Zdravie a wellness

Môže Antikoncepčné tabletky spôsobiť stratu hmotnosti?

Môže Antikoncepčné tabletky spôsobiť stratu hmotnosti?

Môže Antikoncepcia pomoc pri chudnutí? To je otázka, ktorá je žiadaný pomerne často. Ako viete, existujú ženy, ktoré sa domnievajú, že to môže spôsobiť priberanie na váhe, hoci nie je tam žiadny podstatný dôkaz, ktorý by to dokázal. V skutočnosti výskum ukazuje, že neexistuje žiadna súvislosť medzi antikoncepcie a chudnutie.

Chceli by ste sa dozvedieť viac o väzbe medzi antikoncepcie a chudnutie? Potom tento príspevok je to, čo je potrebné čítať.

Štúdií zameraných na Antikoncepcia prášky a chudnutie

Určité značky kontrolných piluliek narodenia mať formuláciu, ktorá sa líši od ostatných. Ako možno viete, väčšina tabletky obsahujú hormóny estrogén a gestagén. Tieto konkrétne značky používajú formu progestínu hormónu (známy ako drospirenónu), ktorý je odlišný od typu sa zvyčajne používa (1). Tvrdí sa, že tento hormón má schopnosť pracovať s chémiou tela pôsobením prebytku vody a sodíka.

load...

Takže, čo to znamená? To znamená, že môže byť schopný odolávať, nadúvanie tým, že pôsobí ako diuretikum.

Nadúvanie je častým nežiaducim účinkom, ktorý má skúsenosti s veľkým počtom žien užívajúcich antikoncepčné tabletky. Z tohto dôvodu, pravdou je, že jediný hmotnosti, ktoré môžete očakávať, že stratiť, je ten, ktorý je spôsobený zadržiavanie vody. Keď ste na štandardné pilulku, maximálna hmotnosť môžete očakávať, že získať je jedna alebo dve libry. Odborníci hovoria, že množstvo váhy stratila, zatiaľ čo na Antikoncepcia pilulky by bola rovnaká (2). Verí, že je vysoko nepravdepodobné, že by ste prísť o 20 libier pomocou pilulky.

V štúdii s 300 ženami na určité antikoncepčné pilulky značky ukázali výsledky, kde sa podarilo stratiť dve libry po užití pilulky po dobu 6 mesiacov. Je smutné, že účinky netrvalo dlho, lebo sa zistilo, že hmotnosť sa vrátil po asi rok (3).

load...

Môže Narodenie Ovládacie Príčina chudnutie?

Bez ohľadu na to, koľko budete chcieť veriť, antikoncepcia nespôsobuje chudnutie. Faktom je, že pilulky jednoducho znížiť alebo zadržiavanie vody v tele. To nie je nič iné ako hmotnosť vody. Množstvo tuku máte v tele zostáva rovnaký. To je najlepšie prestať združujúca antikoncepciu s chudnutie. Ak sa chcete zbaviť tie nechcené libier, vyberte zdravší a účinnejší spôsob.

Vedľajšie účinky antikoncepcie závisí na tom, ako vaše telo reaguje na hormonálne zmeny. Ako už bolo spomenuté, zvýšenie telesnej hmotnosti v dôsledku kontroly pôrodnosti dochádza iba u niektorých žien. Vo väčšine prípadov sú to tí, ktorí sú náchylní k rýchlemu priberaniu na váhe, že zaznamenáte tento nežiaduci účinok. Predpokladá sa, že počet žien, ktoré priberanie na váhe sa rovná číslu, ktoré zažiť chudnutia pri užívaní antikoncepčné pilulky.

Ako presvedčenie, že antikoncepcia môže spôsobiť získať kíl, to je celkom mýtus, že to môže urobiť schudnúť.

Ako schudnúť počas užívania Antikoncepcia prášky

Milióny žien po celom svete, sa sťažujú na zvýšenie telesnej hmotnosti v dôsledku kontroly pôrodnosti, a to najmä v dôsledku antikoncepčné pilulky. Žiadne štúdia zistila, žiadny dôkaz na podporu tohto. Podľa odborníkov, antikoncepčné pilulky nehrajú žiadnu úlohu v zisku alebo strate hmotnosti. Avšak ilúzie priberanie na váhe môže byť vytvorený kvôli ich vedľajším účinkom. Čo môžete urobiť, je znížiť tieto nežiaduce účinky a sledovať cvičenia a diétny plán, aby vám zabránil priberať na váhe. To môže tiež pomôcť pri prispieva k chudnutiu, keď budete pokračovať v užívaní antikoncepčné pilulky.

