Zdravie a wellness

Môže rybový olej spôsobiť zápchu?

Môže rybový olej spôsobiť zápchu?

Myslíte si zápchu zakaždým užívate rybí tuk? Alebo si vziať rybí tuk pomáha pri zápche? No, zdá sa, že nejaký paradoxné spojenie medzi rybí tuk a zápcha. Zatiaľ čo väčšina zdrojov citovať, že rybí olej je prospešný pre tých, ktorí trpia zápchou, rozporuplný názor je tiež neexistuje.

Takže, premýšľal, čo presne to je pravda? Tento príspevok vám môže dať jasnosť. Pokračovať a čítať.

Čo je rybí tuk?

Získalo z tukových tkanivách olejnatých rýb, rybí olej obsahuje rôzne prospešné chemikálie ako DHA, EPA a čo je najdôležitejšie, omega-3 mastných kyselín. Ryby neprodukujú omega-3 mastných kyselín samy o sebe. Spotrebúvajú veľa rias alebo menšie ryby, ktoré obsahujú tento priaznivý mastnú kyselinu. Takže, ryby vyššie v potravinovom reťazci akumulovať väčšie množstvo omega-3 mastných kyselín, čo je dôvod, prečo veľkých dravých rýb, ako je mečúň, tilefish a žraloka so závitom ako zdroja rybí tuk. Avšak, toto biomagnifikácia je tiež zodpovedný za zdieľanie toxických materiálov získaných z rôznych rýb.

load...

Rybí olej a zápcha - The Myth

Existuje niekoľko príkladov ľudí, ktorí žiadajú v on-line fóra, či rybí tuk spôsobuje zápchy. Tvrdí, že po nástupe rybí olej doplnky, ktoré mali problémy s priechodom stolice. Toto tvrdenie je takisto ratifikovaná niekoľkých článkoch našiel online. Avšak, to je mýtus, pretože vedecké štúdie preukázali, že rybí tuk zmierňuje zápchu. Jediným možným vysvetlením za týchto tvrdení je skutočnosť, že oni boli požitím niektoré ďalšie doplnky alebo potraviny, ktoré by mohli byť príčinou zápchy.

Ako to pomáha?

Má rybí olej pomoc pri zápche? Rybí tuk je často navrhol, aby tehotné ženy a každého, všeobecne trpí zápchou. To je preto, že olej pomáha pri mazaní. Tieto omega 3 mastné kyseliny tiež pomôcť pri znižovaní zápalu, ktoré môžu byť spôsobené vplyvom predĺženej zápcha. Týmto spôsobom sa tiež riešiť všetky problémy spojené so zápchou, ak užívate rybí olej doplnky.

Ďalšie výhody

Na rozdiel od úľavy od zápchy, rybí tuk tiež lieči niekoľko ďalších príznakov. Medzi ďalšie výhody patrí:

  1. Rybí olej môže znížiť riziko vzniku rakoviny prostaty. Diéta s nízkym obsahom tuku, ktorá je bohatá na omega-3 mastné kyseliny, sa považuje za prospešné pre tých, ktorí sú na vyššie riziko vzniku tohto typu rakoviny.
  2. Rybí tuk pomáha tehotné ženy, aby sa zaoberajú popôrodnej depresie. Olej obsahuje DHA a lekári často predpisujú DHA-potraviny bohaté na tieto ženy.
  3. Mastné kyseliny omega 3 prítomné v rybom oleji ukázali na zlepšenie pamäti, a to najmä u mladých dospelých.
  4. Pravidelný príjem rybieho tuku je spojené s nižším rizikom vzniku Alzheimerovej choroby. Avšak, tam je nejaký zmätok o túto dávku, pretože nedávne štúdie vyplynulo, že rybí olej pôsobí len rovnako ako placebo.
  5. Rozvoj zárodky sú ťažil z omega-3 mastných kyselín. Keď tehotné ženy vziať rybí tuk, to vedie k lepšej motor a kognitívny vývoj ich detí.
  6. Vek straty súvisiace videnie často obrátený alebo inhibuje spotrebu rybieho tuku.

Pozor

Hoci výhody sú veľa, rybí tuk nepostráda vedľajších účinkov. So zvyšujúcou sa znečistenia v oceánoch, mnoho malých rýb a riasy požití toxické látky, ktoré sú nielen pre nich škodlivé a zvyšok potravinového reťazca, ale sú tiež biologicky neodbúrateľné. To znamená, že keď sú tieto organizmy zožratie dravci, sú prenášané na druhej.

load...

Konzumáciou množstvo rýb toxín zamorené, títo predátori hromadí veľké množstvo toxínov. Výsledkom je, že tieto toxíny sú odovzdávané do rybieho oleja a v dôsledku toho k tým, ktorí si tento doplnok.

Rozhodujúcim faktorom je, rybí olej, keď bol spotrebovaný v moderovanie, môže skutočne pomôcť zmierniť príznaky často spojené so zápchou. Avšak, rovnako ako väčšina ostatných vecí, nadmerná konzumácia i toto zdravé oleja môže viesť k nespočetných vedľajších účinkov.

Uvažovali ste niekedy o rybí olej na zápchu? Ak áno, ako sa vám to pomohlo? Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...