovocie užitočná pri riadení diabetu.

Banán obsahuje tiež dobré množstvo rezistentný škrob, ktorý, ako už názov napovedá, je škrob, ktorý nemôže byť rozdelené v tenkom čreve, a tým prechádza na hrubého čreva (4). A podľa iránskeho štúdie, rezistentný škrob môže zlepšiť glykemický stavu u jedincov trpiacich cukrovkou 2. Typu (5).

Ďalšie štúdie uviedla, že rezistentné škrob zvyšuje citlivosť na inzulín. To tiež pomáha riadiť hladinu cukru v krvi tretry spojené s konzumáciou jedla. Všetky z nich sú obzvlášť výhodné pre ľudí, ktorí sú vystavení riziku cukrovky alebo trpiacich neho (6).

Podľa inej štúdii, rezistentný škrob ukázali sľubné pri liečbe chronických ochorení, s diabetes je jednou z nich (7). Pokiaľ ide o banány, je to tie nezrelé, ktoré majú vyšší obsah rezistentného škrobu (8). Z tohto dôvodu, môžete tiež zahrnúť nezrelé banány vo vašej strave pre maximálne výhody.

Taiwanský štúdie tiež uvádza, že potraviny s nižším glykemickým indexom, sú bohaté na vlákninu a rezistentného škrobu - oboje by mohlo byť výhodné pre diabetikov (9). A podľa správy uverejnenej v Journal of Health, medicíny a ošetrovateľstva, dokonca aj banánovej šupke má antidiabetickej vlastnosti. Šupka obsahuje zlúčeniny, ako je pektín, lignín a celulóza, z ktorých všetky vykazovali zníženie hladiny glukózy v krvi (10).

Spotreba celého ovocia, vrátane banánov, sa zistilo, že znižujú riziko vzniku cukrovky 2. Typu. Ale to nie je tento prípad s ovocnými šťavami, pretože ich spotreba sa zdalo zvýšiť riziko cukrovky o 21%. Na druhú stranu, konzumovať celé ovocie znižuje riziko o 7% (11).

(B) Fiber

Ďalším dôvodom banány môže byť dobré pre diabetikov je prítomnosť vlákna. Americká štúdia uviedla, že príjem vlákniny by mohla spomaliť trávenie a vstrebávanie sacharidov, čo vedie k diabetickej podmienok (12).

Štúdia vykonaná v Nemecku ďalej zdôrazniť, že je dôležité vlákniny diabetu. Podľa štúdie, spotreba vlákniny zlepšuje citlivosť na inzulín a moduluje sekréciu žalúdočných určitých hormónov, - a to ako v prípade, čo môže pomôcť pri liečbe ochorení (13).

Takisto sa zistilo, že diéty zahŕňajúce potraviny s nízkym glykemickým indexom sú vhodné pre osoby trpiace cukrovkou 2. Typu (14). A ako sme už diskutovali, banán je low-GI potraviny a.

(C) vitamín B6

Banány sú tiež bohaté na vitamín B6, ktorý má svoje výhody. Diabetická neuropatia, závažné stavy spojené s nervovým systémom, ku ktorému dochádza v dôsledku vysokej hladiny cukru v krvi, sa zistilo, že sú spojené s nedostatkom vitamínu B6 (15).

Podľa japonskej štúdie diabetických jedincov môže byť nutné, aby príjem vitamínu B6 ako choroba spôsobuje nedostatok vitamínu (16). Mexickej štúdia uvádza, že deficit vitamínu B6 môže negatívne ovplyvniť progresiu diabetu (17).

Ďalšie štúdie zdôrazňuje význam vitamínu B6 v prevencii cukrovky v prehĺbení (18).

Jedná sa o niekoľko spôsobov, ako banány môžu byť prospešné pre diabetikov. A teraz prichádza na najdôležitejšia časť - ako jesť alebo ich do svojho jedálnička?

Ako pridať banány do svojho jedálnička?

  • Môžete si vybrať buď nedozreté alebo zrelý banán. Ale nikdy prezreté banány.
  • Môžete pridať nakrájané banány na misku ovsené vločky a orechy - to je pre výživnú raňajkách.
  • Pozrite sa na veľkosť porcie. Vzhľadom k tomu, časti na tom, ako vidíte. Môžete mať menšie banán, takže si budete môcť znížiť množstvo cukru vám sania v jednom sedení.
  • Môžete mať tiež trochu ovocné niekoľkokrát za deň. Týmto spôsobom budete môcť šíriť glykemický záťaž a umožniť tak hladiny cukru v krvi, aby zostali stabilné.
  • Jesť ovocie s inými potravinami. Môžete mať spolu s maticami alebo full-tuku jogurt - to spomaľuje proces trávenia a vstrebávania cukru.
  • Ak chcete mať dezert, to je to, čo môžete urobiť - posypeme škoricou na plátky banánu. Škorica je bohatá na antioxidanty a pomáha regulovať reakciu na inzulín, a tým udržať hladinu cukru v krvi stabilnú.
  • Ak ste skončili jesť banán s cukrovou dezert, kompenzovať to znížením sacharidov vo svojej večeru.

Riziká a varovania

Jediná vec, ktorú treba mať na pamäti, je úplne vyhnúť banány, ak sú prísne po low-carb diétu na kontrolu diabetu. V opačnom prípade, banány môže byť zdravý prírastok do vašej diabetickej diéte.

Avšak, nezabudnite sa poradiť so svojím lekárom pred vykonaním akýchkoľvek zmien do svojho jedálnička. On / ona vie najlepšie o svojom stave.

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, banány sú neškodné pre diabetikov, a môže dokonca pomôcť zmierniť podmienku. Takže, patrí tento zázrak ovocie vo vašej strave dnes, a zdravý život.

Tiež, povedz nám, ako tento príspevok na plechovky diabetikov jesť banány vás nebola na prospech. Ešte poznámka v rámčeku nižšie. Boli by sme radi počuť od vás!

load...