Kroky o chudnutí

  1. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vybrať si antikoncepčné pilulky, ktoré estrogén v najnižšom možnom množstve. V niektorých prípadoch je tento hormón môže zväčšiť veľkosť tukových buniek, takže máte pocit, že ste dal na niekoľko libier. Nezabudnite, že nové tukové bunky nie sú v skutočnosti pridaný do vášho tela. Podľa odborníkov, meniace sa aktuálne pilulku ten, ktorý má nízke hladiny estrogénu môžu zabrániť tento účinok. Váš lekár môže odporučiť pilulku, ktorá estrogénu v úrovniach, ktoré sú vhodné pre vaše konkrétne potreby.
  1. Hoci antikoncepčné pilulky môžu spôsobiť zadržiavanie vody v tele, je potrebné piť veľa vody a iných tekutín. To pomôže pri splachovaní von prebytočnú vodu a bráni akékoľvek ďalšie vodu od získania udržal v tele. Akonáhle ste schopní nájsť správnu rovnováhu tekutín v tele a udržiavať ju, dôjde k strate nadváhy voda.
  1. Jedným z vedľajších účinkov antikoncepcie je zvýšenie chuti do jedla. To je dôvod, prečo je dôležité sledovať príjem kalórií. V dôsledku tohto zvýšenia vašej chuti do jedla, môžete byť náročné viac kalórií, než ste mali, bez toho aby si to uvedomovali. Sledovať množstvo kalórií, ktoré konzumujú, a porovnať ju s množstvom, ktoré spálite. Vykonať úpravy svojho denného príjmu kalórií alebo pohybové aktivity, tak, že dostanete správnu rovnováhu, aby vám pomohol s ustálenou chudnutie.
  1. Nech je to miesto, aby vaše antikoncepčné pilulky v rovnaký čas každý deň. To vám pomôže získať hormonálnu stabilitu. Ako posuny sa vyskytujú vo vašich hormónov, zmeny možno vidieť v nálade rovnako. To môže viesť k zmenám v úrovni chuť k jedlu a únava. Emocionálne jesť alebo má menej energie pre cvičenie môže byť tiež spôsobená hormonálnou smeny.
  1. Schudnúť zdravo, či už ste na prášky alebo nie, vyvážená strava a pravidelné cvičenie sú dôležité (4). Eliminovať spracované potraviny zo svojho jedálnička vám pomôže pri chudnutí a zlepšiť váš celkový celkové zdravie rovnako. Ak váš apetít sa zvyšuje kvôli antikoncepčné pilulky, ktoré užívate, množstvo potravín, ktoré vyžadujú, aby spĺňali tie sa tiež zvýši. To je dôvod, prečo je dôležité držať sa čerstvé, zdravé potraviny, a zvýšiť svoju fyzickú aktivitu. Pravidelné cvičenie vám pomôže spáliť kalórie a podporiť svoje úsilie o chudnutí.

Ako môžete vidieť, chudnutie, pričom je na prášky nie je ťažké. Antikoncepčné tabletky nespôsobí úbytok na váhe, ale môžete cítiť lepšie o svoje telo bez ohľadu na nadúvanie a vodné hmotnosti jednotlivých vyvíja úsilie, ako schudnúť, alebo udržiavať ho.

Antikoncepcia Options

V súčasnej dobe existuje veľa možností, že ženy majú, pokiaľ ide o antikoncepcie. Ako viete, perorálnej antikoncepcie, sú najčastejšie používané. Tam sú iní, ako sú membrány, krčnej čiapky, antikoncepčné huby, antikoncepčné náplasti, vaginálny krúžky, antikoncepčné zábery, vnútromaternicových teliesok alebo IUD a núdzovej antikoncepcie, čo je pilulka, ktoré je potrebné prijať do 72 hodín, aby sa zabránilo tehotenstva. K dispozícii sú aj chirurgických a non-chirurgické možnosti, ktoré bránia tehotenstva natrvalo.

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť použiť, zistíte, že to nemôže pomôže schudnúť v žiadnom prípade. Ako už bolo spomenuté, zisk alebo strata hmotnosti nie je nič iné ako vedľajším účinkom antikoncepcie, ktorá trvá iba po dobu niekoľkých mesiacov. I keď budete robiť schudnúť, je nepravdepodobné, že dôjde k strate viac ako libru alebo dva.

Chudnutie zdravý spôsob

Uvažovali ste niekedy o antikoncepčné tabletky na chudnutie? Ak chcete schudnúť, je to najlepšie, čo môžete urobiť to takým spôsobom, že je zdravý. Nesnažte sa používať antikoncepciu ako nástroj pre chudnutie. Je zrejmé, že najlepší spôsob, ako efektívne schudnúť, je dodržiavať vyváženú stravu, ktorá je plná živiny bohaté ovocia, zeleniny a ďalších potravín, rovnako ako pravidelné cvičenie. Odborníci odporúčajú kardio cvičenia každý deň, ktorý vám pomôže schudnúť, a to najmä v prípade, že antikoncepčné metódy používate spôsobuje zadržiavanie vody. To vám pomôže stratiť váhu vody a spáliť kalórie rovnako.

Je dôležité, aby sa poraďte so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti pred vykonaním akejkoľvek chudnutie plánu. Musíte si byť istí, že plán, ktorý bude nasledovať vyhovuje vašim telo a nemá nepriaznivý vplyv na vaše zdravie. Ak je vám menej akékoľvek predpísané lieky, to je zasa dôležité, aby sa ubezpečil, že všetky zmeny, ktoré urobíte do svojho jedálnička a životného štýlu nemajú vplyv na žiadnu podmienku, môžete mať.

Takže, môže Antikoncepcia spôsobiť úbytok na váhe? Odpoveď je veľký Neee! Antikoncepcia je spôsob, ako zabrániť otehotneniu a musia byť prijaté na tento účel iba pod dohľadom lekára. Poraďte sa s lekárom a diskutovať o všetkých rôznych možností a nájsť ten, ktorý vyhovuje vášmu telu a vašim potrebám dokonale.

Dúfame, že tento príspevok sa vám pomohla. Povedzte nám to tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...